کد مطلب:
9 دی 1396،‏ 12:49:38
امام جمعه فردوس

کشتی انقلاب اسلامی باسکان داری رهبری هیچ وقت به گل نخواهد نشست/فرمانداری هابه مردم اجازه دهند تا مطالبات خود در تجمعات قانونی مطرح کنند

جمهوری اسلامی ایران در آستانه چهلمین سال انقلاب از پیچ های خطرناک گذشته است, کشتی انقلاب اسلامی باسکان داری رهبری هیچ وقت به گل نخواهد نشست ونقشه های دشمن یکی پس از دیگری خنثی خواهد شد.

به گزارش فردوس برین امام جمعه شهرستان فردوس در مراسم گرامیداشت ۹ دی در جمع مردم گفت:جمهوری اسلامی ایران در آستانه چهلمین سال انقلاب از پیچ های خطرناک گذشته است, کشتی انقلاب اسلامی باسکان داری رهبری هیچ وقت به گل نخواهد نشست ونقشه های دشمن یکی پس از دیگری خنثی خواهد شد.
 
حجت الاسلام والمسلمین بابایی تاکید کرد: تا زمانی که انقلاب هست اسلام هست مردم پشت انقلاب هستند وانقلابی گری وجود دارد دشمن دست از توطئه بر نخواهد داشت.

وی گفت:۸سال از فتنه می گذرد ومردم به پاس دفاع از ارزش ها هر ساله دور هم جمع می شوند.

وی در ادامه به گرانی های اخیر اشاره کرد وگفت:گرانی های اخیر موجب رنجش مردم شده است واین حق آن هاست که مطالبه گری کنند چرا که گرانی ها به خاطر بی کفایتی مسئولان هست.

امام جمعه فردوس با اشاره به این که مردم انقلاب خود را با هیچ چیز عوض نمی کنند گفت:مردم این انقلاب را به راحتی به دست نیاورده اند که بخواهند از آن بگذرند اما توقعشان از دولت مردان این است که بنشینند وفکرکنند برروی اقتصاد مقاومتی که رهبری ۱۰سال است از آن صحبت می کنند.

بابایی از فرمانداری ها و استانداری ها خواست تا اجازه بدهند تا مردم مطالبات خود را را در تجمعات به صورت قانونی مطرح کنند و گفت:فرمانداری ها به تجمعاتی که تنها برای درخواست مطالبات مردمی است اجازه دهند تا شکل گیرد گرانی حامل های انرژی و حذف یارانه ها کمر قشر ضعیف را می شکند اجازه بدهید تا مردم مطالبات خود را بیان کنند.

بابایی با اشاره فتنه سال ۸۸ گفت:فتنه ۸۸از ۴سال قبل رقم خورده بود و۱۳ ماه قبل از برگزاری انتخابات جلساتی در واشنگتن برگزار شد و واژه تقلب به کشور وارد شد واین بود که ۳۹شهید دردوران فتنه و۶۳میلیارد تومان خسارت به کشور وارد شد.

وی همچنین گفت:۹دی اولین نمونه آتش به اختیار توسط مردم بودکه آب برآتش ریختند ونظام را از پیچ خطرناک عبور دادند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
1 آذر 1396،‏ 15:47:29
فرماندار فردوس در جلسه اقتصاد مقاومتی

مدیران دولتی و بخش خصوصی از اصل مدیریت اقتصادی عقب مانده اند

امروز مدیران دولتی و بخش خصوصی از مدیریت اقتصادی عقب مانده اند وباید شیوه مدیریت اقتصادی را از دانشگاه هاو مدارس شروع کرده و ازآنجا آموزش دهیم

به گزارش فردوس برین فرماندار فردوس در اولین جلسه راهبردی و مدیریتی اقتصاد مقاومتی استان خراسان جنوبی در فردوس اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی محقق نمی شود مگر این که همه دست به دست هم دهیم و به دور از هر سلیقه سیاسی به کمک دولت بشتابیم چرا که انتقاد کار راحتی است اما باید مرد عمل باشیم.

ابراهیمی در ادامه خاطر نشان کرد: امروز مدیران دولتی و بخش خصوصی از مدیریت اقتصادی عقب مانده اند وباید شیوه مدیریت اقتصادی را از دانشگاه هاو مدارس شروع کرده و ازآنجا آموزش دهیم.

فرماندارفردوس در ادامه خاطر نشان کرد: متاسفانه امروزتسهیلات مالی دولت با بهره های کم در دست افرادی قرار گرفته که فکر اقتصادی ندارند و همین موجب مشکل شده است.

 وی در ادامه از برگزاری کارگروهای رفع موانع تولید در شهرستان در قالب ۴کارگروه خبرداد که در این ۴کار گروه در بحث های آب وفاضلاب ٬ میراث فرهنگی و گردشگری٬ کشاورزی و دامپروری و صنایع و معادن مشکلات آن مورد بررسی قرارگرفته و راه کار ها و پروژه های سود آوری که می تواند صرفه اقتصادی داشته باشد ارائه شده است.

فرماندار فردوس در کارگروه آب وفاضلاب به برداشت بی رویه آب که ۹۸ در آن مربوط به بحث کشاورزی است اشاره و تنها راه حل  آن را تغییر الگوی  کشت عنوان کرد.

ابراهیمی همچنین از استاندار خواست تا نگاه ویژه ای به تکمیل پروژه فاضلاب فردوس داشته باشد.

فرماندار فردوس تکمیل بازارچه صنایع دستی با اعتبار۷/۵ میلیارد ریال ٬ استقرارکارگاه های قالی بافی و فرش و پارچه بافی وصنایع دستی در شهرک صنعتی٬ ایجاد دبیر خانه دائمی سنگ های قیمتی در فردوس٬ احداث مجموعه گردشگری وتجاری در ورودی فردوس٬ احداث مجموعه گردشگری اقامتی و تجاری ورزشی در ورودی آبگرم٬ احداث دهکده بومی گردی و پیست ورزشی در منطقه کویری پلوند فردوس٬ احداث سفره خانه سنتی در باغستان علیا و منطقه بومی گردی در محله سردشت را از جمله طرح های پیشنهادی با اعتبارمصوب که موجب اشتغال زایی بسیاری به صورت مستقیم و غیر مستقیم می شود عنوان کرد.

ابراهیمی در خصوص مشکلات شهرستان در حوزه کشاورزی و دامپروری گفت: مجتمع دامپروری فردوس نیاز به ۱۵۰ میلیون اعتباربرای تکمیل دارد این مجتمع ظرفیت راه اندازی ۵۰ واحد نگه داری دارد که تنها ۲ واحد آن راه اندازی شده است.

وی همچنین راه اندازی کشتار گاه طیور٬ راه اندازی کارگاه پرورش شتر و پرورش بزسانن و بسته بندی زعفران را ازجمله دیگر طرح ها عنوان کرد.

فرماندار فردوس همچنین به مشکلات حوزه صنعت و معدن در خصوص کارخانه جات تعطیل و نیمه تعطیل و مشکلات آنها از قبیل عدم وجود سرمایه درگردش و اقساط عقب مانده پرداخت و گزارشی را ارائه داد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
13 آبان 1396،‏ 14:01:19
گزارش مردمی

آمده ایم تا بگوییم ادامه دهنده راه شهید حججی ها هستیم/اقتصاد وابسته نفت یعنی منت کشیدن از استکبار برای چرخیدن چرخ اقتصاد

امروز ما دانش آموزان در راهپیمایی 13 آبان شرکت کرده ایم که نشان دهیم گوش به فرمان رهبری و ادامه دهنده راه شهید حججی ها هستیم.

فاطمه زهرا غفاری یکی از دانش آموزان بسیجی فعال در رابطه  با علت حضورش در راهپیمایی 13 آبان در گفتگو با خبرنگار فردوس برین عنوان کرد: امروز ما دانش آموزان در راهپیمایی 13 آبان شرکت کرده ایم که نشان دهیم گوش به فرمان رهبری و ادامه دهنده راه شهید حججی ها هستیم.

وی در ادامه عنوان کرد: قدم های که که در این راهپیمایی برمی دارم برایم مانند زائران کربلا است که اکنون راهی حرم حسینی هستند چرا که شرکت در این راهپیمایی را وظیفه شرعی خود می داند.

این دانش آموز فعال بسیجی در ادامه با اشاره به این که شعار مرگ برآمریکا همیشه زنده خواهد بود گفت: تا آمریکا هست دشمنی ها هم وجود دارد و دشمنی آمریکا با ایران یعنی دشمنی با اسلام و تا نابودی آمریکا جهان خوار ما همچنان شعار مرگ برآمریکا را فراموش نخواهیم کرد.

وی درادامه در خصوص توجه به تولیدات داخلی و اقتصاد مقاومتی نیز به خبرنگار فردوس برین گفت: توجه به تولیدات داخلی یعنی به حرف رهبری گوش دهیم و کالای داخلی بخریم و خرید کالای داخلی یعنی احترام به جوان ایرانی و اقتصاد مقاومتی که رهبری به آن نیز تاکید بسیاری دارند.

غفاری در ادامه اقتصاد وابسته نفت کشور را کوتاه آمدن در مقابل آمریکا دانست گفت: اقتصاد ما نباید تنها وابسته به نفت و خرید نفت توسط دیگر کشورهای غربی باشد تا آنها ها هرزمان که دلشان خواست بتوانند ایران را تهدید کنند بلکه باید در زمینههای دیگر اقتصادی نیز کار و خود را از همه چیز خود کفا کند.

یکی دیگر از فعالا ن بسیج حوزه فاطمه الزهرا(س) نیز درگفتگو با خبرنگار فردوس برین عنوان کرد: امروز برای اطاعت از فرمان فرماندهی کل قوا و اعلام انزجار نسبت به آمریکا و اسرائیل به راهپیمایی امده ایم.

الهام عصاریان در ادامه گفت: آمریکا دشمن ماست و تا هرزمان که زنده باشیم شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نخواهیم کردو این استکبار ستیزی تا زمانی که بی عدالتی و قدرت طلبی توسط کشورهای اروپایی از جمله آمریکا وجود داشته باشد در بین مردم نیز خواهد بود.

وی خرید کالای ایرانی را سیلی محکمی بر صورت دشمن عنوان کرد و گفت: خرید تولید داخلی به معنای حمایت و پیشرفت و دلگرمی کارگران ایرانی است.

عصاریان خاطر نشان کرد: اقتصاد وابسته به نفت یعنی منت کشیدن از استکبار برای چرخیدن چرخ اقتصاد یک کشور و این وظیفه مسئولان است تا با جلوگیری از واردات بی رویه ازاقتصاد وابسته به نفت جلوگیری کنند.

تعدادی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان فردوس نیز در گفتگو با خبرنگار فردوس برین عنوان کرد: ما به عنوان یک معلم در آینده وظیفه داریم تا در این راهپیمایی شرکت کنیم و الگویی برای دانش آموزان خود باشیم چرا که شرکت در این راهپیمایی ها نشان دهنده پشتیبانی از کشور است.

این دانشجویان در ادامه در حالی که تبادل نظرمی کردند گفتند: اعلام انزجار از آمریکا با همین اتحاد در راهپیمایی ها مشخص است.

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان فردوس در ادامه در خصوص بیکاری در کشور نیزگفتند: اکنون بیکاری مهم ترین معضل کشور است و تنها راه برون رفت از آن همین حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی است.

آنها تک محصولی بودن برای کشور را ضرری بزرگ دانستند و گفتند: از اقتصاد وابسته به نفت ضربه بسیاری خوردیم وباید توجه داشته باشیم که نفت قرا نیست همیشه وجود داشته باشد و شاید تا 50 سال آینده دیگر نفتی نباشد.

13

13

تصاویر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
6 آبان 1396،‏ 10:53:00
رئیس سازمان بسیج مهندسین استان در فردوس

شرکت 125 شبکه علمی در طرح همگام با کشاورز

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی ،منابع طبیعی ومحیط زیست استان با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج در سپاه فردوس و رئیس کانون بسیج مهندسین فردوس دیدارکرد.

به گزارش فردوس برین صبح امروز رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی ،منابع طبیعی ومحیط زیست استان با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج در سپاه فردوس و رئیس کانون بسیج مهندسین فردوس دیدارکرد.

  در این نشست که با هدف آشنایی وبررسی فعالیت کانون بسیج  مهندسین شهرستان که از کانونهای برتر استان بود ه برنامه ریزی شده بود برنامه های کانون  واقداماتی که در راستای طرح ملی همگام با کشاورز صورت گرفته بودبررسی شد.                                                                          

مهندس باقری مسئول کانون بسیج مهندسین شهرستان در این نشست به بیان مشکلات وتنگناهای مختلف در بحث کشاورزی اشاره نمود وبه شرح کامل برنامه واقداماتی که صورت گرفته پرداخت وخواستار توجه بیشتر مسئولین استان وکشور به بحث مهم کشاورزی ودامپروری شد.

وی در ادامه عنوان کرد : درشهرستان فردوس کلیه مجموعه های مرتبط با بخش کشاورزی جهت تحقق بخشیدن تولید واقعی وتوجه به موضوع مهم اقتصاد مقاومتی  هماهنگ هستند وباید دست به دست هم داد تا با اجرای برنامه های مختلف که منجربه اشتغال وتولید می شود اهمیت ویژه داد که این امر به حمایت وتوجه مسئولین محترم در سطح کلان نیاز دارد.                                                               

جناب سرهنگ محمودی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درسپاه فردوس از جناب دکتر جویبان بعنوان اولین مسئول استانی در بخش های مختلف بسیج اقشاروحضور ایشان در شهرستان تشکر وقدردانی نمود واز زحمات جناب مهندس باقری ومجموعه بسیج مهندسین که بعنوان افتخاری برای شهرستان بوده ودر جلسات مجمع عالی بسیج که در سال جاری وسنوات گذشته برگزارشده واین کانون در این جلسات به شرح کامل فعالیت های خود پرداخته که مورد توجه امام جمعه محترم شهرستان ومجموعه اعضاء حاضر در مجمع قرار گرفته  صمیمانه تشکر نموده وآمادگی کامل خود وهمکارانشان جهت کمک به بخش کشاورزی وافزایش تولید با تمام توان را اعلام نمودند.

دکتر جویبان  همچنین دردیدار با رئیس جهاد کشاورزی فردوس مهندس مهمیزگفت: بسیج مهندسین کشاورزی که متشکل از مهندسین کشاورزی با گرایشهای مختلف بوده است دارای دوهدف مهم وترسیم یک الگوی اسلامی ایرانی یک مهندس کشاورزی در انقلاب اسلامی وکمک به کارآمدی نظام ومتولیان بخش کشاورزی ، محیط زیست ومنابع طبیعی بدون هیچ گونه موازی کاری  در همکاری با سازمان جهاد کشاورزی ، محیط زیست ومنابع طبیعی و دیگر نهادها نسبت به بحث مأموریتها وبحث کارآمدی نظام  است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی ، منابع طبیعی ومحیط زیست استان در ادامه با اشاره به اینکه 125 شبکه علمی درطرح همگام با کشاورز شرکت دارند گفت:هم اکنون با هم افزایی 125 شبکه علمی کشاورزی در سطح استان وهمکاری کانونها وباهمکاری پایگاه های مقاومت بسیج ،کشاورزان خبره ومهندسین کشاورزی درطرح همگام با کشاورزاین نهاد ها در بحث افزایش عملکرد در واحد سطح وافزایش کمی وکیفی محصولات کشاورزی فعالیت داشته وکار خواهند کرد.

 در پایان دکتر جویبان رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی ، منابع طبیعی ومحیط زیست استان ازدفتر کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان فردوس بازدیدکردند و با بازدید از باغاتی که بر اثر سرمازدگی دچار خسارت شده از نزدیک به بررسی مشکلات کشاورزان پرداخت و قول مساعد جهت پیگیری وانتقال مشکلات به استان راداد.

بسیج مهندسین

بسیج مهندسین

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
5 آبان 1396،‏ 17:50:21
امام جمعه فردوس

اقتصاد وابسته به نفت اقتصادی ناامن است/برخی مسئولان استانی از انتقادها و تذکرات عصبانی می شوند

قریب به 20 سال است که مقام معظم رهبری بر امنیت اقتصادی و قطع وابستگی به نفت تأکید می کنند و بر تحقق اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون اصرار می ورزند اما مثل اینکه گوش شنوایی نیست.

به گزارش فردوس برین ظهر امروزامام جمعه فردوس در خطبه های نماز جمعه عنوان کرد: انسانی که تقوای الهی پیشه می کند خداوند راه را برایش باز وگشایش در کارآنها قرار داده وبه آن ها بصیرت می بخشد و گناهان آن ها را می بخشد و می پوشاند.
حجت الاسلام والمسلمین بابایی در ادامه با اشاره به وظیفه مهم امر به معروف و نهی از منکرنیز گفت: اکثریت ما آمر به معروف و ناهی از منکر نیستیم چرا که اگر این امر جایگاه خود را پیدا کند مفسده ای نباید در جامعه باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اجرای همه دستور ها منوط به امر به معروف و نهی ازمنکر است واگر این وظیفه انجام شود همه فرایض جایگاهی برای خود پیدا می کند وافراد نباید به خاطرعدم سودکردن ویا خجالت از انجام این فریضه سرباز بزنند.
 
امام جمعه فردوس در ادامه با اشاره به فواید شرکت در مجامع دینی مانند نماز جمعه و جماعات گفت: کسی که به مسجد می رود زائر خداست وباید منتظر نزول رحمت الهی باشد.

خطیب جمعه فردوس در ادامه، اظهارات مداخله جویانه وزرای خارجه آمریکا و عربستان در مورد ایران و عراق را محکوم کرد و گفت: به کوری چشم دشمنان نظام، ما همواره در راستای تقویت بنیه دفاعی و افزایش توان موشکی تلاش خواهیم کرد و آمریکا بداند که ما تحت هیچ شرایطی به خواسته های نامشروع آنها مبنی بر از سرگیری مذاکرات و عقب نشینی از تقویت توان دفاعی تن نخواهیم داد.

وی سفر نخست وزیر عراق را به ایران درراستای مخالفت با یاوه گویی های وزرای خارجه آمریکا و عربستان ارزیابی کرد و گفت: آنها حضور نیروهای مردمی عراق را در مبارزه با عوامل تروریستی داعش برنمی تابند و برهمین اساس از حضور نیروهای مردمی عراق در صحنه مبارزه با داعش انتقاد کرده اند چرا که خودشان می دانند داعش را آمریکا پرورش داده و به جان مسلمانان انداخته، حال که نابودی داعش را نظاره گر هستند از حضور نیروهای مردمی عراق و سوریه و سپاه پاسداران ایران انتقاد می کنند.

وی در خصوص اقتصاد مقاومتی، دولتمردان را به بیداری از خواب غفلت توصیه کرد و گفت: قریب به 20 سال است که مقام معظم رهبری بر امنیت اقتصادی و قطع وابستگی به نفت تأکید می کنند و بر تحقق اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون اصرار می ورزند اما مثل اینکه گوش شنوایی نیست چرا که تاکنون اقدامات مثبتی در راستای تحقق فرمایش ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی از نفت صورت نگرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی مسئولین هیأت امناء هیئات مذهبی را برای برگزاری مراسمی با شکوه و آبرومند در اربعین حسینی در بارگاه امام زادگان فراخواند و اظهار امیدواری کرد همه هیأت ها در روز اربعین به صورت متحد و یکپارچه و در قالب یک هیأت در محل امام زادگان مراسم باشکوه اربعین حسینی را برگزار و فریاد لبیک یا حسین (ع) را در فضای شهر طنین انداز کنند.

امام جمعه فردوس در ادامه بازهم بر عدم سیاسی کاری در آموزش و پرورش تاکید کردو گفت: انتخابات رقابتی بوده است که به گفته خود شخص ریاست جمهور اکنون دیگر باید به فضای رفاقتی تبدیل شود در خصوص تعویض مدیران مدارس و برخورد های نامناسب با حامیان آیت الله رئیسی انتقادی انجام شده بود که با خبر شدیم مدیر کل آموزش و پرورش در یکی از تودیع معارفه های مدیران شهرستانی گفته بودند که یکی از امامان جمعه در هردو خطبه من را زیر سوال بردند که این یک دروغ محض است در کشور فضای انتقاد باز است و ما تنها یک انتقاد کرده ایم و به ایشان تذکر دادیم و این جای عصبانیت ندارد.

بابایی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید ازسیاسی کاری به دور باشد چرا که سیاست در آموزش و پرورش سم مهلک است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
3 آبان 1396،‏ 13:22:28
گزارش خبری

چراغ تولید تنها کارخانه شمش منیزیم خاورمیانه خاموش شد/ بدهی های میلیاردی کارخانه و کارگرانی که حقوق نگرفته بیکار شدند


در حالی که کارخانه شمش منیزیم فردوس، یکی از عظیم ترین صنایع کشور است و با اهداف بلند بی نیاز کردن کشور از واردات این محصول راه اندازی شد؛ اما متاسفانه اکنون به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی در تعطیلی به سر می برد.

به گزارش فردوس برین به نقل از خاورستان؛ عملیات ساخت شرکت شمش فلز رویال فردوس از سال 1389 در زمینی به وسعت 70 هزار مترمربع و با زیربنای 8 هزار مترمربع در شهرستان فردوس آغاز شد و در اولین سفر دولت یازدهم به خراسان جنوبی؛ در سوم دی ماه سال 1393 بود که این کارخانه توسط نعمت زاده؛ وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت افتتاح و به بهره برداری رسید.

شرکت شمش فلز رویال به عنوان نخستین تولیدکننده شمش منیزیم در ایران و خاورمیانه با هدف بی‌نیاز کردن کشور از واردات منیزیم راه اندازی شد و ظرفیت تولید سالانه شش هزار تن شمش را دارد و با بهره‌برداری کامل از خط تولید برای ۱۷۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

اما این واحد تولیدی، که به عنوان کارخانه راهبردی و تأثیرگذار کشور از آن یاد می شود؛ اکنون بیش از چهار ماه و اندی است که چراغ تولید آن خاموش شده است.

طی این مدت بارها کارگران این کارخانه به دلیل حقوق معوق خود اقدام به تجمع کرده اند اما هنوز هم نتیجه نگرفته و به حقوق خود نرسیده اند.

یکی از کارگران کارخانه شمش منیزیم در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: با توجه به شرایط کارخانه و همچنین تعدیل نیروها در دوره های مختلف، تعداد کارگران این کارخانه در زمان های مختلف؛ متفاوت بوده است و در مواردی حدود 110 کارگر در کارخانه مشغول بوده اند.

وی افزود: اکنون تعداد اکارگرانی که از کارخانه طلبکارند حدود 65 نفر هستند که از ابتدای آبان ماه سال گذشته حقوق دریافت نکرده اند، برخی از کارگران هم حدود 11 ماه حقوق معوق دارند و بر اساس اعلام اداره کار و مسئولان، بدهی کارخانه به کارگران حدود 700-800 میلیون تومان است.

وی با اشاره به تاخیر 3-4 ماهه در پرداخت حقوق کارگران طی دوره های قبل تر بیان کرد: اما کارگران با این شرایط ساخته اند و هیچ گاه دست از کار نکشیدند، تا اینکه در نیمه های خردادماه سال جاری، مواد اولیه کارخانه تمام شد و کارفرما به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی مجبور به خاموشی تولید شد.

این کارگر با بیان اینکه مطالبات کرگران کارخانه که بومی هم بودند؛ روی هم تلمبار شده بود و با کوچکترین اعتراض کارگران اولین گزینه آنها اخراج بود گفت:  اما به جای آن کارفرما اقدام به جذب نیروهای غیر بومی  از شهرستان ها و استان های اطراف و حتی گلستان، تبریز و ارومیه کرد  که این نیروها به دلیل سختی کار و میزان حقوق پس از مدتی کار را رها می کردند؛ در حالی که برای آنها حقوق بیشتر، اسکان و غذا هم در نظر گرفته شده بود، ولی کارگران بومی که با مطالبات چندماهه و بدون اعتراض این کار را به نحو احسن انجام می دادند؛ اخراج شدند.

وی اذعان کرد: این سیاست های غلط سبب شد تا کار به جایی برسد که اعلام شود پولی برای خرید مواد اولیه وجود ندارد و تولید کارخانه تعطیل شد؛ این در حالی بود که حتی محصول کارخانه قبل از تولید؛ رزرو و پیش فروش می شد.

این کارگر با اشاره به اینکه در خردادماه کارگران برای پرداخت حقوق های معوق خود در مقابل اداره کار تجمع و قصد شکایت داشتند، افزود: اما نماینده کارخانه قول پرداخت یک جای حقوق را برای هفته آینده داد که هنوز هم این وعده محقق نشده است.

وی با بیان اینکه تماس های مکرری با مسئولان کارخانه گرفته ایم، اما از زمان همان وعده نماینده کارخانه هیچ جواب مستقیمی به کارگران داده نشده است گفت: تاکنون کارگران دو تجمع در مقابل فرمانداری و یک تجمع هم در 24 تیرماه؛ همزمان با سفر معاون اقتصادی استاندار به فردوس، در مقابل کارخانه داشته اند، معاون اقتصادی استاندار و همچنین استاندار خراسان جنوبی نیز در سفرش به شهرستان فردوس، قول پیگیری معوقات کارگران را دادند، اما هنوز هیچ خبری از پرداخت نیست.

وی بیان کرد: بی نتیجه ماندن پیگیری ها سبب شده که خود مسئولان هم به کارگران اعلام کردند که موضوع را از طریق قانونی پیگیری کنید، و به همین دلیل کارگران در این خصوص شکایت کردند.

فرامرز کافی مدیرعامل کارخانه شمش منیزیم فردوس هم در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: تا پیگیری های ما به انجام نرسد تصمیم به مصاحبه ندارم و مصاحبه نمی کنم، باید حتما برنامه ها اجرایی شود سپس نشست خبری برگزار خواهیم کرد.

وی بیان کرد: کارخانه شمش تعطیل نیست، بلکه فقط تولید آن تعطیل است.

مدیرعامل کارخانه شمش منیزیم فردوس با اشاره به اینکه کارخانه در حال انجام تعمیرات است و به همین دلیل تولید آن تعطیل است افزود: وعده ای برای راه اندازی نمی دهیم و انشاءالله تعمیرات انجام می شود.

کافی در خصوص معوقات کارگران هم گفت: برای پرداخت حقوق کارگران هم اموال معرفی شده و حق و حقوق آنها توسط دادگستری پرداخت خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه کارگران منتظر بازگشایی کارخانه هستند، راه اندازی چه زمانی خواهد بود؟ بیان کرد: کارگری که علیه ما شکایت کند را دوباره در کارخانه بکارگیری نخواهیم کرد و در این خصوص از داخل استان یا هر شهر دیگری کارگر جذب خواهیم کرد.

مدیرعامل کارخانه شمش منیزیم فردوس اظهارکرد: تمام حساب و کتاب ها به ریال درست است و حق هیچ کارگری ضایع نخواهد شد.

کافی تصریح کرد: وضعیت ما فرای وضعیت صنعت کشور نیست و اگر در صنعت کشور همه خوب اند ما هم خوبیم و اگر بد هستند ما هم بدیم.

همچنین مدیرعامل کارخانه شمش منیزیم فردوس 25 تیرماه سال جاری و در جریان بازدید معاون اقتصادی استانداری از این کارخانه، میزان بدهی این کارخانه  به شرکت‌های خدمات‌رسان آب، برق و گاز را 700 میلیون تومان،  بدهی به بانک‌های عامل را 8 میلیارد و 200 میلیون تومان و بدهی به کارگران را 800 میلیون‌تومان اعلام کرد.

کافی با بیان اینکه چرا وقتی نرخ سود تسهیلات بانکی 18 درصد است بخش تولید باید 9 درصد اضافه‌تر یعنی نرخ 27 درصد پرداخت کند که این ظلم به بخش تولید است، خواستار تامین سرمایه در گردش این کارخانه و نیز تمدید تسهیلات کارخانه با نرخ 18 درصد شد.

سید امید حسینی مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی نیز در این خصوص در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: مجموعه استانداری بر راه اندازی مجدد این کارخانه و برگشت مجدد آن به چرخه تولید تاکید دارند.

وی افزود: بهترین راهکار برای برون رفت این کارخانه از مشکلات این است که کارخانه وارد بازاری مثل بورس شود تا بتواند بدهی ها و همچنین سرمایه در گردش خود را از این بازار مطمئن تامین کند.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی گفت: برای ورود به بازار بورس هم مدیرعامل کارخانه در حال پیگیری است، که در این خصوص باید یک سری حسابرسی ها انجام شود و اگر این حسابرسی ها مورد تایید سازمان فرابورس قرار بگیرد؛ این کارخانه وارد این بازار خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه برای رفع مشکلات این کارخانه تاکنون 2-3 جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده است ادامه داد: این جلسات منجر به گرفتن مهلت شش ماهه برای کارخانه از دستگاه های خدمات رسان و همچنین بانک هایی که به آن بدهکار است شده و تاکید شده که این دستگاه ها و بانک ها طی این مدت به این کارخانه کاری نداشته باشند تا بتواند مشکلات کارخانه را با فراغ بال بیشتری حل و برای ورود به بورس تلاش کند که از این مهلت؛ حدود 3-4 ماه دیگر باقی مانده است.

وی در خصوص معوقات کارگران هم گفت: تعدادی از کارگران به اداره کار شکایت کرده اند که برای آنها رأی صادر شده و مدیرعامل کارخانه هم در قبال بدهی؛ زمینی را ارائه داده تا از این طریق حقوق کارکنان پرداخت شود.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی اظهارکرد: درخصوص تامین سرمایه درگردش این کارخانه هم باید  مدیران شرکت وثیقه های مطمئنی را به بانک ارائه کنند که در این صورت مبلغ تعیین شده پرداخت خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه برای این کارخانه  سرمایه گذاری عظیمی انجام شده و  محصولی هم که تولید می شود محصول خاص و دارای بازار فروش است اظهارکرد: به همین دلیل نباید این سرمایه ها همینطور خاک بخورد و امیدواریم این کارخانه با تدابیر درست مدیران مثل جذب شریک یا سرمایه گذار و همچنین ورود به بازار بورس؛ دوباره تولید خود را آغاز کند.

بر اساس این گزارش؛ در حالی که کارخانه شمش منیزیم فردوس، یکی از عظیم ترین صنایع کشور است و با اهداف بلند بی نیاز کردن کشور از واردات این محصول راه اندازی شد؛ اما متاسفانه اکنون به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی در تعطیلی به سر می برد. متاسفانه سیاست ها و تدابیر نادرست مدیران و یا هم شرایط نامناسب دولت برای تولیدکنندگان و سودهای بالای بانکی؛ حال روز این کارخانه و کارگرانش را به بدبختی کشانده است، در حالی که ایجاد صنعت شمش منیزیم در استان، می توانست زمینه ای برای پایه ریزی صنایع وابسته به منیزیم در استان و همچنین رونق اقتصادی و ایجاد زمینه های اشتغال در استان باشد.

با توجه به محصول خاص این کارخانه؛ قطعا زمینه صادرات جهانی محصول وجود دارد که این مهم نیازمند تدابیر و سیاست های درست دولت برای راه اندازی مجدد این کارخانه است و قطعا این کارخانه هم می تواند ظرفیت بزرگتری از کویر تایر یا صنایع کاشی برای خراسان جنوبی باشد.

امید است در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، چرخ این کارخانه دوباره به چرخیدن درآید و مسئولان استان بخصوص استاندار؛  که به عنوان فردی اقتصادی شناخته می شود؛ بتوانند گره کور مشکلات این کارخانه را که سبب تعطیلی تولید و بیکاری کارگران شده است را حل کنند؛ چرا که نه تنها کارگران این کارخانه چندین ماه حقوق معوق دارند؛ بلکه چندین ماه هست که در بیکاری به سر می برند و از یک سال قبل هیچ درآمدی نداشته اند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
17 مهر 1396،‏ 10:01:55
دبیر انجمن روغن‌کشی

واردات روغن با وجود کارخانجات نیمه تعطیل روغن‌کشی/ اجرای نیم بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی


دبیر انجمن روغن‌کشی با بیان این که برای تکمیل ظرفیت کارخانه‌های روغن‌کشی به جای واردات روغن خام، باید دانه‌های روغنی وارد شود، گفت: با واردات روغن خام، پول کارگران برزیلی و آرژانتینی را می‌دهیم.

به گزارش فردوس برین اکبر سبقتی، در واکنش به فراخوان شرکت بازرگانی دولتی برای خرید 30 هزار تن روغن خام سویا از محل واردات و شرکت‌های خارجی، اظهار داشت: اگرچه در کشور شعار اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل داده می‌شود، اما در عمل، برنامه‌ریزی‌ها به گونه دیگری است.

وی در پاسخ به ادعای یزدان سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی که روز گذشته در پاسخ به فارس گفته بود بخش خصوصی نتوانسته است، با واردات 500 هزار تن دانه روغنی نیاز روغن کشور را تأمین کند و در نتیجه مجبور به واردات شده‌ایم، تصریح کرد: ای کاش ایشان علت اینکه چرا امسال واردات دانه روغنی نسبت به سال گذشته کاهش داشته را هم می‌گفتند، سال گذشته بیش از 600 هزار تن کنجاله مازاد بر نیاز وارد کشور شده بود و اگر کشوری ادعا دارد، از تولید دفاع می‌کند، باید پرسید، چرا شرکت پشتیبانی امور دام بدون توجه به تولید داخل کنجاله وارد می‌کند؟

دبیر انجمن روغن‌کشی ایران با اشاره به ظرفیت‌های خالی کارخانجات روغن‌کشی در کشور گفت: این همه نیروی بیکار، سرمایه‌گذاری مسکوت و کارخانجات روغن‌کشی در کشور وجود دارد که تنها با 30 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و اگر دانه روغنی برای تولید روغن در کشور وارد شود، با استفاده از ظرفیت این صنایع بیش از 35 درصد روغن خام کشور را می‌توانیم تأمین کنیم.

وی افزود: باید پرسید چرا به جای آنکه اشتغال ایجاد کنیم، باید با واردات روغن پول کارگر برزیلی و آرژانتینی را ما بپردازیم؟

سبقتی با اشاره به موضوع دیگری در مورد گذاشتن تعرفه 50 و 200 تومانی برای واردات دانه روغنی و روغن خام توسط مجلس، اظهار کرد: اگر آقایان ادعا می‌کنند که مجلس با گذاشتن این تعرفه‌ها حلاوت خرید دانه روغنی را از بین برده، از ایشان باید پرسید این پیشنهاد توسط کدام بخش به مجلس رفته است؟ وقتی خود وزارت جهاد کشاورزی این پیشنهاد را می‌دهد، چگونه می‌توانیم بگوییم که می‌خواهیم به خوداتکایی برسیم؟

وی اظهار امیدواری کرد، تا همانطور که اکنون دولت مدنظر دارد که کشت دانه‌های روغنی از جمله کلزا را تقویت کند، از اکنون فکری هم به فکر صنایع تبدیلی آن بکند، تا در آینده نه چندان دور، با مشکل فرآوری و از بین رفتن محصول مواجه نشویم، اتفاقی که در بسیاری از محصولات از جمله گوجه‌فرنگی، میوه‌ و مرکبات رخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فارس، طی هفته گذشته شرکت بازرگانی دولتی، فراخون مناقصه‌ای برای خرید 30 هزار تن روغن خام سویا از شرکت‌های خارجی را اعلام کرد که واکنش‌هایی در پی داشت.

روز گذشته نیز یزدان سیف در نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا با وجود ظرفیت روغن‌کشی در داخل، به جای واردات کنجاله و دانه‌های روغنی، روغن خام می‌خواهید وارد کنید؟ ادعا کرد که کارخانجات روغن‌کشی در شش ماهه ابتدایی سال نتوانسته‌اند نیاز وارداتی کشور برای تأمین روغن را برآورده کنند و برای تأمین ذخیره استراتژیک مجبور به این کار شدیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
31 تیر 1396،‏ 11:34:48
در دیدار معاون صنایع دستی استان با مدیر داخلی کارخانه نساجی فردوس مطرح شد

مشارکت شرکت نساجی فردوس با مرکز تولید پارچه سنتی استان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

بمنظور برسی تعامل هرچه بیشتر صنایع دستی استان با مراکز صنعتی، جلسه ای با حضور معاون صنایع دستی استان و مدیر داخلی کارخانه نساجی برگزار شد.

به گزارش فردوس برین،  حسین عباس زاده معاون صنایع دستی استان با حضور در کارخانه نساجی فردوس و دیدار با مدیر داخلی کارخانه نساجی راههای همکاری و مشارکت صنایع دستی استان و کارخانه نساجی را بررسی نمودند.

عباس زاده ضمن گزارشی از وضعیت تولید پارچه های سنتی در استان و تولید و اشتغال در این بخش، خواستار تامین نخ مورد نیاز پارچه بافی توسط کارخانه نساجی و در اختیار گذاشتن ان به شرکتهای تعاونی تامین مواد مورد نیاز شد.

همچنین وی با توجه به ظرفیت عظیم کارخانه نساجی در تولید پارچه و دوخت لباس با به کارگیری طراحان لباس، خواستار استفاده از پارچه های سنتی در تولید البسه با مشارکت نساجی فردوس شد تا به این طریق ضمن اشتغال بیشتر، آورده بیشتری نصیب صنعتگران استان گردد.

در این جلسه شکوری مدیر داخلی کارخانه نساجی در گزارشی از وضعیت کارخانه و همچنین تلاش این مدیریت برای اشتغال در کارگاههای خانگی بصورت دوزندگی در خانه، امادگی شرکت را برای تهیه نخ مناسب جهت تولیدات پارچه بافی سنتی و همچنین مشارکت در تولید البسه با استفاده از تولیدات پارچه بافی سنتی استان اعلام داشت.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
11 اردیبهشت 1393،‏ 15:17:01

گام نخست انجام وظیفه شورا،ارتباط با مردم است+تصویر

فردوس برین:رئیس شورای شهر فردوس گفت:مردم در انتخاب اعضای شورا نقش اصلی را ایفا کرده اند.

به گزارش خبرنگار فردوس برین،سید محمدکاظم علوی در همایش شوراهای شهر و روستا خواستار توجه مسئولین عالی استانی و کشوری به خواسته های به حق شوراها شد و اظهار کرد:مسئولین و شوراها می توانند با تعامل سازنده،ایجاد ارتباط با یکدیگر و برگزاری نشست های راهبردی مشکلات مردم را حل و اعتمادسازی کنند.

 

 

وی اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها را در راستای اقتصاد مقاومتی دید و گفت:در این اقدام که اکثر اقتصاددانان کشور از آن به نام جراحی اقتصادی یاد می کنند اگر قرار باشد دولت تمام امورات را به تنهایی اداره کند و مردم دولت را یاری نکنند،هدفمندی یارانه ها به مشکل بر می خورد.

 

مديركل دفتر امور روستائي و شوراهاي استانداري مردم را به فراهم سازی شرایط لازم برای درمان اقتصاد کشور دعوت کرد وافزود:متاسفانه در کشور برخی سرمایه داران نمی خواهند قیمت کالاها به نرخ واقعی خود برگردند.

 

علوی ضمن ابراز تاسف از عملکرد برخی آقایان که در صدد کاهش همکاری مردم با دولت هستند،بیان کرد:بسیاری از سرمایه داران از گرانی ها و شایعات گرانی کالاها منفعت می برند و این مطلب دلیلی کافی برای شایعه پراکنی و دامن زدن به تبلیغات سوء علیه دولت و سلب اعتماد مردم از دولت است.

 

وی همچنین ضمن بیمار خواندن اقتصاد کشور به مقوله اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود:اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی یعنی توقعات و انتظارات را کم کنیم و از آن سو نفاق در جهاد را افزایش دهیم چراکه الان جمعیت کارمند دلسوز در کشور رو به کاهش است.

 

مديركل دفتر امور روستائي و شوراهاي استانداري تحقق اقتصاد مقاومتی را در گرو حضور تمام آحاد جامعه در کمک به اقتصاد دانست و گفت:با وجود اینکه سه قوه مجریه،مقننه و قضائیه در این خصوص اعلام آمادگی کرده اند اما تاکیدات مقام معظم رهبری در مردمی کردن اقتصاد است.

 

علوی نیز از رشد نچندان مطلوب شرکت های تعاونی در کشور سخن گفت و افزود:ما نه در بخش خصوصی و نه در بخش تعاونی که تکیه بر داشته های دولت دارد،به خوبی رشد نکرده ایم.

 

محمد حسین میثمی در ادامه شورا را یک نهاد مردمی دانست و تصریح کرد:گام نخست انجام وظیفه شورا ارتباط با مردم است،همان مردمی که در انتخاب ما نقش اصلی را ایفا کرده اند.

 

وی به تقلیل کاندیداها در انتخابات شوراهای اسلامی اشاره کرد و گفت:علی رغم اینکه در سال 78 که نخستین سال برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی بود، بیش از 75 نفر برای این رویداد سیاسی کاندیدا شدند،این رقم در زمان کنونی به حدی تقلیل پیدا کرده است که کسی تمایل چندانی به عضویت در شوراها ندارد.

 

رئیس شورای شهر فردوس با اشاره به اینکه شورا محل تبعیت از رأی اکثریت است،افزود:کسی که به عقل و خرد جمعی اعتقاد دارد می تواند عضو شورای شهر،روستا و هر شورای دیگری شود.

 

میثمی بها دادن به شورا را ارج نهادن به انتخاب مردم عنوان کرد و گفت:ادعای شورای شهر فردوس این است که به جز فعالیت های سیاسی در تمام برنامه های عمرانی،اجتماعی و فرهنگی نقش دارد.

 

وی خودپسندی و منیت های اعضای شورا را مانع پیشرفت آن شورا دانست و بیان کرد:چنانچه خودرأیی در میان اعضای شورا نباشد،با فرهنگ شورا می توان به بسیاری از باورها دست یافت.

 

رئیس شورای شهر فردوس ضمن اینکه شورای موفق را شورایی دانست که 80 درصد مردم را راضی نگه دارد،اظهار کرد:اگرچه برخی از مصوبات شورای شهر فردوس برای عده اندکی از مردم شاید گران تمام شود اما در تصمیمات شورا اکثریت مردم در نظر گرفته می شوند.

 

فرماندار فردوس شوراها را حلقه همبستگی تمام اقشار جامعه تلقی کرد و گفت:شورا تنها حلقه ای است که رأس نظام را به بدنه جامعه و مردم متصل و کلیه آحاد را بسیج می کند.

 

 

محمدرضا رجبی مقدم شوراها را دومین مرجع قانون گذاری کشور برشمرد و افزود:شوراها در تعمیم حقوق شهروندی، ایجاد فرهنگ، نظم و احترام به قانون سهم عمده ای دارد و قدرت کاهش اثرات ناهنجاری ها و حتی تبدیل ناهنجاری ها به هنجارها را دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
3 اردیبهشت 1393،‏ 13:33:36

فرمانده سپاه فردوس جزئیات طرح امحاء ماهواره ها را تشریح کرد

فردوس برین:فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس گفت:اشاره مقام معظم رهبری به مقوله جنگ نرم از سال 75 تا کنون،مسئولان را از خواب ناز بیدار نکرده است.

غلامرضا فلاحی در گفت وگو با خبرنگار فردوس برین،مبنی بر اینکه وجه تمایز سپاه با دیگر ارگان های نظامی چیست؟,گفت:فعالیت های سپاه در مسائل فرهنگی و خدماتی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

 

وی به نقل از مقام معظم رهبری و اینکه دشمن از طریق ماهواره و فضای مجازی قصد نفوذ در بین جوانان و در برهم زدن روحیه آنها را دارد,گفت:علی رغم اینکه مقام معظم رهبری مقوله جنگ نرم را از سال 75 با عناوین مختلف شبی خون،تهاجم و ناتو ی فرهنگی در سخنان خود مکررا به آن اشاره کرده اند اما متاسفانه مسولین از این مبحث مغفول شده اند.

 

آیا سپاه فردوس برای امحاء ماهواره ها از قوه قهریه استفاده می کند؟

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس در پاسخ به خبرنگار ما گفت:در فاز اول طرح امحاء ماهواره ها که سپاه در این فاز رویکرد توجیهی دارد،در گام اول مناطق،محله ها و یا افرادی که از امکانات ماهواره استفاده می کنند شناسایی خواهند شد.

 

فلاحی ضمن تاکید بر اینکه سپاه برای توجیه این افراد بصورت رو در رو اقدام خواهد کرد،افزود:رسانه ای که از جانب دشمن مدیریت می شود،قطعا بار مثبت نخواهد داشت و با اعتقادات ما در تضاد است،به همین دلایل ماهواره جز بدبختی و از هم پاشیدن بنیان خانواده ها و آسیب های اجتماعی چیز دیگری برای ما نخواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه معروفات باید مشخص شود،از اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر در سال 93 خبر داد و گفت:هدف از اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر ترویج و جسارت اجرای این فریضه توسط مردم است.

 

رویکرد سپاه در سال 93 و نقش آن در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین شده است,چیست؟

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و توجه ایشان به مقوله اقتصاد مقاومتی،گفت:ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس به تبع سازمان بسیج سیاست طرح های عام المنفعه و زود بازده را در دستور کار خود قرار داده است.

 

فلاحی ایجاد استخرهای ذخیره آب،واحدهای تولیدی ورمی کمپوست و پرورش ماهی را نمونه ای از این فعالیت ها دانست و افزود:در سال گذشته از طریق ایجاد اینگونه واحدها،28 نیروی جوان وارد باز کار شده اند.

 

وی در بیان یکی دیگر از اقدامات سپاه فردوس در راستای رویکرد اقتصاد مقاومتی،افزود:به دلیل ترویج فرهنگ خوداکتفایی روستائیان در تولید محصولات دامی خود،7500 جوجه 45 روزه با قیمت تعاونی بین این اقشار توزیع شده است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس برگزاری یادواره های شهدا در سطح حوزه های مقاومت این شهرستان را یکی دیگر از اقدامات فرهنگی سپاه عنوان کرد وگفت:شهرستان فردوس علاوه بر برگزاری دومین کنگره سرداران شهید و شهدای شهرستان فردوس،همچنین در اعزام دانش آموزان و مردم به اردوهای راهیان نور کارهای ارزشمندی انجام داده است.

 

چرا در چند سال اخیر بخشی از جامعه نگاهشان نسبت به نیروهای بسیج یا سپاه عوض شده است؟

وی تبلیغات سوء دشمن از طریق رسانه های بیگانه را نتیجه عدم اعتماد برخی افراد به سپاه دانست و گفت:سپاه هیچگاه با اتهام زنی های پوچ،مضمحل نخواهد شد و در کنار سایر نیروها و پشت سر ولایت با قدرت و اقتدار،مدافع نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران با دیدگاه خدمت رسانی به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی،پیرو ولایت است،بیان کرد:اگر دیدید در جایی دشمن از شما تعریف می کند بدانید آنجا نقطه ضعف دارید و اگر دیدید دشمن برعلیه شما است بدانید آنجا نقطه قوت وقدرت شما است.

 

فلاحی گفت:سپاه صرفا مامور به انجام کارهای نظامی نیست؛در واقع کار فرهنگی و خدمات رسانی به مردم و دولت کار اصلی اوست و قرار گاه خاتم النبیاء هم در این راستا خدمات خوبی انجام داده است.

 

وی برگزاری اردوهای جهادی و بسیج سازندگی در مناطق محروم را به عنوان دیگر فعالیت های سپاه برشمرد و بیان کرد:در جهت محرومیت زدایی گروه های جهادی از حوزه های بسیج محلات،دانش آموزی,دانشجویی,بسیج جامعه پزشکی,مهندسی و... در 2 قشر خواهر و برادر به روستاها و مناطق محروم اعزام شده اند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس یکی از اهداف اعزام نیروهای جوان به مناطق محروم را خودسازی افراد دانست و تصریح کرد:علاوه بر اینکه بسیجیان در قالب گروه های جهادی با کمک به محرومیت زدایی در عرصه های بهداشتی و درمانی ،عمرانی ،علمی ،آموزشی و...،جامعه خویش را می سازند همچنین با فرهنگ، کار، تلاش و محرومیت آشنا می شوند.

 

فلاحی در بیان خدمات اردوهای جهاد سازندگی گفت:احیاء قنوات خشک شده،بازسازی مساجد، کَوَل گذاری قنات وبهسازی خانه های عالم و خانه های بهداشت بخشی از تمام کارهایی است که سازمان بسیج مستضعفین,سپاه و سایر مسولین شهرستان برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر همت می کنند.

 

وی با اشاره به شعار سال 93،اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی،افزود:از اثرات مسمرثمر این اردوها که به تحقق مدیریت جهادی کمک می کند,تداعی مدیریت جهادی در ذهن این نسل که در آینده صاحبان پست مدیریتی خواهند بود،است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس بیان کرد:رویکرد محرومیت زدایی و مدیریت جهادی یعنی ما با تمام محرومیت ها،پتانسیل ها وظرفیت ها آشنا شویم و بتوانیم به حداقل ها اکتفا کنیم و با این حداقل ها به حداکثرها برسیم.

 

وی افزود:مردم ایران نمونه بارز و نتیجه بخش اینگونه مدیریت جهادی را قریب 30 سال پیش در دوران دفاع مقدس تجربه کردند.

 

فلاحی از احتمال تشییع پیکر 3 شهید گمنام در سوم خرداد خبر داد و گفت:با توجه به پیگیری های مستمر و مجدانه امام جمعه و فرماندار فردوس،مقرر شده است پیکر 3 شهید گمنام در محل های معراج الشهداء،دانشگاه آزاد و ارتفاعات جبل النور که زیرسازی های تدفین آنها همکنون در حال انجام است،تشییع شود.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها