کد مطلب: 13487
18 آذر 1396،‏ 13:59:44
استاندار خراسان جنوبی:

زمینه اشتغال ۵۰۰۰ نفر در حوزه‌های IT و ICT استان خراسان‌جنوبی فراهم می‌شود


استاندار خراسان‌جنوبی گفت: با امضای ۱۱ تفاهم‌نامه همکاری درحوزه‌های IT و ICT زمینه اشتغال ۵ هزار نفر در این استان فراهم می‌شود.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدمهدی مروج‌الشریعه شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در همایش سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال 11 تفاهم‌نامه در حوزه‌های IT و ICT به مبلغ 30 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مختلف مبادله شد.

وی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه‌ها به شرط اجرای همه برنامه‌ها اشتغال‌زایی غیرمستقیم است، افزود: سرجمع این قراردادها مانند یک زنجیره مرتبط بوده و سبب رونق اقتصادی می‌شود.

وی با بیان اینکه توسعه مبادی مرزی در سه بازارچه یزدان، دوکوهانه و میل 73 از اولویت‌های استان است، گفت: باید نگاه ما از تمرکز بر یک گمرکات مرزی تغییر کند و سایر بازارچه‌ها و مبادی مرزی نظیر سه بازارچه یزدان، دوکوهانه و میل 73 در اولویت توسعه قرار گیرد.

استاندار خراسان‌جنوبی افزود: بزرگترین مرکز دائمی فروشگاهی و نمایشگاهی صنایع‌دستی در خضری دشت‌بیاض احداث می‌شود که منابع ساخت این نمایشگاه خوشبختانه صددرصد تامین است.

وی اظهار داشت: کارخانه کویرتایر بزرگترین و مهمترین واحدهای صنعتی کشور است که در استان خراسان‌جنوبی سهم بالایی از توسعه و اشتغال را برعهده دارد.

مروج الشریعه با بیان اینکه در راستای توسعه ارتباطات هوایی استان پرواز بیرجند به کیش اخیراً برقرار شده است، افزود: همچنین پرواز بیرجند- زاهدان در حال راه‌اندازی است و پرواز بیرجند به شمال کشور نیز از برنامه‌های آتی توسعه خطوط هوایی استان خواهد بود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه توسعه بخش معدن از راهبردهای اصلی سند آمایش برای توسعه استان است تصریح کرد: اکتشاف و استخراج و فرآوری محصولات معدنی از اهداف عمده ما در این راستا است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها