کد مطلب: 13741
21 فروردین 1397،‏ 11:24:21
در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش مطرح شد

خطر در کمین دانش‌آموزان ۴ مدرسه فرسوده و غیرقانونی فردوس


مدیر آموزش و پرورش فردوس از ادامه تحصیل دانش آموزان در ۴ مدرسه فرسوده و غیر قانونی فردوس خبر داد و گفت: به دلیل کمبود فضای آموزشی هر لحظه خطر در کمین این دانش آموزان است و می طلبد هر چه زودتر تدبیری اندیشیده شود.

به گزارش فردوس برین, علیرضا خداخواه ظهر امروز در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشت: با این وجود برخی از مدارس فردوس در اختیار دانشگاهها و سایر مراکز قرار دارد که در سال جدید برای تمدید قرارداد اجاره بهاء مراجعه نکرده و حتی بدهی های معوقه خود را نیز پرداخت نکرده اند و ضروری است با توجه به کمبود فضای آموزشی هر چه زودتر به آموزش و پرورش عودت داده شود.

وی اضافه کرد: کمبود فضای آموزشی موجب شده کلاسهای درس در برخی مدارس با ظرفیت بیش از حد مجاز تشکیل گردد و بر همین اساس امسال به طور جد ساماندهی فضاهای آموزشی را در دستور کار داریم.

خداخواه کمبود نیروی انسانی  در آینده با توجه به موج بازنشستگی ها، عدم توازن نیروی انسانی در رشته ها و جنسیت ها، عدم پرداخت مطالبات آموزش و پرورش توسط افراد حقیقی و حقوقی را از دیگر مشکلات مهم برشمرد و گفت: با توجه به پیگیریهای بی نتیجه در خصوص وصول مطالبات، امسال مصمم هستیم از طریق مراجع قضایی اقدام کنیم.

مدیر آموزش و پرورش فردوس عدم راه اندازی آزمایشگاه نانو در فردوس و ناکامی 90 درصد از دانش آموزان شرکت کننده در کنکور سراسری را از دیگر مشکلات آموزش و پرورش فردوس در سال گذشته برشمرد.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیتهای آموزش و پرورش فردوس در سال گذشته: کسب 60 رتبه زیر هزار و قبولی 26 نفر در رشته پزشکی در کنکورسراسری، رشد 100 درصدی ثبت نام در دارالقرآن و فعالیتهای قرآنی، تجهیز 262 اتاق و اسکان حدود 14 هزار نفر از فرهنگیان در مدارس منتخب در ایام تعطیلات نوروزی، در حال ساخت بودن چند آموزشگاه ؛ تامین ایزوگام تمام مدارس از تولیدات داخل شهرستان و کسب جایگاه دوم آموزشی در استان را از جمله مهمترین این فعالیتها برشمرد.

وی با بیان اینکه شهرستان فردوس هر سال در فصل نقل و انتقالات فرهنگیان با متقاضیان زیادی برای انتقال به شهرستان مواجه هست گفت: باید نقل و انتقالات از طریق کمیته مربوطه انجام شود که متاسفانه پیگیریهای اینگونه فرهنگیان از راههای غیر متعارف، آسیب های جدی را متوجه آموزش و پرورش کرده است.

فرماندار فردوس نیز با تقدیرازستاد اسکان فرهنگیان شهرستان در ایام سفرهای نوروزی از کسب رتبه فردوس دراستان در خصوص اسکان مسافران نوروزی خبر داد.

حسین ابراهیمی با اشاره به راه اندازی مرکز پرورش بلدرچین تخم گذار درهنرستان شهید عدل تاکید کرد: باید اینگونه فعالیتهای اقتصادی و درآمدزا با رعایت موارد قانونی و بهداشتی در تمام هنرستانهای فردوس دنبال شود.

وی با بیان اینکه درسالهای گذشته در بخش نوسازی مدارس فردوس کارهای خوبی شده گفت: با توجه به اینکه شهرستان فردوس بیشترین مدارس تخریبی و فرسوده را در استان به خود اختصاص داده لازم است توجه ویژه ای به فردوس شود.تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها