کد مطلب: 13415
20 آبان 1396،‏ 10:28:39
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی:

۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در خراسان جنوبی امسال بهره برداری می شود

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: تا پایان دهه فجر سال جاری ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرگذاری مهر، مهدی جعفری ظهر سه شنبه در دیدار با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امیدواریم در بودجه سال ۹۷همچون گذشته وضعیت اعتبارات راه های استان را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه ۳۱ هزار و ۲۴۷ واحد مسکن مهر در سطح استان وجود دارد، افزود: در تمامی شهرستان ها پروژه های مسکن مهر به اتمام رسیده است و تنها ۵۴ واحد از مسکن مهر اوقاف در شهرستان بیرجند باقی مانده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۸۰۰ واحد تعاونی ارتش نیز با مشکل فاضلاب مواجه شده است، گفت: راه و شهرسازی در خصوص آب و فاضلاب مهر شهر ۵.۵ میلیارد تومان کمک کرده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۵.۵ میلیاردی که برای آب و فاضلاب مهر شهر کمک شده است یک میلیارد تومان به صورت نقدی و ۴.۵ میلیارد تومان اعطای زمین بوده است.

 تحویل سایت مسکن مهر به شهرداری برای آسفالت معابر

جعفری با بیان اینکه سایت مسکن مهر به شهرداری تحویل شده تا بتوانند نسبت به تکمیل آسفالت معابر اقدام کنند، عنوان کرد: طی سفر اخیر مدیرعامل سازمان ملی به استان خراسان جنوبی با تامین یک سوم خدمات روبنایی مسکن مهر موافقت شده است.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده است جهت نوسازی مدارس مسکن مهر چهار میلیارد تومان اعتبار توسط راه و شهرسازی کمک شود، گفت: روند ارائه اطلاعات به اداره راه و شهرسازی زمین های تعاونی ارتش خوسف و شورای برنامه ریزی بسیار کند است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: در راستای ۱۰ درصد سهم شهرداری ها تا کنون ۲۵ قطعه زمین به شهرداری خوسف و ۱۰ قطعه زمین به شهرداری زیرکوه تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه واگذاری ۳۷۰ قطعه زمین به قیمت منطقه ای به افراد تحت پوشش کمیته امداد از دیگر مصوبات سفر مدیرکل واگذاری سازمان ملی به استان خراسان جنوبی بوده است، افزود: واگذاری زمین مصلای بیرجند و واگذاری زمین به مرکز بیماران خاص نیز از دیگر مصوبات این سفر بوده است.

جعفری با اشاره به اینکه طی سه سال اخیر ۲۱۴ کیلومتر باند دوم در سطح استان زیر بار ترافیک رفته است، عنوان کرد: تا کنون ۱۰۷ کیلومتر باند دوم ساخته شده و تنها نیازمند نصب علائم است.

۱۰۲ روستای خراسان جنوبی راه آسفالته ندارد

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۱۸ روستا در استان وجود دارد، اظهار داشت: از مجموع روستاهای استان ۸۱۶ روستا دارای راه آسفالته و ۱۰۲ روستا بدون راه آسفالت هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه آسفالت راه ۵۵ روستا در دست اجرا است، افزود: در مجموع ۱۱۴ پروژه راه روستایی با اعتباری بالغ بر ۵۱ میلیارد تومان در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه طول مجموع پروژه های راه روستایی ۸۹۰ کیلومتر است، گفت: ۲۶۲ کیلومتر از این راه ها در حوزه بیرجند و خوسف با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

جعفری با اشاره به اینکه تا کنون ۶۰ کیلومتر از راه افغانستان نیز آسفالت شده و ۶۰ کیلومتر باقی مانده است، عنوان کرد: تخصیص باند دوم محور بیرجند به زاهدان نیز در سال جاری ۱۹۰ درصد بوده است.

مطالبات ۳۰ میلیارد تومانی پیمانکاران در محور بیرجند- قاین

وی با بیان اینکه پیمانکاران پروژه بیرجند- قاین ۳۰ میلیارد تومان مطالبات دارند، افزود: ۸۴ درصد از تخصیص اعتبارات سال ۹۶ آمده است اما به دلیل این که اسناد خزانه است و تاریخ انتشار آن باید مشخص شود در حال حاضر چیزی به پیمانکاران نمی رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید در راستای افزایش اعتبار محور بیرجند- قاین تلاش شود، گفت: سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان بابت مطالبات پیمانکاران اختصاص داده شد که تنها ۲۰ میلیارد تومان از آن تخصیص داده شده است.

وی بیان کرد: اگر باقی مانده تخصیص سال گذشته بابت مطالبات پیمانکاران زنده شود می توانیم مطالبات پیمانکاران محور بیرجند- قاین را پرداخت و با سرعت بیشتری کار را دنبال کنیم.

جعفری ادامه داد: تا پایان دهه فجر سال جاری ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی به بهره برداری خواهد رسید، عنوان کرد: هدف اصلی ما در حال حاضر افزایش طول باندهای دوم در جاده های استان است.

وی با اشاره به اینکه پنج درصد راه های شریانی در استان خراسان جنوبی وجود دارد، افزود: استان خراسان جنوبی همچنین رتبه ششم در طول راه های کشور را از آن خود کرده است.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها