کد مطلب: 13691
20 اسفند 1396،‏ 11:25:27
نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس:

وضعیت نامطلوب کشاورزی در خراسان جنوبی/معادن مورد توجه قرار گیرند


نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت کشاورزی استان تاسف بار و نامطلوب است بنابراین باید به معادن و صنعت توجه ویژه ای شود.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرنگار مهر، محمد رضا امیرحسنخانی شنبه شب در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک ها و شورای اشتغال خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی معدنی بوده اما در زمینه کشاورزی شرایط مطلوبی نداریم.

وی با بیان اینکه متاسفانه سهم صنعت و معدن خراسان جنوبی پایین است، گفت: به ظرفیت های معدنی استان توجهی نشده و از صنعت نیز محروم مانده ایم.

امیر حسنخانی با تاکید بر اینکه باید ظرفیت های خالی استان پر شود، افزود: باید اشتغال در صنعت و معدن استان بیش از این میزان باشد.

نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر تعیین رسته ها ی تخصیص اعتبارات زیر نظر کشوری است، گفت: باید این رسته ها به شهرستان ها و یا استان ها واگذار شود چرا که مدیران وضعیت استانی را بهتر می دانند.

وی خواستار همکاری دستگاه ها برای راه اندازی پروژه های صنعتی شد و افزود: باید برای جذب سهمیه استان از یک و نیم میلیارد دلاری، ابتدا زیرساخت های نیز مورد توجه قرار گیرد.

امیرحسنخانی بیان کرد: در استانی که صنعت دامداری و کشاورزی از بین رفته باید به معادن آن نیز توجه شود.

نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین اعتبارات و تسهیلات باید از دامداری ها و کشاورزی های سنتی به صنعتی گرایش یابد.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها