کد مطلب: 12581
26 دی 1395،‏ 10:26:06

ضرورت حضورسازمان یافته اندیش ورزان انقلابی جهت تحقق جامعه اسلامی/تشکیل و حمایت 6 قطب صنایع تبدیلی در فردوس

با حضور سازمان یافته نخبگان، فرهیخته‌گان، صاحب نظران و اندیشه ورزان انقلابی، زمینه مشارکت در تحقق جامعه اسلامی فراهم می شود.

فرمانده سپاه شهرستان فردوس در گفتگو با فردوس برین با اشاره به ضرورت حضور سازمان یافته نخبگان، فرهیخته‌گان، صاحب نظران و اندیشه ورزان انقلابی جهت تحقق جامعه اسلامی گفت: با آغاز دهه چهارم انقلاب که به فرمایش امام خامنه ای (مدظله العالی) دهه پیشرفت و عدالت نام گرفته و حرکت به سمت تحقق جامعه اسلامی شتاب بیشتری یافته است و گسترش کمی و کیفی بسیج ده ها میلیونی به عنوان تشکل واقعی حزب‌ا... مطرح می‌باشد، بنا براین ضرورت دارد با حضور سازمان یافته نخبگان، فرهیخته‌گان، صاحب نظران و اندیشه ورزان انقلابی، زمینه مشارکت در تحقق جامعه اسلامی فراهم گردد.

سرهنگ دوم ماشاء الله محمودی از تشکیل 17 قشر با حضور صاحب نظران حقیقی و حقوقی در شهرستان خبر داد وگفت: به همین منظور تشکیل و راه اندازی شوراهای اندیشه‌ ورزی بسیج اقشار و متخصصین در نواحی مقاومت با حضور صاحب نظران حقیقی و حقوقی و نخبگان در سطح شهرستان در 17 قشر با هدف رصد و برآورد همه جانبه جامعه قشری متناسب با نیازهای انقلاب اسلامی به استناد رهنمودهای ولی امر مسلمین راه اندازی گردید که ماحصل کار این اقشار احصا مشکلات قشر در سطح شهرستان و بعضاً استان و نیز ارئه راهکارهای پیشنهادی می‌باشد.

 وی ادامه داد: پس از بررسی در کارگروه تلفیق به همراه روئسای کارگروه‌های تخصصی شش گانه (با حضور صاحب نظران شوراهای اقشار بسیج و نیز دیگر صاحب‌نظران متناسب با تخصص، تجربه و مهارت در ذیل مجمع بسیج شهرستان) پس از بررسی این مشکلات راهکارها را به عنوان پیش نویس سند مجمع پس از تأیید در شورای بسیج شهرستان و نیز در مجمع عمومی از پشتوانه اجرایی و نیز ردیف بودجه در ناحیه برخوردار می‌گردد. در همین چهارچوب مجمع بسیج شهرستان فردوس در دومین جلسه عمومی خود در سال 95 پس از احصا مشکلات مواردی را پیگیری نمودند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج  درسپاه شهرستان فردوس با اشاره به کارگروه اقتصادی مجمع بسیج شهرستان و احصا مشکلات صنعت های تولیدی وکشاورزی گفت: کارگروه اقتصادی برای مشکلاتی همچون سرمازدگی و ارائه محصول جایگزین و یا همنشین با انار و بحران آب و خشکسالی کاشت گل محمدی و بعضی از گیاهان دارویی در کنار انار رسیده اند و همچنین در مورد بازیابی احتمالی نیز با فعالان اقتصادی در مورد خرید تضمینی محصولات پی گیری هایی صورت گرفته است که کشاورز با کاشت احتمالی این محصولات در کنار انار و یا به جای انار متوجه صرفه اقتصادی آن شده و در مورد کاشت و یا عدم کاشت آن خود کشاورز تصمیم بگیرد.

وی تاکید کرد:که با توجه به شرایط جغرافیایی شهرستان در مورد مناطق سرند و اسلامیه و اسلامیه به بالا در مورد کاشت محصول متفاوت بوده و در مورد تحقیقات و بررسی های میدانی این موضوع با همکاری جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش یک اتوبوس بالغ بر 43 نفر متشکل از حدوداً 15 نفر کارشناسان کشاورز و اعضای کارگروه و 30 نفر از کشاورزان مناطق مختلف شهرستان جهت بازدید میدانی از کارخانه اسانس گیری گیاهان دارویی در کاشمر و بازدید از کاشت گل محمدی در جوین که بالغ بر 20 هکتار است به مدت دو روز انجام خواهد شد .

فرمانده سپاه شهرستان فردوس در خصوص تصمیم گیری کارگروه اقتصادی در رابطه با بحران آب و خشکسالی گفت: همچنین در مورد بحران آب و خشکسالی در این کارگروه تصمیم بر این شد در جلسات آینده از یک تیم 15 نفره متشکل از افراد و کارشناسان زبده به ویژه اساتید دانشگاه با مدرک دکترای آب بسیج علمی پژوهشی استان به منظور ارائه راهکار های عملی جهت مبارزه با بحران آب دعوت به عمل آید.

محمودی از تشکیل 6 قطب صنایع تبدیلی خبر داد وگفت: همچنین این کارگروه در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت حضرت آیت ا... امام خامنه ای به منظور فرآوری و صنایع تبدیلی در این کارگروه تصمیم به راه اندازی 6 قطب صنایع تبدیلی در زمینه های 1- انار 2- زعفران 3- پسته 4- توبافی 5- گوهر تراشی 6- خیاطی دوزندگی با توجه به ظرفیت نساجی فردوس نموده است تا در انجام این مهم به صورت گام به گام و به مرور فعالیت نموده و از طریق بسیج سازندگی نیز جهت حمایت این 6 قطب و راه اندازی آن ها اعطای وام صورت خواهد پذیرفت.

وی در خصوص اهداف کارگروه تربیت و اخلاق گفت: کارگروه تربیت و اخلاق با هدف تبیین اندیشه ولایت و گفتمان سازی فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری در سال 95 با رویکرد بررسی آسیب های تربیتی و اخلاقی در اقشار مختلف به بررسی نیاز ها، فرصت ها و تهدیدات اخلاقی تربیتی در سطح شهرستان پرداخته است که در پایان با پیگیری جلسات مستمر اخلاقی در سطح شهرستان و حضور یک استاد اخلاق در شهرستان به صورت دائم، تولید نشر و توزیع نشریه اخلاقی و تهیه محتوای تربیتی اخلاقی برای نشریات موجود (یاقوت کویر فضاهای مجازی و...) کار خود را ادامه می‌دهد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج در سپاه شهرستان فردوس برنامه کاهش ضریب طلاق را از جمله برنامه های ابلاغی سپاه عنوان کرد وگفت:کارگروه فرهنگی سیاسی با پرداختن به موضوع طلاق  جلساتی را در سال 94 با حضور مشاورین محترم و نخبگان فرهنگی برای بررسی این معضل برگزار کرد که در ادامه ، این معضل تحت عنوان برنامه کاهش ضریب طلاق به مجمع عالی بسیج ارائه و پس از رای دادن به مرکز استان و پس دفاع از این برنامه جزء برنامه های ابلاغی فرهنگی اجتماعی سپاه قرارگرفت.

 محمودی اقدامات اجرا شده توسط این ستاد را تشریح کرد و گفت: برگزاری جلسات با ادارات ونهادها، جهت جلوگیری از موازی کاری در شهرستان و جزیره ای کار نمودن ادارات و نهاد ها، تهیه طرح فرهنگی ترنم زندگی، اختصاص خطبه های نمازجمعه شهرستان به بحث خانواده توسط امام جمعه محترم شهرستان، برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی جهت زوجین پس از تصویب در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان، برگزاری جلسات کمیته های ستاد با نخبگان جهت برنامه ریزی اقدامات اجرایی و برآورد هزینه مالی برنامه های مربوطه از جمله اقدامات اجراشده توسط این ستاد می باشد.

 وی در خصوص اقدامات اجرایی و در دست پیگیری کمیته های ستاد گفت: تشکیل گروه رصد فضای مجازی وراه اندازی سایت و کانال با عنوان زندگی برتر، راه اندازی مرکز مشاوره و راهنمای دینی، برگزاری کارگاه های آموزشی، اجرای برنامه های فرهنگی(مسابقه ، ساخت کلیپ و نماهنگ)، برگزاری جلسات جهت انجمن اولیاء مدارس و دانش آموزان،  برگزاری جلسات توجیهی جهت مشاورین ، روحانیت و وکلای سطح شهرستان، تهیه بسته فرهنگی جهت زوجین، مداخله در فرایند پرونده های طلاق را از جمله برنامه هایی است که که در دست پیگیری است.

فرمانده سپاه شهرستان فردوس در خصوص سه کار گروه دفاعی امنیتی، بانوان و اجتماعی گفت:کارگروه های دفاعی امنیتی با موضوع تهیه قواره امنیتی شهرستان، بانوان با موضوع راه اندازی مرکز مشاوران بسیجی برای بانوان مناطق محروم وکارگروه اجتماعی با موضوع افزایش سواد رسانه ای در سال 96 پیگیر به سرانجام رساندن مصوبات خود می‌باشند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها