کد مطلب: 12549
19 دی 1395،‏ 18:41:19

پرونده برادر رئیس‌جمهور در مرحله تحقیقات مقدماتی استسخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص جزئیات پرونده برادر رئیس‌جمهور گفت: از بیان جزئیات پرونده برادر رئیس‌جمهور معذورم زیرا این پرونده در تحقیقات ابتدایی است و نمی‌توان اظهارنظری در این رابطه انجام داد.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر واکنش دستگاه قضا به فعالیت آزاد کانال‌های تلگرامی مرتبط با سایت‌های فیلترشده همچون BBC فارسی و مواردی از این دست، گفت: بارها عنوان کردیم که فسادی که از ناحیه فضای مجازی به‌اشکال مختلف مطرح می‌شود بسیار زیاد است که این مفاسد از مسائل ضدامنیتی تا مسائل اخلاقی را شامل می‌شود لذا امیدواریم شورای عالی فضای مجازی سیاست‌های خود را در این خصوص هرچه سریع‌تر ابلاغ کرده و کمیته مربوطه‌ای که دادستان کل کشور ریاست آن را داراست و تعدادی از وزرا نیز اعضای آن هستند هرچه سریع‌تر نسبت به مشخص کردن مصادیق مجرمانه در این فضا اقدام کنند.

وی اضافه کرد: البته معتقدم که فعالیت این دو نهاد نافی مسئولیت دادستان به‌عنوان مدعی العموم در برابر جرایم مشهودی که در این فضا اتفاق می‌افتد، نیست و گرچه دادستان تهران اقداماتی انجام داده ولی قطعاً این اقدامات کافی نبوده است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر واکنش دستگاه قضا به حملات اخیر انجام شده از سوی برخی نهادهای ضدانقلاب وابسته به خارج کشور به قوه قضائیه اظهار داشت: جریان ضدانقلاب خارج‌نشین و سرویس‌های خارجی همواره در تلاش برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی هستند و همزمان با نزدیک شدن به ایام انتخابات تلاش می‌کنند تا با آدرس غلط دادن، فضای کاذب دوقطبی در کشور ایجاد کنند.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: قوه قضائیه در برابر این هجمه‌ها هوشیار است و به‌هیچ‌وجه خللی در مبارزه خود با فساد در ابعاد مختلف ایجاد نخواهد کرد و تحت تأثیر فشارها و فضاسازی سرویس‌های خارجی و دنباله آنها در کشور قرار نگرفته و براساس قانون برخوردهای خود را انجام خواهد داد.

وی در خصوص پرونده برادر رئیس‌جمهور فعلی نیز گفت: من در یکی از مصاحبه‌های خود در پاسخ به سؤال خبرنگاری عنوان کردم که این پرونده در مراحل ابتدایی رسیدگی قرار دارد و مجاز به بیان جزئیات این پرونده نیستم چرا که از یک سو منع قانونی برای بیان جزئیات وجود دارد و از سوی دیگر این پرونده در تحقیقات ابتدایی است و نمی‌توان اظهارنظری در این رابطه انجام داد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر چرایی اجرایی شدن حکم 40 ضربه شلاق برای یک خبرنگار نجف‌آبادی که ادعا می‌شود این حکم به‌دنبال اشتباه وی در اعلام تعداد موتورسیکلت‌های توقیف شده توسط نیروی انتظامی صادر شده است، گفت: در حال حاضر اطلاعی از اصل این موضوع ندارم و تا زمانی که کیفرخواست این پرونده و حکم صادره را مطالعه نکنم نمی‌توانم اظهارنظری در این خصوص انجام دهم.

اژه‌ای در پاسخ به سؤالی در خصوص پیگیری قوه قضائیه در موضوع فیش‌های نجومی گفت:‌ هنوز کسی بازداشت نشده، کیفرخواستی صادر نشده و پرونده‌ای به دادگاه نرفته است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها