کد مطلب: 29
2 مرداد 1391،‏ 9:02:12

مسئولان باید مسئله گرانی را جدی بگیرند

<p><strong>امام جمعه شهرستان فردوس مسئله گرانی در سطح کشور را مورد اشاره قرار داد وگفت: مسئولان باید مسئله گرانی را جدی و با نظارت بیشتر جلوی فشار به قشر آسیب‌ پذیر را بگیرند.</strong></p>

به نقل از خبرنگار فردوس خبر از مصلی امام خمینی(ره) شهرستان فردوس، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی ماهانی‌ نژاد در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته فردوس پس از سفارش به تقوای الهی و دوری از گناه آمادگی کامل برای ورود به ماه رمضان را مورد تأکید قرار داد و  با اشاره به اینکه ماه رمضان، ماه بهار قرآن، ماه عبادت، ماه انس با مساجد و ارتباط با خداوند است، افزود: باید از خداوند بخواهیم که چنانچه در روزهای گذشته ماه شعبان ما را نیامرزیده در این روز ما را مورد مغفرت قرار دهد تا با پاکی و طهارت به میهمانی بزرگ خدا برویم.

امام جمعه فردوس فلسفه روزه را ایجاد تقوا در دل‌ ها خواند و تصریح کرد: خداوند روزه را بر گذشتگان ما واجب کرد تا به وسیله روزه، تقوای الهی در آنها تقویت شود.

وی به برگزاری نخستین نماز جمعه کشورمان در پنجم مرداد ماه به امامت آیت‌ الله طالقانی اشاره کرد و با اذعان به اینکه نماز جمعه به عنوان یک فریضه عبادی و سیاسی برکات فراوانی برای نظام جمهوری اسلامی ایران به همراه داشته است، گفت: مهم‌ترین ارمغان نماز جمعه پیام وحدت و همدلی و اطلاع رسانی بین مردم و مسئولان است چرا که مردم با حضور در مراسم معنوی نماز جمعه علاوه بر تقوا و عبادت، از مسائل روز کشور نیز باخبر می‌ شوند.

خطیب جمعه شهرستان فردوس با استناد به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) تصریح کرد: مسلمان در روز جمعه همچون محرم است و زمانی که نماز جمعه را به جای می‌ آورد از احرام خارج می‌ شود و پس از اقامه نماز عصر همچون کسی است که یک حج و یک عمره بجا آورده است.

وی در ادامه نسل کشی اخیر مسلمانان در کشور میانمار و قتل عام بیش از 50 هزار نفر از مردم این کشور مسلمان نشین با بیش از 200 هزار نفر آواره در سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و گفت: برغم هیاهوی تبلیغاتی رسانه های استکبار و مجامع بین‌ المللی در دفاع از حقوق بشر اما غول های رسانه های جهان غرب و سردمداران و مدافعان دروغین حقوق بشر در جهان استکبار در برابر این فاجعه ی انسانی سکوت اختیار کرده اند.

امام جمعه فردوس در ادامه اظهارات خود از طرح اخیر شرکت مخابرات در واگذاری سیم‌ کارت‌ های رایگان تلفن همراه اول به دانش آموزان نوجوانان تلویحأ انتقاد کرد و چنین اقداماتی از سوی مخابرات را سبب تضعیف اخلاق عمومی و ایجاد مشکلات و زحمت برای خانواده‌ های نوجوانان و جوانان دانش آموز در استفاده از سیم کارت های تحویلی و تهیه لوازم جانبی آن نظیر گوشی تلفن همراه و تامین هزینه‌ های ارتباطی دانست.

وی همچنین از جلوگیری فرمانداری شهرستان فردوس از واگذاری سیم‌ کارت‌ های رایگان به دانش آموزان توسط همراه اول قدردانی کرد.

خطیب جمعه شهرستان فردوس مسئله و معضل گرانی لجام گسیخته در سطح کشور که باعث ایجاد مشکلات فراوان و استرس و نارضایتی برای قشرهای کم درآمد و طبقه سوم جامعه بخصوص اقشار آسیب پذیر در تهیه مواد غذایی و ارزاق عمومی آنان را بدنبال داشته و دارد را مورد اشاره قرار داد و گفت: مسئولان باید مسئله گرانی را جدی بگیرند و با نظارت بیشتر بر بازار جلوی فشار به قشر آسیب‌ پذیر را بگیرند.

برچسب‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها