کد مطلب:
13 آبان 1392،‏ 16:01:20

امریکا در هر مشت گره کرده فردوسی

<p dir="RTL">
همزمان با روز مبارزه با استکبار جهانی و سالروز تسخیر لانه جاسوسی وکشتار دانشجویان به دست رژیم پهلوی و تبعید امام راحل(ره) مراسم زنگ مبارزه با استکبار در هنرستان دخترانه شهید صبوری فردوس نواخته شد.</p>

به گزارش فردوس برین محمدرضا رجبی مقدم فرماندار فردوس در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت یکی از فلسفه های بعثت انبیاء اجتناب و زدودن طاغوت ها بوده است و تمامی پیامبران استکبار ستیز بوده اند بنابراین یکی ازشاخصه های جمهوری اسلامی نیز مبارزه با استکبار است چرا که استکبار زیاده خواه و ظالم است و لذا باید فرهنگ مبارزه با استکبار در وجود نسل جوان نهادینه شود .

 

بدیهی است علی رغم بارش شدید باران،دانش آموزان از میدان 15 خرداد تا مصلای نماز جمعه فردوس راهپیمایی کرده و در اجتماعی عظیم درمصلای نماز جمعه تجمع و با شعارهای "مرگ برامریکا" تنفر و انزجار خویش را ازاستکبار جهانی اعلام کردند.

 

بابایی امام جمعه فردوس ضمن برشمردن مناسبت های روز 13 آبان ماه گفت:لانه جاسوسی آمریکا زمانی که توسط دانشجویان تسخیر شد و حضرت امام راحل(ره) آن را بزرگتر از انقلاب اول نامید،مردم دنیا این سخن امام را درک نکردند تا زمانیکه در اتفاقات اخیر امریکا در جاسوسی از سران کشورهای هم پیمان خود،مردم نیز به این تشخیص کلام امام رسیدند.

 

وی ادامه داد:تجربه نشان داده که آمریکا در طول انقلاب دست ازدشمنی با ایران برنداشته و همواره فشارهای سیاسی و اقتصادی را برعلیه ایران اعمال کرده و دست از جنایت و خیانت برضد ایران و دیگر کشورهای مسلمان برنداشته است و طبیعی است که ملت ایران هم باید شعار"مرگ برآمریکا" را همواره برسر زبان ها داشته باشند.

 

امام جمعه فردوس افزود:مادامی که آمریکا با ایران دشمنی کند وحق و حقوق ایران را به خصوص در زمینه هسته ای به رسمیت نشناسد ما آمریکا را قابل اعتماد نمی دانیم و مذاکراتی هم که با آمریکا صورت می گیرد باید براصول عزت ،حکمت ومصلحت استوار باشد.

 

وی افزود:اگر امریکایی ها در مذاکره با ما به نتیجه نرسیده اند ما هرگز از حقوقمان کوتاه نخواهیم آمد چرا که باید روی پای خود بایستیم.اگر او بخواهد به حقوق ما تجاوز کند ما زیر بار نخواهیم رفت،اگر او بخواهد مردم ایران را غیر متمدن بخواند ما او را نیز با شعار "مرگ بر امریکا" غیر متمدن خواهیم خواند.

 

خطیب جمعه فردوس ادامه داد:امریکا چندین دهه است که علنا با اسلام و ایران اسلامی دشمنی می کند هر ساله 20 میلیارد دلار برای براندازی حکومت اسلامی و ما هزینه کرده و مردم را بر علیه ما تجهیز می کند.امریکا با بلوکه کردن دارایی های ایران در خارج،تحمیل جنگ عراق بر ایران،تصویب بودجه کلان و رسمی در کنگره امریکا برای براندازی نظام اسلامی،17 هزار شهید بر اثر ترور بعد از انقلاب،حمایت علنی از منافقین برای اغتشاش و ایجاد ناامنی،کودتای نوژه و... سعی بر به زانو در آوردن ما داشته و دارد اما ما به گفته مقام معظم رهبری که در جریان مذاکرات گفتند "من از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت می کنم اگر این حرکات دیپلماتیک به نفع امت اسلامی باشد یقینا مخالفتی از جانب اینجانب نخواهد بود" عمل خواهیم کرد.

 

بابایی به گذشته ایران برگشت،زمانیکه به امریکایی اعتراضی وارد نبود اما به هر کسی حتی شاه می شد اعتراض کرد،گفت:امروز مردم ما عزت خود را پس گرفته اند و در جای جای ایران فریاد "مرگ بر امریکا"یشان را به همه دنیا می رسانند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
12 آبان 1392،‏ 12:26:34

شعار "مرگ بر امریکا" در کنار مذاکرات

<p dir="RTL">
خطیب جمعه فردوس در پاسخ به خبرنگار <a href="http://www.ferdowsbarin.com">فردوس برین</a>:برخی از اصلاح طلبان به رغم اینکه نرمش در مقابل امریکا باعث رفع تحریم ها می شود عجولانه اقدام به جمع آوری بیلبوردها در سطح شهر تهران و درخواست حذف &quot;مرگ بر امریکا&quot; در نماز جمعه ها و دیگر تجمع ها کردند و حتی بعضی از سران اصلاحات خواستار عدم شرکت رئیس جمهور محترم و هیات دولت وی در راهپیمایی 13 آبان امسال شدند.</p>

حجت الاسلام والمسلمین بابایی امام جمعه فردوس در گفتگو با خبرنگار فردوس برین گفت: 13 آبان یادآور 3 واقعه مهم تبعید امام از ایران به ترکیه و سپس عراق و پیوستن محصلین و دانشجویان به راهپیمایی مردمی در مقابل دانشگاه تهران در سال 57 که با تیراندازی مزدوران رژیم پهلوی عده ای از محصلین به خاک و خون غلطیدند و تسخیر لانه جاسوسی می باشد.

 

وی ادامه داد:در رویداد تسخیر لانه جاسوسی که به گفته امام انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بود، با تسخیر این مقر که توسط پیروان خط امام و ولایت صورت گرفت اسناد مهمی بدست آمد که بر اساس مدارک موجود حتی کلیه اغتشاشات و حرکات ضد انقلابی و ایجاد اختلافات قومی،کودتاهای مذهبی در آنجا برنامه ریزی می شده است.

 

امام جمعه فردوس گفت:حوادث اتفاق افتاده در روز 13 آبان که روز جهانی مبارزه با استکبار نامگذاری شده موجب شده تا مردم هر ساله در قالب راهپیمایی،ندای "مرگ بر امریکا" را در کلیه شهرها سر دهند و اظهار تنفر و انزجار از شیطان بزرگ یعنی امریکا را اینگونه به جهانیان اعلام نمایند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بابایی بررسی تاریخ 100 ساله رابطه امریکا با ایران را مورد بررسی قرار داد و گفت:این رابطه نشان دهنده دشمنی عمیق این حکومت با اسلام عزیز و بخصوص روحانیت و شیعه است که خود آنها به مواردی از جمله دخالت در کودتای 28 مرداد اشاره کرده اند.

 

وی بلوکه کردن دارایی های ایران در خارج،تحمیل جنگ عراق بر ایران،تصویب بودجه کلان و رسمی در کنگره امریکا برای براندازی نظام اسلامی،17 هزار ترور بعد از انقلاب،حمایت علنی از منافقین برای اغتشاش و ایجاد ناامنی،کودتای نوژه،دخالت نظامی در واقعه طبس و صدها نقشه دیگر  را از جمله اقداماتی معرفی کرد که چهره امریکا را برای تمام دنیا آشکار ساخته و افزود: چهره این یاوه گویان به واسطه داشتن خوی استکبارستیزی و دردمنشی نه تنها برای ایرانیان بلکه برای تمام دنیا آشکارشده است و این موضوع بیانگر این مطلب است که هرگز نمی توان با او کنار آمد و در مقابل شیطنت امریکا همچنان باید "فریاد مرگ بر امریکا" را سر داد.

 

تفاوت امریکای امروز با امریکای دیروز در چیست؟آیا تفاوتی دارند؟

 

بابایی در پاسخ به سوال خبرنگار ما گفت:ماهیت امریکای دیروز با امروز هیچ تفاوتی نکرده است.مذاکرات اخیر دولتمردان ما با امریکا برای راست آزمایی امریکایی ها و گرفتن بهانه از آنها در جهت رفع تحریم های ناجوانمردانه بوده اما دولتمردانمان به زودی متوجه شدند آنها از مواضع دشمنی شان بر علیه ایران اسلامی ذره ای عقب نشینی نخواهند و حتی این شعار را پیشه خود کرده اند که "ما تحریم ها را با مذاکره در کنار هم پیش می بریم" و ما هم در مقابل اقدامات آنها مصمم بر شعار "مرگ بر امریکا" مذاکرات خود را پیش خواهیم برد.

 

به نظر شما هدف از جمع آوری بیلبوردهای صداقت امریکایی چه بود؟

 

برخی از اصلاح طلبان به رغم اینکه نرمش در مقابل امریکا باعث رفع تحریم ها می شود عجولانه اقدام به جمع آوری بیلبوردها در سطح شهر تهران و درخواست حذف "مرگ بر امریکا" در نماز جمعه ها و دیگر تجمع ها کردند و حتی بعضی از سران اصلاحات خواستار عدم شرکت رئیس جمهور محترم و هیات دولت وی در راهپیمایی 13 آبان امسال شدند.

 

وی ادامه داد:اما خورشید در پس ابر نمی ماند و آنها هم بزودی خواهند فهمید که سازش با امریکا پا گذاشتن روی خون شهدا و آرمان های امام و رهبری خواهد بود.

 

ویژگی های استعمار فرانو که مقام معظم رهبری بارها از آن سخن گفته اند تا چه حد در وضعیت کنونی مشاهده می شود؟

 

بابایی اظهار داشت:استکبار هر وقت نقشه های شومش برملا شده و مردم در مقابل آنها مقاومت کرده اند حیله گرانه روش را عوض کرده و شیوه های جدید به کار می گیرد;راه هایی همچون جنگ،تحریم،محور شرارت خواندن ایران،ایجاد نفاق بین اقوام مذهبی،ترور،فتنه سال 88 و...

 

خطیب جمعه فردوس در ادامه گفت:یکی از این موارد که اخیرا طرح ریزی شد،پرداختن به ابهامات حقوق بشر،آزادی و امثال این موارد بود که با پیشنهاد حاضر شدن به مذاکره با ایران،در جهان مظلوم نمایی کرد و ادعا کرد ایران حاضر به مذاکره نمی شود و در جریانات اخیر برای مردم روشن شد که آنها خواستار تعلیق غنی سازی 20 درصد و تحویل اورانیم غنی شده به آنها و تعطیلی سایت فردو و امضای پروتکل الحاقی و باز گذاشتن دست آنها برای هر نوع سرکشی سرزده از ایران شدند.

 

وی در پایان گفتگو ابراز امیدواری کرده و گفت:انتظار می رود به دنبال این یاوه گویی ها و زیاده طلبی های امریکا،راهپیمایی فردا پرشورتر از سال های قبل باشد و مردم فهیم وعزیز فردوس با سر دادن فریاد "مرگ بر امریکا و اسرائیل و مرگ  بر استکبار" و طنین انداز شدن این نداها در فضای ایران،تنفر خود را به گوش جهانیان برسانند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
11 آبان 1392،‏ 15:52:29

سر دادن "مرگ بر آمریکا" ، حق ایرانیان است اما "آیه قرآن" نیست

<p>
روزی در این کشور ، شعار مرگ بر شوروی و مرگ بر فرانسه سر داده می شد و زمانی ، در حالی که هنوز شوروی تجزیه نشده بود صلاح کشور بر این شد که دیگر این شعار سر داده نشود و زمانی هم مرگ بر فرانسه بایگانی شد و در هیچ کدام از تعطیلی این دو شعار نیز ، نه قرآن زیر سوال رفت و نه مقدسات خدشه دار شد. حال نگاه کنید به برخی سخنانی که اخیراً مطرح می کنند و یک شعار سیاسی را تا حد آیه قرآن و اصول دین و مذهب بالا می برند: این شعار اساس مکتب تشیع است ؛ &laquo;مرگ بر آمریکا&raquo; صریح آیه قرآن است ؛ این شعار از اصول انقلاب است و ... .</p>

فردوس برین به نقل از عصر ایران-هر چند در روابط ایران و آمریکا ، اتفاقاتی افتاده و حامیان گفت و گو در دو کشور ، بر سر کار آمده اند ، ولی واقعیت این است که تا کنون، تحولی رخ نداده است و ایران و آمریکا ، همچنان در وضعیت تخاصم به سر می برند: در آن سو ، همچنان اهرم فشار و تحریم به کار می رود و در این سو ، شعار مرگ بر آمریکا ، سر داده می شود.

البته هیچ انسان عاقلی نمی تواند انتظار داشته باشد که ثلث قرن قطع رابطه و عداوت ، با چند دیدار و گفت و گو ، جای خود را به دوستی و تعامل بدهد ؛ مهم این است که باب گفت و گو گشوده شده و این، تازه آغاز راه است که طی آن، دو طرف خواهند کوشید در ساختار جدید رابطه، منافع بیشتری را برای خود کسب کنند.

بنابراین ، همان طور که از سوی آمریکایی ها ، فشارهای اقتصادی و سیاسی همچنان ادامه دارد ، از این سو نیز ، دستکم شعار "مرگ بر آمریکا" می تواند به عنوان واکنشی طبیعی از سوی مردم ایران ادامه داشته باشد.
اتفاقاً استمرار این شعار و ضدیت با آمریکا در فضای داخلی ، می تواند کمک حال مذاکره کنندگان ایرانی باشد که بتوانند در امتیاز گیری قدرت چانه زنی داشته باشند.

"مرگ بر آمریکا" ، شعاری سیاسی و واکنش معقولانه مردم ایران به جنایت ها و خیانت هایی است که آمریکا علیه ایران روا داشته است. بنابراین ، تا زمانی که روند جنایت و خیانت از سوی آمریکا ادامه داشته باشد، این شعار در برابر آن اعمال ، حداقل کاری است که از عهده مردم ایران بر می آید و لذا جایی برای تخطئه آن نیست.

با این حال ، رنگ و روی آسمانی دادن به این شعار و آن را وحی گونه خواندن، اشتباه استراتژیکی است که از سوی برخی افراد و جریان ها ، دنبال می شود.
روزی در این کشور ، شعار مرگ بر شوروی و مرگ بر فرانسه سر داده می شد و زمانی ، در حالی که هنوز شوروی تجزیه نشده بود صلاح کشور بر این شد که دیگر این شعار سر داده نشود و زمانی هم مرگ بر فرانسه بایگانی شد و در هیچ کدام از تعطیلی این دو شعار نیز ، نه قرآن زیر سوال رفت و نه مقدسات خدشه دار شد.

حال نگاه کنید به برخی سخنانی که اخیراً مطرح می کنند و یک شعار سیاسی را تا حد آیه قرآن و اصول دین و مذهب بالا می برند: این شعار اساس مکتب تشیع است ؛ «مرگ بر آمریکا» صریح آیه قرآن است ؛ این شعار از اصول انقلاب است و ... .

فراموش نکنیم که سیاست و روابط خارجی ، مفاهیمی سیال هستند و بر مبنای منافع ملی ، قابلیت دگرگونی دارند ؛ لذا امکان دارد روزی منافع ملی ایران بر مبنای سه اصل "عزت،حکمت و مصلحت" ایجاب کند که این شعار سر داده نشود یا محدود شود.
در چنان وضعی، با این فضاسازی های ایدئولوژیک و همسان سازی یک شعار سیاسی با اساس دین و مذهب و انقلاب ، چه باید کرد؟ باید شعار را سر بدهیم هر چند علیه منافع ملی خودمان باشد؟ یا این شعار که همسان مقدساتش کرده ایم را قطعش کنیم و به مقدسات پشت پا بزنیم؟!

افراط و تفریط ، همزاد تاریخی ما ایرانیان بوده است و ضرب المثل از این سمت پشت بام افتادن یا از آن سمتش ،اشاره به همین روحیه مخرّب است.
اکنون نیز در قبال رابطه با آمریکا ، همین کُند روی و تند روی ها را شاهد هستیم. عده ای در ورطه شیفتگی اند و گروهی نیز چنان تند می روند و از آن سوی بام افتاده اند که یک شعار سیاسی را تا حد قرآن خدا بالا می برند و فکر این را نمی کنند که اگر فردا به هر دلیلی مرگ بر آمریکا نیز به مرگ بر شوروی و فرانسه بپیوندد ، آن وقت جواب کسانی که با سخنان اینان دچار این باور شده اند که "این یک شعار وحیانی است" را چه خواهند داد؟!

آمریکا ، کشوری است مانند بقیه کشورهای جهان و قدرتی است مانند سایر قدرت های دنیا نظیر روسیه و انگلیس و البته توانمندتر از آنان.
ما با این کشور ، به دلایلی در طول 33 سال گذشته ، رابطه سیاسی نداشته ایم و هر دو کشور ، علیه یکدیگر کار کرده اند و شعار داده اند.
حال ممکن است همان طور که روزی قطع رابطه کردیم ، بار دیگر رابطه را برقرار کنیم و همان طور که روزی علیه اش شعار می دادیم ، دیگر شعار ندهیم. بنابراین ، نیازی به ایدئولوژیک کردن ماجرا و هزینه کردن از دین و مذهب و قرآن برای آن نیست.

در روابط بین الملل ، نه رابطه اصالت دارد و نه قطع رابطه ، نه شعار دادن اصیل است و نه شعار ندادن ؛ آنچه مهم است چیزی است به نام "منافع ملی" که متأسفانه بعضی ها ، هنوز که هنوز است از درک آن عاجزند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
16 مهر 1392،‏ 15:45:11

13آبان؛رفراندوم حذف "مرگ بر آمریکا"

<p>
این روزها که مدعیان کسب نتیجه برد-برد با دستانی نه چندان پر و به زعم کارشناسان با تماس تلفنی بی حاصل به میهن بازگشته اند گو یا عده ای تلاش می کنند که حتما نتیجه باخت-باخت را کسب کنند.</p>

بارها و در طی تاریخ سی و اندی ساله انقلاب اسلامی بر جریان های مختلف کشور اثبات شده که بازی با برگ مذاکره با آمریکا حتما منتی به شکست می شود اما گویا برخی تاکید دارند تا دوباره در این شطرنجِ مار و پله گونه از مار زهر دار استکبار نیش بخورند.این روزها عده ای در حالی بدنبال حذف شعار "مرگ بر آمریکا" هستند که تحریم های بیرحمانه و بی شرمانه این کشور است که بر مردم فشار آورده و ملت ایران بخوبی این را می دانند که "تحرم بر شغال تیز دندان" جز سخت تر شدن شرایط برای کشور هیچ پیامدی نخواهد داشت.

 

دولت آمریکا بارها از آزمایشات اعتماد گرایانه با سرافکندگی مردود شده است.یادمان نرود کشورهایی که به آمریکا اعتماد کردند سرانجام شان چگونه است.

از کره شمالی و لیبی و پاکستان و افغانستان گرفته تا یونان و کوبا و شیلی و ... کشورهای نا امن و بی ثباتی هستند که بدلیل اعتماد به آمریکا در گرداب نا امنی داخلی گرفتار آمده اند.

 

اینکه فردی بگوید امام خمینی نظرش چه بوده یا چه نبوده نکته ای است که خود حضرت امام خمینی رحمه الله علیه با ریزبینی و دقت نظر شگفت انگیزش آن را پیش بینی کرده و خودشان فرمودند: "اکنون که من حاضرم، بعضی نسبت‌های بی‌واقعیت به من داده می‌شود و ممکن است پس از من در حجم آن افزوده شود لهذا عرض می‌کنم آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود مورد تصدیق نیست مگر آن که صدای من، یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم».

 

این اما همه جریان نیست، چند روزی است که سپیده دم که سر می زند یک یا چند فرد سابقا مسئول، عَلَمی مشابه بر می دارد که آی اهالی سرزمین پارس ما ملت فهیم دیگر نباید بگوییم "مرگ بر آمریکا".

دیگری می گوید" مرگ بر آمریکا" می تواند مانند مرگ بر شوروی حذف شود  و  سومی میگوید" بجای مرگ بر آمریکا" بگوییم مرگ بر استکبار!

اما همواره چهارمی که بصیرترین و فهیم ترین و در مواقع حساس حاضر ترین اند یعنی مردم هر صبح و ظهر و شام بعد از نمازهای پنجگانه میگویند: "مرگ بر آمریکا"

"مرگ بر آمریکا" یک شعار نهادینه در قلب انقلاب است و با انقلاب هست و تا انقلاب هست این شعار نیز هست.

 

"مرگ بر آمریکا" یک جریان بین المللی است که سردمدار آن  امام خمینی است  و قطعا تا انقلاب در ایران جریان دارد و تا آزادیخواهی در جهان موج می زند این شعار نیز وجود دارد.  

"مرگ بر آمریکا" شعاری است که امروزه می توان از حنجره افغان ها شنید، از گلوی پاکستانی ها شنید، از حلقوم مصری ها شنید، از عمق جان فلسطینی ها و سوری ها و لبنانی ها و لیبیایی ها و کره شمالی ها و ونزوئلایی ها و اکوادوری ها و بوسنیایی ها و عراقی ها و... شنید."مرگ بر آمریکا" ابتدا با شعار شروع شد، سپس با تصری به جهان یک "جریان" شد و پس از آن با مقاومت در برابر استکبار جهانی تبدیل به یک فرهنگ شد.

 

عکس سایت نوه امام خمینی

 

بی گمان "مرگ بر آمریکا" پس از صلوات بر محمد و آل محمد" پر تکرار ترین ذکر مردم ایران است.

و این نه از سر عادت که از روی اعتقادات مردم است چه آنکه :"«ان الذین یؤذون الله و رسوله لعنهم الله فی الدنیا و آلاخره و اعدّ لهم عذاباً معیناً» کسانی که خداوند و پیامبرش را آزار می‌دهند، خداوند آنها را از رحمت خود در دنیا و آخرت دور می‌سازد و برای آنها عذاب خوارکننده‌ای آماده کرده است.(احزاب/ 58 و 57.)

 

در برخی روایات امام(ع) سفارش به لعن بر دشمنان اهل بیت ـ علیهم السلام ـ بعد از نوشیدن آب کرده است، و در روایاتی پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ به علی (ع) فرمود: هر کس تو را اذیت کند مرا اذیت کرده و در واقع خداوند را اذیت نموده که لعنت خدا بر او باد.(‌‌)" (حر عاملی، وسایل الشیعه، تهران، کتاب‌فروشی اسلامی، چاپ ششم، 1367، ج18، ص 109.)

 

مردم در خصوص رابه با آمریکا پیرو رهبر معظم انقلاب بوده و هستند و خود رهبری معظم انقلاب در این خصوص با صراحت بیان فرمودند که : "مینشینند آقایان وراجى کردن و حرف زدن و استدلال کردن، که نبود رابطه‌ى با آمریکا براى ما مضر است. نه آقا! نبود رابطه‌ى با آمریکا براى ما مفید است.آن روزى که رابطه‌ى با آمریکا مفید باشد، اول کسى که بگوید رابطه را ایجاد بکنند، خود بنده هستم." بیانات در دیدار دانشجویان دانشگاه‌هاى استان یزد 1386/10/13

 

امام خمینی بارها در پاسخ به کسانی که توهم رابطه با آمریکا را داشتند، فرمودند: "آنهایی که خواب امریکا را می‏بینند خدا بیدارشان کند ...و من امیدوارم که خدای تبارک و تعالی ما را بیدار کند و افراد ملت ما را بیدار کند. آنهایی که در خواب هستند، آنهایی که باز هم خواب می‏بینند، آنهایی که خواب امریکا را می‏بینند خدا بیدارشان کند.

…شما می‏گویید که ما با یک کسی که خرد کرده است مسلمین را و به اسلام هیچ اعتقاد ندارد و هر روز زورش برسد اسلام را زیرپا می‏مالد و منهدم می‏کند، ما با او بنشینیم و دست دوستی بدهیم و بعد هم بگوییم که «سَلَّمَکُمُ اللّه‏» ! این چه منطقی است؟

" امام در جایی دیگر نظرشان راجع به آمریکا را اینگونه بیان فرمودند که: "«با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد، مگر این که آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد.» و همینطور در نطقی دیگر بیان فرمودند که : «روابط ما با آمریکا روابط یک مظلوم با ظالم است، روابط یک غارت شده با غارتگر است.»

 

نظر دکتر روحانی پیرامون شعار مرگ بر آمریکا

 

حال با توجه به این سخنان باید دید واکنش مردم به سخنان اخیر آیت الله هاشمی رفسنجانی چه خواهد بود که اخیرا در مجالسش سخن از رابطه با آمریکا و حذف شعار "مرگ بر آمریکا" سخن به میان می آورد، و بیان می دارد که:"

«تمام مطلب همان بود که نوشته بودم. الان هم دقیقاً یادم نیست که چه نوشتم. به هرحال موافق نبودیم که در مجامع عمومی مرگ کسی را شعار دهیم.

مثلاً در اجتماعات ما «مرگ بر بنی صدر» شعار داغ مردم بود که در نماز جمعه خواهش کردم که نگویند.

«مرگ بر بازرگان» بود که خواهش کردم نگویند. «مرگ بر شوروی» بود که گفتم الان با شوروی مشکل آنچنانی نداریم. درباره آمریکا هم گفته بودم. من ذاتاً با حرف‌های تند و فحاشی‌ها مخالفم و آن‏ها را مفید نمی‌دانم.»

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اینکه "چرا شعار مرگ بر این و آن را نمی‌پسندید؟" گفت: مرا یک اصل قرآنی به این روحیه رسانده است. قرآن از زبان خداوند به مسلمانان صدر اسلام که به بت‌ها فحش می‌دادند - بت که مهم نیست - می‌گوید: «حق ندارید به بت‌های آنها فحش بدهید؛ و لا تسّب الذین یدعون من دون الله» می‌فرماید: «بت‌ها را سب نکنید، چون آنها هم متقابلاً به خدا بد می‌گویند و باعث گمراهی بیشتر آنها می‌شوید."

 

اما همه این ها را مردم سراسر کشور در جمعه گذشته به زیبایی پاسخ دادند و پاسخ آنان فریاد محکم تر مرگ بر آمریکا در خطبه های نماز جمعه های همه شهرهای کشور بود.و این مهم قطعا در سیزده آبان امسال باشکوه تر است.

 

پیشنهاد میشود آقای هاشمی و رفقای گرامی شان حتما رفراندم 13 آبان در خصوص حذف یا ادامه شعار "مرگ برآمریکا" را حتما پیگیری کنند.

برچسب‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها