کد مطلب: 13137
24 خرداد 1396،‏ 15:59:01
گشت و گذار سایبری؛

جالب ترین حقایق جهان


درجهان حقایقی وجود دارد که کمتر کسی از آنها آگاه است‏ مبارزه یک میمون در جنگ جهانی اول - جاودانه بودن راسپوتین و هرم های کریستالی برخی از این عجایب است.

به گزارش فضای مجازی خبرگزاری صداوسیما؛ ما هر روز شاهد دیدن ماجراها و یا شنیدن اخباری از سراسر جهان هستیم که باورشان بسیار مشکل جلوه می کند. در اطراف ما اتفاقاتی رخ می دهند که هیچکس انتظارشان را نداشته و تصورشان را نمی کرده است. این گونه رویدادها و حقایق تنها مختص به دوره ما نیستند و از گذشته نیز وجود داشته اند. حقایقی درباره افراد و یا جهان وجود دارد که کمتر کسی از آن ها آگاه است. که نمونه هایی از آنها را به نقل از سایت "روزیاتو" در ذیل می آوریم.

حقیقت جهان

مبارزه یک میمون در جنگ جهانی اول
آلبرت مار مدت کوتاهی قبل از شروع جنگ جهانی اول، یک بابون آفریقایی به نام جکی را پیدا کرد. هنگامی که جنگ آغاز گشت، آلبرت به صورت داوطلبانه راهی نبرد شد و جکی را نیز با خودش برد. این حیوان بامزه نه تنها سربازان دیگر را سرگرم می کرد، بلکه هنگام نزدیک شدن دشمن آن ها را مطلع می ساخت و حتی در مبارزات نیز شرکت داشت. پس از اتمام خدمت او، به جکی مدال شجاعت داده شد. این میمون تا سال۱۹۲۱ میلادی در کنار صاحبش زندگی کرد.

حقایق جهان

ریاست جمهوری آلبرت اینشتین
در ۱۷ نوامبر سال ۱۹۵۲ میلادی، نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی به صورت رسمی پیشنهاد ریاست جمهوری سرزمین های اشغالی را به آلبرت اینشتین ارائه کرد. با این حال دانشمند آلمانی پیشنهاد را رد نمود و اظهار داشت که علاقه ای به انجام این کار ندارد.
جالب ترین حقایق جهان

حقایق جهان
هرم های کریستالی عظیم
دانشمندان با استفاده از فناوری انعکاس صدا موفق شدند دو هرم غول پیکر را در عمق ۱۸۳۰ متری دریا پیدا نمایند. به نظر می رسد که آن ها از کریستال ضخیم ساخته شده اند. اندازه آن ها از هرم جیزه در مصر نیز بزرگتر است.
حقایق جهان

اختراع فتوشاپ توسط استالین
هر زمان که جوزف استالین از مرگ و یا ناپدید شدن یک نفر مطلع می شد، دستور می داد تصویر آن را از تمام عکس هایی که با او گرفته پاک کنند. بنابراین روتوش عکس به این شکل آغاز گشت.
حقایق جهان

استفاده از کیسه های آرد به عنوان لباس
در دهه ۱۹۳۰ میلادی هنگامی که مردم آمریکا حال و روز چندان مناسبی نداشتند، بانوان با انتخاب های متعددی برای پوشیدن لباس رو به رو نبودند. آن ها باید خلاقیت به خرج می دادند و بنابراین تصمیم گرفتند به وسیله کیسه های کتانی آرد برای خود و اطرافیانشان لباس بدوزند. هنگامی که تولید کنندگان به فراگیر شدن این مسئله پی بردند، کیسه های آرد خود را با الگوها، طرح ها و نقش های مختلف تولید نمودند. روی برخی از کیسه ها حتی دستور شستشو و یا دوخت لباس نیز حک شده بود.
حقایق جهان

 شربت سرفه عجیب
بین سالهای ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰ میلادی، هروئین توسط فردی به نام بایر تولید گشت. این ماده به عنوان جایگزینی غیر اعتیاد آور برای مرفین معرفی شد و برای درمان سرفه کودکان نیز مورد استفاده قرار می گرفت.
حقایق جهان
جاودانه بودن "گریگوری راسپوتین"
پیش‌بینی انقلاب روسیه توسط "راسپوتین" از معروفترین پیش‌بینی‌ها در تاریخ به حساب می‌آید. عده‌ای از مردم وی را بعنوان یک قدیس شفا بخش و عده ای دیگر بعنوان یک موجود شیطان صفت شناخته می‌شود. وی راهب ماجراجو و سیاست‌مدار روسی بود. واقعیت و افسانه دربارۀ فعالیت‌های‌ مذهبی، نفوذ او بر تزار و تزارینا و حتی مشروح جریان قتل او با هم درآمیخته است.
این چهره سرشناس روسی، در طول زندگی خود بارها از سوء قصدهای مختلف جان سالم به در برد. مسموم شدن، چاقو خوردن و مورد اصابت گلوله قرار گرفتن، همه در یک شب برای وی اتفاق افتادند. کسانی که این کارها را انجام داده بودند، تصور کردند که وی واقعا جاودانه است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها