کد مطلب:
8 دی 1396،‏ 14:20:47
امام جمعه فردوس:

گرانی های به وجود آمده نتیجه بی عرضگی برخی مسئولان است

افزایش قیمت حامل های انرژی , گفتگوی حذف یارانه ها تورم و تحریم دیگر بر مردم فشار آورده و مردم تحمل ندارندو تمامی این گرانی ها نتیجه بی عرضگی مسئولان است باید جلوی این گرانی ها گرفته شود.

به گزارش فردوس برین امام جمعه فردوس در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز درجمع مردم فردوس عنوان کرد: روز 9 دی بیانگر بصیرت و ولایت مداری ملت بزرگ ایران بود که مردم خداجوی و انقلابی ایارن اسلامی بعد از فتنه 88 با حضور خود در صحنه آتش فتنه را خاموش کردند.

وی از مردم شهرستان فردوس برای حضور در مراسم 9 دی دعوت کرد و افزود: این مراسم در جوار گلزار شهدای گمنام پارک ملت برگزار می شود و مردم ولایت مدار فردوس با حضور خود در این مراسم ضمن میثاق دوباره با رهبر معظم انقلاب، اعلام بصیرت انقلابی می کنند.

امام جمعه فردوس به شکست مفتضحانه رئیس جهور آمریکا اشاره و تصریح کرد: با شکست پی در پی در مجامع بین الملل می رود که ان شاء الله ترامپ نتواند دوران ریاست جمهوری خود را به پایان برساند چرا که اکنون همه اعضای سازمان ملل در برابر ترامپ ایستاده اند و همه کشورها علیه او راهپیمایی کرده و اطلاعیه داده اند و این نشانگر آن است که ترامپ آدم منطقی نیست بلکه آدمی هوسباز است که روزی در فیلم و کنسرت ها بازی می کرده و حالا رئیس جمهور شده است.

بابایی به نقش پررنگ نماز جمعه در بصیرت افزایی اشاره کرد و یادآور شد: اگر نبود نماز جمعه شاید از انقلاب ما چیزی باقی نمی ماند و رهبر معظم انقلاب در 14 دی ماه نماز جمعه را قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق معرفی کردند و اکنون 900 پایگاه نماز جمعه در کشور برپا است و هر روز باید این اجتماعات با شور و شکوه بیشتری برگزار شود.

امام جمعه فردوس به اهمیت استحکام بنا و رعایت اصول ایمنی را واجب دانست وگفت: اگر بناهای ما استحکام لازم در داشته باشد می توانیم در زلزله تلفات جانی و مالی نداشته باشیم.

بابایی به روز سوادآموزی نیز اشاره کرد و گفت: بی سوادی برای ما ننگ است و باید آنقدر تلاش کرد که تا درفردوس دیگر زیر50 سال انسان بی سواد نداشته باشیم.

وی یادآور: افزایش قیمت حامل های انرژی , گفتگوی حذف یارانه ها تورم و تحریم دیگر بر مردم فشار آورده و مردم تحمل ندارندو تمامی این گرانی ها نتیجه بی عرضگی مسئولان است باید جلوی این گرانی ها گرفته شود.
 
وی تصریح کرد: در شهرهای مختلف اعتراضاتی علیه گرانی صورت گرفته که دشمن از این مسائل سوء استفاده می کند.

امام جمعه فردوس با اشاره به رشد منفی جمعیت و فرزندآوری، کاهش 8 درصدی طلاق و افزایش 10 درصدی ازدواج گفت: رشد منفی فرزندآوری یک نقیصه است که باید برطرف شود چرا که در حال حاضر جزو کشورهای جوان دنیا هستیم ولی در صورت ادامه روند و کاهش فرزندآوری، در آینده کشوری پیر خواهیم بود.

بابایی با اشاره به معرفی رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان کشور، افزود: احیای دانشگاه فرهنگیان، برگشتن به ریل اصلی و افزایش پذیرش دانشجو و معلم و نیز برطرف کردن خلاء کمبود معلم از اهداف و اولویت های رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان است که جای بسی امیدواری و خرسندی دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
26 آبان 1396،‏ 18:36:01
امام جمعه فردوس

مردم به وقف های جدید روی بیاورند

هر کار خیری در قالب وقف شدنی است وبرای بسیاری از چیزها مانند امور قرآنی؛ اربعین؛ اعزام ورزشکاران؛ سالن ها ورزشی وقفی وجود ندارد مردم به وقف های جدید روی بیاورند.

به گزارش فردوس برین ظهر امروز امام جمعه فردوس درخطبه های نماز جمعه عنوان کرد: اگر روزی در جامعه فساد و گناه دیده شود وامر به معروف و نهی از منکرانجام نشود به فرموده امام حسین(ع) مرگ برای آن جامعه بهتر از بودن است.

وی در ادامه با اشاره شهادت پیامبر اکرم گفت: پیامبر مقام اعلا ومتعالی از دیگر پیامبران داشت وخداوند به خاطر وجود ایشان در بین امت هیچگاه عذابی را نازل نکرد.

وی ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام در بیش از ۱۰۰مورد متخلق به اخلاق بود که پیشی درسلام کردن ٬خوش اخلاق بودن با مردم ودائم الذکر بودن گوشه ای از این اخلاق است.

حجت الاسلام بابایی با اشاره به هفته وقف نیز گفت: هر کار خیری در قالب وقف شدنی است وبرای بسیاری از چیزها مانند امور قرآنی؛ اربعین؛ اعزام ورزشکاران؛ سالن ها ورزشی وقفی وجود ندارد مردم به وقف های جدید روی بیاورند.

وی آل سعود را جنایکاری بزرگ دانست و گفت: آل سعود بزرگترین جنایت ها را انجام میدهند  وبه تازگی اسرائیل را برای جنگ با ایران تحریک میکند اینها نمیدانند که ایران در ۸سال جنگ تحمیلی چگونه در مقابل صدام پیروز درآمده است مردم ایران از جنگ نمی ترسند.

بابایی همچنین از موضع به جا امام جمعه طبس در هنجارشکنی عده ای از گردشگران در اربعین در شهرستان طبس تقدیر کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
18 خرداد 1396،‏ 16:37:13
امام جمعه فردوس:

مدافعان حرم نقشه های دشمن را خنثی کرده اند

امام جمعه فردوس بابیان اینکه اگر در بیرون مرزها با تروریست ها به خصوص داعش برخورد نمی شد امروز شاهد ناامنی در کشور بودیم، گفت: خوشبختانه مدافعان حرم نقشه های دشمن را خنثی کرده اند.

حجت الاسلام محمد رضا بابایی در گفتگو با فردوس برین عنوان کرد: حادثه تلخ تروریستی در مجلس و حرم امام (ره) که منجر به شهادت تعدادی از هموطنان شد، زنگ خطری برای امنیت کشور است.

وی بیان کرد: خوشبختانه تلاش نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات این حادثه را به خوبی مدیریت کرد.

حجت الاسلام بابایی ادامه داد: باید بی مهری هایی که به نیروهای مسلح شده بود از طرف دولتمردان جبران و عذرخواهی شود.

امام جمعه فردوس بیان کرد: طبق بیانات رهبری، اگر در بیرون مرزها با تروریست ها به خصوص داعش برخورد نمی شد امروز شاهد نا امنی بیشتری در کشور بودیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مدافعان حرم نقشه های دشمن را خنثی کرده اند، اظهار کرد: بر مردم وفادار انقلاب وظیفه است که در صورت مشاهده موارد مشکوک به مسئولان اطلاع رسانی کنند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 دی 1392،‏ 10:03:45

تنها مجتهدان حق اظهار نظر درباره احکام شرعی را دارند

<p dir="RTL">
امام جمعه فردوس گفت:موسیقی های آقایان چاووشی,احمدوند,یگانه که دیگران با آنها اجرا دارند و سروده هایی را که می خوانند,خالی از اشکال است.</p>

به گزارش فردوس برین کمتر از یک ماه پیش کاظم ایمان طلب پژوهشگر موسیقی و البته فردوسی در کرسی آزاد اندیشی و اتاق فکر در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به بررسی موسیقی از منظر قرآن پرداخته  و گفته بود "در هیچ آیه قرآن به حرام بودن موسیقی اشاره ای نشده است" که خبرگزاری فردوس برین آن را منتشر کرد,خبرنگار این خبرگزاری در گفت وگویی با حجت الاسلام بابایی ماهانی نژاد نظر وی را جویا شد که امام جمعه فردوس از این اظهار نظر انتقاد کرد.

 

در زیر خلاصه ای از خبر منتشر شده و همچنین متن گفت وگو با امام جمعه فردوس آمده است:

 

پژوهشگر موسیقی وجود ریتم در ظاهر کلمات و موسیقی در باطن قرآن را یکی از دلایلی دانست که به قاریان در حفظ قرآن کمک می کند و نتیجه گرفت:تلاقی موسیقی و مذهب با تلاوت قرآن کریم برابر است. 

 

ان انکر الاصوات لصوت الحمیر. چرا در قران صوت بد مذمت می شود؟

کاظم ایمان طلب عنوان کرد:در روایات اسلامی با مسئله ای به نام تحریم غنا وتحسین صوت قرآن بر می خوریم که برخی معتقدند قرآن را با صوتی زیبا بخوانید تا حدی که غنا نباشد(این محدثان حدود غنا و صوت زیبا را مشخص  نمی کنند).پس می توان نتیجه گرفت صوت زیبا مورد تایید قرآن هست.

 

استاد دانشگاه به استناد از احادیث معصومین(ع) گفت:قرائت قرآن با صوت زیبا توسط ائمه(ع)و پیامبر(ص)زیاد نقل شده است بطوریکه از امام محمد باقر(ع) نقل شده است قرآن را با برگرداندن صدا درحلق بخوان(یک تکنیک تحریر آوازیست) زیرا خداوند متعال صدای خوب را دوست دارد .

 

 در هیچ کجای قران کلمه موسیقی,موزیک,ملودی و کلمات شبیه این نیامده و به حرام بودن موسیقی به هیچ عنوان اشاره ای نشده است.

پژوهشگر موسیقی اظهار کرد:در سوره های مختلف قران ازجمله سوره جمعه آیه(11),سوره مومنون(3),سوره فرقان (72) و چندین سوره دیگر به کلمه لهو و لغو اشاره شده که همه مفسرین متفق القولند که این آیه ها مستقیم به موسیقی اشاره ندارد بلکه به انجام اعمال رقص,عیش و نوش,مجالس و سخنان بیهوده که انسان را از یاد خدا غافل می کند و البته حرام هستند,اشاره دارد.

 

وی در ادامه گفت:به فرموده آیت ا... خامنه ای, گوش دادن یا ندادن و یا یادگیری موسیقی به خودی خود اشکال ندارد و تشخیص آن به عهده مکلف بوده و اگر او را از یاد خدا غافل نکند و به گناه نیندازد اشکالی ندارد. 

مدرس دانشگاه همچنین کارکرد موسیقی بر رشد و نمو و هیجانات حیوانات را بسیار موثر دانست و گفت:موسیقی باعث افزایش میزان شیردهی گاو شده و بر روی رشد گیاهان نیز تأثیر می گذارد. 

وی افزود:کاربرد مثبت و منفی موسیقی در حوزه های مذهب,کار و اقتصاد,اجتماعی و سلامت روح و روان و جسم  به وضوح قابل رؤیت است .هیچ کس مطلقا نمی تواند بگوید موسیقی خوب یا بد است.

 

متن کامل خبر

 

و اینک حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فردوس برین اظهار کرد:استخراج احکام الهی از منابع فقه مخصوص مجتهدان است و حتی روحانیون و طلاب مادامی که به مرحله اجتهاد نرسیده باشند حق اظهار نظر درباره احکام شرعی ندارند چه برسد به اشخاص حوزه ندیده ای که به احکام شرعی کاملا مشرف نیستند.

 

امام جمعه فردوس افزود:این پژوهشگر عزیز و یا هر فرد دیگری غیر از مجتهدان نباید به حیطه تخصص فقها و مجتهدان که از جمله آنها موسیقی نیز می باشد,وارد شوند چرا که بعضی از مجتهدان موسیقی و همه انواع آن را حرام و برخی دیگر مانند مقام معظم رهبری و امام راحل موسیقی مطرب را یعنی موسیقی که مناسب مجالس لهو و لعب باشد را حرام طلقی کرده اند.

 

وی تصریح کرد:استدلال به این مطلب که آیه ای در قرآن دال بر حرمت موسیقی وجود ندارد دلیل بی اطلاعی این افراد درباره احکام اسلامی است زیرا به ظاهر بسیاری از احکام مانند شکل وضو گرفتن,تعداد رکعات نماز و بسیاری از احکام حج و فروع دیگر اسلامی در قرآن نیاده است.

 

وی افزود:قرآن تنها به بیان اصول دین اکتفا و آنها را مطرح کرده است و استخراج فروعی که گفته شد تنها بر عهده مجتهدان است.

 

حجت الاسلام بابایی ابراز تاسف کرد و گفت:توقع بیجایی است که برای همه مسائل شرعی بطور واضح در قرآن آیه آمده باشد که اگر در واقعیت چنین اتفاقی می افتاد باید ده ها جلد قرآن به جای قرآن موجود نازل می شد!

 

آقای بابایی نظر شما در مورد آهنگ های آقایان چاووشی,احمدوند,یگانه و... که در رسانه ملی صدا و سیما پخش می شود,چیست؟

وی در پاسخ گفت:نوع موسیقی هایی که این افراد و دیگران با آنها اجرا دارند و سروده هایی را که می خوانند,خالی از اشکال است زیرا این اشعار و نواها مناسب مجالس لهو و لعب نیست و انسان را از حال عادی خارج و او را وادار به رقص و پای کوبی نمی کند و چه بسا حتی قرآن خواندن به صورت غنا حرام است.

 

ملاک شناختن موسیقی حرام با حرام چیست؟

امام جمعه فردوس نحوه خواندن خواننده را ملاک تشخیص حرام بودن موسیقی عنوان کرد و گفت:همانطور که گفته شد ملاک شناخت موسیقی حرام,مناسب بودن موسیقی برای مراسمات لهو و لعب,تغییر دادن آن در حال عادی انسان و یا مطرب بودن و انسان را به طرب وادار کردن موسیقی و خواننده است که یقینا این موسیقی و خوانندگی حرام است لذا اشعاری از یک خواننده اگر عادی خوانده شود,حلال و اگر شکل طرب گونه داشته باشد,حرام است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
6 دی 1392،‏ 10:43:17

هر کس باعث دیدارهای حقارت آمیز شده است باید از جانب نظام تنبیه شود

<p dir="RTL">
امام جمعه فردوس به نقد از سخن یکی از آقایان گفت:مگر شما یار امام نبودید؟اگر امام می فرماید &quot;آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند&quot;,چرا شما دل مردم را خالی می کنید؟</p>

به گزارش فردوس برین خطیب جمعه فردوس در ادامه بحث مدیریت حکومت اسلامی که در خطبه های هفته گذشته ایراد نموده بود اظهار کرد:امام زمان(عج) پس از غیبت خود,شرایط جانشین ولی حکومت اسلامی را تعیین و تکلیف را بر ما روشن کرده و ما را به حال خود رها نکرده است.   

 

حجت الاسلام بابایی افزود:در زمان غیبت امام زمان احکام الهی تعطیل نمی شود و بسیاری از احکام الهی جهاد,اجرای حدودات و... منوط و مشروط به حکومت اسلامی است.

 

وی ضمن اشاره به دو ویژگی فقاهت و عدالت ولی فقیه,به نقل از امام رضا(ع) گفت:قرآن با صراحت جایگاه علمای دینی و ربایون را همسان با جایگاه پیغمبر برای هدایت مردم دانسته است.

امام جمعه فردوس به نقل از یادگار امام خمینی(ره) گفت:اطلاعت از خامنه ای اطلاعت از امام است و هرکس غیر از این را بر زبان بیاورد در خط آمریکاست.

 

حجت الاسلام بابایی همچنین ضمن بیان سخنانی از علماء و فضلاء در حمایت از ولایت فقیه و شخص مقام معظم رهبری گفت:حکومت اسلامی و ولایت فقیه دلیلی بر تن ندادن مردم و مسلمانان به حکومت های زورگو و مستکبر است.

 

وی ضمن یادآوری سالروز 9 دی(روز بصیرت) گفت:بعد از جسارتی که به رهبری,امام حسین(ع),عزاداران واقعی آن حضرت و... شد و طبعاتی نیز به همراه داشت که حرکت خود جوش مردم در دفاع از ولایت,ولایتمداری آنها را اثبات کرد.

 

خطیب جمعه خطاب ابراز تاسف کرد و گفت:هیئت پارلمان اروپایی که با التماس وارد خاک ایران و خانمی که در دیدار با یکی از شخصیت های بزرگ کشور ما حاضر می شود و از جای خود برنمی خیزد و یا هدیه 50 هزار یورویی در یکی از سفارت خانه به دو تن از سرکرده های فتنه می دهند,عمدا برای تحقیر ما این کارها صورت گرفته است و این به معنی خط دهی به سران فتنه 88 و دخالت در امور کشور است.

 

حجت الاسلام بابایی در ادامه گفت:در حکومت ما نباید این چنین اتفاقاتی رخ دهد و هر کس باعث این دیدارها شده است باید از جانب نظام تنبیه شود.

 

وی به نقد از سخن یکی از آقایان که پس از اتمام مذاکرات هیئت پارلمانی گفته بود" اگر این مذاکرات نمی شد و تهدیدات آمریکا عملی می شد,تحت فشار قرار می گرفتیم و انقلاب لطمه می خورد" افزود:مگر شما یار امام نبودید؟اگر امام می فرماید "آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند",چرا شما دل مردم را خالی می کنید؟

 

در خطبه دوم امام جمعه فردوس با اشاره به روز نهضت سوادآموزی خاطر نشان کرد:بالای 90 درصد از مردم کشور باسواد هستند و درصد کمی که از این قافله عقب مانده اند بایستی با همت خود به مراکز سوادآموزی مراجعه نمایند تا دیگر بی سوادی در جامعه اسلامی وجود نداشته نباشد.

 

وی همچنین از استقبال مردم در انتخاب اسامی ائمه اطهار برای فرزندان خود خبر داد و ابراز خرسندی کرد و گفت:مردم امام دوست فردوس نام های ابوالفضل,علی,حسین,جواد و محمد به ترتیب اولویت برای پسران و نام های زهرا,فاطمه,نرجس و کوثر به ترتیب اولویت برای دختران خود برگزیده اند که این خود نشان دهنده علاقمندی مردم شهرستان فردوس به ائمه اطهار(ع) است.

 

حجت الاسلام بابایی همچنین ایراد چند تذکر در مورد آمار ازدواج را خالی از لطف ندانست و گفت:در 9 ماه سال جاری 787 تولد ثبت شده است که در مقایسه با مدت مشابه چندان تغییری نکرده است که به گفته رهبر کبیر انقلاب "اگر ما کثرت اولاد نداشته باشیم در 20 سال آینده کشور ما کشور سالخورده خواهد بود".

 

خطیب جمعه فردوس یکی از دلایل تقلیل در تولد نوزاد را رفاه طلبی جوانان و والدین آنها دانست و گفت:سخت گیری در ازدواج ها,تجمل گرایی در مراسمات عروسی,جهیزیه های سنگین,خواسته های نامعقول باعث شده است سن ازدواج دختران و پسران به 30 سال برسد و جوانی که در این سن ازدواج می کند دیگر نشاطی ندارد.

 

وی افزود:تسهیلاتی در جهت کمک به زوجین باید صورت بگیرد زیرا ازدواج در 9 ماه گذشته 382 مورد گزارش شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته کمتر شده است و متاسفانه لکه ننگی که بر روی شهر دارالمومنین برچسب خورده است آمار 10 درصدی طلاق این شهرستان است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
2 دی 1392،‏ 10:43:40

امر به معروف و نهی از منکر باید همگانی شود

<p dir="RTL">
امام جمعه فردوس:ای مردم,قدر این محبت به اباعبدالله و ولایت که حتی در بین مسلمانان جهان چه مسیحی و یهودی و... وصف نشدنی است را بدانید که بهترین سرمایه همین محبت است.</p>

به گزارش فردوس برین امام جمعه فردوس وجود 20 میلیون نفر در کربلای معلا را به مانند پروانه هایی که دور شمع وجود حضرت اباعبدالله الحسین(ع),قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع),شهدای کربلا گرد هم آمده اند و به عزاداری مشغولند,تشبیه کرد و اظهار کرد:این حضور بیست میلیونی با توجه به تعداد میانگین کشتار 7 نفر در روز در عتبات عالیات و پیاده روی 200 کیلومتری از نجف تا کربلا تنها به دلیل عشق به امام حسین(ع) است.

 

حجت الاسلام بابایی محبت به ائمه اطهار(ع) و ولایت را موجب برکت مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود:ای مردم,قدر این محبت به اباعبدالله و ولایت که حتی در بین مسلمانان جهان چه مسیحی و یهودی و... وصف نشدنی است را بدانید که بهترین سرمایه همین محبت است.

 

وی اتحاد بین مردم را از برکات انقلاب برشمرد و اظهار کرد:قبل از انقلاب در یکی از روستاهای کرمان شاهد عدم اتحاد مردم بودم به گونه ای که دو هیئت به دلیل اختلافات سلیقه ای قادر نبودند در کنار یکدیگر به عزاداری بپردازند اما امروز شاهد این اتحاد و جمعیت هیئات بدون هیچگونه اختلاف سلیقه و برخوردی در تمام کشور هستیم که این امر نشان دهنده برکت خون امام حسین(ع) است که همه را گرد هم یکپارچه می آورد.

 

توجه به مضامین زیارت اربعین در این روز,از دیگر تذکرات امام جمعه فردوس بود و ضمن اشاره به  بخشی از زیارت اربعین که خداوند متعال مخاطب قرار می گیرد و آمده است "خدایا حسین(ع) خود را فدای اسلام کرد تا مردم بصیرت پیدا کرده و در جهالت و گمراهی نمانند و آنها را از ذلالت نجات داد" افزود:به برکت وجود امام عصر(عج) و خون امام حسین(ع) کاخ های سیاه و سفید بر سر صاحبان ظالم و ستمکارشان نابود و استبداد و زور ریشه کن گردد تا مقدمات ظهور ولی عصر(عج) فراهم آید.

 

خطیب جمعه فردوس در بیان خلاصه ای از درخواست های سالار شهیدان به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت:امام حسین(ع) از مسلمانان توقع دارد تا امر به معروف و نهی از منکر که یکی از دلایل نهضت آن بزرگوار بود را زنده نگه دارند.تمام اقشار چه روحانیت,اصناف,بازاریان,جوانان و... با ذکر لبیک یا حسین(ع) به امام خود اقتدا کرده و امر به معروف و نهی از منکر را وجهه خدمت خود قرار دهند چراکه نه تنها در جامعه فردوس بلکه در ایران اسلامی همه ارزش ها تبلور یافته و نابسامانی ها و فسادها از بین می رود.  

 

در پایان لازم است به گفته حجت الاسلام بابایی که از هیئات نه گانه,هیئت امنای امامزادگان,نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی,خانواده معزز شهدا,جانبازان و ایثارگران,ارگان های دولتی و نهادها,سپاه,بسیج,روحانیون,جوانان,اداره تبلیغات اسلامی,ستاد نماز جمعه,شورای شهرستان و حتی مسئول محترم صوت و مجری عزیز که این برنامه را تدارک دیده بودند!تشکر کردند نیز ما به نوبه خود سپاسگذاری کنیم با این تفاوت که خبرگزاری فردوس برین همچنین از جمع خبرنگاران و تصویربرداران رسانه ها تشکر ویژه ای در اطلاع رسانی این مراسم به مردم دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
1 آذر 1392،‏ 17:46:03

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
17 آبان 1392،‏ 10:56:30

گلایه های امام جمعه فردوس خطاب به مدیر کل صدا و سیما

<p dir="RTL">
حجت الاسلام بابایی:در اجلاسیه کنگره سرداران شهید که چندی پیش برگزار شده بود صدا و سیمای استان 2-3 مسئله را سانسور کردند.</p>

به گزارش فردوس برین امام جمعه فردوس درخصوص اهمیت امر به معروف ونهی از منکرگفت:امربه معروف و نهی از منکر فریضه ای است که درصورت اجرا،می تواند جامعه را احیا کند و از دیگر واجبات مانند جهاد والاتر است. فرمایش امام حسین (ع)" هیهات من الذله " است که ما را درجهان عزیز کرده و جوانان را به جبهه کشاند واقتدار ایران اسلامی را تثبیت کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین بابایی به استناد فرمایش امام حسین (ع) که فرمود "مرگ با عزت برای آدمی بهتراز زندگی باذلت است" باید این شعار همواره سرلوحه زندگی مسلمانان و پیروان امام حسین (ع) باشد.

 

خطیب جمعه فردوس در ادامه ازعزاداران حسینی خواست عزاداری های سرور و سالارشهیدان را در تکایا وحسینیه با شکوه هرچه  بیشتر برگزارکنند و اجازه ندهند وسواسان خناس در این عزاداری ها رخنه کنند و این مراسم و اسلام را از چشم همگان بیندازند همچنان که در بعضی از کلان شهرها برخی از مداحان(نا آگاهانه) با آلات موسیقی و نواهای خواننده های بدکار به مرثیه سرایی و عزاداری می پردازند.

 

وی قمه زدن را شرعا حرام دانست و گفت:دشمنان نظام از عواطف مسلمانان سوء استفاده کرده و این اقدام مسلمانان و شیعیان را خود زنی تلقی می کنند و فیلمهای آن را در سراسر دنیا منتشر می سازند و در حالی که رسانه های مکتوب خودی حتی به ائمه اهانت می کنند،نبایستی  بهانه به دست این دسته افراد و دشمنان خارجی داد.

 

حجت الاسلام بابایی عکس ها و تمثال هایی که در برخی از هیات نصب شده را عملی خرافی دانست وگفت:این عکسها هیچ گونه اصالتی نداشته و تنها القای اعتقادات مسحییت در اذهان مسلمانان است.

 

وی از مداحان خواست نام امام حسین(ع) را با عظمت یاد کرده واز بیان نام ایشان به صورتی سبک و توهین آمیز و اشعار خرافی  در مداحی هایشان پرهیز کنند و ادامه داد برخی از مداحان امام سجاد(ع) را امام بیمار نامیده اند! غير از زبان فارسي در هيچ زبان ديگري کلمه بيمار را دنبال اسم امام زين العابدين(ع) نمي بينيم!در زبان عربي چنين کلمه اي نيست!ايشان القاب زيادي دارند  که از جمله این القاب می توان به السجاد و ذوالثفنات اشاره کرد.این خرافه گویی در حالیست که هیچ سندی برای حرف این مردم و برخی مداحان وجود ندارد.

 

در ادامه خطیب جمعه فردوس خطاب به مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت:اگر از چگونگی بازتاب راهپیمایی روز 13 آبان اطلاع ندارید،برای مدیریت لایق نیستید و اگر اطلاع داشته و عکس العملی نشان نداده اید ریگی در کفش خودتان است و استان دار و آقای ضرقامی باید فکری بردارد!

 

وی گلایه های خود را ادامه داد:در اجلاسیه کنگره سرداران شهید که چندی پیش برگزار شده بود صدا و سیمای استان 2-3 مسئله را سانسور کردند;بحثی که آیت الله سید احمد خاتمی در مورد دشمنی شناسی کردند،در آستانه محرم ذکر مصیبت خواندن،توهین و جسارتی که در روز نامه بهار شده بود و این جسارت توسط آیت الله خاتمی محکوم شد و برنامه های سیزدهم آبان که در همه شهرها به جز فردوس که تنها با یک گزارش پخش شد،اینها از مواردیست که نسبت به شهرستان فردوس کم لطفی شده است. خطیب جمعه  نماز ظهر عاشورای سال گذشته فردوس را در سطح استان کم نظیرخواند وگفت:امسال نیز نماز ظهرعاشورا را باشکوهتر از سال قبل برگزار خواهیم کرد.

 

امام جمعه فردوس دربخش پایانی خطبه های نماز به ترور دادستان زابل و حادثه تروریستی سراوان اشاره کرد و از مردم خواست و گفت:درچنین شرایطی که دشمن به دنبال ایجاد نا امنی است باید هوشیارومراقب  ودرجهت حراست وحفاظت ازاموال ومنازل خویش اهتمام بیشتری داشته باشند.وی از دادستان انقلاب فردوس خواست باسارقین و هنجارشکننان جدی تر برخورد شود. 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
15 آبان 1392،‏ 15:03:34

برخورد جدی هیئت منصفه مطبوعات و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را خواستاریم

<p dir="RTL">
پس از انتشار مقاله موهنی در نشریه &quot;بهار&quot; در آستانه عید غدیر خم که عصبانیت مسلمانان را در پی داشت،صبح امروز مردم شاهد اهانت دیگری به مقدسات مسلمانان و این بار در مورد حضرت زهرا(س) در مجله &quot;چشم&zwnj;انداز ایران&quot; (نزدیک به نهضت آزادی) بودند.</p>

چندی پیش شخصی در آستانه عید سعید غدیر در روزنامه "بهار" مطلبی پیرامون انتصاب امیرالمومنین حضرت علی(ع) با عنوان "انتصاب سیاسی یا دینی" آن حضرت مطلبی نوشت که حکایت از جدایی دین از سیاست داشت که مراجع عزام و علمای حوزه به شدت آنرا محکوم و تقیه نمودند و به تازگی قلم بدست دیگری در مجله "چشم‌انداز ایران"(نزدیک به نهضت آزادی) با عنوان "آتش زیر خاکستر" مطالب تفرقه انگیزی مطرح کرده که به علت سخیف بودن و توهین آمیز بودن آن از ذکر مصادیق صرف نظر می کنیم اما به این نکته اشاره داریم که به فرموده رهبر عزیزمان "هرگونه توهین به مقدستان شیعه و سنی و ایجاد اختلاف،شرعا حرام و کسانی که به این اختلاف دامن می زنند ]خواسته یا ناخواسته[،آب به آسیاب دشمن ریخته و مایه اختلاف و درگیری قومی و مذهبی می شوند.

 

حجت الاسلام بابایی امام جمعه شهرستان فردوس در گفت وگو با خبرنگار فردوس برین به تمام جراید و رسانه های مکتوب و فضای مجازی توصیه کرد:اگر چنانچه اهل قلم و نویسندگان مقالات،روزنامه ها و مجلات به پیروی از رهبر معظم انقلاب خواهان حفظ وحدت در نظام اسلامی هستند از انعکاس چنین مطالبی جلوگیری نمایند تا همه اقشار و مذاهب و قومیت ها با استفاده از اشتراکات خود در مقابل دشمن مشترک و استکبار ایستادگی کنند تا انشاء الله اسلام عزیز در جهان گسترش یابد.

 

هدف از انتشار این مطالب از منظر امام جمعه فردوس:

 

از دیدگاه حجت الاسلام بابایی 2 دلیل برای انتشار این مطالب هرز وجود دارد،یکی افرادی که وطن فروشند و قصد دامن زدن به اختلافات مذهبی دارند و دیگری افرادی نادانی هستند که نمی دانند طرح این مسائل نه تنها مفید نیست بلکه خسارات جبران ناپذیری به مردم و اعتقادات آنها وارد می سازد.

 

به نظر شما چه اقداماتی در این خصوص و افرادی که پشت صحنه ایجاد این اختلافات هستند باید صورت گیرد؟

 

وی پاسخ داد:در مرحله اول هیئت منصفه مطبوعات و آقای علی جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه برخورد جدی با چنین تفرقه افکنی ها دارند و از دادستان محترم کشور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به عنوان مدعی العموم درخواست طرح دعوی برعلیه افرادی که چنین تفرقه افکنی می کنند داریم.

 

آیا انتشار این مطالب از سمت جراید اصلاحات ربطی به دولت آقای دکتر روحانی دارد؟

 

بابایی گفت:در تغییر دولت عده ای احساس آزادی مطلق کرده اند که هم خود جناب دکتر روحانی و هم دولت محترمشان با این نظر مخالف بوده و معتقدند قانون مداری و رعایت اخلاق اسلامی می تواند از هم گسیختگی را سامان بخشد.

 

تعبیر شما از به کار بردن عنوان "آتشی زیر خاکستر" برای این مطلب موهن چیست؟

 

وی اظهار داشت:استفاده از این عبارت تنها تحریکی برای اهل سنت است تا حساسیت و عواطف آنها را بر علیه شیعه برانگیزد اما دلسوزی های رهبر معظم انقلاب و امام راحل(ره) بر شیعه و سنی پوشیده نیست که این بزرگواران با حفظ احترام و عقاید طرفین خواهان وحدت در جامعه اسلامی هستند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
12 آبان 1392،‏ 12:26:34

شعار "مرگ بر امریکا" در کنار مذاکرات

<p dir="RTL">
خطیب جمعه فردوس در پاسخ به خبرنگار <a href="http://www.ferdowsbarin.com">فردوس برین</a>:برخی از اصلاح طلبان به رغم اینکه نرمش در مقابل امریکا باعث رفع تحریم ها می شود عجولانه اقدام به جمع آوری بیلبوردها در سطح شهر تهران و درخواست حذف &quot;مرگ بر امریکا&quot; در نماز جمعه ها و دیگر تجمع ها کردند و حتی بعضی از سران اصلاحات خواستار عدم شرکت رئیس جمهور محترم و هیات دولت وی در راهپیمایی 13 آبان امسال شدند.</p>

حجت الاسلام والمسلمین بابایی امام جمعه فردوس در گفتگو با خبرنگار فردوس برین گفت: 13 آبان یادآور 3 واقعه مهم تبعید امام از ایران به ترکیه و سپس عراق و پیوستن محصلین و دانشجویان به راهپیمایی مردمی در مقابل دانشگاه تهران در سال 57 که با تیراندازی مزدوران رژیم پهلوی عده ای از محصلین به خاک و خون غلطیدند و تسخیر لانه جاسوسی می باشد.

 

وی ادامه داد:در رویداد تسخیر لانه جاسوسی که به گفته امام انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بود، با تسخیر این مقر که توسط پیروان خط امام و ولایت صورت گرفت اسناد مهمی بدست آمد که بر اساس مدارک موجود حتی کلیه اغتشاشات و حرکات ضد انقلابی و ایجاد اختلافات قومی،کودتاهای مذهبی در آنجا برنامه ریزی می شده است.

 

امام جمعه فردوس گفت:حوادث اتفاق افتاده در روز 13 آبان که روز جهانی مبارزه با استکبار نامگذاری شده موجب شده تا مردم هر ساله در قالب راهپیمایی،ندای "مرگ بر امریکا" را در کلیه شهرها سر دهند و اظهار تنفر و انزجار از شیطان بزرگ یعنی امریکا را اینگونه به جهانیان اعلام نمایند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بابایی بررسی تاریخ 100 ساله رابطه امریکا با ایران را مورد بررسی قرار داد و گفت:این رابطه نشان دهنده دشمنی عمیق این حکومت با اسلام عزیز و بخصوص روحانیت و شیعه است که خود آنها به مواردی از جمله دخالت در کودتای 28 مرداد اشاره کرده اند.

 

وی بلوکه کردن دارایی های ایران در خارج،تحمیل جنگ عراق بر ایران،تصویب بودجه کلان و رسمی در کنگره امریکا برای براندازی نظام اسلامی،17 هزار ترور بعد از انقلاب،حمایت علنی از منافقین برای اغتشاش و ایجاد ناامنی،کودتای نوژه،دخالت نظامی در واقعه طبس و صدها نقشه دیگر  را از جمله اقداماتی معرفی کرد که چهره امریکا را برای تمام دنیا آشکار ساخته و افزود: چهره این یاوه گویان به واسطه داشتن خوی استکبارستیزی و دردمنشی نه تنها برای ایرانیان بلکه برای تمام دنیا آشکارشده است و این موضوع بیانگر این مطلب است که هرگز نمی توان با او کنار آمد و در مقابل شیطنت امریکا همچنان باید "فریاد مرگ بر امریکا" را سر داد.

 

تفاوت امریکای امروز با امریکای دیروز در چیست؟آیا تفاوتی دارند؟

 

بابایی در پاسخ به سوال خبرنگار ما گفت:ماهیت امریکای دیروز با امروز هیچ تفاوتی نکرده است.مذاکرات اخیر دولتمردان ما با امریکا برای راست آزمایی امریکایی ها و گرفتن بهانه از آنها در جهت رفع تحریم های ناجوانمردانه بوده اما دولتمردانمان به زودی متوجه شدند آنها از مواضع دشمنی شان بر علیه ایران اسلامی ذره ای عقب نشینی نخواهند و حتی این شعار را پیشه خود کرده اند که "ما تحریم ها را با مذاکره در کنار هم پیش می بریم" و ما هم در مقابل اقدامات آنها مصمم بر شعار "مرگ بر امریکا" مذاکرات خود را پیش خواهیم برد.

 

به نظر شما هدف از جمع آوری بیلبوردهای صداقت امریکایی چه بود؟

 

برخی از اصلاح طلبان به رغم اینکه نرمش در مقابل امریکا باعث رفع تحریم ها می شود عجولانه اقدام به جمع آوری بیلبوردها در سطح شهر تهران و درخواست حذف "مرگ بر امریکا" در نماز جمعه ها و دیگر تجمع ها کردند و حتی بعضی از سران اصلاحات خواستار عدم شرکت رئیس جمهور محترم و هیات دولت وی در راهپیمایی 13 آبان امسال شدند.

 

وی ادامه داد:اما خورشید در پس ابر نمی ماند و آنها هم بزودی خواهند فهمید که سازش با امریکا پا گذاشتن روی خون شهدا و آرمان های امام و رهبری خواهد بود.

 

ویژگی های استعمار فرانو که مقام معظم رهبری بارها از آن سخن گفته اند تا چه حد در وضعیت کنونی مشاهده می شود؟

 

بابایی اظهار داشت:استکبار هر وقت نقشه های شومش برملا شده و مردم در مقابل آنها مقاومت کرده اند حیله گرانه روش را عوض کرده و شیوه های جدید به کار می گیرد;راه هایی همچون جنگ،تحریم،محور شرارت خواندن ایران،ایجاد نفاق بین اقوام مذهبی،ترور،فتنه سال 88 و...

 

خطیب جمعه فردوس در ادامه گفت:یکی از این موارد که اخیرا طرح ریزی شد،پرداختن به ابهامات حقوق بشر،آزادی و امثال این موارد بود که با پیشنهاد حاضر شدن به مذاکره با ایران،در جهان مظلوم نمایی کرد و ادعا کرد ایران حاضر به مذاکره نمی شود و در جریانات اخیر برای مردم روشن شد که آنها خواستار تعلیق غنی سازی 20 درصد و تحویل اورانیم غنی شده به آنها و تعطیلی سایت فردو و امضای پروتکل الحاقی و باز گذاشتن دست آنها برای هر نوع سرکشی سرزده از ایران شدند.

 

وی در پایان گفتگو ابراز امیدواری کرده و گفت:انتظار می رود به دنبال این یاوه گویی ها و زیاده طلبی های امریکا،راهپیمایی فردا پرشورتر از سال های قبل باشد و مردم فهیم وعزیز فردوس با سر دادن فریاد "مرگ بر امریکا و اسرائیل و مرگ  بر استکبار" و طنین انداز شدن این نداها در فضای ایران،تنفر خود را به گوش جهانیان برسانند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها