کد مطلب:
8 دی 1396،‏ 14:20:47
امام جمعه فردوس:

گرانی های به وجود آمده نتیجه بی عرضگی برخی مسئولان است

افزایش قیمت حامل های انرژی , گفتگوی حذف یارانه ها تورم و تحریم دیگر بر مردم فشار آورده و مردم تحمل ندارندو تمامی این گرانی ها نتیجه بی عرضگی مسئولان است باید جلوی این گرانی ها گرفته شود.

به گزارش فردوس برین امام جمعه فردوس در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز درجمع مردم فردوس عنوان کرد: روز 9 دی بیانگر بصیرت و ولایت مداری ملت بزرگ ایران بود که مردم خداجوی و انقلابی ایارن اسلامی بعد از فتنه 88 با حضور خود در صحنه آتش فتنه را خاموش کردند.

وی از مردم شهرستان فردوس برای حضور در مراسم 9 دی دعوت کرد و افزود: این مراسم در جوار گلزار شهدای گمنام پارک ملت برگزار می شود و مردم ولایت مدار فردوس با حضور خود در این مراسم ضمن میثاق دوباره با رهبر معظم انقلاب، اعلام بصیرت انقلابی می کنند.

امام جمعه فردوس به شکست مفتضحانه رئیس جهور آمریکا اشاره و تصریح کرد: با شکست پی در پی در مجامع بین الملل می رود که ان شاء الله ترامپ نتواند دوران ریاست جمهوری خود را به پایان برساند چرا که اکنون همه اعضای سازمان ملل در برابر ترامپ ایستاده اند و همه کشورها علیه او راهپیمایی کرده و اطلاعیه داده اند و این نشانگر آن است که ترامپ آدم منطقی نیست بلکه آدمی هوسباز است که روزی در فیلم و کنسرت ها بازی می کرده و حالا رئیس جمهور شده است.

بابایی به نقش پررنگ نماز جمعه در بصیرت افزایی اشاره کرد و یادآور شد: اگر نبود نماز جمعه شاید از انقلاب ما چیزی باقی نمی ماند و رهبر معظم انقلاب در 14 دی ماه نماز جمعه را قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق معرفی کردند و اکنون 900 پایگاه نماز جمعه در کشور برپا است و هر روز باید این اجتماعات با شور و شکوه بیشتری برگزار شود.

امام جمعه فردوس به اهمیت استحکام بنا و رعایت اصول ایمنی را واجب دانست وگفت: اگر بناهای ما استحکام لازم در داشته باشد می توانیم در زلزله تلفات جانی و مالی نداشته باشیم.

بابایی به روز سوادآموزی نیز اشاره کرد و گفت: بی سوادی برای ما ننگ است و باید آنقدر تلاش کرد که تا درفردوس دیگر زیر50 سال انسان بی سواد نداشته باشیم.

وی یادآور: افزایش قیمت حامل های انرژی , گفتگوی حذف یارانه ها تورم و تحریم دیگر بر مردم فشار آورده و مردم تحمل ندارندو تمامی این گرانی ها نتیجه بی عرضگی مسئولان است باید جلوی این گرانی ها گرفته شود.
 
وی تصریح کرد: در شهرهای مختلف اعتراضاتی علیه گرانی صورت گرفته که دشمن از این مسائل سوء استفاده می کند.

امام جمعه فردوس با اشاره به رشد منفی جمعیت و فرزندآوری، کاهش 8 درصدی طلاق و افزایش 10 درصدی ازدواج گفت: رشد منفی فرزندآوری یک نقیصه است که باید برطرف شود چرا که در حال حاضر جزو کشورهای جوان دنیا هستیم ولی در صورت ادامه روند و کاهش فرزندآوری، در آینده کشوری پیر خواهیم بود.

بابایی با اشاره به معرفی رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان کشور، افزود: احیای دانشگاه فرهنگیان، برگشتن به ریل اصلی و افزایش پذیرش دانشجو و معلم و نیز برطرف کردن خلاء کمبود معلم از اهداف و اولویت های رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان است که جای بسی امیدواری و خرسندی دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها