کد مطلب: 13541
7 دی 1396،‏ 18:16:11
روحانی:

اختلاف افکنی میان قوا حرکت در مسیر بدخواهان است


رییس‌جمهور در جلسه امروز ستاد اقتصادی دولت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری, گفت: امروز مهمترین شاخص انقلابی گری کاستن از فاصله‌ها، امید آفرینی و کمک به توسعه مادی و معنوی کشور است.

به گزارش فردوس برین به نقل ازحوزه دولت خبرگزاری تسنیم, حجت الاسلام حسن روحانی صبح پنجشنبه و در جلسه ستاد اقتصادی دولت با اشاره به سخنان روزگذشته مقام معظم رهبری، افزود: اینک و درپی اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه های منطقه‌ای و بین‌المللی دشمنان انقلاب درصدد ناامیدکردن مردم از آینده، اختلاف افکنی و ضربه به پشتوانه اجتماعی نظام برآمده‌اند و ضروری است همگان در برابر این توطئه هوشیار، و نخبگان نیز در روشنگری جامعه و بویژه نسل جوان کوشا باشند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به ضرورت انسجام ملی و تقویت ساختار درونی نظام و پیشرفت پرشتاب کشور, گفت: هرگونه اختلاف افکنی میان قوا و دستگاه‌ها، بزرگ‌نمایی ضعف‌ها و معضلات کوتاه مدت و همچنین یاس‌آفرینی در افکارعمومی نسبت به آینده کشور حرکت در "خط تقابل" و مسیر طراحی شده بدخواهان ایران اسلامی است.

وی در ادامه افزود: تخریب و سیاه نمائی زمینه ساز تفرقه است و بی‌تردید بزرگترین مولفه قدرت ملی؛ وحدت اقوام، مذاهب و اقشار مختلف جامعه برای تحقق آرمانهای انقلابی و ملی و نقد دلسوزانه در چارچوب قانون را لازمه اصلاح رویه ها، تحول آفرینی و پویایی حوزه های مدیریتی است.

حجت‌الاسلام روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره  به مهمترین موضوعات اقتصادی کشور و از جمله ویژگی‌های لایحه بودجه سال 97, بیان کرد: دولت با هدایت رهبری و حمایت عمومی، ضمن اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و با هدف‌گیری تولید و اشتغال، حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را در صدر اولویت‌های خود دارد.

رئیس جمهور با تاکید براینکه برای حل مشکلات اقتصادی نیازمند واقع بینی و همراهی قوا و نهادها هستیم، ادامه داد: کاهش وابستگی بودجه به نفت، توسعه دیپلماسی اقتصادی، افزایش صادرات، رونق تولید و اشتغال پنج رکن برنامه‌های اقتصادی دولت است.

حجت الاسلام روحانی در پایان با تقدیر از بیانات صریح و وحدت بخش مقام معظم رهبری، جهتگیری دولت را، ایجاد فرصت برای شکوفائی همه استعدادها، همکاری با همه نیروها، و پرهیز از سیاست‌زدگی و جناح‌گرابب در حرکت اقتصادی کشور اعلام کرد و گفت: با شفافیت حداکثری در بودجه و امور اقتصادی کشور، بلندترین گام را درمقابله با فساد و ناکار آمدی بر می‌داریم و دیگر زمینه‌ای نخواهد ماند که متهمان فساد و تضییع امکانات، تخلفات خود را در پس دعواهای سیاسی پنهان کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها