تازه ترین مطالب

کد مطلب: 13036
تاریخ انتشار : 15 ارد 1396 - 15:14
انتقاد امام جمعه فردوس از برگزاری مراسم برات
آیین برات تنها در استان خراسان جنوبی برگزارمیشود
هیچ سند وروایت قرآنی برای تجمل گرایی و اسراف درقبور مردگان وجود ندارد واین آیین تنها در خراسان جنوبی برگزار می شود

به گزارش فردوس برین امام جمعه شهرستان فردوس ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در جمع مردم عنوان کرد: خداوند اهل تقوا را رزق وروزی می دهد از جایی که خود حتی گمانش را نمیکنند.

بابایی درادامه با اشاره به جشن نیمه شعبان عنوان کرد: شعبان پس از شب قدر بسیار مورد اهمیت است چرا که شب قدر شب خداست و نیمه شعبان شب امت خداست.

وی همچنین گفت: هرکس در شب نیمه شعبان احیا بدارد در قیامت دل اورا زنده نگه می دارند درحالی درآن روز دل های بسیاری میمیرند.

امام جمعه فردوس با اشاره به این که در قرآن آیات بسیاری وجود دارد که نشان دهنده ظهور و وجود امام زمان است گفت: آنهایی که به غیبت ایمان دارند به امام زمان که غایب است نیز ایمان دارند و درآن شک وشبهه ای به خود راه نمیدهند.

وی با اشاره به روایات گفت: دوستداران امام زمان با یک دیگر دشمنی نمی کنند، وحدت دارند، درمقابل دشمن با صلابت و استکبار ستیز ایستاده و سبک زندگی آنها اسلامی است چرا اگر این ها در جامعه وجود نداشته باشد طبق فرموده خود حضرت ظهورش به تاخیر خواهدافتاد.

امام جمعه فردوس در ادامه با اشاره به هفته صلیب سرخ و هلال احمرگفت: هلال احمر در ایران از جمله نهاد های خود جوش است که هنگام  بلایای طبیعی و و حوادث به کمک مردم می شتابد و از همه جلوتر است باید از زحمات این نیروهای خدوم همیشه تشکر کرد.

وی به مراسم برات آیین هرساله مرسوم دراستان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: هیچ سند وروایت قرآنی برای تجمل گرایی و اسراف درقبور مردگان وجود ندارد واین آیین تنها در خراسان جنوبی برگزار می شود و علاوه بر آن درآن روز اسراف بسیاری در مواد خوراکی مختلف می شود امیدواریم مردم با اهدا نذورات و مبالغی که می خواهند صرف خرید شیرینی و .. برای مردگان بکنند به صندوق های کمیته امداد در بهشت اکبر بکنند چرا که این برای عزیزان از دست رفته شان بهترو موجب خیر است.

بابایی همچنین به سالروز تشکیل بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: راه برون رفت از مشکلات نیاز به یک حرکت جهادی دارد در آن زمان جهاد سازندگی به صورت مستقل کمک های بسیاری را به مردم در شهر و روستاها می کرد اما متاسفانه پس ازادغام با جهاد کشاورزی این فعالیت ها کم رنگ شده است که البته این فعالیت ها برای آنانی که دل در گرو توسعه دارند همچنان ادامه دارخواهد بود.

امام جمعه فردوس بازهم تاکید برانتخابات و حضور حداکثری کرد و گفت: در انتخابات سفارشات رهبری مبنی بر نگاه به درون ، استفاده از جوانان مبتکر توسط رئیس جمهور آینده ساده زیستی و به فکر محرومان بودند باید مدنظر برای انتخاب اصلح باشد.

نظرات کاربران

سلام کیفیت عکس برداریتون واقعا ضعیفه خواهشا با دوربین بهتری عکس بگیرید تشکر
جهت اطلاع درشهر مشهد سه روز برات می گیرند.

نظر شما