کد مطلب: 13736
18 فروردین 1397،‏ 12:33:19
رئیس اداره اوقاف فردوس خبر داد

تشرف بیش از ۶۷ هزار نفر به امامزادگان فردوس در طرح آرامش بهاری/ اسکان ۴۲۰۰نفر در بقاع متبرکه

رئیس اداره اوقاف فردوس از تشرف بیش از ۶۷ هزار نفر به امامزادگان فردوس در طرح آرامش بهاری خبرداد.

 حجت‌الاسلام محمدالهی  ، در خصوص بازدید گردشگران نوروزی از مرقد منور امامزادگان فردوس اظهار داشت: طرح آرامش بهاری سازمان اوقاف و امور خیریه هر سال طی تعطیلات نوروزی در بقاع متبرکه سراسر کشور اجرا می‌شود و این طرح در راستای لبیک گفتن به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است.

 وی با توجه به اینکه این طرح از ۲۵ اسفندماه همزمان با سراسر کشور آغاز و تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد، تصریح کرد: طرح نوروزی آرامش بهاری در ۶ بقعه متبرکه شهرستان فردوس  اجرا می‌شود.

 الهی از مهم‌ترین اهداف طرح آرامش بهاری را تقویت باورهای دینی و مذهبی، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و ارتقاء سطح فکری و فرهنگی زائران و مسافران نوروزی ذکر کرد و یادآور شد: طرح آرامش بهاری در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به زائران اماکن متبرکه برگزار می‌شود.

 وی ادامه داد: از ابتدای طرح آرامش بهاری تا 13 فروردین سال جاری۴۲۰۰ نفر زائر نوروزی در زائرسراها و سوئیت‌های بقاع متبرکه اسکان یافتند و تعداد ۶۷۷۵۰ نفر به زیارت بقاع و امامزادگان فردوس مشرف شده‌اند.

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس گفت: در مجموع تعداد هشتصد نفر مشاوره کودک و نوجوان و مشاوره با موضوعات نقاشی در بقاع متبرکه به این قشر ارائه شده است و تعداد سه هزارنفر نفر از عموم مسافران و زائران از مشاوره خانواده و ازدواج بهره‌مند شدند.

 الهی در ادامه افزود: در بقاع متبرکه و امامزادگان ۱۲۰ نفر خادم و ۳۰ نفر اعضای هیئت‌امنا در طرح نوروزی به فعالیت پرداختند و به زائران خدمات ارائه نمودند که در مجموع از فعالیت افتخاری این عزیزان تقدیر می‌شود.

 وی بیان داشت: در سال جاری نیز تعداد 6 مبلغ اعزامی و بومی جهت ترویج برنامه‌ها و اهداف طرح آرامش بهاری به این شهرستان اعزام شده‌اند که مسافران و زائران از فعالیت‌های کارشناسانه این عزیزان بهره‌مند شدند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها