کد مطلب: 12560
تاریخ انتشار : 21 دى 1395 - 19:47
این روزها ورزشکاران رشته های مختلف فردوسی طعم سرد ورزش را با کلاه و کاپشن در سالن هایی که دمای آن با شب های سرد زمستان تفاوتی ندارد تجربه می کنند.

 فردوس برین، چندی پیش در پی اخطار های قطع گاز سالن های ورزشی واقع در مجموعه ورزشی شهید درخشان فردوس و گزارش فردوس برین از این موضوع ، اداره ورزش وجوانان با پاس عمقی آن به زمین مستاجر، داستان بسته شدن درب سالن های ورزشی را برای مدتی مسکوت کرد.

اما امروز بر اساس گزارشات میدانی خبرنگار فردوس برین از محل تمرینات ورزشکاران در مجموعه های سالن های والیبال، رزمی و کشتی شهید درخشان با ورزشکاران شال و کلاه و گونه های سرخ روبرو شد.که حاکی از ادامه پاسکاری های اداره ورزش وجوانان بود.

نکته حائز اهمیت در این موضوع نپذیرفتن مسئولیت توسط طرفین و سردرگمی خیل ورزشکاران بی دفاع و بدون سپر است که هر از چند گاهی باید شوک بی مهری های مختلف را تجربه و علاوه بر امکانات ضعیف و سطح پایین ورزشی، با درب های بسته ، سرمای هوا و سایر عوامل انسانی و غیر انسانی دست و پنجه نرم کنند.

مهدی تابعی مربی و معلم با سابقه چندین رشته ورزشی ، در گفتگو با فردوس برین عنوان کرد: در حال حاضر تمام شیفت روزهای فرد سالن شهید فخار در اجاره رشته های بدمینتون و بسکتبال می باشد.

تابعی در خصوص سالن های ورزشی گفت: سالن های در اختیار ورزشکاران ، از لحاظ کیفی و استاندارد به هیچ عنوان مناسب نیست به گونه ای که هرچند وقت ، شاهد آسیب دیدن ورزشکاران در این سالن ها هستیم.

این مربی با اشاره به هزینه های ورزشی سرسام آور و عدم حمایت دولتی از ورزش در شهرستان فردوس گفت: با توجه به عدم حمایت دولتی تمام وقت یک مربی باید صرف جمع آوری کمک های مردمی گردد و مجالی برای دغدغه داشتن تربیت یک ورزشکار حرفه ای باقی نمیماند و عملا یک رشته ورزشی حرفه ای تبدیل به ساعاتی برای گذراندن اوقات فراغت می شود.

تابعی همچنین گفت: ورزشکاران حتی برای اعزام به مسابقات و استفاده از وسائل حمل ونقل اداره ورزش و جوانان باید به بخش خصوصی مراجعه کرده و هزینه پرداخت کنند.

این مربی با سابقه و دلسوز عدم حمایت مسئولان ورزشی را مایه دلسردی ورزشکاران دانست وگفت: متاسفانه هیچ یک از مسئولان اداره ورزش وجوانان کاری به برگزاری برنامه و نظارت به سالن ها ندارند و تنها زمان ارسال گزارشات ورزشکاران را با دوربین ملاقات می کنند.

وی همچنین متولی ورزش و رئیس یک اداره را واسطه بین ورزشکاران دانست وگفت: متاسفانه مسئولین اداره ورزش وجوانان فردوس تنها حضور فیزیکی در محل کار داشته به صورتی که برای قطعی گاز سالن که ناشی از عدم پرداختن بدهی های قبلی است پیگیری مجددانه انجام نمی شود .

مسئول اماکن ورزشی باشگاه عماد نظام در گفتگو با فردوس برین اظهار کرد: بر اساس مصوبه وزارت ورزش و جوانان اماکن ورزشی و نگهداری از آن به بخش خصوصی واگذار شده است که در فردوس نیز تعدادی از سالن های ورزشی به باشگاه عماد ونظام سپرده شده است.

بلال فتحعلی زاده در خصوص قطعی گاز سه سالن مستقر در اداره ورزش و جوانان گفت: متاسفانه یک ماه پیش هم شاهد قطعی گاز در این سالن ها بودیم که با پیگیری های انجام شده همان روز گاز این سالن ها وصل شد.

وی ادامه داد: دوروز پیش بازهم شاهد قطعی گاز در این سالن ها بودیم که با توجه به سردی هوا تمرینات ورزشکاران در این سالن ها تعطیل شد و برخی از آنها نیز بالاجبار با پوشیدن لباس گرم به تمرینات خود ادامه دادند.

مسئول اماکن ورزشی باشگاه با ابراز گلایه از اداره ورزش و جوانان گفت: با پیگیری های بسیار  وقول های متعدد اداره متاسفانه هنوز هم بدهی های معوقه پرداخت نشده و گاز این سالن ها همچنان قطع می باشد.

فتحعلی زاده خطاب به مسئولان ذی ربط گفت: چه کسی می خواهد پاسخگوی ورزشکاران باشد و چرا باید بدهی های قبلی را این باشگاه جبران کند .

فتحعلی زاده این عدم همکاری را مایه تاسف دانست و گفت: اکنون به عنوان مسئول این باشگاه حاضر به واگذاری هستیم و با وجود این گونه تعامل هیچ بخش خصوصی دیگر جهت همکاری و اعتماد نخواهد کرد.

لازم به ذکر است با توجه به گزارشات مختلف دستگاه های ذیربط در خصوص بسیاری از بزه های اجتماعی که در صورت وقوع و شیوع آن در سطح جامعه می بایست هزینه هنگفت و چند برابری برای درمان آن صرف گردد چه بسیار مشکلات اجتماعی که از ابتلا به همین منکرات ناشی و عواقب جبران ناپذیری در اقشار مختلف به ویژه جوانان را به دنبال خواهند داشت که بنا برنظر کارشناسان میتوان با فعالیت های ورزشی به عنوان جایگزینی مناسب از ابتلا به این بیماری های اجتماعی جلوگیری نمود، و چه زیبا گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است وبه گفته مقام معظم رهبری امر به ورزش امر به معروف است.

در گذشته نیز گزارشات مختلفی از فردوس برین و سایر رسانه ها از وضعیت ورزشی شهرستان از قبیل محدودیت فضا، نبود امکانات تخصصی، برگزار نشدن مسابقات استانی،بی توجهی مسئولین استانی به ورزش شهرستان ومحرومیت از برخی از حداقل هامنتشر شده که با بی توجهی مسئولین موقتا رتق و فتق گردیده است.

نظرات کاربران

خدا وکیلی اگ بجه ی خودشون هم توی این سالن باشه بازم وضع به همین صورته،توی تابستون میری اداره درها بسته توی هر اتاقی یه کولر روشنه که ادم یخ میزنه،توی این سرمای زمستون هم بخاری هاشون توی هر اتاق روشنه و کارمندا با پیراهنن،(هر کی باور نمی کنه بره ببینه) اگه بخاری های داخل اتاقاشون توی این سرما خاموش باشه خدا وکیلی چه کار میکنن، سالنها رو دادن دست مجموعه عمادنظام دیگه همو یه زره کاری هم که میکردن دیگه انجام نمیدن فقط اگه هر چند روزی یه کارت بیمه صادر بکنن .البته این گلایه رو هم بکنم که عیب به خود هیات ها بر میگرده هیچ کس صدای اعتراضش بلند نمیشه همه بلدن فقط تجلیل بکنن
برای ورزش شهرستان واقعا متاسف ام بهتر مسولین ورزشی جاشونو به انسانهای دلسوز بدند.

نظر شما