کد مطلب: 13377
2 آبان 1396،‏ 12:06:18
رئیس فرهنگ وارشاد فردوس خبرداد

اعطای تسهیلات وام پشتیبان به هنرمندان فردوس

تسهیلاتی در قالب طرح پشتیبان به هنرمندانی که امکان ایجاد کارگاه و اشتغال افرادی را داشته باشند اعطا می شود.

 ایمان طلب رئیس اداره فرهنگ وارشاد فردوس در گفتگوبا فردوس برین در این خصوص گفت:تا کنون سه  پرونده در زمینه های هنرهای تجسمی رشته چوب ،بازیهای رایانه ای  و گرافیک  و عگاسی به استان ارسال شده است که یک پرونده در مرحله پایانی و معرفی به بانک قرار دارد.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی فردوس در ادامه افزود: طرح پشتیبان مشاغل خانگی به این صورت است که یک هنرمند چند هنرمند دیگر را تحت پوشش قرار داده و با یکدیگر در یک کارگاه به صورت خانگی شروع به فعالیت و تولید می نمایند.و در صورت تکمیل پرونده و ارائه مدارک لازم جهت اثبات تولید در آن رشته هنری به ازای هر نفر مبلغ 50 میلیون ریال حداکثر تا 7 نفر ؛ تسهیلات به آنها تعلق میگیرد .

وی ضمن بیان این نکته که  وامهای مشاغل خانگی به صورت مستقل از سال 1396 دیگر اعطا نمی شود افزود:تا کنون 13 نفر از هنرمندان گرافیست و عکاس و معرق کار صنایع دستی از تسهیلات فوق در سال 94 و 95  بهره مند شده اند.

لازم به ذکر است هنرمندان واجد شرایط میتوانند با مراجعه به سامانه مشاغل خانگی در فرصت باقی مانده در رشته های مختلف هنری مورد تایید سامانه اقدام نمایند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها