کد مطلب:
26 اردیبهشت 1393،‏ 22:58:03

ایران قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی

فردوس برین:تیم ملی کشتی‌فرنگی ایران با برتری ۶ بر ۲ برابر تیم قدرتمند روسیه، چهارمین قهرمانی خود در تاریخ جام‌جهانی کشتی فرنگی را به دست آورد؛ این البته نخستین قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی ایران بدون محمد بنا هم بود. پیش از این، تیم ملی ایران تنها تحت هدایت محمد بنا توانسته بود قهرمان جام‌جهانی کشتی فرنگی شود.

به گزارش فردوس برین به نقل از تابناک، حمید سوریان، سعید عبدولی، حبیب الله اخلاقی، طالب نعمت‌پور، مهدی علیاری و بشیر باباجان‌زاده، شش کشتی‌گیر پیروز ایران در این رقابت‌ها بودند. پیش از اینکه بشیر باباجان‌زاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بروی تشک برود، مهدی علیاری با برتری ۳ بر ۱ برابر حریف روس قهرمانی خود در این رقابت‌ها را مسجل کرد.

 تیم ملی کشتی ایران در حالی برای چهارمین ‌بار در پنج سال اخیر قهرمان جهان شد که دو هفته پیش از برگزاری این رقابت‌ها به دلیل اختلافات با مسئولان فدراسیون اردو تیم ملی را ترک کرده بود و چندین و چند تن از قهرمانان المپیکی هم اردو را ترک کرده بودند؛ اما سرانجام با انتخاب نوربخش به‌ مربیگری ارشد تیم ملی و بازگشت المپیکی‌ها به اردو تیم ملی در چند روز مانده به این رقابت‌ها، تیم ملی سروشکل جدی به خود گرفت و توانست با درخشش در روز نخست به فینال برسد و امروز هم با اقتدار تیم ملی روسیه را شکست دهد و قهرمان شود.

 ۵۹ کیلوگرم: حمید سوریان ۶ – مینگیان سمنوف ۵

 حمید سوریان نخستین کشتی‌گیر ایرانی بود که روی تشک رفت و این در حالی است که تا دقایقی پیش از آغاز این رقابت‌ها، قرار بود محمد نوربخش در ۵۹ کیلو روی تشک برود، ولی سرانجام حمید سوریان به ‌رغم مصدومیت نخستین کشتی‌گیر ایرانی بود که روی تشک رفت. مصدومیت سوریان چشم اسفندیار او شد و او وقت اول کشتی را با نتیجه دو بر صفر به حریف روس خود واگذار کرد.

 سوریان وقت دوم را هجومی‌تر آغاز کرد؛ اما این سمنوف بود که با یک بدل سوریان را که می خواستت به پشتش برود، خاک کرد و چهار بر یک از حریف خود پیش افتاد. در حالی که دقایق کشتی به ضرر سوریان می‌گذشت، این حمید سوریان بود که در قایق پایانی حریفش را خاک کرد و با چند بارانداز پیاپی ۶ بر ۵ حریف خود را شکست داد و نخستین پیروزی را به دست آورد.

 ۶۶ کیلوگرم: امید نوروزی ۶ - آدام کوراک ۸

 امید نوروزی روز خوبی برابر حریف روس خود نداشت. او وقت نخست را شش بر صفر به به حریف خود واگذار کرد. وقت دوم اما با تلاش بالای نوروی همراه بود؛ اما سرانجام این کشتی ثبت نخستین شکست تیم ملی بود. تلاش‌های نوروزی به جایی نرسید و شش امتیازی که او در وقت دوم کسب کرد، در برابر دو امتیاز وقت دوم کوراک موثر نبود و او کشتی را ۸ بر ۶ واگذار کرد.

 ۷۱ کیلوگرم: سعید عبدولی ۳ - چنگیز لابازانوف ۰

 


قهرمان سال ۲۰۱۱ کشتی نفس‌گیری را برابر حریف روس خود به نمایش گذاشت. تلاش‌های فراوان عبدولی در وقت نخست موجب شد تا داور دو بار لابازانوف را با اخطار جریمه کند؛ اما عبدولی در هیچ‌ کدام از این دو موقعیت نتوانست امتیازی را نصیب خود کند. با این حال او وقت نخست را با یک خاک و کسب یک امتیاز به پایان برد.

 


تلاش‌های عبدولی در وقت دوم منجر به کسب دو امتیاز دیگر شد. دقایق پایانی عبدولی کشتی را کنترل کرد تا سرانجام سه بر صفر کشتی را به پیروزی برساند و دومین پیروزی را برای تیم ملی ایران کسب کرد.

 


۷۵ کیلوگرم: فرشاد علیزاده ۰ - رومن ولاسوف ۱۰

 علیزاده مقابل قهرمان المپیک لندن دست و پا بسته بود و پس از دو بار سالتو خوردن ۱۰-۰ بازنده شد.


 


۸۰ کیلوگرم: حبیب الله اخلاقی ۸ -یوگنی بوگومولوف ۰

 


کشتی گیر خوزستانی تیم ملی آنقدر هجوم برد که کشتی گیر روس تا مرز گریه کردن پیش رفت؛ اخلاقی که حریفش را از نفس انداخته بود، با خاک کردن‌های پیاپی کشتی را ۸-۰ برد.

 ۸۵ کیلوگرم: طالب نعمت‌پور ۳ - داویت چاکوتادزه ۱


 


طالب نعمت‌پور یکی از نفس‌گیر‌ترین کشتی‌های امروز را برگزار کرد. او در حالی که برابر چاکوتازه با سه امتیاز پیروز بود، به هوای تمام شدن وقت، کشتی را‌‌ رها کرد و حریف پر هیاهوی روس او تعادل او را برهم زد. اعتراض مربیان روس به رأی داور و اعتقاد آن‌ها مبنی بر اینکه چاکوتادزه در وقت بازی اجرای فن داشته؛ موجب شد تا در لحظات بازیبینی فیلم نفس‌ها در سالن هفتم تیر حبس شود. اما سرانجام بخت با نعمت‌پور یار بود که با اینکه بنا به تشخیص داوران اجرای فن در وقت قانونی صورت گرفته بود، به دلیل اینکه فن اشتباه اجرا شده بود، امتیازی به کشتی‌گیر روس تعلق نگرفت و نعمت‌پور در حالی که برای دقایقی همه را جان به لب کرده بود، چهارمین پیروزی ایران را به دست آورد.

 ۹۸ کیلوگرم: مهدی علیاری ۳- نیکیتا ملنیکوف ۱

 مهدی علیاری در سی ثانیه پایانی رقابت نفس‌گیر خود برابر نیکیتا ملنیکوف با دلاوری توانست پنجمین پیروزی ایران را تثبیت کند و قهرمانی ایران را پیش از برگزاری آخرین دیدار مسجل کند. در حالی که دو کشتی‌گیر دیدار نفس‌گیری را پشت‌ سر می‌گذاشتند و نتیجه بازی یک بر یک در جران بود در سی ثانبه پایانی بازی علیاری حریف خود را خاک کرد و داوران هم ملنیکوف را با یک امتیاز جریمه کردند تا علیاری با نتیجه سه بر یک شکست داد تا قهرمانی ایران پش از برگزاری دیدار ۱۳۰ کیلو مسجل شود.

 


۱۳ کیلوگرم: بشیر باباجان‌زاده ۹ - واسیلی پارشین ۰

 باباجانزاده هم به شیوه حبیب اخلاقی حریفش را خاک می‌کرد و یکی پس از دیگری امتیازات لازم را به دست آورد تا برتری ایران شیرین‌تر شود.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
28 بهمن 1392،‏ 17:32:58

دوعنوان نایب قهرمانی حاصل تلاش ورزشکاران کرمانشاهی در مسابقات سه گانه کشور

<p>
مرحله دوم مسابقات سه گانه باشگاه های کشور با کسب دو مقام نایب قهرمانی برای ورزشکاران کرمانشاهی شرکت کننده در این مسابقات همراه بود.</p>

به گزارش روز دوشنبه فردوس برین، در رده سنی نوجوانان مسابقات سه گانه قهرمانی کشور و در بخش انفرادی ˈ پارسا محجوب ˈ از کرمانشاه توانست به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کند.

در این رده سنی، امین سقایی از چهارمحال و بختیاری قهرمان شد و حامد خزایی از خراسان جنوبی نیز مقام سوم را کسب کرد.

در رده سنی جوانان نیز، ساسان مالمیر از کرمانشاه توانست پس از محمد غزنچای از سمنان جایگاه دوم را به خود اختصاص دهد و سیدمحمد حسینی از گلستان نیز عنوان سوم را کسب کرد.

تیم کرمانشاه در رده های سنی نونهالان، امید و بزرگسالان نتوانست به توفیقی دست یابد.

مسابقات سه گانه باشگاه های کشور از روز جمعه 25 بهمن با حضور ورزشکاران 26 استان در بندر ماهشهر آغاز و شامگاه یکشنبه (27 بهمن) با معرفی برترین های رده های مختلف سنی به پایان رسید

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
13 مرداد 1392،‏ 12:16:03

تیم هندبال فردوس قهرمان مسابقات چهار جانبه هندبال شد...

<p dir="RTL">
مسابقات چهار جانبه که بین تیم های فردوس،طبس،آیسک،سرایان برگزار شد،فردوس با نتیجه&nbsp; 17 بر 15 از سد تیم آیسک گذشته و قهرمان این دوره از مسابقات گردید.</p>

به گزارش پایگاه خبری فردوس برین،کاووسی مدیر عامل موسسه فرهنگی ورزشی شرکت شمش فلز رویال بیان کرد:این موسسه از سال 91 فعالیت خود را با حضور در 3 رشته ورزشی تکواندو،هندبال و تیراندازی آغاز کرد که در شب 24 ماه مبارک رمضان تیم هندبال این موسسه توانست در فینال مسابقات چهار جانبه ای که بین تیم های فردوس،طبس،آیسک،سرایان برگزار شد،با نتیجه  17 بر 15 از سد تیم آیسک گذشته و قهرمان این دوره از مسابقات گردد.

 

وی از حضور تیم هندبال در لیگ دسته دوم کشوری خبر داد و گفت:سال پیش این تیم در دسته 3 حضور پیدا کرد و با پیروزی های پی در پی توانست مجوز در دسته 2 را بدست آورد و نائب قهرمان کشود شود.

 

کاووسی هدف از برگزاری این دوره مسابقات را اینگونه عنوان کرد که یکی از افق های ما، برنامه های علمی برای ورزش شهرستان است که باید آرام و خیزشی و نرم انجام شوند.این موسسه برای ارتقاء سطح ورزش شهرستان برنامه هایی در دستور کار دارد و یکی از این برنامه ها شناسایی استعدادها و نخبگان هندبال شهرستان است که نفرات برتر در این مسابقات برای پیشنهاد عقد قرارداد در لیگ دسته 2 انتخاب می شوند.

 

هزینه این دوره مسابقات را چه سازمان یا شخصی متقبل شد؟

 

در جریان هزینه ها به همین بسنده می کنم که کل هزینه این سری مسابقات از طریق مدیرعامل محترم شرکت شمش فلز رویال جناب آقای مهندس کافی تامین شده است.

 

مربی گری این تیم در این دوره مسابقات را چه کسی برعهده داشت؟ 

 

مربی سال پیش تیم هندبال این موسسه آقای سید جواد هاشمیان بود که از برجسته ترین مربی های هندبال هستند ایشان 15سال در تیم ملی هندبال ایران حضور داشته اند که امسال از مربی پرتوان شهرستان،جناب آقای سید حمید حبیب زاده استفاده می کنیم.

 

چه مشکلاتی باعث شد تا این تیم طی دو سال اخیر دچار نوسان شدیدی گردد؟

 

قبل از بیان مشکلات اجازه می خواهم تا از رئیس تربیت بدنی آقای مهران پور و آقای جهان فر مسئول تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش بسیار تشکر کنم که با وجود مشکلات زیاد توانستند درهمه صحنه ها پشتیبان و حامی بسیار خوبی برای برگزاری این مسابقات باشند.

 

در سال پیش در عرصه تکواندو تیم بسیار قدری داشتیم و زیر ساختی قوی برای این تیم برنامه ریزی شده بود که به طور مثال جلساتی را که در راستای افزایش سطح کیفی این تیم داشتیم،در 3 ماه بیش از 150 جلسه بود که خوشبختانه باعث صعود ما به لیگ دسته 2 کشور شد اما متاسفانه کارشکنی های رئیس هیئت تکواندو باعث افت شدید ما شد و بدهی های سنگینی را متوجه ما کرد چرا که متاسفانه دانش مدیران تطابق چندانی با رشته کاری آنها ندارد و کسی باید مسئولیت سازمانی را عهده دار شود که حداقل چند سالی در آن زمینه فعالیت کرده باشد.

 

پایگاه تحلیلی خبری فردوس بریناز زحمات این موسسه مخصوصا برادر گرانقدر جناب آقای کاووسی مربی ارشد شهرستان فردوس که 22 سال سابقه فعالیت در رشته تکواندو را دارا می باشند،تشکر بسیار فراوانی دارد و از خداوند منان توفیقات روز افزون را برای ارتقاء سطح ورزشی شهرستان آرزومندیم.

برچسب‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها