کد مطلب:
15 دی 1396،‏ 15:45:33
امام جمعه فردوس

احمق ترین احمق ها کسی است که با وجود فتنه های اخیر دم از مذاکره با آمریکا بزند

با وجود این فتنه ها و حمایت پی درپی رئیس جمهور آمریکا از اغتشاشگران احمق ترین احمق ها کسی است که بازهم دم از رابطه و مذاکره با آمریکا بزند.

به گزارش فردوس برین ظهر امروز امام جمعه فردوس درخطبه های نماز جمعه در بین مردم نماز گزار عنوان کرد: شرط عاقبت به خیری برای انسان ایمان به خدا ورسول است البته این ایمان تنها نباید زبانی باشد بلکه باید درعمل و قلب نیز اثبات ایمان وجود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی همچنین در ادامه گفت: نماز طلب باران هفته آینده پس از خطبه های نماز جمعه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به سالروز کشف حجاب توسط رضا شاه پهلوی گفت: کشور اسلامی ما زیر بار کشف حجاب نرفتند و بسیاری اززنان تا مدت زیادی پایشان را از خانه بیرون نذاشتند تا مبادا حجاب از سرشان برداشته شود به خاطر حجاب در مسجد گوهر شاد سیلی از خون به راه افتاد وامروز ما وارث آن خون های شهداییم اما متاسفانه وضعیت امروزکشور با وجود بدحجابی ها بی عفتی ها و بی حیایی ها پذیرفته نیست وزنان جامعه ما باید مانند حضرت زهرا(س) حافظ حجاب باشند.

بابایی از خدمات ارزنده سپاه به زلزله زدگان تقدیر کرد وگفت: 8100 کانکس در کمتر از دوماه توسط سپاه پاسداران اسلامی به مردم زلزله زده کرمانشاه داده شده است که این بزرگترین خدمت سپاه به مردم بوده است.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق فتنه ها را برای کشورمفید دانست و گفت: همین فتنه ها وحدت ایجاد می کند وروحیه انقلابی گری را در مردم بیدار می کند نباید از فتنه ها فراری بود چرا که منافقین در همین فتنه خود را نشان می دهند و از میدان حذف می شوند.

امام جمعه فردوس در ادامه تاکید کرد: آنهایی که در آشوب ها اخیر نیز سیاهی لشکر بوده اند نیز در این کشتار افراد بی گناه و تخریب اموال عمومی شریک اند و قوه قضائیه با اعدام این آشوب گران قلب مردم را باید شاد کند.

بابایی همچنین گفت : با وجود این فتنه ها و حمایت پی درپی رئیس جمهور آمریکا از اغتشاشگران احمق ترین احمق ها کسی است که بازهم دم از رابطه و مذاکره با آمریکا بزند.

وی در پایان تاکید کرد: دولتمردان باید خارجی ها یی که نمی توانند عزت ما را ببینند در کشور راه ندهند همچنین انگلیس مکار که چندین بار نقشه برانازی نظام ما را کشیده است نیز نباید اجازه داد در کشور سفارت داشته باشد.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
5 آذر 1396،‏ 8:37:20
معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی

اجرای طرح های ملی توسط قراراگاه خاتم الانبیا در کمک به محرومین مورد بی مهری قرارمی گیرد

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی با اشاره به اینکه بسیج با خدمت به مناطق کم برخوردار و محروم افزود : این خدمت در عین گمنامی انجام می گیرد و امروز هزاران طرح ملی توسط قراگاه خاتم الانبیاء و با مشارکت بسیجیان و کمترین هزینه اجرا می گردد ولی متاسفانه برخی اوقات این خدمات مورد بی مهری قرار می گیرد .

 به گزارش فردوس برین,سرهنگ محمد شیردل در سخنرانی قبل خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته بسیج گفت : اگر بخواهیم مستقل زندگی بکنیم ، اگر بخواهیم خودمان کشور را مدیریت بکنیم و برای منابع و ثروت کشور برنامه ریزی بکنیم و اگر بخواهیم اسلام را در این کشور پیدا کنیم این امور مخالف خواسته های شیطانی استکبار جهانی خواهد بود .

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی افزود : اسلام که برای هدایت و به کمال رسیدن بشریت آمده است در نبرد دائمی و فراگیر با استکبار جهانی است و امام راحل برای اینکه بتواند تمام ظرفیت و توان کشور در قالب یک تشکل و تفکر مقابل دشمن قرار گیرد ،  فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمودند .

محمد شیردل با شاره به اینکه بسیج در مدت زمان کوتاه توانست خود را معنا کند افزود : در صحنه هایی که برای انقلاب اتفاق افتاد بسیج توانست خود را در منظر مردم قرار دهند و در انقلاب نقش آفرینی کند .

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی افزود : اولین صحنه ای که بسیج نقش بسزایی در آن داشت دفاع مقدس بود و به جرات می توان گفت پیروزی های ما دردفاع مقدس از زمانی آغاز شد که بسیج وارد عمل شد .
وی با اشاره به اینکه عده ای می خواهند نقش بسیج را در دفاع مقدس کم رنگ جلوه دهند ، خاطر نشان کرد : جنگ هشت ساله به واقع جنگ جهانی سوم بود چرا که تمام کشور ها با تمام امکانات به حمایت صدام آمدند و دفاع از این کشور تنها کار ارتش و سپاه نبود ، چرا که با ورود آحاد مردم در قالب تشکل بسیج باعث شد حتی یک وجب از خاک کشور عزیزمان توسط دشمن تصرف نشود .

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی با اشاره به اینکه دومین نقش بسیج اجرای طرح امنیت بود افزود : امروز به خاطر جان فشانی ها ، ایثارگری ها و رشادت های بسیجیان غیور امن ترین کشور در منطقه هستیم .
وی گفت : عرصه سازندگی کشور سومین صحنه ای بود که بسیج در آن نقش آفرینی کرد و به همت بسیج سازندگی ، کشور به کارگاه سازندگی و نمایشگاهی از خدمت تبدیل شده است .

محمد شیردل با اشاره به اینکه بسیج با خدمت به مناطق کم برخوردار و محروم افزود : این خدمت در عین گمنامی انجام می گیرد و امروز هزاران طرح ملی توسط قراگاه خاتم الانبیاء و با مشارکت بسیجیان و کمترین هزینه اجرا می گردد ولی متاسفانه برخی اوقات این خدمات مورد بی مهری قرار می گیرد .

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی افزود : بصیرت افزایی چهارمین صحنه ایست که بسیج در آن ایفا نقش کرد و نمونه بارز این نقش آفرینی تشکیل حلقات صالحین در مساجد است .

وی با اشاره به اینکه خیلی از افراد در جز و مد و طوفان های سیاسی  که دشمن به راه انداخت فریب خوردند افزود : تنها تشکلی که نتها خود فریب نخورد بلکه با بصیرت افزایی و روشنگری آحاد مردم نیز هدایت کرد بسیج بود .

محمد شیردل خاطر نشان کرد : بسیج با حضور بموقع ، با بصیرت و مطیع رهبر در تمام صحنه ها بعنوان عمار این انقلاب عمل کرد .

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی با اشاره به اینکه عرصه علمی کشور پنجمین صحنه ای بود که بسیج نقش آفرینی کرد افزود : هرجا پیشرفت علمی در کشور اتفاق افتاده است ردپایی از بسیج با تلاشی شبانه روز و خستگی ناپذیر در این پیشرفت وجود دارد.

وی گفت : نمونه از این پیشرفت را می توان ساخت موشک ها که به همت و کار شبانه روزی افراد متعهد و ولایی و بسیجی بود نام برد بطوریکه تمام پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه را تحت نظر داریم .

محمد شیردل گفت :  از مسئولین عزیز می خواهم که قدر این بسیجیان را بدانند چرا که  بسیج در تمام صحنه ها گره گشای مشکلات بوده و امروز آحاد مردم پای کار هستند و با مقاومت این مردم در برابر استکبار نتیجه مطلوب حاصل شده است  .

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی گفت : امام راحل بدنبال تشکیل هسته های مقاومت اسلامی در سراسر جهان بود و امروز بسیج جهان اسلام یعنی بسیجیان ایران ، حشد الشعبی سوریه ، لشکر حیدریون عراق ، لشکر زینبیون پاکستان ، لشکر فاطمیون افغانستان در منطقه ای از سوریه به نام بوکمال به یکدیگر رسیدند و آماده آزاد سازی فلسطین از دست اسرائیل غاصب هستند .

محمد شیردل در پایان با اشاره به اینکه باید قدر رهبر حکیم و مقتدرمان را بدانیم افزود : امروز قدرتمندانه در منطقه حضور داریم و هیچ طرحی بدون حضور ایران در منطقه موفق نیست و آینده ای درخشان در انتظار کشور عزیزمان است و ان شاالله پرچم این انقلاب به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) برسد .

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
22 مهر 1396،‏ 13:36:09
اختصاصی فردوس برین

امروز همه جهان به حماقت ترامپ پی بردند/سپاه پاسدارن ضامن بقای انقلاب و مرز های کشور است

امروزنه تنها ایران منزوی نشد بلکه همگان به نادرستی و حماقت ترامپ و تضعیف بودن این کشور پی بردند.

 امام جمعه فردوس در گفتگو با فردوس برین با اشاره به سخنان اخیر ترامپ گفت: چهارسال رفت آمد جمهوری اسلامی ایران با کشورهای 5+1 برجام شد که باید به آن متعهد باشند و عقب نشینی کردن ایران و اجازه دادن به او برای از سرگیری برجام به معنی شکست کشورهای 1+5 می باشد .

حجت الاسلام والمسلمین بابایی در ادامه گفت: همه ی شخصیت های کشور مذاکره را منفی میدانندو اجازه نمیدهند که یک نفر سرنوشت دیگر کشورها را عوض کند .

وی در ادامه با اشاره به وظیفه مردم گفت: ملت ایران با پشتیبانی از دولت و رهبری و پایبند به تعهدات هستند و با اضافه کردن بندهای اضافه به معاهده به شدت مخالفند.

امام جمعه فردوس مابقی کشورها را مخالف دانست و گفت: از آنجایی که اروپا وسایر کشورها نیز با نظر ترامپ مخالفند این او را مجبور به عقب نشینی کرده است و تصمیم را به کنگره واگذار کرده است درنتیجه نه تنها ایران منزوی نشد بلکه همگان به نادرستی و حماقت ترامپ و ضعیف بودن این کشور پی بردند.

بابایی ملت ایران را ملتی خدا جوی عنوان کرد و گفت: ترامپ ملت خداجوی ایران را نشناخته و فکر می کند با توهین و تحقیر می تواند در روحیه انقلابی مردم تاثیر گذار باشد اما مقاومت مردم ایران باعث شکست او شد ومردم این کشور اسلامی هیچ گاه زیر بار زیاده خواهی هیچ کشوری نخواهد رفت.

وی در ادامه ختطر نشان کرد: ایران اسلامی سپاه پاسداران را ضامن بقای انقلاب و حفظ مرزهای کشوراسلامی می داند و هیچ کس نمیتواند به ساحت مقدس سپاه که بیشترین رقم مبارزه با تروریسم را دارد مقابله کند و این نهاد را تروریسم بخواند.

امام جمعه فردوس خطاب به مسئولان نیز گفت: متاسفانه ما بعد ازمدتی پی به سفارشات رهبری وسخنان ایشان پی می بریم اگر از اول همه گوش کرده بودند به این گرفتاری دچار نمیشدیم از همان ابتدا هم رهبری خوش  بین به مذاکرات نبودند .

بابایی همچنین گفت: متاسفانه دولت مردان دقت رهبری نداشتند آب سنگین را از کشور خارج کردند سانترفیوژ ها را از چرخش بازداشتند و قلب راکتور هسته ای را از سیمان پرکردند و اروانیوم ذخیره شده را به خارج از کشور صادر کردند و امروز با این بدعهدی آمریکا موفقیت های هسته ای بازگرداندن آن نیاز به زمان زیادی دارد و باید مسئولان دقت بیشتری در فرمایشات رهبری داشته باشند تا این حوادث تلخ تکرار نشوند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
21 مهر 1396،‏ 16:18:47
امام جمعه فردوس

سپاه پاسداران انقلابی ترین ارگان نظامی کشوراست/عاشورا و مهدویت دارای پیوندی ناگسستنی است

سپاه پاسداران بهترین وانقلابی ترین ارگان نظامی در دفاع از انقلاب و نظام است

به گزارش فردوس برین ظهر امروز امام جمعه فردوس در خطبه های نماز جمعه عنوان کرد: بین عاشورا ومهدویت پیوند ناگسستنی وجود دارد وهرکس اعتقاد به عاشورا ومهدویت داشته باشد دین او کامل است ومی تواند اهداف عالیه اسلام را بنا کند.
حجت الاسلام والمسلمین بابایی در ادامه خاطر نشان کرد: شیخ طوسی  موسس حوزه علمیه نجف است وهنوز هم که هنوز است به برکت این حوزه مراجع نظام در آن تربیت می شوند وجهان اسلام وتشیع را رهبری می کند.

وی در ادامه با اشاره هفته اولیاو مربیان و تاکید به خانواده ها گفت: خانواده ها در جلسات اولیا مربیان به طور دائم شرکت کنند چرا که افرادورزیده در این جلسات خطراتی را که فرزندان ما را از سوی دشمن تهدید کرده بازگو میکنند.

بابایی با اشاره به هفته تربیت بدنی، گفت: رهبر معظم انقلاب تکلیف کرده اند که همگان باید به ورزش توجه کنند و برای بزرگسالان هم واجب است که ورزش را مورد توجه و در سبد خانواده قرار دهند چرا خدمت به اسلام و بندگان با وجود بدنی سالم قابل امکان است.

وی به توهین ترامپ رئیس جمهور آمریکا به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اشاره کرد و افزود: آمریکا قرار است سه شنبه، سپاه پاسداران بهترین وانقلابی ترین ارگان نظامی در دفاع از انقلاب و نظام است را در ردیف تروریست ها قرار دهد در حالی که سپاه بهترین برخورد را با تروریست ها در عراق، یمن و سوریه داشته است.

امام جمعه فردوس تصریح کرد: اگر سپاه و رزمندگان اسلام نبودند بقول رهبر معظم انقلاب ما باید اکنون در کرمانشاه و همدان با داعش می جنگیدیمو عصبانیت آنها از همینجاست که اکنون ایارن اسلامی و بسیاری از کشورهای اسلامی دیگر توسط سپاه دارند حمات می شوند.

بابایی با اشاره به اینکه برخی با متهم کردن سران قوه قضائیه قصد تخریب این نهاد را دارند، یادآور شد: این حرکت از سوی دشمنان رقم خورده و برخی افراد مغرض دست به اینگونه شایعه پراکنی ها می پردازند که قوه قضائیه باید به شدت با آنان برخورد کند.

وی همچنین به حمله ناجوانمردانه دشمنان به تعهد ایران و کشورهای ۱+۵ اشاره کرد و گفت: برجام یک قرارداد بین المللی است و خروج آمریکا از برجام نمی تواند به این قرارداد بین المللی لطمه بزند و قرار نیست آمریکا با سرنوشت این قرارداد بین المللی بازی کند و در این صورت نه تنها نمی تواند ایران را منزوی کند بلکه خود منزوی خواهد شد.

امام جمعه فردوس افزود: ما نمی توانیم تنها به سلاح های جمعی، قدرت موشکی و نیروهای نظامی خود اکتفا کنیم بلکه باید خدا را در نظر داشته باشیم و از خدا فراموش نکنیم چرا که در مقابله با تهدیدها و تحریم ها، جنگ هشت ساله، کشف کودتاها، فتنه 88 وطوفان صحرای طبس و همه دوران ها امداد و نصرت الهی سبب پیروزی ما شده است.

بابایی تصریح کرد: امروز امنیت پایدار در شهرها و روستاها، مدارس و دانشگاه ها، مراکز حساس هسته ای و مبارزه با مفسدان و مجرمان همه و همه از خدمات نیروی انتظامی است که باید قدردان آن باشیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
21 خرداد 1396،‏ 14:35:19
لاریجانی در نطق پیش از دستور:

آمریکا بداند که مجلس از سپاه و نیروی قدس با تمام توان حمایت می‌کند


رئیس مجلس گفت: باید آمریکایی‌ها متوجه شوند که مجلس در راه مبارزه با تروریست‌ها اراده قوی دارد و سپاه و نیروی قدس را با تمام توان حمایت می‌کند.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 21 خرداد) قوه مقننه در نطق پیش از دستور خود ضمن اشاره به حادثه تروریستی روز چهارشنبه 17 خرداد پارلمان، گفت: تروریست‌های جنایتکار در این روز به مرقد مطهر حضرت امام‌خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی حمله‌ای داشتند که شاهد دو صحنه متفاوت در این روز بودیم.

وی ادامه داد: از یک سو جنایتکاران تروریست وارد ساختمان ارتباطات مردمی نمایندگان شدند و مراجعان و کارکنان مجلس را مورد هدف قرار دادند و ناجوانمردانه 18 نفر از آنها را به شهادت رساندند، 30 و چند نفر را مجروح کردند که در بین آنها افرادی بودند که فقط برای رفع نیازهای اولیه خودشان به مجلس آمده بودند.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: در میان شهدا به طور مثال یک خانمی بود که در امور نهضت سوادآموزی فعالیت می‌کرد و یا یک کارگری که در فضای سبز فعالیت می‌کرد که در حوادث روز چهارشنبه به شهادت رسیدند، اینها به این افراد حمله کرده بودند.

رئیس مجلس اضافه کرد: اگرچه تروریست‌ها نتوانستند به هدف‌شان که دسترسی به پارلمان بود، دست پیدا کنند، اما شهادت این عزیزان بسیار غم‌انگیز و دردآور بود و ما را داغدار کرد که به ارواح مطهر شهدا درورد می‌فرستیم.

لاریجانی با تاکید بر اینکه روی دیگر این حادثه روحیه نمایندگان و آمادگی آنها برای مجاهدت در مبارزه با تروریست‌ها بود، اظهار داشت: این صحنه بسیار غرورآفرینی در تاریخ پارلمان ایران بود، مراجعات مکرر نمایندگان به بنده جهت برداشتن سلاح و مبارزه با تروریست‌های جانی و اصرار بر اینکه حتی یک لحظه مجلس تعطیل نشود، واقعا صحنه شورانگیزی از مجاهدت ملت را ترسیم می‌کرد.

وی افزود: تروریست‌های بدصفت باید می‌فهمیدند که با ملت مقاوم و مجاهد طرف هستند و نمایندگان ملت که عصاره فضائل همین ملت سلحشور هستند، غیرت انقلابی را به نمایش گذاشتند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: حضور همه مسئولان نظام در تشییع پیکر شهدا در روز جمعه هم‌صدایی و اراده مشترک همه بخش‌های نظام را در راه مبارزه با جلادین تروریست نشان داد و تشییع باشکوه شهدا از سوی مردم در تهران و شهرستان‌ها وجهه دیگر اراده ملی را به ظهور رساند.

لاریجانی ادامه داد: ملت روزه‌دار بار دیگر روحیه شهادت‌طلبی و عزت‌خواهی خود را به رخ جهانیان کشاندند و این پیام را به دنیا منعکس کردند که هم ملت در راه آرمان‌های انقلاب و سرکوب تروریست‌ها همصدا هستند و باید در مقابل عظمت عظمت فکری و غیرت انقلابی ملت نستوه ایران سر تعظیم فرود آورند.

وی با تشکر از پیام ارزشمند رهبر انقلاب به مناسبت شهادت جمعی از هموطنان‌مان در حادثه تروریستی روز چهارشنبه هفته گذشته، گفت: از نیروی انتظامی و سپاه پاسداران که در سرکوب تروریست‌ها مجدانه و با صلابت اقدام کردند، تشکر می‌کنیم.

رئیس مجلس افزود: وحدت و همگرایی که بین مسئولان و ملت پس این حادثه به وجود آمد، گوهر ذی‌قیمتی است که نباید تحت هیچ اقدامی مخدوش شود.

لاریجانی ادامه داد: باید بپذیریم که در مقابل ملت ایران صفی از تروریست‌ها و کشورهای حامی آنها به سرکردگی آمریکا قرار دارند و هوشیاری انقلابی، اقتضا می‌کند نگذاریم حواشی سیاسی ما را از هدف خدمت‌گذاری به ملت باز دارد.

وی اظهار داشت: امروز روز ایستادگی و مقاومت و کار و تلاش برای حل مشکلات ملت است که منبعث از غیرت دینی و انقلابی است.

رئیس مجلس با بیان اینکه این صف واحد پاسخی به اقدامات دشمن است، گفت: مخصوصا وقتی مواضع اخیر آمریکا و مصوبه اخیر سنا را مشاهده می‌کنیم، می‌بینیم تمامی هدف‌گذاری و استراتژی آنان کند کردن ابزارهای عزتمندی ملت ایران و سرگرم کردن مسئولان به مسائل فرعی است.

لاریجانی افزود: اقدام متقابل ما باید استقامت در راه انقلاب و همگرایی هر چه بیشتر باشد، ما پاسخ قاطعی به اقدامات آنها انجام خواهیم داد و از کمیسیون امنیت‌ملی می‌خواهم در اسرع وقت طرح مقابله با آنها را آماده کند.

وی افزود: باید آمریکایی‌ها متوجه شوند مجلس شورای اسلامی در راه مبارزه با تروریست‌ها اراده قوی دارد و سپاه پاسداران و نیروی قدس را با تمام توان حمایت می‌کند.

رئیس مجلس با بیان اینکه نیروهای مسلح پاسخ قاطعی به تروریست‌ها خواهند داد عنوان کرد: از مسئولان کشورهای مختلف و پارلمانها که در این حادثه با جدیت و فوریت اعلام موضع کردند تشکر می‌کنم.

لاریجانی به نشست ریاض در عربستان اشاره کرد و گفت: سعودی‌ها که با بذل و بخشش این کنفرانس را به پا کردند تا به قول خود ایران را منزوی کنند باید از هم‌نوایی با سایر کشورها ضد ایران شرمنده باشند و درس بگیرند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
10 اردیبهشت 1393،‏ 12:45:26

توصیه های مقام معظم رهبری به فرماندهان سپاه پاسداران

فردوس برین:سردار آبرومند به ذکر خاطره‌ای از دیدار با مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد:‌در سال 86 به همراه 200 فرمانده سپاه خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و سردار صفوی در خصوص توانمندی‌های سپاه اعم از موشکی، نظامی و دفاعی و .. توضیحاتی ارائه کرد که اغراق هم نکرد اما مقام معظم رهبری اکثر زمان سخنان خود را به این اختصاص دادند که همه اینها خوب است اما باید انسان مومنی باشد تا از آن تجهیزات استفاده کند.

به گزارش فردوس برین به نقل از فارس،معاون هماهنگ‌کننده سپاه در همایش گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی سپاه که صبح امروز برگزار شد، گفت: آن چیزی که سپاه به دنبال آن بوده و خواهد بود، این است که معنویت محور اصلی اقدامات سپاه باشد.

 


وی افزود: عقیدتی سیاسی باید به دنبال توسعه معنویت در میان پاسداران باشد. پاسدار تراز انقلاب باید مومن، مجاهد،‌تکلیف‌گرا، بصیر، دانا، ولایی، انقلابی و پیش‌برنده باشد. مقام معظم رهبری از سپاه و پاسداران انتظار پیش‌برندگی دارند که کار بسیاری دشواری است.

 


آبرومند تاکید کرد: انتظار ما از عقیدتی سیاسی در سپاه تربیت به جای آموزش صرف است. از طرفی هوشمند‌سازی نظامات عقیدتی سیاسی بسیار حائز اهمیت است.

 معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه سپاه از دیگر سازمان‌ها وضعیت بهتری دارد، گفت: سپاه هر گاه که اراده کرده توانسته کار مدنظرش را انجام دهد اما ما باید همچنان تلاش کنیم تا به وضعیت مطلوب‌تری برسیم.

 آبرومند به ذکر خاطره‌ای از دیدار با مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد:‌در سال 86 به همراه 200 فرمانده سپاه خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و سردار صفوی در خصوص توانمندی‌های سپاه اعم از موشکی، نظامی و دفاعی و .. توضیحاتی ارائه کرد که اغراق هم نکرد اما مقام معظم رهبری اکثر زمان سخنان خود را به این اختصاص دادند که همه اینها خوب است اما باید انسان مومنی باشد تا از آن تجهیزات استفاده کند.

 در بخش دیگری از این مراسم سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه طی سخنانی اظهار داشت: روش‌های عقیدتی باید دائما مورد بررسی قرار گیرد و این چیز ثابتی نیست.

 وی افزود: این روش‌ها باید بهترین روش‌ها باشد و اگر خدشه‌ای به آن وارد شد باید برای رسیدن به اصل، روش را عوض کرد.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
20 آذر 1392،‏ 5:05:44

موشک‌های سپاه توانمندی رسیدن به اسرائیل را دارد/ دشمن از توانمندی‌های ایران در جهان وحشت دارد

<p>
خبرگزاری فردوس برین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تهدیدهای نظامی آمریکا و اسرائیل علیه ایران خوش&zwnj;خیالی و خیال خام است.</p>

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست "انقلاب اسلامی در برابر استکبار جهانی" که امشب در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم در این برنامه که به‌بهانه شانزده آذر روز دانشجو که در واقع روز مبارزه دانشجویان با استکبار جهانی و در رأس آن آمریکاست، حضور پیدا کردم و یاد و خاطره شهدا چه در دفاع مقدس و چه بعد از دفاع مقدس و چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور که جان خود را تقدیم کردند، گرامی می‌داریم و ان‌شاءالله ما و شما هم آماده جان‌فشانی و شهادت در راه انقلاب اسلامی باشیم.

وی با بیان اینکه فلسفه بسیج همانند سپاه در موضوع انقلاب اسلامی است، گفت: ممکن است به‌مرور زمان مسائل و مشکلات باعث فراموش شدن فلسفه تشکیل و وجودی سپاه و بسیج شود و این مسئله در علم مدیریت نیز وجود دارد که اکثر سازمان‌ها فلسفه وجودی خود را با گذشت زمان از یاد می‌برند و دچار روزمرگی می‌شوند که این غفلت احتمالی برای سپاه و بسیج بسیار خسارت‌بار است البته به‌دلیل گستردگی این سازمان، شاید نتوان از همه اقشار انتظار داشت که فلسفه وجودی سپاه و بسیج را از یاد نبرند اما از دانشجویان بسیجی خصوصاً دانشجویان بسیجی دانشگاه امام صادق می‌توان این انتظار را داشت.

فرمانده سپاه، فلسفه وجودی بسیج و سپاه را حفظ انقلاب، دستاوردهای آن و فکر برای آینده آن عنوان کرد و گفت: دانشجویان بسیجی باید خود را برای نقش‌آفرینی در آینده انقلاب آماده کنند.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: انقلاب اسلامی در کشور ما و در بستر نظام مقدس جمهوری اسلامی در راه رشد و پیشرفت حاصل مجاهدت‌ها و خون دل خوردن‌های 1400 ساله ائمه معصومین و اولیای بزرگ الهی و مجاهدین راستین اسلام در صحنه‌های مختلف علمی، دینی و اجتماعی است و شما نیز توجه دارید که غیر از حکومت 5ساله امیرالمؤمنین(ع) دیگر نظام اسلامی حاکم نبوده که بر مبنای مبانی اسلامی و دینی تشکیل شود و در راستای اهداف اسلام تلاش کند اما امروز بعد از 1400 سال به‌برکت خون شهیدان، زحمات امام راحل و مجاهدت اولیای الهی این نظام به دست ما رسیده است.

وی دستاوردهای انقلاب اسلامی را عظیم و بسیار بزرگ توصیف کرد و افزود: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، عزت و اقتدار نظام اسلامی و کشور ایران همراه با موضوع انقلاب اسلامی است و اگر انقلاب اسلامی را از ایران بگیریم، این عزت و اقتدار و عظمت ایران و ایرانی و جمهوری اسلامی دیگر وجود ندارد و این عزت و اقتدار نیز برای ایران انحصاری است و دیگر کشورها چنین ویژگی‌هایی را ندارند.

فرمانده سپاه دستاورد دیگر انقلاب اسلامی را موضوع امنیت ملی و دفاعی ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: شاهد هستید که دشمنان انقلاب همه تلاش‌های خود را در سرتاسر کشور برای ایجاد ناامنی به کار بردند اما امروز ایران از امنیت بالا و توان دفاعی بسیار قوی و مستحکمی با توجه به مؤلفه‌های واقعی قدرت در نظام اسلامی است.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: وقتی می‌گوییم در حوزه نظامی و دفاعی قدرتمند هستیم، منظور فقط از نظر سلاح، تجهیزات و فناوری نیست بلکه مؤلفه قدرت ما علاوه بر اینها مؤلفه‌های دیگری چون پشتیبانی مردم، حضور گسترده آنها در صحنه‌های امنیتی و دفاعی و البته فناوری‌های علمی و تحقیقاتی است که در عرصه‌های سلاح و تجهیزات نظیر موشک و پدافند در حوزه‌های دریا، زمین و هواست، البته در 8 سال دفاع مقدس در شرایطی مقابل دشمن که از حمایت شرق و غرب برخوردار بود، ایستادیم که این امکانات را در اختیار نداشتیم.

وی افزود: در 8 سال دفاع مقدس یک سال و 8 ماه جنگیدیم تا دشمن را از خاک خود بیرون کنیم و بعد از فتح خرمشهر که 6 سال و چند ماه بود، دشمن را در خاک خودش تعقیب کردیم و دنبال حقوق حقه خود بودیم و ایران تنهای تنها مقابل رژیم بعث و حامیان شرقی و غربی آن ایستادگی کرد.

فرمانده سپاه دستاورد دیگر انقلاب اسلامی را استقامت و پایداری در صحنه‌های امنیتی و دفاعی عنوان کرد و گفت: ایران یک کشور کاملاً امن است و دشمنان در داخل کشور از نظر مسائل امنیتی که زمینه‌های آن در گوشه و کنار فراهم است، اقداماتی انجام دادند اما نتوانستند کاری کنند و تهاجم خارجی هم که وجود داشته است.

سرلشکر جعفری اظهار داشت: دشمن توانمندی‌های ما را در دهه اول انقلاب در حوزه تسهیلاتی و دفاعی دیده و در حال حاضر نیز در حوزه دفاعی، فناوری و نرم‌افزاری در ابعاد دفاعی می‌داند و نمونه دفاعی که بنده به آن اشاره کردم، تجربه گران‌بهای ایران در جنگ 33 و 8 روزه غزه در جنگ با ارتش تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی است که توانمندی ایران به دشمنان نشان داده شد و آنها این درس و پیام را گرفتند که حزب‌الله که یک نتیجه انقلاب اسلامی در منطقه است، می‌تواند در برابر رژیم صهیونیستی بایستد و دشمنان حساب کار خود را کردند.

وی با بیان "این مورد را به‌عنوان فردی که یک عمر در مسائل امنیتی و دفاعی بوده، می‌گویم و نمی‌خواهم غیرواقعی صحبت کنم" گفت: ممکن است برخی در کشور ما باشند که توانمندی‌های ما را ندانند و یا تخصصی در حوزه‌های دفاعی و امنیتی نداشته باشند و اعلام نظرهایی کنند؛ همان‌طور که اخیراً نیز گفته شد ولی این اعلام نظر حتی برای دشمنان نیز سؤال‌برانگیز است و دشمنان نیز روی این حرف حساب نکرده‌اند.

فرمانده سپاه تصریح کرد: موضوع دفاع نامتقارن و ناهمطراز از سال 80 بین ما و دشمن ایجاد شد. ما مجاهدتی با دشمن در مسائل دفاعی و امنیتی داشتیم و آنها خوب می‌دانند که ما چه می‌گوییم چرا‌که نمونه آن را در سال 85 و در جنگ 33روزه متوجه شدند.

سرلشکر جعفری تأکید کرد: امنیت ملی ایران در مقایسه با کشورهای منطقه همچون پاکستان، عراق و حتی ترکیه و دیگر کشورهای اطراف بسیار بالاتر و بی‌نظیر است، آن‌هم در حالی که دشمنان و کشورهای منطقه‌ای و بعضاً اسلامی برای ایجاد ناامنی در کشور ما برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی با اشاره به دستاورد انقلاب اسلامی در بعد سیاسی و در حوزه بین‌الملل‌، بزرگ‌ترین دستاورد این حوزه را نهضت بیداری اسلامی عنوان کرد و گفت: بیداری اسلامی رو به گسترش است و از اثراتی است که جمهوری اسلامی در دیگر کشورها در مبارزه با استکبار و نظام سرمایه‌داری گذاشته است.

فرمانده سپاه ادامه داد: در کشورهای دیگر منطقه نیز روشن است که دشمنان به‌دنبال چه بودند و چه شد، به‌طور مثال دشمن در عراق صدام را سرنگون کرد و قصد داشت حکومت آمریکایی را ایجاد کند اما در حال حاضر یک حکومت شیعی و همسو و همراه با جمهوری اسلامی در عراق ایجاد شده است و‌ آمریکایی‌ها نیز دم خود را روی کولشان گذاشتند و از عراق رفتند، البته این موفقیت به‌سختی به دست آمد و این جنگ هنوز ادامه دارد و دشمنان و دیگر مخالفین منطقه‌ای هنوز دنبال پیگیری هستند تا حکومت شیعه عراق را عوض کنند.

سرلشکر جعفری با اشاره به حوادث سوریه و ناکامی نظام استکباری در رسیدن به اهداف خود در سقوط دولت بشار اسد گفت: می‌بینیم در سوریه نظام سلطه چه سرمایه‌گذاری‌هایی برای مقابله با خط مقاومت و انقلاب اسلامی کرده است و ناجوانمردانه هزاران تروریست را به آنجا اعزام می‌کند.

وی افزود: به‌هرحال امیدواریم که نظامی که در سوریه مستقر است و همراه با انقلاب اسلامی است، پیروز و سربلند باشد و نقشه دشمنان در خدشه وارد کردن به این کشور با ناکامی مواجه شود و مشاهده می‌کنید که خودشان هم به شکست‌های خودشان اذعان می‌کنند و می‌گویند: حمایت انقلاب اسلامی از سوریه مانع دستیابی ما به اهدافمان شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: وضعیت سوریه روز به روز بهتر می‌شود، البته بخش‌های محدودی در اشغال معارضین است ولی قطعاً روند رو به جلوی سوریه به‌ضرر نیروهای خارجی و به‌نفع نظام مستقر در سوریه خواهد بود و امیدواریم امنیت هرچه زودتر به این کشور برگردد.

به‌گفته سرلشکر جعفری، نگرانی در کشور سوریه وجود ندارد و دشمنان متوجه شده‌اند به اهداف خود در این کشور نخواهند رسید و‌ آرام آرام از مواضع قبلی‌شان برمی‌گردند اما نمی‌توانند به‌یک‌باره به شکست مفتضحانه خود اعتراف کنند.

وی با بیان اینکه هدف توسعه رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات با توانمندشدن انقلاب اسلامی به یأس تبدیل شده و این نتیجه 30 سال مقاومت انقلاب است، گفت: امروز عراق، سوریه و برخی دیگر از کشورها متحد ایران در منطقه هستند و دقیقاً در مسیر انقلاب و در نقطه مقابل هدف‌گذاری نظام سلطه ایستاده‌اند.

فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشرفت‌های علمی و تحقیقاتی انقلاب اسلامی در یک دهه اخیر و انتقاد از توقف در مرحله سوم انقلاب خاطرنشان کرد: متأسفانه ما در علوم انسانی نتوانسته‌ایم کار زیادی بکنیم و این دست دانشجویان و به‌خصوص دانشجویان بسیجی را می‌بوسد.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: باید با استفاده از منابع و علوم دینی تحولی در علوم انسانی صورت بگیرد چراکه عدم تحول در علوم انسانی یک خلأ بزرگ برای انقلاب در آینده خواهد بود و باید کادرها و نیروهایی را تربیت کنیم که آینده انقلاب را بسازند.

وی با بیان اینکه متأسفانه علوم انسانی رایج امروز نقطه مقابل با مبانی دینی و مغایر با آن است، تصریح کرد: اگر بتوانید انقلابی را در علوم انسانی انجام دهید، خدمت بزرگی برای انقلاب اسلامی کرده‌اید.

فرمانده سپاه در ادامه با طرح این پرسش که چرا انقلاب اسلامی با این‌همه خون دل‌ها خوردن و زحمت‌ها هنوز در مرحله سوم خود باقی مانده است و رسالت نسل جوان ما در پیشبرد اهداف انقلاب چیست؟ خاطر‌نشان کرد: متأسفانه این دغدغه کمتر به‌صورت عملی مشاهده شده است و باید در عمل کار کنیم تا این دغدغه در آینده برطرف شود. دانشجویان ما آینده‌سازان کشور هستند و دانشجوی بسیجی که دغدغه انقلاب دارد، رسالت سنگینی برای آینده انقلاب دارد.

به‌گفته سرلشکر جعفری، دانشجویان در 3 عرصه باید برای حفظ انقلاب کار کنند و الگوی سایر افراد جامعه باشند.

وی رصد هوشمندانه انقلاب اسلامی و وضعیت و روند حرکتی آن را نخستین اولویت برای دانشجویان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: فرد انقلابی دائماً باید دغدغه رصد انقلاب را داشته باشد و همیشه نگاه خود را معطوف به نگاه 5 مرحله‌ای انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبری آن را اعلام کرده‌اند، کند.

فرمانده سپاه، پیروزی انقلاب اسلامی، استقرار نظام اسلامی، اسلامی شدن دستگاه‌های نظام، اسلامی شدن جامعه و جامعه جهانی اسلام را 5 مرحله ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: البته خداوند به ما کمک کرده است و در برخی از مراحل خوب پیش رفته‌ایم و در جاهایی به مرحله صدور انقلاب رسیده‌ایم اما به‌هرحال این مسیر، مسیری است که بنیان‌گذار انقلاب و رهبر عزیزمان آن را ترسیم کرده‌اند و باید در این مسیر حرکت کنیم.

سرلشکر جعفری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر پاسداری غیرمحافظه‌کارانه از انقلاب اسلامی و پاسداری صحیح، درست و به‌موقع از انقلاب افزود: وقتی حضرت آقا چنین بیانی را دارند، باید تلاش کنیم که گیرها و موانع انقلاب را رفع کنیم و به‌سمت جلو حرکت دهیم اما متأسفانه هنوز در مرحله سوم انقلاب درجا می‌زنیم.

وی در ادامه با اشاره به نقش رشته‌های علوم انسانی در نحوه مدیریت جامعه گفت: این رشته‌های علوم انسانی هستند که جامعه را اداره می‌کنند، بنابراین باید بررسی کنیم تا موانع را دریابیم تا مشکلات ادامه راه انقلاب برطرف شود و در این زمینه علوم انسانی و به‌خصوص مدیریت از نوع مؤثر و تغییرآفرین آن برای ما یک معضل اساسی است و باید به آن دست یابیم چراکه چنین مدیریتی انگشت‌شمار گیر می‌آید و باید داشتن چنین مدیرانی با چنین ویژگی‌هایی را در کشور نهادینه کنیم.

فرمانده سپاه با بیان "کشور ما به مدیریت مؤثر و تغییر‌آفرین بیش از دیگر کشورها نیاز دارد" گفت: این نیاز به‌دلیل عدم انقلاب فرهنگی و انقلاب اداری در کشور احساس می‌شود. ما شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم و دائماً جلو می‌رود اما خبری از انقلاب فرهنگی نیست.

سرلشکر جعفری با انتقاد از عدم انقلاب فرهنگی و اداری در کشور و اداره نظام اداری به همان شیوه قبلی خاطرنشان کرد: متأسفانه ما در نظام‌های اداری به متون غربی هم در بحث مدیریتی و هم در بحث سازماندهی و بعضاً مسائل اقتصادی و سیاسی آلوده شده‌ایم و در این زمینه حضرت آقا موضوع تحول در وزارتخانه‌ها را دنبال کردند  و تأکید داشتند که اولین وزارتخانه نیز آموزش و پرورش بوده است.

وی با اظهار اینکه باید مشکلات موجود بر سر راه انقلاب از میان برداشته شود و انقلاب به مسیر خود ادامه دهد، گفت: خدای نکرده اگر در حل مشکلات درجا بزنیم، آن‌وقت حرفی برای گفتن نخواهیم داشت، بنابراین باید الگوی انقلاب را در نظام اداری پیاده کنیم هرچند که این یک کار سختی است اما به‌همت شما دانشجویان و دانشجویان بسیجی امام صادق(ع) شدنی است و امید حضرت آقا نیز به دانشجویان بسیجی است و نگاه به شما در این زمینه یک نگاه متفاوتی است و باید انتظاراتمان را برآورده کنیم.

فرمانده سپاه، خودسازی معنوی، حرکت جهادی و پرورش استعدادها و توانمندسازی را 3 الزام پیشِ‌روی دانشجویان در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: انتظار اصلی مقام معظم رهبری در رسیدن به اهداف 5 مرحله‌ای انقلاب از نسل جوان و به‌خصوص دانشجوست و برای برآورده کردن این انتظار نیاز به یک جهاد اکبری داریم. ما که فقط نباید شعار دهیم شهدا راهتان را ادامه می‌دهیم. باید در عمل نیز کارا باشیم و قطعاً خداوند متعال نیز این استعداد الهی را در روحیه جوانان ما قرار داده است.

سرلشکر جعفری در بخش پایانی سخنانش خطاب به دانشجویان گفت: باید خود را برای آینده توانمند کنید و اگر خودتان را در صحنه عمل قرار دهید، یعنی اینکه توانمند شده‌اید. همه ما بسیج، سپاه، دانشجو، همه و همه باید به فکر انقلاب باشیم و انقلاب و پیشبرد اهداف آن را دغدغه اصلی خود قرار دهیم و ان‌شاءالله نیز به اهداف اساسی و اصلی انقلاب نیز دست خواهیم یافت.

به گزارش تسنیم، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در پرسش و پاسخ دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) و در پاسخ به سؤالی مبنی بر "اخیراً یک مقام سیاسی گفته آمریکا با یک بمب می‌تواند ایران را نابود کند؛ دیدگاه شما دراین‌باره چیست؟" گفت: اصلاً این‌گونه نیست. ایشان تخصصی در بحث‌های نظامی ندارند و اظهار نظر کرده‌اند، هرچند که ما وی را دیپلمات صاحب‌نظر می‌دانیم اما در مسائل نظامی و امنیتی تجربه‌ای نداشته‌اند و به‌هیچ‌وجه این دیدگاه درست نیست.

وی افزود: شما ببینید اسرائیل در جنوب لبنان چقدر بمب ریخت، اما آیا حزب‌الله نابود شد؟ خیر، بلکه مقاومت کردند و پیروز شدند و به هیچ وجه این دیدگاه درست نیست.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: ممکن است بمب‌های آمریکا به زیرساخت‌های ما خسارت وارد کند، اما توان موشکی و استراتژیکی سپاه چشم‌گیر است و آمریکا حتی به‌خیال خودش اگر بتواند بمباران کند، نهایتاً می‌تواند 20 درصد توان موشکی سپاه را از بین ببرد، چراکه توان موشکی سپاه بالاترین توان نظامی است و سیستم‌های پیچیده‌ای دارد و میزان آسیب‌پذیری آن هم در سلسله مراتب پایین‌تر بسیار کمتر است.

سرلشکر جعفری در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به مذاکرات هسته‌ای و توافقات انجام شده آیا ممکن است دشمنی میان ایران و‌ آمریکا از بین برود و روابطی بین این دو کشور برقرار شود، افزود: تهدیدهای نظامی آمریکا و اسرائیل علیه ایران خوش‌خیالی و خیال خام است.

وی افزود: انقلاب اسلامی از اساس با نظام سلطه و استکباری مخالف است و شعار و اصول انقلاب تا زمانی که پابرجا باشد، با مواضع دشمن استکبار و نظام سلطه ناسازگاری دارد مگر آنکه ماهیت استکباری آمریکا عوض شود و اگر در این صورت آدم شود و رفتار خود را درست کند، می‌توان گفت ما جنگی با هم نداریم.

فرمانده سپاه با بیان این مطلب که موضوع هسته‌ای برای نظام سلطه بهانه‌ای بیش نیست، افزود: نگاه استکبار و آمریکا به قدرت از نوع تسلیحاتی و مادی است و اوج قدرت خود را در موشک و بمب اتم می‌دانند.

سرلشکر جعفری در ادامه با بیان اینکه نگرانی مطرح شده از سوی آمریکا در قبال موضوع هسته‌ای ساختگی است، افزود: آنها می‌خواهند با طرح موضوعات غیرواقعی بازی را نبازند و به‌عبارتی لوطی‌‌بازی می‌کنند و ادعا می‌کنند ما ایران را از فعالیت‌های هسته‌ای منع کرده‌ایم.

به‌گفته فرمانده کل سپاه، توقف کامل غنی‌سازی ایده‌آل آمریکاست.

وی با ابراز امیدواری "ما در مذاکرات هسته‌ای چیزهای بیشتری نداده باشیم"، خاطرنشان کرد: البته چیزهایی که در این مهلت 6ماهه دادیم، حداکثری است و چیزهایی که گرفته‌ایم، حداقلی بوده است اما مهم آینده و عبور نکردن از خطوط قرمز است و تاکنون هم عبوری از این خطوط قرمز صورت نگرفته است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به راهبرد طرف‌های غربی و آمریکا مبنی بر کاهش تحریم‌ها در قبال توقف کامل غنی‌سازی، تصریح کرد: راه دیگر طرف‌های غربی این است که فشار بیشتری به ایران بیاورند تا ایران از خطوط قرمز عبور کند اما این شدنی نیست و اگر چنین راهبردی را طرف‌های ما دنبال کنند ما به همان وضعیت اول برمی‌گردیم.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: به‌نظر من تهدیدهای نظام سلطه برداشته نمی‌شود، البته ممکن است تحریم‌هایی که در رابطه با موضوع هسته‌ای صورت گرفته، کاهش یابد اما تهدیدهای سیاسی، نظامی و امنیتی هنوز هم وجود دارد. ما در مذاکرات فقط بحث هسته‌ای را دنبال می‌کنیم و هیچ بحث دیگری مطرح نیست، هرچند که اسرائیلی‌ها پیشنهاد داده‌اند ‌موضوعات دیگری کنار مسائل هسته‌ای مطرح شود اما این مقبول نیست.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر "اگر طرف‌های مذاکره کننده هسته‌ای از ایران بخواهند که سپاه پاسداران برد موشکی خود را کاهش دهند، این کار را خواهید کرد؟" گفت: ما به‌دنبال اضافه کردن برد موشک‌های‌مان هستیم و توانایی انجام این کار را هم داریم و شهید تهرانی‌مقدم هم در این راه شهید شدند اما همین الآن هم ما توان افزایش برد موشک‌های‌مان را داریم و موشک‌های ما باید به اسرائیل برسد و موشک‌های ما این توانمندی را دارند.

به گزارش تسنیم، در ادامه برنامه یکی از دانشجویان از سرلشکر جعفری پرسید آیا با اقدامات پدافندی ایران می‌تواند جلوی حمله اتمی دشمنان را بگیرد، که وی در پاسخ گفت: جلوی حمله اتمی را نمی‌توان گرفت ولی آنها از این غلط‌ها نمی‌کنند چراکه توانمندی‌هایی که در ایران و بسیاری از نقاط جهان برای انتقام و پاسخ دادن به هرگونه اقدام نظامی و امنیتی وجود دارد، دشمنان به‌خوبی از آن اطلاع و وحشت دارند و جزو اقدامات بازدارنده است.

وی یکی از راهبردهای سپاه را راهبرد توازن وحشت و خطر برای دشمن برشمرد و گفت: ما تلاش خود را می‌کنیم که دشمن احساس خطر کند و این موضوع برای دشمن به‌خوبی جا افتاده است و دشمن به‌خوبی اطلاع دارد که اگر اقداماتی این‌چنینی انجام دهد، پاسخ‌هایی نه‌فقط در داخل ایران بلکه خارج از ایران علیه آنها صورت می‌گیرد که یک نوع بازدارندگی ایجاد کرده است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آمریکایی‌ها به عراق حمله کردند تا در ادامه به ایران حمله کنند و اوج این تهدیدات نیز در سال‌های 83 تا 86 بود اما نتوانستند اقدامی کنند و اگر چنین امکانی داشتند، حتماً انجام می‌دادند و اینکه حرف از گزینه نظامی در مورد جمهوری اسلامی می‌زنند، یک شوخی و مسخره است و دشمنان هم خودشان می‌دانند و سخن از گزینه نظامی را برای افرادی می‌گویند که یا توجیه نیستند و یا فکر می‌کنند اثر دارد.

سرلشکر جعفری در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان در مورد تحولات سوریه گفت: ما هر اقدامی که بتوانیم و لازم باشد، انجام می‌دهیم تا سوریه حفظ شود و با افتخار هم انجام می‌دهیم و اعلام می‌کنیم و سوریه در صف مقاومت است و فقط اعزام نیروی سازمان‌دهی شده نظامی به سوریه باقی مانده است چراکه قبلا اعلام کرده‌ایم نیروی متخصص برای انتقال تجربه و آموزش به‌عنوان مستشار به سوریه فرستاده‌ایم و این اقدام ما نیز علنی است چراکه از نظام رسمی و قانونی حاکم در سوریه حمایت می‌کنیم و این اقدام را نیز خود آن کشور از ما می‌خواهد و کشورهایی که تروریست اعزام می‌کنند و آنها را مسلح می‌کنند، باید پاسخ دهند و نگران باشند اما با پررویی اعلام می‌کنند و ما نیز حمایت خود را با افتخار اعلام می‌کنیم.

وی در پاسخ به سؤال دانشجوی دیگری در مورد اقدامات و فعالیت‌های اقتصادی سپاه خاطرنشان کرد: سپاه در عرصه اقتصادی فقط در حوزه سازندگی و آبادانی کشور ورود کرده و به ساخت پل، سد، جاده، دوطبقه کردن پل صدر و ساخت فازهای مختلف پارس جنوبی با توجه به توانمندی مهندسی و روحیه جهادی سپاه ورود کرده است.

فرمانده سپاه تأکید کرد: امروز بدون تردید اگر سپاه به این عرصه‌ها ورود نمی‌کرد، سازندگی و ساخت و ساز و پیشبرد اهداف کشور به این حدی که در حال حاضر وجود دارد، نبود، مثلاً فازهای 15 و 16 پارس جنوبی را زمانی سپاه تحویل گرفت که پیمانکاران خارجی تعطیل کردند و از کشور خارج شدند و سپاه طراحی، ساخت و تولید تمام مجموعه‌های فازهای 15 و 16 را انجام داد به‌طوری که چند فاز دیگر را نیز به ما دادند و فازهای دیگری را نیز که به برخی دیگر از شرکت‌ها دادند، آنها را مجبور کردند که بیایند از تجربه‌ها، نقشه‌ها و طراحی‌های سپاه استفاده کنند و ورود سپاه به فاز 15 و 16 پارس جنوبی باعث شد که فازهای آن گسترش پیدا کند و تا یکی دو سال آینده تمام فازهایی که در اختیار سپاه است، تمام می‌شود و قابل بهره‌برداری است.

سرلشکر جعفری افزود: در حوزه سدسازی و جاده‌سازی نیز سپاه در قیمت و فناوری پیشتاز است و اقتصاد کشور فقط در این موارد خلاصه نمی‌شود و به خیلی چیزهای دیگر وابسته است اما در مورد فعالیت‌های سازندگی سپاه بزرگ‌نمایی و جوسازی می‌شود.

وی تصریح کرد: دولت جدید نیز از همین ابهام‌ها داشت که بنده به آقای روحانی اعلام کردم: هر پروژه‌ای که احساس می‌کنید بخش خصوصی و یا فردی توان انجام آن را دارد، به ما اعلام کند و حتی اگر قرارداد هم منعقد شده باشد، آن را فسخ می‌کنیم تا بخش خصوصی انجام دهد و قرارداد دیگری برای پروژه دیگر نبندیم چراکه ما اصراری نداریم اما در دولت قبلی اصرار داشتند که سپاه ورود کند. برخی پروژه‌ها را به ما دادند و برای برخی دیگر نیز مناقصه برگزار کردند که هم به‌علت قیمت و هم به‌علت تحویل در موعد و زمان مقرر سپاه برنده مناقصه می‌شد و پروژه را می‌گرفت و این ابهامات نیز در حال حاضر برای آقای روحانی برطرف شده است.

فرمانده سپاه در پاسخ به سؤال دیگری در مورد کاهش بودجه سپاه و نفوذ اصلاح‌طلبان برای این اقدام گفت: کاهش بودجه سپاه واقعیت داشت که اخیراً این کاهش بودجه را با پیگیری‌هایی که انجام شد، تاحدودی برطرف کردند ولی قبول داریم که مشکلات بودجه‌ای در کشور وجود دارد اما بودجه سال 93 سپاه خیلی کاهش نداشته و فقط بودجه بسیج کاهش پیدا کرده اما در مجموع مشکلات بودجه‌ای و واقعیت‌های بودجه‌ای این را نشان می‌دهد و ما در این مورد بدبین نیستیم.

سرلشکر جعفری در مورد کاهش روحیه معنوی در بسیج گفت: بسیج یک سازمان گسترده است و هر سازمانی که گسترده شد، گرفتار آفت بوروکراسی سازمانی می‌شود و مقابله با بوروکراسی سازمانی و آفات آن کار سختی است؛ خصوصاً در کشور ما که نظامات حاکم بر قسمت اداری کشور به سیستم بسیج هم اثر می‌گذارد همان‌طور که نظامات ارتش بر روی سپاه اثر داشته و ما در تلاش هستیم تا این اثرات را برطرف کنیم اما مقابله با بوروکراسی سازمانی کار بسیار مهمی است و به همین دلیل به شما می‌گویم خود را آماده کنید و بسازید و توان مدیریتی خود را افزایش دهید تا مدیریت تغییر و تحول را در آینده ایجاد کنیم و ان‌شاءالله خود شما مسئول سپاه و سازمان بسیج شوید و این موارد را برطرف کنید.

وی تصریح کرد: در مورد روحیه معنوی در سپاه نیز به دوستان و فرماندهان توصیه‌هایی می‌کنم و همه به این تذکرات نیاز داریم و بنده بیش از همه به این تذکرات نیاز دارم و یکی از طرح‌های تحولی سپاه که دنبال کنیم و حضرت آقا آن را تصویب کردند، بحث شایستگی پاسداری است تا شاخص‌های شایستگی پاسداری را به سنجه‌های قابل اندازه‌گیری تبدیل کنیم و بعد ارزشیابی شود و برای ارزشیابی آن نیز نظام مفصلی را طراحی کردیم که تا یکی دو سال آینده ارزشیابی آغاز می‌شود و به‌صورت سیستمی موضوع معنویت در سیستم سپاه جای خود را پیدا خواهد کرد که قابل انتقال به سایر بخش‌ها نیز هست اما تا زمانی که در سپاه آن را اجرا نکنیم و خودمان به آن عمل نکنیم، به دیگر دستگاه‌ها توصیه نخواهیم کرد.

فرمانده سپاه در پاسخ به سؤال دانشجوی دیگری در مورد شبهات و سؤالاتی که در مورد عدم مداخله سپاه در امور سیاسی کشور مطرح می‌شود، اظهار داشت: سپاه پاسداران وظیفه پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را دارد و مهمترین خطری که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند را در عرصه سیاسی می‌دانیم و در این عرصه تهدید سپاه نمی‌تواند ساکت بنشیند و بی‌تفاوت باشد و آنهایی‌ که حرکت سپاه را مزاحم، مانع و در جبهه مقابل خود می‌دانند، این‌چنین فضاسازی‌هایی را انجام می‌دهند که مثلاً سپاه نظامی است و نباید در مسائل سیاسی ورود کند و حرف‌های حضرت امام را به رخ ما می‌کشند، البته ما به این افراد توجه نداریم و کار خود را می‌کنیم و نمی‌توانیم از این موضوع غفلت کنیم که اگر غفلت کنیم و خیال کنیم صرفا آمادگی‌های دفاعی برای حفظ انقلاب کفایت می‌کند و دشمنان داخلی با حمایت خارجی‌ها از مسیر تهدیدات سیاسی انقلاب را از دست ما بگیرند، کلاه ما پس معرکه است و آن‌جاست که ما وظیفه خود را به‌خوبی عمل نکرده‌ایم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
7 آبان 1392،‏ 15:47:54

کشف یک میلیون لیتر گازوئیل قاچاق/9نفر بازداشت شدند

<p>
چند ساعت قبل و با کشف یک میلیون لیتر گازوئیل قاچاق توسط نیروهای سپاه پاسداران 9نفر بازداشت شدند.</p>

به گزارش فردوس برین به نقل از دانا، چند ساعت قبل یک کشتی حامل یک میلیون لیتر گازوئیل قاچاق در حوالی جزیره هنگام توقیف شد.

این کشتی توسط نیروهای سپاه پاسداران توقیقف و در این عملیات 9 نفر نیز بازداشت شدند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
6 مهر 1392،‏ 8:31:10

پرنده "شاهد 129" سپاه متولد شد

<p class="rtejustify">
پهباد &quot;شاهد 129&quot; بار دیگر اقدار ایران را به رخ جهانیان کشید!</p>

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فردوس برین به نقل از فارس، هواپیمای بدون سرنشین رزمی نیروی هوافضای سپاه با نام شاهد 129 با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه رونمایی و عملیاتی شد.

طراحی و ساخت این نوع پرنده تاکنون تنها در انحصار آمریکا بود اما از این پس ایران نیز با تلاش متخصصان نیروی هوافضای سپاه، از فناوری ساخت این نوع پهپاد قدرتمند برخوردار شد.

 


 

 


 

 


 

 


این پهپاد رزمی که از فناوری بومی و کاملاً ایرانی برخوردار است می تواند سربازی قدرتمند برای دفاع از مرزهای آبی، خاکی و هوایی ایران اسلامی باشد.

 

«شاهد 129» توانایی حمل همزمان 8 بمب یا موشک هوشمند سدید، ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارد و برای اهداف ثابت و متحرک طراحی شده است.

 

دقت در هدف گیری با شعاع عملیاتی هزار و 700 کیلومتر و 24 ساعت مداومت پروازی با یک بار سوختگیری از ویژگی های این هواپیمای بدون سرنشین رزمی ایرانی است و هر فرودگاهی می تواند محل نشست و برخاست شاهد 129 باشد.

 

سقف پروازی این پهپاد 24 هزار پاست که با ایستگاه های کنترل قابل حمل زمینی در ارتباط بوده و می تواند با هزینه بسیار پایین دفاع از میهن را بدست گیرد.

 

از آنجا که هزینه هر ساعت پرواز برای جنگنده های رزمی 10 هزار دلار است این پهپاد می تواند با هزینه 100 هزار تومانی در هر ساعت بر آسمان ایران بدرخشد.

 

«شاهد 129» قدرت مراقبت از شعاع 200 کیلومتری خود را دارد و می توان از این پرنده بدون سرنشین در مقابله با اشرار و تروریست ها، کشف و شناسایی در مرزهای آبی و خاکی ، مسائل زیست محیطی، نقشه برداری و تهیه عکس های هوایی نیز استفاده کرد.

 

دستور تولید انبوه «شاهد 129» با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل ساخت این پهپاد صادر شد.

برچسب‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
22 مرداد 1392،‏ 6:47:23

گفتگوی خبرنگاران با فرماندهی سپاه فردوس

<p dir="RTL">
فلاحی:از کلیه اقشار می خواهم تا با کمک های مادی و معنوی در امر هر چه باشکوه برگزارشدن این کنگره ما را یاری کنند.</p>

به گزارش پایگاه خبری فردوس برین،صبح امروز نشست خبری در ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس با حضور جناب سرهنگ غلامرضا فلاحی فرمانده سپاه فردوس برگزار شد.

 

فلاحی شهادت شهید محمود صارمی که به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است را به تمامی خبرنگاران وعرصه خبری تبریک گفت و با بیان نقش خبرنگار اظهار داشت:خبرنگار نقش ویژه و برجسته در جامعه دارد و این نقش باعث تحمیل رنج ها و مجاهدت در عرصه خبر می گردد.

 

وی نیز گفت:خبرنگاران با تفکر بسیجی و روحیه جهادی به عنوان زبان حقیقت گو و نقد منطقی و عقلانی موجبات اصلاح و رشد و بالندگی منطقه و در بعد وسیعتر؛جامعه را به وجود می آورند.

 

فرمانده سپاه فردوس در ادامه از برگزاری دومین کنگره سرداران شهید و شهدای فردوس خبر داد:این کنگره که 9 آبان ماه سال جاری در شهرستان فردوس برگزار خواهد شد،هدف هایی را دنبال می کند که می توان به عمده این اهداف به تجلیل از مقام سرداران شهید و شهدای شهرستان فردوس،ایجاد فضای تبلیغاتی در مورد شهادت،شهدا و جهاد در راه خدا و کمک به احیاء فرهنگ شهادت و جهاد اشاره کرد.

 

فلاحی سیاست های برگزاری کنگره را استفاده از تمام امکانات برشمرد و افزود: سیاست های این کنگره

1- بهره گیری از فرصت های زمانی در پیش رو مانند هفته بسیج و بازگشایی مدارس،

2- مردمی کردن و مشارکت همه اقشار در کنگره

3- محقق شدن مشارکت دانشجویان و طلاب از طریق بسیج دانشجویی

4- استفاده از توان ادارات،ارگان ها و نهادهای خصوصی است.

 

فرمانده سپاه در این جلسه اشاره ای هم در مورد تعداد و چگونگی ایجاد کمیته ها کرد:در برنامه ریزی های انجام شده،2 ستاد لحاظ شده است که ستاد اجرایی با 17 کمیته که روسای آن انتخاب شده اند و ستاد حمایت و پشتیبانی که مسئولیت این ستاد بر عهده روسای ادارات خواهد بود.

 

برنامه های بیان شده در این نشت خبری

 

1- نمایشگاه بزرگ فرهنگی،نظامی و عمومی

2-طرح شهید شناسی و ارتباط دهی با جوانان

3- طرح 20 روز با شهدا(عموم و مخصوص جوانان)

4- طرح از مدرسه تا معراج الشهدا

5- طرح شبی با شهدا در روستاهای شهرستان

6- طرح مرمت تابلوها و عکس های شهدا در سطح شهر

7- نام گذاری میدانی به نام "شهدا"

8-شروع

 

در پایان نشست به مناسبت روز خبرنگار،از خبرنگاران شهرستان تقدیر بعمل آمد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها