کد مطلب: 13563
12 دی 1396،‏ 14:05:20
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشوردر بازدید ازمنطقه حفاظت شده مظفری فردوس

شیوه حفاظت از محیط زیست باید تغییر کند/باید مردم و بخش خصوصی را در امر حفاظت ازمحیط زیست دخیل کرد


حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در سفر یکروزه به استان خراسان جنوبی از منطقه حفاظت شده مظفری در شهرستان فردوس بازدید کرد.

به گزارش فردوس برین به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان خراسان جنوبی، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در این بازدید گفت: صنعت اکوتوریسم یکی از موضوعات مهمی است که با توجه به آن می توان گامهای موثری در راستای توسعه اقتصادی و گردشگری در حوزه محیط زیست برداشت.

حمید ظهرابی افزود: توسعه گردشگری محیط زیستی تاثیرات مثبتی روی حمل و نقل، صنایع دستی منطقه و... داشته و عموم مردم از عواید آن  بهره مند می شوند.

وی با اشاره به لزوم تغییر در  شیوه های حفاظت از مناطق تحت مدیریت اظهار کرد: باید مردم و بخش خصوصی را نیز در امر حفاظت و حراست از محیط زیست دخیل کرد. قرقهای اختصاصی در مناطق مهم بوده و حتما در این خصوص برنامه ریزیها و اقداماتی انجام خواهد شد.

ظهرابی در خصوص خسارت وحوش به مزارع کشاورزی تصریح کرد: سازمان در این مورد در حال پیگیری است و چنانچه بتوان اعتباراتی از طریق مدیریت بحران  و... در جهت پرداخت غرامت به کشاورزان آسیب دیده درنظر گرفته شود، می توان گام های موثری در این زمینه نیز برداشت.

ظهرابی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین وزرات دفاع و سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس همین تفاهم نامه تجهیزات محیط بانان و مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست به زودی تامین خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به صدور پروانه شکار در مناطق افزود: تدابیری اندیشیده شده تا بتوان با صدور پروانه شکار در مناطق، درآمد حاصل از آن عاید مردم محلی همان منطقه قرار گیرد که بی شک این امر در حفاظت و حراست از مناطق و گونه های جانوری موثر خواهد بود.

نشست با کارشناسان محیط طبیعی اداره کل و ارائه گزارش از وضعیت مناطق استان، بازدید از گنجینه تنوع زیستی اداره کل، بازدید از دو واحد پرورش شتر مرغ و شتر و... از جمله برنامه های حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خراسان جنوبی بود که انجام شد.

در این بازدید امیرحسن خانی نماینده مردم شهرستانهای فردوس، طبس، سرایان  و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، آرامنش مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، ابراهیمی فرماندار شهرستان فردوس نیز حضور داشتند. منطقه حفاظت شده مظفری با ۹۳ هزار هکتار وسعت منطقه از تنوع زیستی غنی برخورداراست.

از کل و بز می توان به عنوان گونه های شاخص این منطقه نام برد. هوبره، زاغ بور، آهو و... از دیگر گونه های موجود در این منطقه است.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها