کد مطلب: 13642
22 بهمن 1396،‏ 12:58:32
امام جمعه موقت بیرجند در جمع مردم فردوس

اسلام و برپایی جمهوری اسلامی مهم ترین عامل ایستادگی 40 ساله ملت ایران در مقابل استکبار

مهم ترین عامل انقلاب اسلامی ایران اسلام و برپایی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و همین موجب شد تا ایران اسلامی 40 سال در مقابل استکبار بایستد.

به گزارش فردوس برین امام جمعه موقت بیرجند درجمع مردم انقلابی فردوس در مراسم راهپیمایی 22 بهمن عنوان کرد: نظام شاهنشاهی ایران و تمدن بزرگش را کوچک و تحقیرکردند وایران به محلی برای ساخت وساز غربی ها تبدیل کرده بودند.

حجت الاسلام والمسلمین مختاری امام جمعه موقت بیرجند در ادامه گفت: اقشار مختلف که زخم ها را لمس کرده بودند و معنای فقر وتبعیض را حس کرده بودند به ایران آمدند واین انقلاب بود که پیروز شد.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه تاکید کرد: مهم ترین عامل انقلاب اسلامی ایران اسلام و برپایی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و همین موجب شد تا ایران اسلامی 40 سال در مقابل استکبار بایستد.

مختاری در ادامه تاکید کرد: امروز دشمن در فضای مجازی بیشترین تلاش را برای ضعف ایمان مردم انجام می دهد چرا که اگر ایمان مردم ضعیف شود پایه های انقلاب نیز سست می گردد.

وی یکی از مبانی اساسی انقلاب نیاز به دین اسلام و قرآن دانست وعنوان کرد: زندگی بدون دیانت حیوانیت است واگر بخواهیم این دین را کامل و عملی کنیم به حکومت اسلامی و ودولت اسلامی و ولایت فقیه نیاز داریم .

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه گفت: نظام اسلامی مردمی ترین نظام دنیاست و مردم همیشه برای پایداری اش در صحنه بوده اند این نظام هم مقبولیت و هم مشروعیت مردمی و الهی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین مختاری در ادامه تاکید کرد: نمیگوییم نظام اسلامی کار آمد ترین نظام است ومردم با نظام اسلامی دیگر بی نیاز گشته اند اما این نظام از نظر کارآمدی موفقیتی قابل قبولی داشته است اگر منصفانه نگاه کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: نظام اسلامی ایران موفقیت های داشته است که خود غربی ها مانده اند واکنون ایران از نظر فناوری فضایی بهداشت ودرمان انرژی هسته ای علی رغم وجود تحریم ها به رتبه 16 رسیده است.

امام جمعه موقت بیرجند همچنین گفت: متاسفانه شیطنت های دشمن ضعف مسئولان و دموکراسی ضعیف موجب شده است تا دشمن جرات پیدا کند وبرای کشورمان نقشه طرح کند و دولت و ملت را ضعیف نشان دهد اما دشمن بدانند که نقشه جمهوری اسلامی  ایران و قانون اساسی آن بدون مشکل است .

این استاد حوزه دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: باید با اقتصاد مقاومتی با اقتدارکاری کینم که ما را جدی بگیرند و به رسمیت بشناسند دشمن را نا امید کنیم واین کار در قدم اول توسط مسئولین باید انجام شود و در قدم دوم نیز نیاز به پافشاری و مقاومت مردم پای نظامشان دارد.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها