کد مطلب: 12554
20 دی 1395،‏ 17:07:32

برگزاری طرح توانمندسازی روستایی و عشایری در فردوس


رئیس مرکز فنی‌ و حرفه‌ای شهید رادمرد فردوس از برگزاری طرح توانمندسازی روستایی و عشایری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فردوس برین رئیس مرکز فنی‌ و حرفه‌ای شهید رادمرد فردوس گفت: مرکز فنی‌ و حرفه‌ای شهید رادمرد فردوس فعالیت خود را از سال 1387 آغاز کرد و در حال حاضر با 6 کارگاه آموزشی قابلیت اجرای 54 رشته در بخش برادران و نیز با چهار کارگاه آموزشی قابلیت اجرای 57 رشته آموزشی در بخش خواهران را داراست.

وی اظهار کرد: ماموریت اصلی سازمان فنی‌ و حرفه‌ای، آموزش، پژوهش و تولید استانداردهای آموزشی و ارزشیابی مهارت نیروی کار کشور است که بر این اساس فرایند آموزش در قالب دوره‌های یک تا 18 ماهه به صورت کوتاه‌مدت و پودمان‌های تکمیلی بین سطوح تحصیلی از طریق آموزش در مراکز مختلف انجام می‌شود.

رئیس مرکز فنی‌ و حرفه‌ای شهید رادمرد فردوس از اجرای طرح توانمندسازی مناطق روستایی و عشایری در این شهرستان خبر داد و افزود: این طرح با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری اجرا می‌شود.

یعقوبی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 28 دوره آموزشی شامل مانتودوزی، نازک‌دوزی، بافت گلیم، حوله‌بافی، بافنده پوشاک دومیل، قالیبافی، سازنده گل‌های رویایی و کریستالی و دوره‌های کامپیوتری در 12 روستا و منطقه عشایری شهرستان فردوس نظیر روستاهای باغستان، فتح‌آباد، کجه، چاهنو، طاهرآباد، خانکوک و سرند برگزار شده است.

وی یادآور شد: از ابتدای امسال، 410 هنرآموز با 57 هزار نفر ساعت آموزش در دوره‌های آموزشی فنی‌ و حرفه‎ای شرکت کردند و آموزش‌های لازم در رشته‌های مختلف را فرا گرفتند.

رئیس مرکز فنی‌ و حرفه‌ای شهید رادمرد فردوس گفت: در حال حاضر دوره آموزشی بافنده پوشاک دومیل با 18 هنرآموز در روستای باغستان در حال برگزاری است و هنرآموزان پس از گذراندن 283 ساعت آموزش و کسب نمره قبولی در آزمون موفق به دریافت گواهینامه الکترونیکی می‌شوند./فارس

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار