کد مطلب: 21
1 مرداد 1391،‏ 15:29:22

آمریکا : پاکستان دیگر لایق دریافت پول ما نیست !

<p>به دنبال تیره شدن روابط اسلام اباد با واشنگتن بر سر امداد رسانی به کاروانهای ناتو مجلس نمایندگان آمریکا ، لایحه کاهش ششصد و پنجاه میلیون دلاری کمک های نظامی واشنگتن به اسلام آباد را تصویب کرد.

متن این لایحه را "تد پو"، نماینده جمهوریخواه و از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا ارائه کرده بود .


"تدپو" در متن پیشنهادی خود درخواست کرده بود یک میلیارد و سیصد میلیون دلار از کمکهای نظامی به پاکستان کاهش یابد ولی این مبلغ به ششصد و پنجاه میلیون دلار تنزل کرد.


علت تصویب این لایحه، کاهش سطح همکاری های اسلام آباد با واشنگتن در اموری مانند مبارزه با تروریسم اعلام شده است.

پو، پیش از رای گیری درباره این لایحه گفت: پاکستان لایق دریافت پول مالیات دهندگان آمریکایی نیست!

قانوگذاران آمریکایی همچنین قرارداد همکاری پنتاگون و شرکت روسی " روسوبرو اکسپرت " را لغو کردند


لغو قرارداد همکاری پنتاگون و شرکت دولتی صادر کننده اسلحه روسیه به نام روسوبرو اکسپرت، دیگر مصوبه قانونگذاران آمریکایی بود.

مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای که در این باره صادر کرد، افزود: لایحه یادشده را جیم موران، نماینده دمکرات ارائه کرده بود که با اکثریت قابل توجه، چهار صد و هفت رای موافق و پنج رای مخالف تصویب و از سال 2013 میلادی اجرایی خواهد شد.

موران در این باره گفت: غیرقابل قبول است که دولت آمریکا با شرکتی همکاری کند که به سوریه اسلحه می دهد.
لایحه لغو قراردادهای خرید اسلحه پنتاگون از شرکت معروف صادر کننده اسلحه روسیه، عصر پنج شنبه و ساعاتی پس از وتوی همزمان روسیه و چین درباره قطعنامه غربی ها ضد سوریه در شورای امنیت سازمان ملل طرح و تصویب شد.

 

از سوی دیگر مجلس نمایندگان آمریکا همچنین لایحه ششصد و شش میلیارد دلاری بودجه وزارت دفاع این کشور و فعالیت های جنگ آمریکا در عراق و افغانستان برای سال 2013 میلادی را تصویب کرد.


لایحه یاد شده نیز پس از دو روز بحث و گفتگو میان جمهوریخواهان و دموکرات ها در مجلس نمایندگان در آخرین ساعات پنجشنبه با 326 رای موافق و 90 رای مخالف تصویب شد.

به موجب این لایحه، هشتاد و هشت میلیارد و پانصد میلیون دلار از بودجه تصویب شده پنتاگون، به اقدامات نظامی این کشور در آن سوی آبها یعنی خارج از آمریکا اختصاص داده شده است.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها