کد مطلب: 13756
14 شهریور 1397،‏ 12:44:55

رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) در خراسان جنوبی امروز آغاز می‌شود


رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) عصر چهارشنبه در سراسر استان خراسان جنوبی آغاز می‌شود.

به گزارش فردوس برین به نقل از خاورستان، رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) ساعت 16 روز چهارشنبه 14 شهریورماه 1397 در سراسر استان خراسان جنوبی آغاز می‌شود.

این رزمایش از 9 شهریور آغاز و تا آخر شهریورماه جاری ادامه دارد. در این رزمایش، جهادگران با حضور در مناطق محروم به خدمت‌رسانی اقدام می‌کنند. 

سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی با اشاره به اینکه رزمایش محمد رسول الله 2 طی سه مرحله برگزار می‌شود، گفت: در مرحله اول این رزمایش کارگروه‌های جهادی بسیج تشکیل می‌شوند که از 9 تا 20 شهریور ماه در مناطق محروم حضور پیدا می‌کنند.
 
سردار قاسمی تصریح کرد: در این مرحله 219 گروه جهادی به مناطق کم برخوردار مانند حاشیه شهرها و روستاهای محروم اعزام می‌شوند.
 
وی با بیان اینکه 9 شهریور ماه 66 گروه جهادی به مناطق محروم اعزام شده‌اند، افزود: تعداد 560 برادر و 267 خواهر و در مجموع 833 نفر در گروه‌های فرهنگی، خدماتی و آموزشی شرکت کرده‌اند.
 
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی گفت: توزیع دفترچه‌های مدارس، توزیع 700 سبد غذایی، برپایی ایستگاه صلواتی، کلاس‌های آموزش اخلاق، ویزیت 500 نفر توسط پزشکان عمومی، ویزیت 450 نفر توسط پزشک زنان و زایمان، برگزاری کلاس های مشاوره خانواده و سلامت، اقتصاد مقاومتی ، کشاورزی و ترمیم مسیر جوی‌های آب و خانه‌های محرومین از جمله فعالیت‌های این گروه‌های جهادی است.
 
وی به رزمایش گردان‌های بیت المقدس بسیج که مرحله بعدی این رزمایش است، اشاره کرد و افزود: با حضور 20 گردان از گردان های بیت المقدس بسیج 14 شهریور ماه به صورت همزمان در سراسر استان برگزار می‌شود.
 
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی با بیان اینکه رزمایش گردان‌های بیت المقدس شامل دو مرحله است، گفت: مرحله اول این رزمایش به صورت شبانه و روزانه در روزهای 14 و 15 شهریور ماه و مرحله دوم آرام‌سازی و آموزش رزمی است که از بعد از ظهر 15 شهریور ماه شروع می‌شود.
 
سردار قاسمی به مرحله سوم رزمایش که نمایش اقتدار عاشورایی است، اشاره کرد و گفت: این نمایش در هفته دفاع مقدس در استادیوم آزادی با حضور بیش از 20 هزار نفر از بسیجیان گردان‌های امام علی (ع)، بیت المقدس و امام حسین (ع) برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه گردان‌های بیت المقدس سه هدف دنبال می‌کنند، افزود: آمادگی، تقویت روحیه جهادی و مایوس کردن دشمن از اهداف این گردان‌ها است.
 
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی گفت: رزمایش گردان‌های بیت المقدس به صورت سراسری و در طی 20 روز در تمام استان‌های کشور برگزار خواهد شد.
 
مهدی صادق‌احمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند نیز گفت: در نمایش اقتدار گردان‌های بسیج، گردان‌های بیت المقدس از ساعت 4 بعد از ظهر روز 14 شهریور ماه از 4 نقطه شهر بیرجند مسجد ائمه بقیع، میدان طالقانی، میدان ابوذر و شمال شهر بیرجند رژه موتوری خود را به سمت بوستان شهدای گمنام پاسداران آغاز خواهند کرد.
 
صادق احمدی با بیان اینکه اجتماع کلی خواهران و برادران در بوستان شهدای گمنام همراه با برنامه‌های فرهنگی و سخنرانی سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: در پایان برنامه ‌های روز 14 شهریور ماه 3 گردان از گردان‌های بیت المقدس برادران به اردوگاه پیامبر اعظم عزیمت می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه گردان‌های بیت المقدس شب را در اردوگاه پیامبر اعظم مستقر می‌شوند، افزود: بسیجیان در این اردوگاه به رزم و تاکتیک‌های شبانه می پردازند و روز بعد عملیات‌ در عملیات روانی، خود امدادی و مقابله با اغتشاشات شرکت می‌کنند.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با اشاره به اینکه مرحله دوم رزمایش محمد رسول الله (ص) 2 حضور گروه‌های جهادی در مناطق محروم و حاشیه شهر بیرجند است، گفت: اعزام گروه‌های جهادی از 10 شهریور ماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
 
صادق احمدی با اشاره به اینکه 20 گروه جهادی در 10 روستای حاشیه شهر بیرجند حضور پیدا خواهند کرد، یادآور شد: تاکنون 198 جهادگر که 130 نفر برادر و 68 نفر خواهر بوده‌اند به روستاهای حاجی‌آباد، امیرآباد و مزداب اعزام شده و در این مناطق به فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی، توزیع اقلام مدرسه، توزیع سبد کالا و برگزاری کلاس‌های آموزشی پرداخته‌اند.
 
وی افزود: در دهه کرامت تعداد 720 نفر از ویزیت رایگان پزشکان جهادگر در مساجد سطح شهر بیرجند برخوردار شده‌اند.
 
صادق احمدی به مرحله سوم رزمایش محمد رسول الله (ص) 2 اشاره کرد و گفت: در این مرحله از رزمایش، نمایش اقتدار عاشورایی با حضور 20 هزار نفر از بسیجیان در هفته مقدس در مرکز خراسان جنوبی و به طور همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها