کد مطلب: 13656
3 اسفند 1396،‏ 16:58:56
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی عنوان کرد:

نیاز۵۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای طرح کارت های توسعه بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در سال جاری برای اجرای طرح کارت های اعتباری توسعه بخش کشاورزی حدود ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی با دروه بازپرداخت یک ساله نیاز داریم.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخبرگذاری مهر هاشم ولی پور مطلق  اظهار داشت: کارت توسعه کشاورزی از اواسط سال ۹۵ توسط سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی مطرح شد که هدف از اجرای آن حمایت از بهره برداران بخش کشاورزی استان بود.

وی، استفاده حداکثری از ظرفیت های بخش کشاورزی را از جمله اهداف دیگر این طرح عنوان کرد و گفت: همچنین اجرای این طرح به توسعه اشتغال و پایداری اشتغال موجود در بخش کشاورزی نیز کمک کرده و نقدینگی مورد نیاز بهره برداران را تامین می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: در کنار همه این اهداف به دنبال این بودیم بخشی از سیاست های اجرایی کلان در بخش کشاورزی را در قالب کارت های توسعه بخش کشاورزی اجرایی کنیم.

صدور ۱۲ هزار کارت اعتباری

ولی پور مطلق بیان داشت: در سال زراعی ۹۵-۹۶ این طرح در دو زمینه خرید شیر مازاد دامداران و تامین نهاده های مورد نیاز بهره برداران بود.

وی از تخصیص ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی برای اجرای این طرح در سال گذشته خبر داد و گفت: از این تسهیلات بالغ بر ۲۴ تشکل بخش کشاورزی استفاده کردند و بالغ بر پنج میلیارد ریال یارانه برای این تسهیلات در نظر گرفته شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به صدور دو هزار و ۱۰۰ کارت توسعه کشاورزی در استان تاکنون، عنوان داشت: در ادامه صدور ۱۲ هزار کارت اعتباری در زمینه های مختلف در دستور کار است.

افق های پیش روی طرح

ولی پور مطلق اضافه کرد: در ادامه اجرای این طرح زمینه های مختلف از جمله تامین نهاده های مورد نیاز بهره برداران، خرید شیر مازاد دامداران، خرید محصولات گلخانه داران، کمک به تشکل های تعاونی گلخانه داران در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته تنها مشکلی که در اجرای این طرح داشتیم این بود که منابع خاص طرح به استان اختصاص داده نشد، بیان کرد: اگر بخواهیم این طرح را اجرا کنیم باید از محل کمک های فنی و اعتباری استان به این طرح کمک شود و اگر این امر محقق نشود از محل تسهیلات اشتغال روستایی طرح اجرا می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: در سال جاری برای اجرای این طرح حدود ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی با دروه بازپرداخت یک ساله نیاز داریم.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها