کد مطلب: 13565
14 دی 1396،‏ 18:34:52
استاد دانشگاه فردوسی مشهد

لازمه اشتغال‌زایی در فردوس رونق صنعت گردشگری است


استاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: لازمه اشتغالزایی در فردوس رونق صنعت گردشگری است و باید تلاش شود تا با فراهم کردن زیرساخت‌ها، ماندگاری مسافران و گردشگران در این شهرستان بیشتر شود.

به گزارش فردوس برین محمدجعفر یاحقی صبح امروز در جلسه برنامه‌ریزی همایش هزاره سفر ناصر خسرو به فردوس که با حضور مسئولان کمیته‌های مختلف این همایش برگزارشد اظهار داشت: برگزاری این همایش در فردوس یک اتفاق مبارکی است که باید مبدأ تحول و توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این شهر گردد.

استاد دانشگاه فردوسی مشهد و از افتخارات شهرستان فردوس تاکید کرد: هدف اصلی از برگزاری این همایش شناساندن قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فردوس در صنعت گردشگری است و برای رسیدن به این هدف مردم باید به اهمیت کار پی برده و مشارکت جدی داشته باشند تا چرخ توسعه شهرستان با شتاب بیشتری حرکت کند.

این دانشمند برگزیده کشوری تصریح کرد: بسیاری از شهرها دنبال گردشگر هستند اما قرار گرفتن فردوس در مسیر عبور میلیون‌ها مسافر و زائر امام هشتم (ع) این مزیت را دارد و باید تلاش شود تا با فراهم کردن زیرساخت‌ها، ماندگاری مسافران در شهر بیشتر شود.

یاحقی تاکید کرد: مردم باید توجیه شوند که گردشگری یک گنج است که با داشتن صدها آثار تاریخی و گردشگری در فردوس هنوز نتوانسته‌ایم از این ظرفیت بزرگ در جهت رونق اقتصادی شهرستان فردوس استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه مسافری که خسته از دل کویر به فردوس می‌رسد نیاز به استراحت دارد گفت: اگر یک محیط گردشگری مناسب برای مسافر باشد رغبت بیشتری برای اقامت و بازدید از جاذبه‌های گردشگری پیدا می‌کند و این یعنی توسعه شهرستان که باید در همایش هزاره سفر ناصر خسرو به فردوس محقق شود.

استاد دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه این همایش 23 و 24 اسفندماه سال جاری در فردوس برگزار می‌شود افزود: اساتیدی از دانشگاه‌های مختلف کشور به این همایش دعوت شده‌اند که مقالاتی ارائه خواهند داد و میهمانانی از خارج از کشور نیز خواهیم داشت و نمایشگاه‌های مختلف عکس، صنایع دستی، محصولات محلی نیز در حاشیه این همایش برپا خواهد شد.

در این جلسه مسئولان کمیته‌های همایش هزاره سفر ناصر خسرو به فردوس برنامه‌ها و دیدگاه‌های خود را در راستای هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن این همایش ارائه کردند./تسنیم

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها