کد مطلب: 13685
17 اسفند 1396،‏ 10:08:00
معاونت عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری:

مسئولان در جذب کامل تسهیلات اهتمام جدی داشته باشند/ثبت اشتغال 807 نفر در فردوس

هیچ توجیهی ندارد که تسهیلات یارانه ای سهم شهرستان فردوس جذب نشود ودستگاه‌های اجرایی به خصوص کمیته امداد و بهزیستی می بایست درجذب کامل تسهیلات اهتمام جدی داشته باشند وبرگشت اعتبار از فردوس تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست .

به گزارش فردوس برین معاونت عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری فردوس در پانزدهمین جلسه کمیته اشتغال فردوس که درسالن اجتماعات فرمانداری برگزار شدعنوان کرد : دربرخی موارد ناهماهنگی هایی بین دستگاه‌های اجرایی و بانکها وجود دارد که منجر به سرگردانی مردم شده است .
 
مهندس رئیسی افزود: وقتی یک شغل مانند پرورش طیور درکارگروه اشتغال و درسامانه کارا ثبت شده است معنای آن این است که صاحب این شغل می تواند از تسهیلات اشتغال استفاده کند اما متاسفانه بعد از اینکه متقاضی تسهیلات، همه فیلتر ها را رد کرده و دستگاه اجرایی وی را به بانک معرفی می کند ، بانک عامل از پرداخت تسهیلات سر باز می زند و عدم توجیه اقتصادی را بهانه می‌کند .
 
وی یک هشدار هم به مسئولین دستگاه‌های اجرایی داد وگفت :هیچ توجیهی ندارد که تسهیلات یارانه ای سهم شهرستان فردوس جذب نشود ودستگاه‌های اجرایی به خصوص کمیته امداد و بهزیستی می بایست درجذب کامل تسهیلات اهتمام جدی داشته باشند وبرگشت اعتبار از فردوس تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست .
 
رئیس اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی نیز دراین جلسه تعهد شهرستان فردوس را برای ایجاد اشتغال درسال جاری 766نفر ذکر کرد وگفت :تاکنون اشتغال تعداد 807 نفر درسامانه رصد ثبت شده است که نشان دهنده افزایش 5درصدی نسبت به تعهد اشتغال شهرستان فردوس است .

صولتی افزود : دربحث اشتغال 50 میلیارد تومان اعتبار سهم استان بوده که شهرستان فردوس توانسته بیش از 20 درصد این اعتبار را جذب کند وتاکنون مبلغ 11 میلیارد تومان به بانک های فردوس رسیده است ودستگاه‌های اجرایی درحال معرفی افراد به بانک ها هستند.
 
درادامه جلسه پاکدل؛رئیس کمیته امداد طی سخنانی اظهارداشت ازمجموع اعتبارات سهم کمیته امداد مبلغ 150 میلیون تومان از بانک صادرات و 40 میلیون تومان از بانک تجارت تاکنون ابلاغ نشده است .

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها