تازه ترین مطالب

کد مطلب: 13032
تاریخ انتشار : 13 ارد 1396 - 17:32
رئیس اداره فرهنگ وارشاد فردوس خبرداد
برگزاری جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان در فردوس
کارگاه آموزشی نحوه برگزاری جام باشگاههای کتابخوانی کودکان و نوجوانان به مدت دو روز در فردوس برگزار می شود.

به گزارش فردوس برین، جام باشگاههای کتابخوانی کودکان و نوجوانان از سری برنامه های پایتخت کتاب ایران با مشارکت آموزش و پرورش ،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همکاری دستگاههای اجرایی در فردوس برگزار می شود.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی فردوس درگفتگو با فردوس برین ضمن تشکر از فرمانداری و سایر اداراتی که در برگزاری این طرح همکاری و حمایت مینمایند گفت :به منظور برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر روز گذشته جلسه ای در فرمانداری شهرستان تشکیل و قرار شد علاوه بر حضور شهرستانهای قائن و زیرکوه نمایندگان و مربیان آموزش و پرورش ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ،بهزیستی و کانونهای مساجد در کارگاه آموزشی این جام شرکت نمایند.

ایمان طلب افزود:کارگاه آموزشی جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان از سری برنامه های پایتخت کتاب ایران بوده که روزهای شنبه و یکشنبه ١٦ و ١٧ اردیبهشت ماه با حضور کارشناسانی از تهران در محل تالار محراب برگزار خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر حضور مدیران کتابفروشیها و کتابدوستان و همه کسانیکه در حوزه کتاب فعالیت میکنند در این کارگاه آموزشی ، در خصوص تقویم اجرایی برگزاری این جام اظهارداشت:تشکیل باشگاهها ی کتابخوانی و خرید کتب در خردادماه ،خواندن کتب و بحث و گفتگو ،داوری و انتخاب کتاب در هر باشگاه ماههای تیر ، مرداد و شهریور و انتخاب برگزیده شهرستان و برگزاری مراسم نهایی در مهرماه خواهدبود

ایمانطلب در پایان از همکاری شهرداری فردوس و باغشهر اسلامیه که در بحث اسکان و پذیرایی از میهمانان با این اداره همکاری نموده اند تقدیر کرد .

گفتنی است بر اساس این طرح حداقل ١٢ کودک یا نوجوان یک باشگاه کتابخوانی تشکیل می دهند و کتب مورد نظر و مناسبی که  تحویل کتابفروشیهای شهرستان شده با تخفیف ٤٠ یا ٥٠  درصد  در اختیار باشگاهها قرار می گیرد.

نظر شما