کد مطلب:
28 آذر 1396،‏ 18:43:43
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

آمار حوادث جاده‌ای در خراسان جنوبی نگران‌کننده است


نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آمار حوادث جاده‌ای در استان نگران کننده است گفت: در بحث کاهش این حوادث اقدام نخست استاندارد بودن وسیله نقلیه و سپس استانداردسازی راه است.

به گزارش فردوس برین به نقل از تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در جمع کارکنان اداره کل حمل و نقل و راهداری خراسان جنوبی اظهار داشت:  بهترین مردم کسانی هستند که برای مردم مفیدتر باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه تمام عالم دست خداوند است ادامه داد: انسان آفریده خدا بوده و آنچه را که می‌سازد خلق خدا است.

عبادی به حوادث جاده‌ای خراسان جنوبی اشاره و تصریح کرد: آمار حوادث جاده‌ای بسیار نگران کننده است و در بحث کاهش این حوادث اقدام نخست استاندارد بودن وسیله نقلیه و سپس استانداردسازی راه است.

وی اقدام سوم در کاهش حوادث جاده‌ای را رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط راننده عنوان و خاطرنشان کرد: اگر جاده و راه استاندارد نیست باید راننده استاندارد باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه باید برای داشتن حداقل ضایعات، حداکثر تلاش‌ها را داشته باشیم یادآور شد: قوانین راهنمایی و رانندگی برخاسته از تجربه‌های تلخ و شیرین و دانش‌های مربوطه است که باید راننده به آنها توجه و آن را رعایت کند.

عبادی با بیان اینکه خداوند سه حیوان قاطر، اسب و شتر را به گونه‌ای خلق کرده که ترمز دارد اظهار داشت: امروزه یک ماشین حساب شده ساخته شده و دارای ترمز است.

وی افزود: ترمز ماشین زمانی که به اراده شخص کار می‌کند درست است اما تا حدی سرعت وسیله در اختیار راننده است و خارج آن اختیار انسان به دست فلز می‌افتد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: اگر قوانین راهنمایی و رانندگی رعایت شود با تمام بد بودن مسیر، راننده به سلامت به مقصد خواهد رسید.

عبادی با اشاره به تصادفات جاده‌ای خاطرنشان کرد: متاسفانه در بسیاری از تصادفات جاده‌ای نیروی انسانی قوانین را رعایت نکرده است و باعث بروز تصادف شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
22 آذر 1396،‏ 17:46:21
رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران فردوس

گرفتن عکس توسط ثبت احوال و اداره پست خلاف مقررات قانون است

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران فردوس گفت: طبق رای دیوان عالی اداری گرفتن عکس توسط ثبت احوال و اداره پست خلاف مقررات قانون است.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران و خدمات رایانه ای  شهرستان فردوس در گفتگو با خبرنگار فردوس برین عنوان کرد: با پایان یافتن زمان اعتبار کارت های ملی، عده بسیاری از شهروندان فردوس جهت صدور کارت ملی هوشمند اقدام کرده اند، کارت هایی که نیاز به گرفتن عکس پرسنلی جدید دارد و  اداره ثبت احوال و اداره پست فردوس ، با استفاده از یک دوربین اقدام به گرفتن عکس از متقاضیان می کنند که این امر با اعتراض صنف عکاسان و خدمات رایانه ای همراه شده است.
رسول اسماعیلی در ادامه عنوان کرد : عکس های پرسنلی نشانه شخصیت افراد است به ویژه آن که کارت ملی هوشمند قرار است که سال ها همراه فرد بوده و در اصل نشان دهند اصل و هویت صاحب آن باشد.

وی افزود : تا پیش از همه گیرشدن دریافت کارت ملی هوشمند ، افراد برای گرفتن عکس مورد نیاز صدور کارت ملی و گواهینامه به یکی از ده ها واحدهای عکاسی مجوز دار فردوس ارجاع داده می شدند ولی با افزایش تعداد مراجعان ، واحدهای صادر کننده کارت ملی هوشمند خود اقدام به گرفتن عکس پرسنلی از متقاضیان می کند که این امر ضرر و زیان بسیاری را به واحدهای عکاسی مجوز دار وارد می کند.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران ادامه داد: این واحدها با تهیه یک دوربین ساده و استفاده از فردی که هیچ گونه آشنایی نسبت به هنر عکاسی ندارد ، از متقاضیان عکس پرسنلی تهیه می کنند و هزینه هم از متقاضی دریافت می کنند  و لی نتیجه عکس با چهره اشخاص تفاوت بسیار زیادی دارد که همواره این امر مورد اعتراض مردم نیز بوده است.

اسماعیلی گفت : شخصی که مجوز فعالیت در عکاسی را دریافت کرده در اصل متخصص این حرفه است و باید برای گرفتن عکس به وی مراجعه کرد ولی متأسفانه این امر از سوی اداره پست و اداره ثبت احوال که اقدام به صدور کارت ملی هوشمند می کنند رعایت نمی شود.

رییس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران فردوس همچنین اعلام کرد: بر خلاف رای دیوان عدالت اداری گرفتن عکس توسط مراکز پست، ثبت احوال و پلیس نظارت بر اماکن عمومی خلاف مقررات قانون می باشد.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران و خدمات رایانه ای فردوس اظهار امیدواری کردوگفت: در سایه توجه مسئولان ، گرفتن عکس پرسنلی جهت کارت ملی هوشمند به واحدهای مربوطه سپرده شود تا مشکل این صنف که با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند برطرف شود و نیز مردم عکسی واقعی و درست با اصول هنر عکاسی بر روی کارت ملی خود داشته باشند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها