کد مطلب: 12563
22 دی 1395،‏ 19:01:55

سهم اختصاص یافته به فردوس در خصوص اعتبارات سرمازدگی هنوز مشخص نیست

سرپرست فرمانداری شهرستان فردوس گفت: میزان خسارت وارده درمجموع به باغات انار ، مزارع زعفران ومزارع کلزابراساس نظر کارشناسان جهاد کشاورزی 272 میلیارد تومان اعلام شده که هنوز اعتبار سهم اختصاص یافته مشخص نیست.

به گزارش فردوس برین ، سرپرست فرمانداری فردوس گفت: با توجه به شدت خشکسالی در شهرستانهای فردوس، بشرویه و سرایان ، این شهرستانها در برخورداری از اعتبارات خشکسالی مورد تأکید مقامات استان قرار دارند.

 به گفته حسین اسماعیلی با توجه به خسارت های ناشی از خشکسالی به بخش کشاورزی ودام قرار است سهم شهرستان فردوس از اعتبارات خشکسالی ویژه دیده شود .

وی در ادامه به اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبارخاص خشکسالی اشاره و از خشک شدن دهها هکتار از باغات بادام وزردآلو درروستاهای کوهپایه فردوس وخشک شدن بیش از صد رشته قنات وچشمه به دلیل خشکسالی صحبت کرد.

به گفته وی حتی درختانی که درمعرض هجوم آفات سوسک سرشاخه خوار و کرم خراط قرار گرفته هم ناشی از خشکسالی های پی درپی بوده که براساس نظر کارشناسان وقتی درخت براثر خشکسالی ضعیف می شود زودتر درمعرض حمله آفات قرارمی گیرد.وی سرمازدگی دوباره درختان انار را در سال جاری یادآور شد وگفت: دراوایل آذرماه سال جاری براثر افت شدید و ناگهانی دما 70 تا 80 درصد باغات انار درروستاهای سرند ، باغستان علیا ، باغستان سفلی ، اسلامیه و روستای برون ودیگر نقاط فردوس آسیب دید ونظر کارشناسان کشاورزی  با توجه به اینکه ساقه درختان اناربراثر این سرمازدگی  سیاه شده؛ کف برکردن درختان است .

سرپرست فرمانداری فردوس همچنین به خسارت سرمازدگی به 600هکتار ازاراضی زعفران فردوس ازمجموع 3هزار و 150 هکتار و 28هکتارمزارع کلزا اشاره ومیزان خسارت وارده را درمجموع به باغات انار ، مزارع زعفران ومزارع کلزابراساس نظر  کارشناسان جهاد کشاورزی  272 میلیارد تومان اعلام کرد که به استانداری و ستاد بحران استان نیز گزارش شده است .

 وی افزود: خسارت سرمازدگی درسال جاری برخسارت خشکسالی های 17 ساله که درآمد تولید کنندگان بخش کشاورزی را به حداقل ممکن کاهش داده اضافه شده است  و باید شهرستان فردوس به منظور برخورداری ازاعتبارات  وتسهیلات خشکسالی به طور ویژه دیده شود که این موضوع مورد تایید استاندار ومسئولان استان است. آمار ها هم نشان دهنده این واقعیت است که خشکسالی درشهرستان های فردوس ، بشرویه و سرایان حاد تر وخسارت وارده به کشاورزان در این مناطق بیش از دیگر نقاط استان است .

به گفته وی هنوز سهم  اعتبار اختصاص یافته به فردوس مشخص نیست / خراسان

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها