کد مطلب: 13511
28 آذر 1396،‏ 18:43:43
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

آمار حوادث جاده‌ای در خراسان جنوبی نگران‌کننده است


نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آمار حوادث جاده‌ای در استان نگران کننده است گفت: در بحث کاهش این حوادث اقدام نخست استاندارد بودن وسیله نقلیه و سپس استانداردسازی راه است.

به گزارش فردوس برین به نقل از تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در جمع کارکنان اداره کل حمل و نقل و راهداری خراسان جنوبی اظهار داشت:  بهترین مردم کسانی هستند که برای مردم مفیدتر باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه تمام عالم دست خداوند است ادامه داد: انسان آفریده خدا بوده و آنچه را که می‌سازد خلق خدا است.

عبادی به حوادث جاده‌ای خراسان جنوبی اشاره و تصریح کرد: آمار حوادث جاده‌ای بسیار نگران کننده است و در بحث کاهش این حوادث اقدام نخست استاندارد بودن وسیله نقلیه و سپس استانداردسازی راه است.

وی اقدام سوم در کاهش حوادث جاده‌ای را رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط راننده عنوان و خاطرنشان کرد: اگر جاده و راه استاندارد نیست باید راننده استاندارد باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه باید برای داشتن حداقل ضایعات، حداکثر تلاش‌ها را داشته باشیم یادآور شد: قوانین راهنمایی و رانندگی برخاسته از تجربه‌های تلخ و شیرین و دانش‌های مربوطه است که باید راننده به آنها توجه و آن را رعایت کند.

عبادی با بیان اینکه خداوند سه حیوان قاطر، اسب و شتر را به گونه‌ای خلق کرده که ترمز دارد اظهار داشت: امروزه یک ماشین حساب شده ساخته شده و دارای ترمز است.

وی افزود: ترمز ماشین زمانی که به اراده شخص کار می‌کند درست است اما تا حدی سرعت وسیله در اختیار راننده است و خارج آن اختیار انسان به دست فلز می‌افتد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: اگر قوانین راهنمایی و رانندگی رعایت شود با تمام بد بودن مسیر، راننده به سلامت به مقصد خواهد رسید.

عبادی با اشاره به تصادفات جاده‌ای خاطرنشان کرد: متاسفانه در بسیاری از تصادفات جاده‌ای نیروی انسانی قوانین را رعایت نکرده است و باعث بروز تصادف شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها