کد مطلب:
12 اردیبهشت 1396،‏ 19:11:45

نقش تهاجمات داخلی را کمتر درک می‌کنیم چون مسطور است/آرامش و امنیت ما به خاطر خون شهیدان و فداکاری مردم است


نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آرامش و امنیت ما به خاطر خون شهیدان و فداکاری مردم است، گفت:تهاجمات داخلی به سرزمین پوشیده و مسطور است و در غفلت ما صورت می‌گیرد و نقش آن را کمتر درک می‌کنیم.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، سیدمصطفی هاشمی‌طبا نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز و در برنامه گفت‌وگو با مردم رادیو ایران از سوابق و دیدگاه‌های خود پیرامون مسائل مختلف کشور گفت که محورهای آن به شرح ذیل است:

*آرامش و امنیت ما به خاطر خون شهیدان و فداکاری مردم است که صدها هزار شهید آزاده و جانباز تقدیم نمودند حاصل شده است.

*ما همه باید به تاسی از این عزیزان این پایداری و بقا را مغتنم بداریم و به آن پایبند باشیم.

*«چو ایران نباشد تن من مباد» شعاری ناسیونالیستی نیست بلکه انسانی است.

*دفاع مقدس باید سرلوحه کارمان قرار بگیرد. بقا و ماندن در یک کشور به فداکاری واقعی و هنر خوب زیستن بستگی دارد.

*بقا و حفظ کشور شهیدان و رزمندگان انجام دادند.

*همیشه‌تهاجم ‌های سیاسی و نظامی از خارج به کشورمان بوده ولی تهاجمات داخلی مسئله دیگری است.

*تهاجمات داخلی به سرزمین پوشیده و مسطور است و در غفلت ما صورت می‌گیرد و نقش آن را کمتر درک می‌کنیم.

*هم آگاهانه و ناآگاهانه به کشورمان تهاجمات داخلی صورت می‌گیرد.

*باید سرزمینمان را حفظ کنیم و این درست مثل وظیفه‌ای است که رزمندگان ما انجام دادند و باید ایران را از بلیه دچار شدن به مسائل خلاف زیستگاهی نجات دهیم.

*برخی اوقات کشاورزی ضد خودش است و باید به کشاورزی به عنوان امری پایدار نگاه کرد.

*کشاورزی ما باید از حالت قرون وسطایی به حالت نوین در بیاید تا هم نیاز کشور را تامین کند و هم به کشور آسیب نزند.

*گسیل کردن مردم به جبهه برای دفاع از کشورشان نشان از دوستی امام با مردم بود.

*هم از سازمان بهزیستی و هم کمیته امام به خاطر خدماتشان تشکر می‌کنم.

*از یارانه‌ای که بی جهت به همه می‌دهیم باید به دو سازمان کمیته امداد و بهزیستی بدهیم تا حداقل‌ها را برای جمعیتی از کشور فراهم کنند که حداقل‌ها را هم ندارند.

*همه احتیاج به کمک ندارند و یارانه را باید صرف کسانی کرد که واقعا محرومند و نمی‌توانند کاری کنند.

*دولت نقش بسیار بزرگی در اقتصاد و ایجاد اشتغال و تولید و خدمات دارد و این نقش هم مستقیم می‌تواند باشد و هم به صورت اصولی زمینه‌هایی را فراهم کند که اشتغال و تولید ناخالص ملی را بالا ببرد

*اگر نتوانیم تولید ناخالص ملی را بالا ببریم درآمدهای مردم را نمی‌توانیم افزایش دهیم.

*تولید ناخالص ملی از طریق تولید صنعتی و کشاورزی و خدمات حاصل می‌شود.

*صنعت یکی از راه‌های اشتغال است اما امروز صنعت دنیا کار‌گربر نیست و اتوماسیون در آن وجود دارد.

*نمی‌توانیم تولید را بدون مشتری بالا ببریم. سرمایه‌گذاری صنعتی داخلی یا خارجی باید بتواند تولیدات خود را بفروشد و صادر کند.

*اگر ایجاد اشتغال کامل و دائم است نیازمند صنعت جهانگردی هستیم.

*اگر صنعت و کشاورزی مهاجر فرست هستند، صنعت توریسم دائم به نیرو نیاز دارد.

*اگر توریست را جدی بگیریم، همانطور که در کشورهای اروپایی سالانه 80ملیارد دلار درآمد دارند چرخ صنعت کشور فعال خواهد شد.

*کشاورزی و صنعت اشتغال انبوه ایجاد نخواهد کرد بلکه اشتغال قابل قول ایجاد می‌کند.

*باید سیاست خارجه ما زمینه‌های صادرات تولید داخلی را فراهم کند

* امروز با خیل عظیم فارغ التحصیلان دانشگاهی مواجهیم و نباید این فرصت را از دست دهیم.

*دولت آن‌قدر بزرگ شده که چاره‌ای جز تامین هزینه ندارد و بزرگترین چالش دولت تامین هزینه است.

*دولت هرچقدر بار خود را بیشتر کند فشارش را مردم تحمل خواهند کرد.

*دولت برای افزایش درآمد مجبور به فروش ارز و واردات است و وقتی جوابی در قبال دلیل افزایش واردات ندارد، تلویحا باید بگوید به پولش نیاز داریم.

*فشاری که از قبل مالیات به بخشی از مردم وارد می‌شود قابل تحمل نیست.

*برخی وعده‌ها منطقی و عملی نیست و کشور را به صلاح نمی‌رساند.

*دولت باید برای مردم امکانات کاری فراهم کند.

*امروز سه ملیون معتاد داریم که حداقل دوسوم آن از بیکاری است و پرداخت‌ها و توزیع مال اصولی نیست.

*نباید از سرمایه گذاری بترسیم و باید همه را به کارآفرینی و تولید تشویق کنیم.

*فروش فرش دستباف تولیدی روستاها نیازمند یک سیاست خارجی قوی است.

*پرداخت یارانه سه برابر در توان دولت نیست.

*خدا نکند دست به وعده‌هایی بزنیم که به زیان کشور است و حتی اگر لازم شده باید داروی تلخ حقیقت را بنوشیم.

*باید در کار و سیاست‌گذاری‌هایمان احسن عمل را مدنظر داشته باشیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 اردیبهشت 1396،‏ 19:03:46

روحانی بازنده بزرگ مناظره نخست/ عدم تسلط رئیس‌جمهور به اوضاع کشور


بازنده بزرگ روحانی است، به علت عدم تسلط به اوضاع کشور و اثبات این مساله که بی جهانگیری بسیار کم می‌آورد اتفاقا اینجا برای جلب صادقانه آرا آمده و این تظاهر به امساک نفس پسندیده نیست، مگر آن که بپذیریم خود او هم از شرایط قانع شده که رای ندارد.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، قاسم جعفری عضو هیات علمی دانشگاه و عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در یادداشتی به بررسی مناظره نخست نامزدهای ریاست جمهوری پرداخته و روحانی را بازنده بزرگ این مناظره دانسته است.

متن این یادداشت در زیر آمده است:

بخشی از مناظره را که من دیدم به نظرم بازنده بزرگ روحانی است، به علت عدم تسلط به اوضاع کشور، اثبات این مساله که بی جهانگیری بسیار کم می‌آورد، صبر و حوصله ندارد، اتفاقا این جا برای جلب صادقانه آرا آمده و این تظاهر به امساک نفس پسندیده نیست، مگر آن که بپذیریم خود او هم از شرایط قانع شده که رای ندارد. اخلاق را هم مراعات نکرد، در خوش بینانه‌ترین حال وی دچار فراموشی است.

انگار آقای روحانی فکر می‌کند این جا محل درس طلبگی است و او در مساله برنامه 100 روزه و قول 4 میلیون شغل و... از صنعت توریه بهره گرفته و مردم هم باید آنگونه که او با کلمات بازی می‌کند به استقبال معانی نهفته در ذهن و نیت مبارک بروند.

یک سوال اساسی هم وجود دارد حرف‌های طلب کارانه و توام با مظلوم نمایی آقای روحانی در پایان وقت اول که آیا مقررات شما اجازه می‌دهد من جواب اتهام را بدهم مرا بر آن داشت بپرسم چگونه رئیس جمهور حقوق دان بعد یک دور تجربه مناظرات و با آن همه تیم مناظره از مقررات خبر ندارد که راه طرح خواسته در مناظره چیست و آنتن زنده را مصادره به مطلوب می‌کند.

البته از عوامل برنامه هم باید پرسید این وقت اضافی برای مظلوم نمایی را به چه مجوزی به وی داده‌اند. مناظره امروز آن شائبه را که دولت را جهانگیری می‌چرخاند نه روحانی بسیار پررنگ کرد و نشان داد که خودداری اولیه روحانی از نامزدی معاون اولش بی دلیل نبود.

راستی دوستان آقای روحانی باید پاسخ دهند که امروز چه کسری از آراء خاکستری یا افراد تصمیم نگرفته را به دست آوردند. بعد از چهار سال ادعای راستگویی و عمل رئیس و معاونش چه بروز و ظهور کرد؟»

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 اردیبهشت 1396،‏ 17:06:43

اعلام موجودیت ستاد مردمی «رئیسی»/ وضع کنونی در شأن ملت ایران نیست


ستاد مردمی رئیسی در بیانیه‌ای اعلام کرد طبیعی است که وضع کنونی که در شأن و کرامت ملت ایران نمی‌باشد، حاصل فاصله گرفتن از شعارها و اهداف اولیه انقلاب و آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش فردوس برین به نقل از حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، ستاد مردمی حجت الاسلام رئیسی امروز طی بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد.

در این بیانیه آمده است: در پی حضور حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و استقبال فراگیر از سوی اقشار و اقوام مختلف در سراسر کشور، با پشتوانه جمعی قشرهای مختلف موجودیت و شروع فعالیت ستاد مردمی حمایت از دکتر ابراهیم رئیسی را رسماً اعلام می‌نمایند.

این بیانیه می‌افزاید: طبیعی است که وضع کنونی که در شأن و کرامت ملت ایران نمی‌باشد، حاصل فاصله گرفتن از شعارها و اهداف اولیه انقلاب و آرمان‌های بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و خلف صالح‌اش رهبر معظم انقلاب (مد ظله)در خدمت به محرومین و اجرای عدالت و فراهم نمودن فرصت‌ها و توزیع امکانات برای همه آحاد ملت می‌باشد.

این بیانیه تاکید کرده است: موریانه فساد و تبعیض و رانت خواری که به تدریج در ساختار اداری کشور رسوخ نموده می‌رود تا خوی اشرافیگری و نظام طبقاتی را به مملکت بازگردانده و آن را در مملت نهادینه نماید؛ برخورد با انحراف ایجاد شده و باز گرداندن چرخ انقلاب به مسیر اصلی خویش نیاز به اقدامی انقلابی در تغییر وضع موجود و استقرار دولتی انقلابی، کارآمد و متعهد به آرمان‌های امام و رهبری و ملت انقلابی ایران دارد.

متن مشروح این بیانیه به این شرح است:

«بسمه تعالی

بیانیه اعلام موجودیت ستاد مردمی حمایت از حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر رئیسی

منت خدای را که خلقت را به زیباترین شکل آفرید و آن را مهد نعمت های مادی و معنوی قرار داد و پیامبران را برای هدایت انسان فرستاد و به او اختیار داد تا سرنوشت خویش را با حکمت و دانشی که به او بخشید به بهترین و زیباترین صورت رقم بزند.

ملت عزیز ایران ضمن احترام و عرض ادب به پیشگاه شما،

در پی حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم رئیسی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و استقبال فراگیر از سوی اقشار و اقوام مختلف در سراسر میهن اسلامی، با استعانت از الطاف خداوندی و توجه به رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله)، مبنی بر اتکا به ظرفیت‌ها و توانائی های خودی با بهره گیری از سرمایه عظیم نیروهای متعهد و متخصص داخلی و ذخایر مادی خدادادی، در جهت پی ریزی و اجرای اقتصاد مقاومتی، تولید ثروت، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد ملی و رهایی مردم از وضع ملال آور کنونی، همزمان با اعیاد مبارک شعبان، جمعی از خدمتگزاران و فرزندان کوچک ملت بزرگ ایران، با پشتوانه جمعی قشرهای مختلف موجودیت و شروع فعالیت ستاد مردمی حمایت از دکتر ابراهیم رئیسی را رسماً اعلام می نمایند.

طبیعی است که وضع کنونی که در شأن و کرامت ملت ایران نمی باشد، حاصل فاصله گرفتن از شعارها و اهداف اولیه انقلاب و آرمانهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و خلف صالح اش  رهبر معظم انقلاب (مد ظله) در خدمت به محرومین و اجرای عدالت و فراهم نمودن فرصت ها و توزیع امکانات برای همه آحاد ملت می باشد.

موریانه فساد و تبعیض و رانت خواری که به تدریج در ساختار اداری کشور رسوخ نموده می رود تا خوی اشرافیگری و نظام طبقاتی را به مملکت بازگردانده و آن را در مملت نهادینه نماید. برخورد با انحراف ایجاد شده و باز گرداندن چرخ انقلاب به مسیر اصلی خویش نیاز به اقدامی انقلابی در تغییر وضع موجود و استقرار دولتی انقلابی، کارآمد و متعهد به آرمانهای امام و رهبری و ملت انقلابی ایران دارد.

از این رو از ملت شریف ایران دعوت می کنیم برای ایرانی آباد و فردایی پر از نشاط، معنویت، آسایش، استقلال، عزت و کرامت، در روز 29 اردیبهشت با حضور پرشور رأی خود را بنام به دکتر ابراهیم رئیسی،که توان مدیریتی موفق، مبارزه باتبعیض و بی عدالتی، پاک دستی و امانت داری وتوجه ویژه به تعهد و تخصص را در صحنه عمل به اثبات رسانده است در صندوق های رأی واریز نمایید.

ستاد مردمی حمایت از حجت الاسلام و المسلمین دکتر رئیسی(سحر)

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
30 فروردین 1396،‏ 14:14:44

نقض 700 هزار شغل وزیر ارتباطات توسط مرکز آمار ایران/ کلید دروغ، تنها کلیدی که خوب می‌چرخد!


وزرای دکتر روحانی در سفرهای خود به سایر استان ها از میزان اشتغالی حرف می زنند که توسط مرکز آمار ایران به زیر سوال رفت و ادعای دروغینشان را بر ملا کرد.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرنگار خاورستان، بیکاری این روزها به موضوع اول کشور تبدیل شده است و آمارهای متناقض رئیس جمهور و وزاری وی باعث شده تا هر روز بر بی اعتمادی به دولت افزوده شود.

از طرفی عمل نکردن به وعده های چندین ساله و حتی فراموش کردن آن نیز موج دیگری از نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.

نگاهی به وعده‌های روحانی در دوره تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از جمله حل صد روزه مشکلات، برگرداندن اعتبار به پاسپورت ایرانی، شنیدن صدای منتقدین و نبستن دهان آنان، مبارزه با فساد و به سرانجام رساندن پرونده هسته‌ای و برداشته شدن تحریم‌ها و از جمله تشکیل دولت راستگویان، نشان می‌دهد که دولت یازدهم در عمل به این وعده‌ها ناکام بوده و حتی این شعارها را به فراموشی سپرده است.

با تمامی این قضایا اما دولت تدبیر و امید و در رأس آن دکتر روحانی قصد تلطیف و آرام جلوه دادن و پویایی اقتصاد و اوضاع کشور را دارند که تاکنون موفق به این کار نشدند.

 از جمله وعده هایی که دکتر روحانی در زمان انتخابات خود مرتبا از آن یاد می کرد موضوع اشتغال و بیکاری بود که به چندین شعار وی در ایام انتخابات 92 اشاره می کنیم.

1- کلید من، کلید تدبیر است و هر قفلی را باز می‌کند و تمام مشکلات قابل حل است و برای آن‌ها برنامه دارم.

2- اولین گام دولت تدبیر و امید کاهش در نرخ بیکاری است.

3- ما باید تولید را رونق دهیم. محیط و فضای کسب‌وکار را بهبود بخشیم از امکانات بالقوه نهایت استفاده را ببریم اگر طرح‌های صنعتی نیمه‌تمام را تکمیل و پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام را اجرا کنیم خودبه‌خود اشتغال خواهد آمد. البته در کنار این باید برای آن‌هایی که آماده به کار می‌‌شوند و در ماه‌های اولیه شغل فوری وجود ندارد بیمه‌ای را در نظر بگیریم تا به حداقل‌های زندگی‌شان برسند.

4- ما می‌توانیم بیکاری را در مرحله نخست کاهش و در محله‌ی بعد در اندازه عادی بین‌المللی قرار دهیم.

5- دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیکار در مقابل خانواده و فرزندان شرمنده باشند.

6- برنامه اقتصادی من حل معضل اشتغال به خصوص برای تحصیل‌کرده‌هاست.

7-ما در زمینه مشاغلی که سرمایه زیادی نمی‌خواهد باید فعال شویم. به اعتقاد من یکی از مهم‌ترین وظایف دولت آینده بحث اشتغال است. من در برنامه دولت مهر و امید برنامه جامعی را برای این کار تدوین کرده‌ام و این برنامه در اختیار مردم قرار گرفته است.

در کنار این قول ها و وعده ها اما موضوع دیگری که به صورت مداوم بیان می شد موضوع راستگویی بود.

 رئیس جمهور در دوران انتخابات نام های مختلفی برای دولتش به کار برد؛ دولت تدبیر و امید، دولت اعتدال، دولت امانتداران و ... اما یکی از این نام ها که دکتر روحانی بسیار هم بر آن تاکید داشت، «دولت راستگویان» بود، شعاری که کمتر بر آن جامه عمل پوشیده شد و این روزها نیز بیشتر مورد توجه است.

برای روشن شدن این قضیه حسن روحانی رئیس جمهور طی چند ماه گذشته درباره میزان اشتغالزایی دولت یازدهم بیان کرده است: سالیانه 700 هزار شغل ایجاد کردیم.

همچنین مرتضی بانک، معاون کل نهاد ریاست جمهوری اواخر سال گذشته گفت: دولت یازدهم با فعال کردن واحدهای صنعتی غیر فعال و تلاش های موثر در حوزه اقتصاد، سالانه 700 هزار شغل در کشور ایجاد کرده است.

عیسی منصوری معاون اشتغال وزیر کار نیز در مناظره تلویزیونی با بیان اینکه در چهارسال گذشته هر سال حدود 700 هزار شغل ایجاد کردیم که در دنیا کم نظیر است افزود: با مقایسه آمار اشتغال اعلام شده از سوی مرکز آمار با داده های سازمان تأمین اجتماعی صحت آمارهای اعلام شده قابل راستی آزمایی است و بررسی های انجام شده بیانگر تأیید آمارهای اشتغال است.

درحالی مسئولان دولت یازدهم از رئیس جمهور تا وزرا و معاونان، اخیرا مدعی ایجاد سالانه 700 هزار شغل در این دولت شدند که گزارش مرکز آمار ایران خلاف ادعای مسئولان را نشان می دهد.

گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت بیکاری در پایان سال 91 و پایان سال 95 گویای این حقیقت است که طی چهار سال گذشته به طور خالص یک میلیون و 427 هزار شغل ایجاد شده است، بنابراین دولت فعلی  سالانه 356 هزار شغل ایجاد کرده نه 700 هزار شغل.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، در سال 91 جمعیت فعال کشور 24 میلیون و 105 هزار نفر و جمعیت بیکار 2 میلیون و 944 هزار نفر بوده که با این حساب جمعیت شاغل کشور در پایان سال 91 به 21 میلیون و 161 هزار نفر می رسد.

همچنین در سال 95 جمعیت فعال کشور به 25 میلیون و 791 هزار نفر رسید که از این میزان 3 میلیون و 203 هزار نفر بیکار و 22 میلیون و 588 هزار نفر شاغل بوده اند.

بنابراین جمعیت شاغل کشور طی 4 سال یک میلیون 427 هزار نفر افزایش یافته نه 2 میلیون و 800 هزار نفر.

اسناد مرکز آمار ایران در خصوص وضعیت بیکاران و شاغلین در سال 91 و 95 را در ادامه ببینید.

با وجود این تفاسیر سفر وزرای دولت تدبیر و امید به شهرهای مختلف و آمارهای دروغی که ارائه می کنند نشان از این دارد که دولت همچنان بر عدم راستگویی خود ادامه می دهد و این روش را تا پایان نیز ادامه خواهد داد.

اخیرا نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در سفری دو روزه به استان خراسان جنوبی این آمار را به زبان آورد که بعد از برجام و در سال 95 ما 700 هزار شغل ایجاد کرده ایم.

واعظی در شورای اداری استان عنوان کرد: سال بعد از تحریم سال 95 بود و وقتی مولفه ها را تحلیل می کنیم، می بینیم که توانسته ایم بیش از 700 هزار شغل ایجاد کنیم که شغل خالص آن 630 هزار بوده است و این گام بسیار خوبی است تا امسال از 630 هزار تا به 900 هزار شغل برسیم.

ارائه این آمار و سخنان توسط وزیر اطلاعات و فناوری اطلاعات در حالی است که به هیچ وجه وظیفه مدیریتی وی گفتن این سخنان به ویژه اشاره کردن به برجام، اشتغال و... نیست و اکنون دروغ وی در خصوص میزان 700 هزار شغل ایجاد شده توسط مرکز ایران برملا می شود.

در حال حاضر مردم کمبود شغل، بیکاری و عدم قدرت خرید را در کنار فساد و نجومی بگیرانی که ذخیره نظام نامیده می شوند را به وضوح حس می کنند و فهمشان آنقدر بالاست که بفهمند اوضاع اقتصادی خوب است یا بد؛ و همانطور که خود وزیر گفته اند در انتخابات قیِِّم نمی خواهند.

امید است دولت مردان تدبیر که نام امید را یدک می کشند آمارهای خود را در راستای عدالت و راستگویی عنوان کنند تا در آینده شرمنده مردمی که به آن ها اعتماد کرده اند نباشند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
16 فروردین 1396،‏ 18:13:57

دستگاه‌های مختلف گزارش اقدامات اقتصادمقاومتی خود را ارائه کنند/ دشمنان هیچ‌گاه گره‌ای از زندگی ما باز نخواهند کرد/ همت مردم در جنوب خراسان می تواند کارهای بسیاری را رقم بزندتولیت آستان قدس رضوی گفت: مسئولان باید گزارش اقدامات انجام شده در خصوص اقتصادمقاومتی را هم به اطلاع مردم برسانند و هم معلوم شود هر آنچه که رهبر معظم انقلاب فرمودند در راستای اقدام و عمل به چه میزان تحقق پیدا کرده است.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخاورستان آیت الله سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری  اظهارکرد: در نام گذاری سال ها به نام اقتصاد مقاومتی، باید مردم احساس این را داشته باشند که اقداماتی که تاکنون انجام شده است توانسته باشد گره ای از گره‌های زندگی شان آن هم در میدان عمل بگشاید.
 
 *دستگاه‌های مختلف گزارش اقدامات اقتصادمقاومتی خود را ارائه کنند
 
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه دستگاه های مختلفی که در زمینه اقتصادمقاومتی مسئولیت دارند باید گزارش کار بدهند، گفت: مسئولان باید گزارش اقدامات انجام شده در خصوص اقتصادمقاومتی را هم به اطلاع مردم برسانند و هم معلوم شود هر آنچه که رهبر معظم انقلاب فرمودند در راستای اقدام و عمل به چه میزان تحقق پیدا کرده است.
 
 آیت الله رئیسی تصریح کرد: راه برون رفت و خروج ما از تحریم ها، تنها اقتصاد مقاومتی و اعتماد کردن به توانایی جوانان این کشور است.
 
 *دشمنان هیچ گاه گره‌ای از زندگی ما باز نخواهند کرد
 
وی تاکید کرد: ما باید بدانیم که از ناحیه دشمنان این کشور، هیچ گره ای از زندگی ما گشوده نخواهد شد چراکه این‌ها برای هیچ کس در دنیا گره ای را نگشوده اند که دومی ما باشیم.
 
*باید مسئولان باورعمیق داشته باشند که در پرتو اقتصادمقاومتی گره های کشور گشوده می شود
 
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: مسئولان ما باید باورشان با تمام عمق و وجود شود که با دستان توانای مردان و زنان این کشور، گره های کشور گشوده می شود آن هم در پرتو اقتصاد مقاومتی.
 
 *همت مردم در جنوب خراسان می تواند کارهای بسیاری را رقم بزند
 
آیت الله رئیسی گفت: در خراسان‌جنوبی، زمینه‌های کار، فعالیت و تلاش‌های فراوانی را داریم و درست است که نزولات آسمانی کمبود داشته است اما در جنوب خراسان معادن سنگ داریم و از همه مهم تر همت مردم والا و دستان توانای جوانان این استان است که می تواند کارهای بسیاری را رقم بزند.
 
 وی افزود: مردم خراسان جنوبی تاکنون نشان داده اند که در عرصه های مختلف خیلی موفقیت آمیز وارد شده اند.
 
 نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امیدواریم آقای استاندار، فرمانداران، بخشداران و مسئولان محلی، همه به اینکه این مردم که مردمی فرهیخته هستند و هرجا لازم شده در کشور، بسیار فعالانه حضور پیدا کردند و کارنامه درخشانی در خدمت گذاری دارند، توجه داشته باشند.
 
 آیت الله رئیسی، به حضور پرشور مردم خراسان‌جنوبی در کمک به عتبات عالیات اشاره کرد و افزود: مردم این استان در کمک به عتبات عالیات و وجب به وجب صحن حضرت موسی بن جعفر علیه‌السلام، علی‌رغم محرومیت، همت و حضور بسیاری را در بازسازی حرم کاظمین داشته اند و این نشان می دهد؛ مردم پای دین و نظام حاضرند از وجودشان مایه بگذارند.
 
 وی در پایان گفت: امیدواریم همگان در این جهت عنایت کنند و در عمل مردم احساس کنند که ان‌شاءالله گره ای از زندگی مردم گشوده شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
15 فروردین 1396،‏ 19:50:02

گرانی در جامعه بیداد می‌کند/ درآمد مردم پاسخگوی تورم و گرانی نیست/ نظارت و کنترلی بر بازار وجود ندارد


یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه گرانی در جامعه بیداد می‌کند، گفت: گرانی مردم را آزار می‌دهد، اگر ارزش کالا و خدمات با هم مقایسه شود متوجه می‌شوید که حقوق مردم در مقابل تورم و گرانی پاسخگو نیست.

به  گزارش فردوس برین به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با استاندار قم با بیان اینکه خداوند توفیق خدمت به مردم را به مسؤولان داده است، اظهار کرد: بالاترین خدمت، خدمت به اجتماع است و امام صادق (ع) در این راستا می‌فرماید « بالاترین خدمت، توفیق خدمت به برادران دینی در جامعه است».

وی با بیان اینکه تعهد و تدین مسؤولان استان قم موجب شده است که بتوانند امر خطیر خدمت به مردم استان را به عهده بگیرند، تصریح کرد: دنیای امروز کاستی‌های فراوانی دارد ولی اسلام دو چیز را در نظر دارد که انسان با استفاده از آن گام بردارد که دنیا و سعادت انسان را تأمین می‌کند.

این مرجع تقلید بیان کرد: تا زمانی که از ایمان و حفظ ارزش‌های دینی در کارها بهره برده نشود انسان دچار گرفتاری می‌شود.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه دین اسلام در بسیاری از امور مرز نمی‌شناسد، گفت: برخی کشورها ایران را به دخالت در امور دیگر کشورها متهم می‌کنند در حالی که ما هیچ گونه دخالتی در امور کشورهای دیگر نداریم و در راستای امر به معروف مطابق با موازین دین اسلام گام بر می‌داریم و اسلام نیز مرز نمی‌شناسد.

وی اضافه کرد: مسئله‌ای که دیگران از آن به عنوان دخالت در امور کشورهای دیگر یاد می‌کنند، نشر و حفظ ارزش‌های دین اسلام است که در تمام ابعاد زندگی انسان‌ها نظر دارد که مهمترین این برنامه‌ها امر به معروف و نهی از منکر است.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه سه چیز اگر در هر نقطه از دنیا باشد مشکلی در آن منطقه به وجود نمی‌آید، عنوان کرد: در مرحله نخست در هر شهر  یا منطقه باید یک فقیه اسلام شناس که آگاه به اوضاع زمان است وجود داشته باشد، همچنین افرادی باشند که از نظر طبابت و سلامت معلومات داشته باشند و در نهایت باید یک مدیر دلسوز و خیر اندیش در هر جامعه وجود داشته باشد، زیرا اگر هر یک از این افراد در جامعه‌ای نباشند آن جامعه متلاشی می‌شود.

آیت الله نوری همدانی عنوان کرد: خداوند به مسؤولان استان قم سعادتی خاص عنایت کرده که دنیای خود را در راه خدمت به مردم این خطه بگذرانند.

وی با اشاره به برخی مشکلات آب و هوایی در استان قم بیان کرد: باید از بیابان‌های قم بهره مناسب برده شود زیرا بر اساس روایات و احادیث خداوند یک وجب خاک بی‌حاصل نیافریده و باید افرادی کارشناس، خاک بیابان‌ها را آزمایش کنند و ببینند چه نوع گیاهی در این خاک پرورش می‌یابد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خویش تاکید کرد: مسؤولان باید مراقب باشند زیرا ظلم، جور و جهل جوامع را تهدید می‌کند و در این راستا باید دقت شود که حقوق همه مردم رعایت شود و این مسؤولیت سنگینی است.

آیت الله نوری همدانی اهتمام به مسئله معیشت مردم را بسیار ضروری و مهم ارزیابی کرد و گفت: در روزگاری زندگی می‌کنیم که گرانی مردم را آزار می‌دهد و در صورتی که ارزش کالا و خدمات با هم مقایسه شود متوجه می‌شوید که حقوق مردم در مقابل تورم و گرانی پاسخگو نیست.

وی افزود: مسئله گرانی در جامعه بیداد می‌کند و از جمله مسائلی است که برطرف نشده و این مسئله از دغدغه‌های رهبری است به همین خاطر بر ضرورت تولید و اشتغال توسط جوانان تاکید دارد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: قیمت گزاف گوشت و میوه‌جات نشان از آن است که نظارت و کنترلی بر بازار نیست و هر شخصی به هر میزان که بخواهد قیمت گذاری می‌کند و در حالی که پول ما ارزش کمی دارد قیمت کالاها ارزش بسیاری دارد که لازم است نظارت بیشتری بر تولیدات و عرضه و فروش صورت بگیرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
7 فروردین 1396،‏ 12:13:30

امروز در مسائل اجرایی کشور احساس خطر جدی می‌کنیم/ جبهه مردمی باید صدای مردم و خون‌های ریخته‌شده باشد


سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با بیان اینکه امروز در مسائل اجرایی کشور احساس خطر جدی می‌کنیم، تاکید کرد امروز ما نباید ساکت بنشینیم، ما باید صدای مردم و خون‌هایی که ریخته شده است، باشیم.

به گزارش فردوس برین به نقل از فارس، مرضیه وحید دستجردی سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب طی سخنانی اظهار داشت: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برای بازگشت به ارزش‌ها و مردم تشکیل شد. این جبهه با توجه به مشکلات اساسی، تهدیدات منطقه ای و بین‌المللی، تأکیدات، سفارشات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری و هشدارهای مکرر ایشان تشکیل شده است بنابراین تشکیل این جبهه، پیام و پاسخی به دغدغه‌های رهبری و در جهت وحدت جریان انقلابی بود.

دستجردی ادامه داد: به اعتقاد پدید آورندگان جبهه مردمی انقلاب اسلامی آنچه که در حال حاضر وجود دارد باید تغییر کند و این تغییر جز با حضور مردم، مشارکت و وحدت نیروهای انقلابی که هر روز به حواشی کشانده می‌شوند امکانپذیر نیست. امروز مشکلات مردم اعم از بیکاری جوانان، رکود در کشور و آسیب‌های شدید اقتصادی را شاهد هستیم که راه‌حلی برای آنها اندیشیده نمی‌شود بر همین اساس باید دست به دست هم دهیم و این مشکلات را در سیستم اجرایی غیر چابک و ناکارآمد با کمک مردم و روحیه انقلابی‌گری حل کنیم.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب افزود: در مسیری که پیش‌رو داریم ما در الزامات رسیدن به وحدت و تبیین نقش گروههای مختلف ارزشی برنامه دوگانه را تعریف کرده ایم، اول اینکه وحدتی بین نیروهای مردمی که معتقد به ارزش‌های انقلاب و حضور مردم هستند ایجاد کنیم و این تشکل برای آینده نیز باقی بماند و رویکرد دیگر اینکه در انتخابات شرکت گسترده‌ای داشته باشیم و کاندیدایی که در نهایت معرفی می شود بتواند مطالبات مردم را به ظهور برساند و اجرایی کند.

وی گفت: نظر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی «نه» قاطع به وضع موجود اجرایی کشور است، چرا که سیستم اجرایی کشور در شأن مردم نیست و همتی که برای رفع مشکلات مردم وجود داشته باشد دیده نمی‌شود بر همین اساس ما قطعا برای اصلاح این وضعیت نهایت تلاش خود را خواهیم کرد و این تلاش به این معناست که اگر به کسی آری گفته شد در واقع نه گفتن به وضع موجود است و آری به کسی است که بتواند وضع موجود را اصلاح کند.

دستجردی تاکید کرد: در مورد رابطه انقلابی‌گری با حفظ وحدت در میان جریان ارزشی باید گفت در حال حاضر همه تشکل‌های ارزشی و مردمی که معتقد به اهداف جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی هستند اعم از روحانیون، علما و شخصیت‌های برجسته و نمایندگان مجلس تاکنون از این جبهه اعلام حمایت کرده‌اند. همچنین اکثریت کاندیداها موافقت خود را با خط‌مشی جبهه اعلام کرده‌اند.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب تصریح کرد: در رابطه با تفاوت های ساز و کار جدید وحدت با ساز و کارهای گذشته هم باید گفت اولین تفاوتی را که در این جبهه می‌توان لحاظ کرد، این است که اعضای هیئت مؤسس برای خودشان هیچ کیسه‌ای ندوخته‌اند. در روز پنجم اسفند اعضای هیئت مؤسس در معرض انتخاب قرار گرفتند که وارد شورای مرکزی شوند و اعضای هیئت مؤسس خلاف جریانات سابق هیچ‌گونه ادعایی مبنی بر کاندیدا شدن برای انتخابات ریاست‌جمهوری ندارند و مسئله دیگر اینکه هیچ درگیری و اختلافی را شما در این جبهه ملاحظه نمی‌کنید، چرا که ما سعی می‌کنیم چتر مهربانی، دوستی و همزبانی را در این جبهه بگشاییم.

وی تاکید کرد: ما در محدوده نیروهای انقلابی و ارزشی کشور نیاز به یک وحدت داشتیم؛ همان‌طور که می‌دانید ما طی سال‌های گذشته در برخی از انتخابات‌های ریاست‌جمهوری دچار اختلافات و تفرقه‌های زیادی شدیم و واقعاً نیاز به یک تشکل که بتواند در کل کشور وحدت را میان نیروهای ارزشی و انقلابی ایجاد کند، داشتیم و اکنون با تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی وحدتی پایدار در کشور میان نیروهای اصولگرا ایجاد شده است.

دستجردی اظهار داشت: نکته‌ای که نباید از آن غفلت کرد این است که امروز بیش از همیشه به بودن در صحنه و اتحاد نیاز داریم چرا که می‌بینیم که چه توطئه هایی برای مسلمانان و افرادی که اهل خرد هستند آماده می کنند و مسلمانان را به نام اسلام به جان هم انداختند لذا تاکید بنده این است که همه صاحب این جبهه و انقلاب و ارزش ها هستیم و باید این ارزش ها را حفظ کنیم و در ادامه هم این ارزش ها را به نسل آینده بدهیم.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب یادآور شد: امروز ما نباید ساکت بنشینیم، ما باید صدای مردم و خون هایی که ریخته شده باشیم؛ در صندوق ذخیره فرهنگیان که متعلق به این زحمت کشان است حدود 12 هزار میلیارد تومان معلوم نیست کجاست و حتی دریغ از یک شکایت، لذا باز هم تاکید دارم که ما نباید ساکت باشیم و امروز احساس خطر جدی در مسائل اجرایی کشور می کنیم. ما مسیر را می بینیم که به انحراف می افتد و نباید ساکت بنشینیم؛ جایی که مردم باشند ما پیروزیم اما جایی که با افراد بی تدبیر اداره می شود شکست ها را یکی پس از دیگری می بینیم و جز حرف چیزی برای بهبود نمی بینیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
7 فروردین 1396،‏ 12:09:25

دفتر نمایندگی سازمان حج در عربستان فعال می‌شود/مراسم دعا همچون گذشته برگزار می‌شودنماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه به‌زودی دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت کشورمان در عربستان سعودی فعال خواهد شد، گفت: در حج تمتع ۹۶ بیش از ۸۶ هزار نفر از جمهوری اسلامی ایران مشرف خواهند شد.

به گزارش فردوس برین به نقل ازتسنیم؛ حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری درسال 96 با مهم و جامع خواندن فرمایشات مقام معظم رهبری در جوار مضجع حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تصریح کرد: ایشان تحلیل بسیارجامعی از پیشرفتهای کشور و شرایط اقتصادی جامعه ارائه و راهکارهای خروج ازگرفتاریها را مطرح کردند که بسیار مهم و ارزشمند است و امیدواریم مسئولان کشور و دلسوزان جامعه برای تحقق فرمایشات معظم له تلاش کنند.

وی نامگذاری سال 96 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای ضربه زدن به اقتصاد کشور گفت: این روزها نشانه‌های این توطئه را به خوبی مشاهده می‌کنیم لیکن به فضل الهی و با حمایت مردم و رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب و تلاش مسئولان خدوم در کشور این توطئه خنثی خواهد شد و ملت ما یک بار دیگر سربلند از این امتحان بیرون خواهند آمد و امیدواریم در پایان امسال کارنامه بسیار درخشانی از مسئولان را شاهد باشیم و با اشتغال جوانان راه برای سازندگی، رشد و تعالی کشور بیش از پیش فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین با مهم خواندن انتخابات آینده ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد کسانی که از وضعیت فعلی و شرایط امروز جهان غافل‌اند از بداخلاقیها دست بردارند و اجازه دهند درمحیطی آرام و منطقی، مردم با آرامش کامل پای صندوقهای رای بیایند و نامزد مورد نظرشان را انتخاب کنند.

حجت الاسلام قاضی عسکر تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب صریحاً اعلام کردند که برای ایشان اصل حضور مردم مطرح است و هر کسی را روی کار بیاید تائید می‌کنند، شیوه ایشان در گذشته نیز همین بوده و در آینده نیز همین خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه نظر رهبر معظم انقلاب همواره بر برگزاری حج عزتمندانه بوده است، اظهار کرد: ایشان همیشه تاکید داشتند حج باید با حفظ موازین مورد نظرما برقرار شود چون حج یک واجب شرعی است و نمی‌تواند تعطیل شود.

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت افزود: ما از ابتدا هم اعلام کردیم که مسئله حج را به روابط سیاسی دو کشور پیوند نمی‌زنیم چرا که حج فریضه دینی و الهی و رکن دین است و برهمین اساس تمام همت خود را به‌کار گرفتیم تا این فریضه تعطیل نشود و بحمدالله این موفقیت حاصل شد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر اضافه کرد: در این دور از مذاکرات هیئت ایرانی به ریاست آقای حمید محمدی گفت‌وگوهای بسیار صریح ، سازنده ومنطقی را با طرف سعودی انجام داد و بعد از چند بار نامه نگاری و گفت‌وگوهای صریح و روشن نتیجه مطلوب به‌دست آمد.

وی در ادامه به تفصیل دستاوردهای مذاکرات در زمینه حفظ عزت، کرامت و امنیت حجاج ، نحوه صدور روادید ، امور کنسولی و چگونگی انتقال زائران ایرانی به عربستان و پیگیری امورحقوقی شهدای مسجدالحرام و منا را بیان و تصریح کرد: در موضوع شهدای منا با استدلالهایی که صورت گرفت مقرر شد که کمیته حقیقت یاب به فعالیت خود ادامه دهد تا اینکه ما نظرات و مستندات خود را ارائه کنیم و ما وظیفه داریم در این زمینه پیگیریها را ادامه دهیم.

نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت با تاکید اینکه برخی تصور نکنند که خدای ناکرده در مورد شهدای منا کوتاهی صورت گرفته است، اظهار کرد: ما نظرمان این بوده که قضیه منا باید در گفت‌وگوهای مستقیم و طرفینی حل شود والان این راه درحال بازشدن است و انشاء الله از طریق گفت‌وگو خواسته مورد نظرما درباره شهدای منا نیز تحقق پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام قاضی عسکر با اشاره به اینکه دفترنمایندگی سازمان حج و زیارت درعربستان به‌زودی فعال خواهد شد، تعداد افرادی را که سال96 از ایران به حج مشرف می‌شوند بیش از هشتاد و شش هزار نفراعلام کرد و گفت: در توافق صورت گرفته برگزاری تجمعات و مراسم دعا در محل اسکان زائران ایرانی همچون گذشته انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: توافقنامه حج قطعی شده و به امضای سرپرست سازمان حج و زیارت و وزیر حج عربستان رسیده است وما امیدواریم امسال حج خوب ،عزتمندانه و مطلوبی را داشته باشیم و زائران ایرانی با خاطری آسوده مناسک حج و وظایف دینی وعبادی خود را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت با تاکید بر اینکه توافقنامه حج در شرایط بسیارخوبی به امضا رسیده است، اظهار کرد: طرف سعودی در این دوره از مذاکرات منطقی برخورد کرد و توافقی که در نشست و گفت‌وگو با وزیر حج عربستان به‌دست آمد می‌تواند نقطه شروع خوبی باشد تا در آینده نیز مسائل مختلف در حوزه حج را از طریق تفاهم پیش ببریم.

حجت الاسلام قاضی عسکر هماهنگی میان بعثه رهبر معظم انقلاب و سازمان حج وزیارت را بسیار خوب توصیف کرد و با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کارشناسی هزینه‌های حج سال 96 ابراز امیدواری کرد که در قیمت گذاری افزایش چشمگیری رخ ندهد.

وی همچنین از کارکنان بعثه ، سازمان حج و موسسات وابسته خواست که با تمام توان برنامه‌های مورد نظر را دنبال کنند تا همه کارها به موقع و با دقت نظر انجام شود.

سرپرست حجاج ایرانی به کارکنان سازمان حج و زیارت در تهران و دیگر استانها توصیه کرد که مراجعان را با روی خوش، صبر و حوصله پذیرا باشند و مردم را خوب توجیه و به آنها اطلاع رسانی نمایند و پاسخگو باشند.

حجت الاسلام قاضی عسکر لزوم استفاده از نیروهای با تجربه و کارآمد در حج سال آینده را یادآور شد و گفت: در برنامه ریزی‌ها همه آنچه که یک حج مطلوب را رقم خواهد زد لحاظ می‌شود و همه با تمام قوت، قاطع  و محکم کارها را به پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه بحمدالله مردم نیز از باز شدن راه حج خوشحال هستند، افزود: اگر طرف سعودی در حج آینده خوب عمل کند و مواردی را که توافق شده است رعایت کند و مشکلی پیش نیاید انشاءالله راه برای عمره هم بازخواهد شد.

در ابتدای این دیدار حمید محمدی - سرپرست سازمان حج وزیارت در دیدار نوروزی با همکاران بعثه، سازمان حج و شرکت‌های تابعه با اشاره به روند مذاکرات حج 96 و فراهم شدن مقدمات تشرف حجاج از  جمهوری اسلامی، گفت: امیدواریم در فضایی توام با شور و نشاط در میان کارکنان سازمان حج و بعثه شاهد برگزاری حجی عزتمندانه باشیم.

وی از کارکنان بعثه و سازمان حج خواست دست در دست هم و با جدیت بیشتر پاسخگوی انتظارات حجاج بوده و خدمات بهتر و بیشتری را به زائران حوزه حج  و زیارت ارائه دهند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
1 فروردین 1396،‏ 15:55:22

‏ سال جدید، سال پیشرفت و اشتغال بیشتر برای جوانان خواهد بود/برای اجرایی شدن توافق هسته‌ای تلاش می کنیم


رئیس‌جمهور با بیان اینکه رشد قابل ملاحظه صنعتی ‏و تولید دو برابری برخی محصولات دست یافتیم و ۲۴ هزار واحد صنعتی نیمه تمام و غیر فعال، ‏فعال شدند، گفت: فضای مجازی باید برای مردم فضای امن باشد، اما نباید فضای امنیتی باشد

به گزارش فردوس برین، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در پیامی به مناسبت آغاز سال 1396 هجری شمسی، دستاوردهای دولت در ‏عرصه مهار تورم، رشد اقتصادی و اشتغال را در سال 95 ، در مقایسه با 25 سال گذشته ‏بی‌نظیر خواند و با بیان اینکه برای ایرانی سربلند، باید در کنار یکدیگر باشیم،  تاکید کرد: سال ‏جدید، سال پیشرفت بیشتر برای ملت عزیز و اشتغال بیشتر برای جوانان ما خواهد بود.‏

متن کامل پیام نوروزی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:‏

بسم الله الرحمن الرحیم
‏«الحمدالله و صلاه علی رسول الله و آله و صحبه»‏

عید فرخنده نوروز را به حضور همه ملت بزرگ ایران، ایرانیان خارج از کشور و همه ‏ملت‌های منطقه که نوروز را پاس می‌دارند، به خانواده های شهدا، جانبازان، آزادگان و ‏ایثارگران، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم؛ به‌ویژه به آنهایی که در این ساعات به دلیل خدمت به ‏جامعه و مردم، حراست از مرزها، و خدمات درمانی و امدادی، به جای آنکه در کنار خانواده ‏عزیزشان باشند، مشغول خدمت به ملت عزیز خودشان هستند.‏

امسال عید با برکتی داریم؛ به دلیل آنکه با میلاد با سعادت فاطمه اطهر(علیها سلام) و همچنین ‏با رحمت‌های آسمانی و برکت‌های الهی تقارن دارد. ان‌شاء الله تا پایان سال در مسیر همدلی و ‏وحدت و اتحاد، و تلاش و فعالیت برای سربلندی کشور عزیزمان باشیم.‏

پیام نوروز برای ما، پیام زدودن کینه‌هاست. پیام نوروز برای ما، پیام شکوفایی و نشاط است. ‏در این سالی که سال حماسه است، سال انتخابات است، باید بیش از همیشه، درس‌های لازم را از ‏نوروز و طبیعت برای نشاط و همدلی و شکوفایی بیاموزیم.‏

سال 1395، هم سال اجرای سیاست‌های «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» بود و هم اجرایی ‏شدن توافق هسته‌ای؛ و این دو در کنار هم توانستند برای ما نقش‌آفرینی مثبتی داشته باشند.‏

من در اینجا لازم می‌دانم از شما کشاورزان عزیز که در سال گذشته هم در افزایش تولیدات ‏کشاورزی و هم در خودکفایی گندم، ما را مفتخر کردید، و ملت را خوشحال کردید و به سفره ‏خودتان هم برکت بیشتری دادید، تشکر کنم. و بخاطر تلاش‌تان، بخاطر فروش محصولات ‏کشاورزی‌تان، از جمله گندم که دولت 15 هزار میلیارد تومان برای خرید گندم به کشاورزان ‏عزیز پرداخت کرد.‏

از شما کارگران، از شما صنعتگران، من متشکر و سپاسگزارم که در تولیدات صنعتی‌مان رشد ‏قابل ملاحظه‌ای داشتیم و در برخی از محصولات به دو برابر سال گذشته رسیدیم. با تلاش ‏بانک‌ها، 24 هزار واحد صنعتی نیمه تمام و یا واحدهایی که فعال نبودند، بحمدالله فعال شدند و ‏این به معنای رشد اقتصادی در «سال اقتصاد مقاومتی» است.‏

من از مهندسین و کارگران صنعت نفت تشکر می‌کنم که با تلاش و کوشش اعجاب‌انگیزشان ‏توانستند تولید نفت و میعانات گازی را به دو برابر برسانند.‏

ما توانستیم با دیپلماسی نفتی، با تلاش شما مهندسین و کارگران، جایگاه قبلی‌مان در تولید نفت و ‏گاز و میعانات را بازپس بگیریم و این به معنای احقاق حقوق ما است.‏

در کنار همین تلاش‌ها بود که ما برای اولین بار بعد از ابلاغ سند چشم‌انداز بیست ساله توسط ‏مقام معظم رهبری که بنا بود به رشد اقتصادی 8 درصد برسیم، بعد از 11 سال در سالی که ‏گذشت، به رشد 8 درصدی دست یافتیم.‏

من در اینجا لازم می‌دانم از شما پزشکان، از شما پرستاران سپاسگزاری کنم؛ خدمات پزشکی را ‏به حاشیه شهرها بردید؛ به روستاهای دور دست رساندید؛ و مردم ما امروز با هزینه کمتری در ‏بیمارستان‌ها درمان می‌شوند. ‏

من باید به شما معلمین، به شما اساتید، به شما فرهیختگان که باعث غرور ما شدید و در میان ‏همه کشورهای پیشرفته، رتبه اول در رشد علمی را به دست آوردیم، خدا قوت بگویم.‏

من باید از شما ورزشکاران و هنرمندان بخاطر افتخارات بین‌المللی و داخلی، بخاطر تلاش‌هایتان ‏که باعث غرور ملی شدید، تشکر کنم. از بانوان عزیز ما، که برای اولین بار یک بانوی ما در ‏المپیک صاحب مدال شد، تشکر کنم.‏
همه اینها موجب نشاط مردم عزیز ما در سال 95 شد.‏

ریاست جمهوری, [20.03.17 14:31]
البته مشکلات، تلخ‌کامی‌ها و کاستی‌هایی هم در سال 95 داشتیم؛ حادثه قطار، حادثه آتش‌سوزی ‏ساختمان پلاسکو، ریزگردها در بعضی از استان‌ها، سیل و مشکلاتی که برای برخی از مردم ‏عزیز ما پیش آمد؛ از دست دادن یار دیرین انقلاب، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی. اما شما مردم به ‏خوبی جبران کردید، همه جا حضور پیدا کردید و با همدردی‌تان، با همدلی‌تان، با حضور ‏حماسی‌تان در تشییع جنازه‌ها، توانستید غم‌ها را بزدایید. باز هم این مسیر را ما باید ادامه دهیم، ‏باید غمخوار یکدیگر باشیم، در کنار یکدیگر باشیم تا ایرانی سربلندتر را شاهد باشیم.‏

سال جدید، سال پیشرفت بیشتر برای ملت عزیز ما خواهد بود. سال جدید، سال اشتغال بیشتر ‏برای جوانان ما خواهد بود. ما باید تلاش بیشتری را انجام دهیم و کمبودها را جبران کنیم.‏

آنچه در سال گذشته در مهار تورم، در رشد اقتصادی و اشتغال به دست آوردیم، در 25 سال ‏گذشته بی‌نظیر بود. ما باید کاهش تورم و همچنین رشد اقتصادی را ادامه دهیم.‏

ما توانستیم در سه سال گذشته در دولت یازدهم، همواره مقدار افزایش حقوق و دستمزد برای ‏کارکنان و کارگران را بیشتر از تورم قرار دهیم؛ که به این معناست که مردم در آرامش و رفاه ‏بیشتری می‌توانند قرار داشته باشند.‏

هم در سال 95 و هم در سال 94، صادرات غیرنفتی ما بیش از واردات ما بود. اینجا باید دست ‏مریزاد بگوییم به همه کارآفرینان ما، به همه صادرکننده‌های ما که موجب افتخار ملت بودند و ‏هستند. و ما باید این راه را ادامه بدهیم.‏

در سال جدید مردم ما باید از فضای مجازی برای کسب علم، دانش، اطلاعات، و برای کسب و ‏کارشان، بیشتر بتوانند استفاده کنند. این یکی از تلاش‌های نمونه دولت یازدهم بود و ما این مسیر ‏را ادامه می‌دهیم.‏

فضای مجازی باید برای مردم ما فضای امن باشد، اما نباید فضای امنیتی باشد. ما در همه ‏عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی به دنبال این هستیم که فضای امنیتی را کنار بگذاریم؛ باید ‏فضای اقتصادی، فضای برادری، فضای دوستی و فضای محبت را جایگزین کنیم.‏

در سال گذشته منشور حقوق شهروندی، طبق وعده‌ای که داده شد، منتشر شد. امسال به کمک ‏شما مردم باید این منشور را اجرایی و عملیاتی کنیم. عزت مردم را باید افزایش بدهیم. منزلت ‏مردم باید مورد احترام همه باشد.‏

همه باید بدانند صاحب کشور، ملت و مردم هستند. همه باید بدانند اگر حقوق شهروندی را نقض ‏کردند، هزینه بسیار سنگینی را پرداخت خواهند کرد.‏

سال جدید، سال توسعه حمل و نقل خواهد بود، هم در ریل که 5 استان به شبکه ریلی وصل ‏خواهد شد، هم در ناوگان هوایی، هم در زمینه دریایی، هم در زمینه ترانزیت با کشورهای ‏مختلف.‏

در سال جدید، دو انتخابات مهم پیش روی ما است. همه باید تلاش کنیم حضورمان پررنگ‌تر ‏باشد. باید مشارکت حداکثری، رقابت سالم و انتخابات قانونی، مد نظر همه ما باشد.‏

در انتخابات‌ گذشته گاهی وقت‌ها بوده که از لحاظ اخلاقی، کاستی‌هایی داشته‌ایم؛ آن کاستی‌ها را ‏باید جبران کنیم. فرق انتخابات جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها، عمدتاً باید در بحث ‏اخلاق و فضای مناسب اجتماعی باشد. باید رقابت در برنامه‌ها باشد. باید به شخصیت یکدیگر ‏احترام بگذاریم. باید تلاش کنیم انتخاباتی که موجب سربلندی بیشتر ملت ایران، انتخاباتی که مایه ‏ترس دشمنان و مایه امید دوستان ما در داخل و خارج باشد را برگزار کنیم. دولت، شورای ‏محترم نگهبان، همه مردم، همه رسانه‌ها در این امر مهم و در این وظیفه مهم، ان‌شاء‌الله دست به ‏دست هم خواهند داد و انتخاباتی باشکوه را برگزار خواهیم کرد.‏

امیدوارم کشور عزیز ما در این سال جدید و در سال‌های پیش رو، از گزند آفات، مصون ‏باشد؛مردم عزیز و سربلند ایران، با نشاط بیشتر، با وحدت بیشتر و با رونق اقتصادی بیشتر ‏زندگی خود را بگذرانند؛خادمان ملت بتوانند، خدمت بیشتری را به مردم انجام بدهند؛
ان‌شاء‌الله.‏/راه دانا
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
1 فروردین 1396،‏ 10:46:11

سال ۹۶ سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال»/ من از وضع مردم مطلعم/ تلخی کام مردم را با همه وجود حس می‌کنم/ مسئولان بر تولید و اشتغال تمرکز کنند


رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۹۶ گفتند: اقتصاد مقاومتی تنها راه علاج وضع کنونی است.

به گزارش فردوس برین، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال 1396 هجری شمسی، با تبریک ولادت حضرت فاطمه‌زهرا سلام‌الله‌علیها و عید نوروز به همه‌ی هم‌میهنان و ایرانیان بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و ایثارگران و با آرزوی سالی همراه با برکت، امنیت و رفاه برای مردم ایران و مسلمانان جهان، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نامگذاری کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای سال 95 را همراه با تلخی‌ها و شیرینی‌هایی برای ملت ایران دانستند و با اشاره به برخی از مهمترین عوامل شادکامی ملت در سال گذشته، افزودند: عزت ایران و هویت ملت عزیز در تمام قضایای سال 95 مشهود بود و دشمنان در همه‌جای دنیا به اقتدار و عظمت ملت ایران اعتراف کردند.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور پر شور و غیرتمندانه مردم در روز 22 بهمن در پاسخ به بی‌احترامی رئیس‌جمهور امریکا و همچنین اجتماع عظیم مردم در روز قدس را نشان‌دهنده هویت و اهداف والای مردم ایران خواندند و گفتند: با وجود آنکه همسایگان ایران و کشورهای منطقه دچار ناامنی هستند، امنیت کشور در محیط پرتلاطم منطقه‌ای و بین‌المللی شاخص بسیار مهمی بود و ملت ایران در طول سال، «امنیت پایدار» را تجربه کرد.

«همت جوانانه» و «حرکات مؤمنانه فراگیر» دو شاخص دیگر در ارزیابی موفقیتها و پیشرفتهای ملت ایران بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره و خاطرنشان کردند: مشاهده و اطلاع از فعالیتهای پر شور و مبتکرانه‌ی علمی، فرهنگی، تولیدی و ورزشی هزاران گروه جوان در سراسر کشور و برگزاری جلسات و فعالیتهای گرم و گیرای دینی، از جمله نقاط مثبت و شادی‌آفرین برای کشور و ملت ماست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس تلخی‌ها و سختی‌های سال قبل را مربوط به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بویژه طبقات ضعیف و متوسط دانستند و افزودند: من از وضع مردم مطلع هستم، بنابراین تلخی کام مردم به‌ویژه طبقه ضعیف را از مشکلات اقتصادی همچون «گرانی، بیکاری، تبعیض‌ها و نابرابری‌ها و آسیبهای اجتماعی» با همه‌ی وجود حس می‌کنم.

ایشان تأکید کردند: همه‌ی ما مسئولیم و باید هم نزد خداوند متعال و هم نزد ملت پاسخگو باشیم.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأکید بر «اقدام و عمل» در نامگذاری سال 95 و انجام کارهای خوبی که مسئولین گزارش آن را داده‌اند، گفتند: البته فاصله زیادی میان کارهای انجام شده با انتظارات مردم و رهبری وجود دارد و آمارهای مثبت و منفی را باید در مجموع مشاهده کرد.

ایشان، توجه به نام «اقتصاد مقاومتی» را به تنهایی مؤثر ندانستند و در خصوص راه‌حل و علاج وضع کنونی، افزودند: علاج، در تقسیم کردن اقتصاد مقاومتی به نقاط کلیدی و مهم و تمرکز همه همت مسئولین و مردم بر آن نقاط است و این نقاط کلیدی عبارت است از تولید داخلی و اشتغال بویژه اشتغال جوانان.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، بر اساس همین ضرورت، سال 96 را «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نامگذاری کردند و گفتند: تمرکز و برنامه‌ریزی بر روی این نقاط کلیدی مطالبه رهبری و مردم از مسئولین و موجب پدید آمدن موفقیتهای چشمگیر و محسوس است و مسئولین باید نتایج را در پایان سال به مردم گزارش کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها