کد مطلب:
9 دی 1396،‏ 12:49:38
امام جمعه فردوس

کشتی انقلاب اسلامی باسکان داری رهبری هیچ وقت به گل نخواهد نشست/فرمانداری هابه مردم اجازه دهند تا مطالبات خود در تجمعات قانونی مطرح کنند

جمهوری اسلامی ایران در آستانه چهلمین سال انقلاب از پیچ های خطرناک گذشته است, کشتی انقلاب اسلامی باسکان داری رهبری هیچ وقت به گل نخواهد نشست ونقشه های دشمن یکی پس از دیگری خنثی خواهد شد.

به گزارش فردوس برین امام جمعه شهرستان فردوس در مراسم گرامیداشت ۹ دی در جمع مردم گفت:جمهوری اسلامی ایران در آستانه چهلمین سال انقلاب از پیچ های خطرناک گذشته است, کشتی انقلاب اسلامی باسکان داری رهبری هیچ وقت به گل نخواهد نشست ونقشه های دشمن یکی پس از دیگری خنثی خواهد شد.
 
حجت الاسلام والمسلمین بابایی تاکید کرد: تا زمانی که انقلاب هست اسلام هست مردم پشت انقلاب هستند وانقلابی گری وجود دارد دشمن دست از توطئه بر نخواهد داشت.

وی گفت:۸سال از فتنه می گذرد ومردم به پاس دفاع از ارزش ها هر ساله دور هم جمع می شوند.

وی در ادامه به گرانی های اخیر اشاره کرد وگفت:گرانی های اخیر موجب رنجش مردم شده است واین حق آن هاست که مطالبه گری کنند چرا که گرانی ها به خاطر بی کفایتی مسئولان هست.

امام جمعه فردوس با اشاره به این که مردم انقلاب خود را با هیچ چیز عوض نمی کنند گفت:مردم این انقلاب را به راحتی به دست نیاورده اند که بخواهند از آن بگذرند اما توقعشان از دولت مردان این است که بنشینند وفکرکنند برروی اقتصاد مقاومتی که رهبری ۱۰سال است از آن صحبت می کنند.

بابایی از فرمانداری ها و استانداری ها خواست تا اجازه بدهند تا مردم مطالبات خود را را در تجمعات به صورت قانونی مطرح کنند و گفت:فرمانداری ها به تجمعاتی که تنها برای درخواست مطالبات مردمی است اجازه دهند تا شکل گیرد گرانی حامل های انرژی و حذف یارانه ها کمر قشر ضعیف را می شکند اجازه بدهید تا مردم مطالبات خود را بیان کنند.

بابایی با اشاره فتنه سال ۸۸ گفت:فتنه ۸۸از ۴سال قبل رقم خورده بود و۱۳ ماه قبل از برگزاری انتخابات جلساتی در واشنگتن برگزار شد و واژه تقلب به کشور وارد شد واین بود که ۳۹شهید دردوران فتنه و۶۳میلیارد تومان خسارت به کشور وارد شد.

وی همچنین گفت:۹دی اولین نمونه آتش به اختیار توسط مردم بودکه آب برآتش ریختند ونظام را از پیچ خطرناک عبور دادند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
8 دی 1396،‏ 14:20:47
امام جمعه فردوس:

گرانی های به وجود آمده نتیجه بی عرضگی برخی مسئولان است

افزایش قیمت حامل های انرژی , گفتگوی حذف یارانه ها تورم و تحریم دیگر بر مردم فشار آورده و مردم تحمل ندارندو تمامی این گرانی ها نتیجه بی عرضگی مسئولان است باید جلوی این گرانی ها گرفته شود.

به گزارش فردوس برین امام جمعه فردوس در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز درجمع مردم فردوس عنوان کرد: روز 9 دی بیانگر بصیرت و ولایت مداری ملت بزرگ ایران بود که مردم خداجوی و انقلابی ایارن اسلامی بعد از فتنه 88 با حضور خود در صحنه آتش فتنه را خاموش کردند.

وی از مردم شهرستان فردوس برای حضور در مراسم 9 دی دعوت کرد و افزود: این مراسم در جوار گلزار شهدای گمنام پارک ملت برگزار می شود و مردم ولایت مدار فردوس با حضور خود در این مراسم ضمن میثاق دوباره با رهبر معظم انقلاب، اعلام بصیرت انقلابی می کنند.

امام جمعه فردوس به شکست مفتضحانه رئیس جهور آمریکا اشاره و تصریح کرد: با شکست پی در پی در مجامع بین الملل می رود که ان شاء الله ترامپ نتواند دوران ریاست جمهوری خود را به پایان برساند چرا که اکنون همه اعضای سازمان ملل در برابر ترامپ ایستاده اند و همه کشورها علیه او راهپیمایی کرده و اطلاعیه داده اند و این نشانگر آن است که ترامپ آدم منطقی نیست بلکه آدمی هوسباز است که روزی در فیلم و کنسرت ها بازی می کرده و حالا رئیس جمهور شده است.

بابایی به نقش پررنگ نماز جمعه در بصیرت افزایی اشاره کرد و یادآور شد: اگر نبود نماز جمعه شاید از انقلاب ما چیزی باقی نمی ماند و رهبر معظم انقلاب در 14 دی ماه نماز جمعه را قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق معرفی کردند و اکنون 900 پایگاه نماز جمعه در کشور برپا است و هر روز باید این اجتماعات با شور و شکوه بیشتری برگزار شود.

امام جمعه فردوس به اهمیت استحکام بنا و رعایت اصول ایمنی را واجب دانست وگفت: اگر بناهای ما استحکام لازم در داشته باشد می توانیم در زلزله تلفات جانی و مالی نداشته باشیم.

بابایی به روز سوادآموزی نیز اشاره کرد و گفت: بی سوادی برای ما ننگ است و باید آنقدر تلاش کرد که تا درفردوس دیگر زیر50 سال انسان بی سواد نداشته باشیم.

وی یادآور: افزایش قیمت حامل های انرژی , گفتگوی حذف یارانه ها تورم و تحریم دیگر بر مردم فشار آورده و مردم تحمل ندارندو تمامی این گرانی ها نتیجه بی عرضگی مسئولان است باید جلوی این گرانی ها گرفته شود.
 
وی تصریح کرد: در شهرهای مختلف اعتراضاتی علیه گرانی صورت گرفته که دشمن از این مسائل سوء استفاده می کند.

امام جمعه فردوس با اشاره به رشد منفی جمعیت و فرزندآوری، کاهش 8 درصدی طلاق و افزایش 10 درصدی ازدواج گفت: رشد منفی فرزندآوری یک نقیصه است که باید برطرف شود چرا که در حال حاضر جزو کشورهای جوان دنیا هستیم ولی در صورت ادامه روند و کاهش فرزندآوری، در آینده کشوری پیر خواهیم بود.

بابایی با اشاره به معرفی رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان کشور، افزود: احیای دانشگاه فرهنگیان، برگشتن به ریل اصلی و افزایش پذیرش دانشجو و معلم و نیز برطرف کردن خلاء کمبود معلم از اهداف و اولویت های رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان است که جای بسی امیدواری و خرسندی دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
26 فروردین 1393،‏ 12:17:02

اتمام مرحله دوم هدفمندی یارانه ها نرخ بنزین را تععین خواهد کرد

فردوس برین:معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور روند رشد قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین و گازوئیل را منوط به منابع کسب شده از انصراف یارانه‌بگیران عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فردوس برین به نقل از ایسنا,محمدباقر نوبخت با بیان این‌که از منابع 48 هزار میلیاردی حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی به علاوه 11 هزار میلیارد تومان تصریح شده در بودجه برای صرف در هزینه‌های اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها استفاده خواهد شد، گفت: بنابراین هر مقداری که بتوانیم از محل انصراف از دریافت یارانه نقدی منابع بیشتری به دست آوریم از این 48 هزار میلیارد تومان ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی کمتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: آهنگ رشد قیمت حامل‌های انرژی می‌تواند وابسته به منابعی باشد که دولت از محل انصراف یارانه‌های نقدی به دست می‌آورد.

نوبخت با اشاره به این‌که دولت تمایلی برای ارائه‌ی خدمات و وظایف خود از طریق افزایش قیمت‌ها ندارد، بیان کرد: ما به شدت در مورد سیاست‌های پولی منبسط و انبساط مالی ناشی از مخارج بی‌رویه خویشتنداری کردیم تا تعادل بودجه‌ای و انضباط مالی محقق شود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ادامه داد: دولت در حالی برای تعیین قیمت حامل‌های انرژی تا مشخص شدن منابع حاصل از انصراف دریافت‌کنندگان یارانه‌های نقدی صبر می‌کند که انتخاب قیمت‌های جدید کار آسانی است و ما برای تمامی پیش‌بینی‌های قیمتی و تورم ناشی از آن مدل داریم، اما باید با در نظر گرفتن تمامی جوانب در مورد آن به توافق برسیم.

وی تاکید کرد: تا هفته آینده منابع حاصل از انصراف یارانه‌بگیران مشخص می‌شود که میزان آن تغییر حامل‌های انرژی را تعیین می‌کند.

تصمیمی برای افزایش قیمت نان نیست

نوبخت هم‌چنین در مورد تصمیم‌گیری برای قیمت نان در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: نان در برنامه‌ی فعلی دولت قرار ندارد و تصمیمی نداریم که نسبت به افزایش قیمت آن اقدام کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور افزود: آنچه که دولت برای افزایش قیمت آن در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در نظر دارد فقط برای حامل‌های انرژی از جمله بنزین و گازوئیل است. این در حالی است که سایر حامل‌ها تغییر چندانی نخواهند کرد.

به گفته وی نباید با اعلام بی‌برنامه و تصویب‌نشده قیمت جدید حامل‌ها در بین جامعه تنش ایجاد کرد، بنابراین بعد از تعیین منابع در پایان ثبت‌نام از دریافت‌کنندگان یارانه‌های نقدی قیمت‌ها مشخص و اطلاع‌رسانی می‌شود.

پیش از این نوبخت با اعلام این‌که تاکنون میلیون‌ها نفر از دریافت یارانه نقدی انصراف داده‌اند خبر داده بود که در دو روز پایانی ثبت‌ نام کسانی که انصراف نداده‌اند می‌توانند ثبت‌نام خود را پس بگیرند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها