کد مطلب: 5717
17 آبان 1392،‏ 10:56:30

گلایه های امام جمعه فردوس خطاب به مدیر کل صدا و سیما

<p dir="RTL">
حجت الاسلام بابایی:در اجلاسیه کنگره سرداران شهید که چندی پیش برگزار شده بود صدا و سیمای استان 2-3 مسئله را سانسور کردند.</p>

به گزارش فردوس برین امام جمعه فردوس درخصوص اهمیت امر به معروف ونهی از منکرگفت:امربه معروف و نهی از منکر فریضه ای است که درصورت اجرا،می تواند جامعه را احیا کند و از دیگر واجبات مانند جهاد والاتر است. فرمایش امام حسین (ع)" هیهات من الذله " است که ما را درجهان عزیز کرده و جوانان را به جبهه کشاند واقتدار ایران اسلامی را تثبیت کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین بابایی به استناد فرمایش امام حسین (ع) که فرمود "مرگ با عزت برای آدمی بهتراز زندگی باذلت است" باید این شعار همواره سرلوحه زندگی مسلمانان و پیروان امام حسین (ع) باشد.

 

خطیب جمعه فردوس در ادامه ازعزاداران حسینی خواست عزاداری های سرور و سالارشهیدان را در تکایا وحسینیه با شکوه هرچه  بیشتر برگزارکنند و اجازه ندهند وسواسان خناس در این عزاداری ها رخنه کنند و این مراسم و اسلام را از چشم همگان بیندازند همچنان که در بعضی از کلان شهرها برخی از مداحان(نا آگاهانه) با آلات موسیقی و نواهای خواننده های بدکار به مرثیه سرایی و عزاداری می پردازند.

 

وی قمه زدن را شرعا حرام دانست و گفت:دشمنان نظام از عواطف مسلمانان سوء استفاده کرده و این اقدام مسلمانان و شیعیان را خود زنی تلقی می کنند و فیلمهای آن را در سراسر دنیا منتشر می سازند و در حالی که رسانه های مکتوب خودی حتی به ائمه اهانت می کنند،نبایستی  بهانه به دست این دسته افراد و دشمنان خارجی داد.

 

حجت الاسلام بابایی عکس ها و تمثال هایی که در برخی از هیات نصب شده را عملی خرافی دانست وگفت:این عکسها هیچ گونه اصالتی نداشته و تنها القای اعتقادات مسحییت در اذهان مسلمانان است.

 

وی از مداحان خواست نام امام حسین(ع) را با عظمت یاد کرده واز بیان نام ایشان به صورتی سبک و توهین آمیز و اشعار خرافی  در مداحی هایشان پرهیز کنند و ادامه داد برخی از مداحان امام سجاد(ع) را امام بیمار نامیده اند! غير از زبان فارسي در هيچ زبان ديگري کلمه بيمار را دنبال اسم امام زين العابدين(ع) نمي بينيم!در زبان عربي چنين کلمه اي نيست!ايشان القاب زيادي دارند  که از جمله این القاب می توان به السجاد و ذوالثفنات اشاره کرد.این خرافه گویی در حالیست که هیچ سندی برای حرف این مردم و برخی مداحان وجود ندارد.

 

در ادامه خطیب جمعه فردوس خطاب به مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت:اگر از چگونگی بازتاب راهپیمایی روز 13 آبان اطلاع ندارید،برای مدیریت لایق نیستید و اگر اطلاع داشته و عکس العملی نشان نداده اید ریگی در کفش خودتان است و استان دار و آقای ضرقامی باید فکری بردارد!

 

وی گلایه های خود را ادامه داد:در اجلاسیه کنگره سرداران شهید که چندی پیش برگزار شده بود صدا و سیمای استان 2-3 مسئله را سانسور کردند;بحثی که آیت الله سید احمد خاتمی در مورد دشمنی شناسی کردند،در آستانه محرم ذکر مصیبت خواندن،توهین و جسارتی که در روز نامه بهار شده بود و این جسارت توسط آیت الله خاتمی محکوم شد و برنامه های سیزدهم آبان که در همه شهرها به جز فردوس که تنها با یک گزارش پخش شد،اینها از مواردیست که نسبت به شهرستان فردوس کم لطفی شده است. خطیب جمعه  نماز ظهر عاشورای سال گذشته فردوس را در سطح استان کم نظیرخواند وگفت:امسال نیز نماز ظهرعاشورا را باشکوهتر از سال قبل برگزار خواهیم کرد.

 

امام جمعه فردوس دربخش پایانی خطبه های نماز به ترور دادستان زابل و حادثه تروریستی سراوان اشاره کرد و از مردم خواست و گفت:درچنین شرایطی که دشمن به دنبال ایجاد نا امنی است باید هوشیارومراقب  ودرجهت حراست وحفاظت ازاموال ومنازل خویش اهتمام بیشتری داشته باشند.وی از دادستان انقلاب فردوس خواست باسارقین و هنجارشکننان جدی تر برخورد شود. 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها