تازه ترین مطالب

کد مطلب: 13045
تاریخ انتشار : 25 ارد 1396 - 19:54
در شهرداری فردوس تمام تجربیات و پژوهش های چندین در مدیریت فضای سبزو شناسایی گونه های مقاوم در اقلیم گرم و خشک اکنون به ندرت خود را نشان خواهد داد.

به گزارش فردوس برین صبح امروز شهردارفردوس در نشست هم اندیشی حفظ و نگهداری فضای سبز و تولید گیاهان دارویی در اقلیم گرم خشک با حضورشهرداران سراسرشهرستان های استان عنوان کرد: وجود این گونه فضای سبز با وجود گل های زینتی و دارویی حاصل زحمات چندین ساله و تلاش و پیگیری و تحقیق در شهرستان فردوس میباشد.

وی در ادامه عنوان کرد: در شهرداری فردوس تمام تجربیات و پژوهش های چندین در مدیریت فضای سبزو شناسایی گونه های مقاوم در اقلیم گرم و خشک اکنون به ندرت خود را نشان خواهد داد.

حمید حلاج مقدم تاکید کرد: تمام فضای سبز با شبکه جداسازی از آب شرب آبیاری می شود وهمگی مجهز به این سیستم می باشد.

مهندس صالحی همچنین به صورت تخصصی در خصوص گیاهان زینتی ودارویی کشت شده در پارک های تحقیقاتی توضیحاتی را برای اعضای جلسه داد.

وی استخودوس، گل همیشه بهار، بابونه، بومادران، میخک، شب بو،داوودی، گل محمدی، زرشک برگ قرمزو زینتی، یاس ، آقاقیا، اکالیپتوس، زیتون تلخ، آتریپیلکس، سنجد شیرین، ختمی، لیلکی، یاس طاووسی وقرنقل، بوقلمون، خار مریم، زرشک مثمر، عقربی، یوکا، انار، کنگر،گز روغنی، گل شاه پسند، ناز فرانسوی وآفتابی، رز رونده ، پامپا گراس از جمله گل های دارویی و زینتی کاشته شده در پار ک های فردوس بوده است.

مسئول فضای سبز شهرداری فردوس تدوین تقویم باغبانی و برگزاری کلاس های آموزشی برای نیروهای فضای سبز را از کارهای مهم برای مدیریت هرچه بهتر فضاهای سبز عنوان کرد.

همچنین درپایان جلسه پرسش و پاسخ جهت انتقال تجربیات و آموزش ها برگزارشد.

لازم به ذکر صبح امروزتعدادي از شهرداران و كارشناسان شهرداري هاي استان از مجموعه فضاي سبز فردوس بازدید به عمل آورده و از نزدیک با گونه های گیاهی مختلف بیشتر آشنا شدند.

نظر شما