کد مطلب: 13695
21 اسفند 1396،‏ 12:34:58
رئیس دامپزشکی فردوس

درمان یک راس جبیر حیات وحش منطقه مظفری فردوس/گشت مشترک نظارتی ویژه ایام نوروز

رئیس شبکه دامپزشکی فردوس از درمان یک راس جبیر در درمانگاه شبکه دامپزشکی فردوس خبر داد.

رئیس دامپزشکی فردوس در گفتگو با فردوس برین عنوان کرد: یک راس جبیر مصدوم شده در حیاط وحش منطقه حفاظت شده مظفری فردوس توسط  محیط  زیست شهرستان فردوس جهت مداوا  به درمانگاه شبکه دامپزشکی فردوس ارسال گردید، پس از بررسی مشخص شد که دست حیوان از ناحیه مفصل دچار شکستگی همراه با پارگی مفصل شده است که متاسفانه بعلت مصدومیت شدید ، عضو آسیب دیده قطع و تحت درمان قرار گرفت.

دکترجواد ذوالفقاری رئیس شبکه دامپزشکی فردوس گفت: تاکنون چندین مورد از درمان و کالبد گشایی وحوش و پرندگان وحشی در درمانگاه دامپزشکی  شبکه فردوس انجام شده که در این زمینه تعامل و همکاری با محیط زیست شهرستان با دامپزشکی در حد مطلوب می باشد.

دکتر ذوالفقاری افزود: تعداد 15 راس جبیر در منطقه مظفری حفاظت شده محیط زیست شهرستان فردوس رها سازی شده ، که یک راس از آنها دچار مصدومیت شده که در محل شبکه دامپزشکی فردوس تحت معالجه و درمان قرار گرفت.

رئیس شبکه دامپزشکی فردوس از اولین گشت مشترک نظارتی ویژه ایام نوروز در شهرستان فردوس خبر داد و گفت: در راستای مصوبات ستاد خدمات سفر شهرستان ، اولین گشت مشترک با محوریت دامپزشکی برای بازدید و نظارت بر فراورده های خام دامی، قصابی ها ، رستورانها، آشپزخانه ها و مراکز عرضه فرآورده های خام دامی  انجام شد .

دکتر جواد ذوالفقاری رئیس شبکه گفت : با توجه به نزدیکی ایام نوروز و تردد مسافرین استانهای جنوبی کشور از مسیر این شهرستان علاوه بر اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی بر فراورده های خام دامی  ، تیم گشت مشترک دامپزشکی و ادارات بهداشتی، انتظامی و بازرگانی  به مناسبت ایام تعطیلات نوروزی شروع شده است ، که این موضوع  تا اتمام تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها