تازه ترین مطالب

کد مطلب: 13039
تاریخ انتشار : 18 ارد 1396 - 12:46
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد فردوس گفت: استاد بدیع الزمان فروزانفر در خصوص سبک خراسانی سرآمد شاعران دوران معاصر است.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرنگار مهر،  علی ساجدی ظهر یکشنبه در نشست تخصصی بررسی جنبه های تحقیقی و شاعری استاد فروزانفر که در خانه استاد در بشرویه با حضور دبیران ادبیات و علاقه مندان به مباحث پژوهشی و نیز پژوهشگران دانشگاه بردسکن، فردوس و سبزوار برگزار شده بود یاد و خاطر استاد بدیع و الزمان فروزانفر را گرامی داشت.

وی افزود: این استاد فرزانه در سال ۱۲۷۶ در بشرویه دیده به جهان گشود و پس از گذراندن عمری ارزشمند در زمینه های علم و ادب پارسی در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۴۹ در تهران درگذشت و مقبره وی در شاه عبدالعظیم است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد فردوس اظهار داشت: استاد فروزانفر اسطوره ای بی بدیل در علم و ادب پارسی بوده است که متاسفانه بسیاری از جنبه های مختلف آثار استاد مغفول مانده است.

وی بااشاره به آثار استاد بدیع الزمان فروزانفر افزود: اکثر آثار استاد بدیع الزمان فروزانفر در زمینه تاریخ ادبیات، مولوی پژوهی و تصحیحات است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد فردوس بیان کرد: استاد بدیع الزمان فروزانفر از نظر سبک خراسانی نیز سرآمد شاعران دوران معاصر است.

ساجدی با بیان اینکه استاد بدیع الزمان فروزانفر علاوه بر داشتن آثار مختلف تحقیقی و پژوهشی یک شاعر بزرگ نیز بوده، گفت: فعالیت استاد در حوزه شعر به گونه ای بوده که می توان گفت این استاد فرزانه بعد از ملک شعرای بهار دومین شاعر مطرح دوران معاصر است.

نظر شما