کد مطلب: 13074
10 خرداد 1396،‏ 10:58:38
در گردهمایی هنرمندان در فرمانداری فردوس مطرح شد

فرماندار: لزوم راه اندازی بازارچه ها دائمی و اعطای تسهیلات جهت رفاه هنرمندان فردوس/امام جمعه:گاهی تاثیر یک هنر از منبر هم بالاتر است

هنرمندان شهرستان فردوس با امام جمعه ، فرماندار و تعدادی از مسئولین ادارات در محل فرمانداری گرد هم آمدند

به گزارش فردوس برین، گردهمایی هنرمندان  با موضوع  اشتغال زایی و کارآفرینی از طریق هنر  با حضور امام جمعه ، فرماندار و روسای تعدادی از ادارات و بانکها در محل فرمانداریبرگزار شد.

امام جمعه فردوس شب گذشته در مراسم دیدار با اهالی فرهنگ وهنر و مدیران کانونهای فرهنگی هنری ،موسسات ، مدیران انتشاراتی که در محل فرمانداری فردوس برگزار شد بر لزوم احترام به جایگاه هنرمند در جامعه تاکید کرد.

حجت الاسلام بابایی با ذکر چندین مثال از امام و رهبری برلزوم هنر و فلسفه وجودی آن و همچنین با اشاره به سخنان امام در ابتدای انقلاب که ما با سینما مخالف نیستیم بلکه با فحشا و فساد مخالفیم و یا دیدار های ٥ ساعته ی مقام معظم رهبری با هنرمندان گفت: ماهم در این شهر طالب هنر هستیم و هنر در شهرستان فردوس یک هنر متعهدانه است که به نوبه خود از همه هنرمندان تشکر می کنم.

 مشاور فرهنگی فرماندار فردوس که خود سالهاست ریاست انجمن نمایش شهرستان و سرپرستی دانشگاه ازاد اسلامی بجستان رابرعهده دارد در این مراسم گفت : دغدغه اصلی ما امنیت شغلی برای هنرمندان و وجود مخاطب دایم برای اثار هنریست.

حسین ابراهیمی با اشراف کامل به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مواردی  از جمله لزوم تاسیس بازارچه های دایم و موقت هنری برای فروش و عرضه ی هرچه بهتر تولیدات هنرمندان ، به کارگیری واستخدام فارغ التحصیلان هنری ، اعطای وام های بلاعوض و قرض الحسنه جهت تولید محصولات هنری و راه اندازی کارگاههای هنری و فرهنگی ، عضویت در صندوق اعتباری هنر و بهره مندی از بیمه هنرمندان در جلسه مطرح کرد.

ایمان طلب رییس اداره فرهنگ وارشاد نیز درپایان ضمن اهمیت برگزاری این گونه جلسات برنواقص اولین جلسه صحه گذاشت و تعهد کرد جلسات بعدی با برنامه ریزی بهتر و مباحث کارشناسی تر جهت دریافت مصوبه و عملیاتی کردن آنها برگزار شود.

وی افزود: جلسه ی بعدی با حضور نماینده محترم شهرستان جناب اقای دکتر امیرحسن خانی برگزار خواهد شد.

بنا به این گزارش دراین جلسه فرماندار فردوس و امام جمعه و روسای ادارات کار و تامین اجتماعی برلزوم اهمیت هنر وجایگاه آن درجامعه مطالبی را بیان داشتند و درادامه هنرمندان به بیان ایده ها و طرح های خود از جمله تاسیس شرکت تعاونی ان جی او ، موسسات چند منظوره ، واگذاری تولیدات داخلی شهرستان به هنرمندان ومعماران فردوسی پرداخته و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است :دراین جلسه تعداد ٢٠ نفر از هنرمندان مطالب تخصصی خودرا درحوزه اشتغال بیان کردند

شایان ذکر است دراین مراسم فرماندار شهرستان دوتن از مشاورین فرهنگی خود را به نام های حسین ابراهیمی و کاظم ایمان طلب معرفی کرد و درپایان جلسه روسای ادارات تعاون رفاه کار وامور اجتماعی ، تامین اجتماعی و روسای تعدادی از بانک ها موارد فنی و تخصصی خود را درخصوص کارگشایی از امور هنرمندان بیان نمودند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها