کد مطلب: 13698
21 اسفند 1396،‏ 13:21:02
معاون صنایع دستی خراسان‌جنوبی:

۲۵ بازارچه صنایع دستی نوروز ۹۷ در خراسان‌جنوبی برپا می‌شود


معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: ۲۵ بازارچه صنایع دستی شامل ۲۰۰ غرفه در ایام نوروز ۹۷ در خراسان‌جنوبی برپا می‌شود.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخبرگذاری مهرحسین عباس‌زاده  اظهار کرد: نوروز به لحاظ حضور گردشگران داخلی و خارجی در خراسان‌جنوبی فرصت مناسبی برای معرفی داشته‌های خراسان‌جنوبی در حوزه صنایع دستی و مناطق گردشگری است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با اشاره به علاقه بسیاری از افراد به صنایع دستی خراسان جنوبی و استقبال از آن در ایام نوروز بیان کرد: در این راستا همه ساله در ایام نوروز بازارچه‌های موقت صنایع دستی راه‌اندازی و بازارچه‌های دائمی رونق می‌گیرند.

عباس‌زاده ادامه داد: در نوروز سال ۹۴ حدود ۱۹۰ میلیون، نوروز ۹۵ حدود ۲۳۰ تا ۲۵۰ میلیون و در نوروز ۹۶ هم ۴۴۰ میلیون فروش صنایع دستی داشته‌ایم و در سال ۹۷ هم رونق بسیار خوبی در عرصه صنایع‌دستی خواهیم داشت.

وی با اشاره به برپایی ۲۵ بازارچه صنایع دستی در ایام نوروز ۹۷ در خراسان‌جنوبی افزود: از این ۲۵ بازارچه تعداد ۴ بازارچه شامل بازارچه اکبریه بیرجند، خانه فیاض بخش بشرویه، بازارچه فردوس و بازاچه خضری از جمله بازارچه‌های هستند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی‌گفت: در این ۲۵ بازارچه ۲۰۰ غرفه صنایع دستی خواهیم داشت که نسبت به سال‌های گذشته رشد بالایی را نشان می‌دهد.

عباس زاده اظهار کرد: در سال‌های ۹۲ و ۹۳ شهری مثل قائنات تنها ۳ غرفه صنایع دستی در ایام نوروز داشت که این آمار در حال حاضر و در نوروز ۹۷ به ۴۰ غرفه صنایع دستی رسیده است و سایر شهرهای خراسان جنوبی نیز شرایط به همین گونه است.

وی بیان کرد: همچنین سیاه چادرهایی را در مبادی ورودی برخی شهرها و در مراکز تاریخی و گردشگری خراسان جنوبی خواهیم داشت.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی ادامه داد: خراسان‌جنوبی در فروردین ۹۷ در نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد حضور فعالی خواهد داشت که بخشی از آن به معرفی صنایع دستی استان اختصاص می‌یابد.

عباس‌زاده یادآور شد: چهارهزار صنعتگر صنایع دستی خراسان‌جنوبی در ۴۰ رشته شناخته شده فعالیت می‌کنند که حدود ۵۰ درصد آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها