کد مطلب:
15 دی 1396،‏ 15:45:33
امام جمعه فردوس

احمق ترین احمق ها کسی است که با وجود فتنه های اخیر دم از مذاکره با آمریکا بزند

با وجود این فتنه ها و حمایت پی درپی رئیس جمهور آمریکا از اغتشاشگران احمق ترین احمق ها کسی است که بازهم دم از رابطه و مذاکره با آمریکا بزند.

به گزارش فردوس برین ظهر امروز امام جمعه فردوس درخطبه های نماز جمعه در بین مردم نماز گزار عنوان کرد: شرط عاقبت به خیری برای انسان ایمان به خدا ورسول است البته این ایمان تنها نباید زبانی باشد بلکه باید درعمل و قلب نیز اثبات ایمان وجود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی همچنین در ادامه گفت: نماز طلب باران هفته آینده پس از خطبه های نماز جمعه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به سالروز کشف حجاب توسط رضا شاه پهلوی گفت: کشور اسلامی ما زیر بار کشف حجاب نرفتند و بسیاری اززنان تا مدت زیادی پایشان را از خانه بیرون نذاشتند تا مبادا حجاب از سرشان برداشته شود به خاطر حجاب در مسجد گوهر شاد سیلی از خون به راه افتاد وامروز ما وارث آن خون های شهداییم اما متاسفانه وضعیت امروزکشور با وجود بدحجابی ها بی عفتی ها و بی حیایی ها پذیرفته نیست وزنان جامعه ما باید مانند حضرت زهرا(س) حافظ حجاب باشند.

بابایی از خدمات ارزنده سپاه به زلزله زدگان تقدیر کرد وگفت: 8100 کانکس در کمتر از دوماه توسط سپاه پاسداران اسلامی به مردم زلزله زده کرمانشاه داده شده است که این بزرگترین خدمت سپاه به مردم بوده است.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق فتنه ها را برای کشورمفید دانست و گفت: همین فتنه ها وحدت ایجاد می کند وروحیه انقلابی گری را در مردم بیدار می کند نباید از فتنه ها فراری بود چرا که منافقین در همین فتنه خود را نشان می دهند و از میدان حذف می شوند.

امام جمعه فردوس در ادامه تاکید کرد: آنهایی که در آشوب ها اخیر نیز سیاهی لشکر بوده اند نیز در این کشتار افراد بی گناه و تخریب اموال عمومی شریک اند و قوه قضائیه با اعدام این آشوب گران قلب مردم را باید شاد کند.

بابایی همچنین گفت : با وجود این فتنه ها و حمایت پی درپی رئیس جمهور آمریکا از اغتشاشگران احمق ترین احمق ها کسی است که بازهم دم از رابطه و مذاکره با آمریکا بزند.

وی در پایان تاکید کرد: دولتمردان باید خارجی ها یی که نمی توانند عزت ما را ببینند در کشور راه ندهند همچنین انگلیس مکار که چندین بار نقشه برانازی نظام ما را کشیده است نیز نباید اجازه داد در کشور سفارت داشته باشد.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
17 آذر 1396،‏ 14:04:01
امام جمعه فردوس

خشم مسلمان از تصمیم انتقال سفارت خانه آمریکا به فلسطین به خروش آمده است

امام جمعه فردوس گفت:خشم مسلمان از تصمیم انتقال سفارت خانه آمریکا به فلسطین به خروش آمده است.

 به گزارش فردوس برین ظهر امروز امام جمعه فردوس در خطبه های نماز جمعه عنوان کرد: کسانی که تقوا پیشه می کنند یقینا خداوند همراه آنهاست.

امام جمعه فردوس درادامه با اشاره به خصیصه های متقین گفت: متقین و مومنان باید همه فضیلت ها را در خود ایجاد کنند افراد با تقوا افرادی راستگو دارای منطق و راسخ در اعتقادات خود هستند.

وی در ادامه با اشاره به این که مسلمانان باید رعایت کننده های آموزه های اسلام باشند گفت: اگر فقر و رکود اقتصادی در کشورهای اسلامی برقرار است تنها برای این است که مسلمانان تنها آموزه های مکتب اسلام را رعایت نمیکنند.

نماز جمعه

حجت الاسلام والسلمین بابایی همچنین با اشاره به تاریخ خاطرنشان کرد: در طول تاریخ اسلام هربلایی که بر سر جهان اسلام درآمده است همه گی تنها به خاطر جهالت مسلمانان بوده و این که آنها نمیدانستند چطور باید از علم خود استفاده کنند مومنان باید مانند کوه در مقابل فتنه ها یی که جهان اسلام را تهدید می کند سخت باشند .

وی در ادامه با اشاره به روز دانشجو گفت: 16 آذر روز دانشجو یادآور مبارزه با طاغوت توسط دانشجویان و شهادت 3 شهید دانشجو است.

امام جمعه فردوس اقدام دو روزنامه زنجیره ای در کشور با بیان اینکه مذاکره موشکی با آمریکا مشکلی برای کشور ایجاد نمیکند را محکوم کرد و گفت: این ها افردی خود فروخته اند که نادانی و حماقت در آنها موج می زند و بدانند که مسلمانان ایران اسلامی هر ندایی که ازحلقوم افرادی بر ضد اسلام و نظام بیرون آید را به شدت محکوم خواهند کرد.

نماز جمعه

بابایی با اشاره به شهادت شهید دستغیب سومین شهید محراب گفت: وقتی منافقان تاثیر امامان جمعه را بر بصیرت افزایی مردم دیدند دست به ترورآنها زدند اما این فتنه نیزناکام مانده و اکنون نمازجمعه در 800 پایگاه در کشور با شکوه هرچه تمام تر برگزار می شود.

وی با اشاره به درگذشت شیخ محمد شلتوت که پیروی از مذهب شیعه را جایز شمرده بود نیز گفت: متاسفانه برخی از وهابی ها به جای عمل به فتوای این عالم اکنون دست به شیعه کشی زده اند این وهابی ها نه تنها ضد مسلمانان هستند بلکه سنی را نیز نمیخواهند.

امام جمعه فردوس با اشاره به تصمیم آمریکا به انتقال سفارت خانه خود به فلسطین و نامیدن فلسطین به نام مرکز صهیونیست ها  گفت: این تصمیم خشم مسلمانان را به خروش آورده است و به همین خاطر در سراسر کشور و دیگر کشورهای اسلامی مردم انزجار و خود را در طی راهپیمایی به آمریکا اعلام خواهند نمودو با اعتراض تودهنی محکمی به اسارئیل غاصب و آمریکا خواهند زد.

خشم مسلمان از تصمیم انتقال سفارت خانه آمریکا به فلسطین به خروش آمده است

وی ادامه داد: اگر کشورهای اسلامی قهر بکنند بادشمن اصلی خود این اتفاقات  برای قدسی که پاره تن اسلام است نمی افتد که عده ای فلسطین را خانه شیطان بزرگ قراردهند.

بابایی مقاومت مردم فلسطین در مقابل اسرائیل و یهودی ها ستودنی دانست و گفت: اگر رزمندگان فلسطین با انتفاضه در مقابل این ها نمی ایستادند اکنون یهودی ها موی دماغ ایران و سوریه و دیگر کشورهای اسلامی می شدند تمام مسلملنان مدیون این رزمندگان فلسطینی هستند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
16 مهر 1396،‏ 10:15:57
در حاشیه تفسیر برجامی روحانی از یک آیه قرآن؛

چرا تفسیر روحانی از قرآن با تفسیر نظام اسلامی تفاوت دارد؟/ «مذاکره با غرب» پیش از دولت روحانی هم جریان داشت


رئیس‌جمهور روحانی در حالی در اشاره به برجام خود از آیات قرآن استفاده کرده است که روند مذاکره با غرب پیش از او هم جریان داشته است. اما نه به هر قیمتی...

به گزارش فردوس برین به نقل ازشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مشرق، رئیس‌جمهور روحانی، روز شنبه گذشته و در آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها در محل دانشگاه تهران، طی سخنانی با اشاره به برجام خود گفت:

«امروز اگر آمریکا تخلف کند، همه دنیا آمریکا را محکوم می‌کنند و نه ایران را و جالب اینکه عده‌ای با وجود این شرایط به ما می‌گویند که چرا اعتماد و مذاکره کردید. این عده اگر شاید در زمان پیامبر(ص) نیز بودند به پیامبر گرامی اسلام(ص) ایراد می‌گرفتند چرا که در قرآن مجید خطاب به پیامبر(ص) آمده است "تو معاهدات فراوانی با کفار بستی که هر دفعه هم آن را نقض کردند". آیا می‌شود به پیامبر(ص) ایراد گرفت که چرا با وجود نقض عهدهای متعدد باز هم نسبت به آن اقدام می‌نمودند؟»

وی همچنین با تأکید بر اینکه پای عهد ایستادن به ضرر متعهد به توافق نیست، اظهار داشت: کسی که نقض عهد می‌کند حیثیت و اعتبار خود را زیر سوال می‌برد و ما راه درست را انتخاب کردیم.[1]

***

اشاره آقای روحانی به آیه 56 سوره انفال است که می‌فرماید: الَّذِینَ عَاهَدْتَ مِنْهُمْ ثُمَّ یَنْقُضُونَ عَهْدَهُمْ فِی کُلِّ مَرَّةٍ وَهُمْ لَا یَتَّقُونَ ﴿٥٦﴾

البته رئیس‌جمهور به هر دلیلی نخواست دو آیه بعدی را هم مورد اشاره قرار دهد که خداوند در آنها می‌فرماید: فَإِمَّا تَثْقَفَنَّهُمْ فِی الْحَرْبِ فَشَرِّدْ بِهِمْ مَنْ خَلْفَهُمْ لَعَلَّهُمْ یَذَّکَّرُونَ ﴿٥٧﴾ وَإِمَّا تَخَافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِیَانَةً فَانْبِذْ إِلَیْهِمْ عَلَیٰ سَوَاءٍ ۚ إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ الْخَائِنِینَ ﴿٥٨﴾

ترجمه: پس اگر در میدان نبرد بر آنان دست یافتی [با دچارکردنشان به مجازات سنگین]، دیگر کسانی را که پشت سر آنان [از هر قوم و طایفه‌ای] هستند بترسان، [و آنها را به شدت پراکنده ساز] تا عبرت گیرند !«57»

و اگر از پیمان‌شکنی مردمی [که با آنان هم پیمان هستی] بیم داری، از راهی درست و عادلانه به آنان خبر ده که پیمانشان لغو شده است؛ زیرا خداوند خائنان را دوست ندارد.«58»

جدای از استنکاف شاید عامدانه رئیس‌جمهور از اشاره به دو آیه بعدی و معنای واضحی که در هر سه آیه و در کنار هم وجود دارد، اما به لحاظ سیاسی نیز مشخص نیست چرا آقای روحانی تلاش دارد اشتباه بزرگ و مسلّمی مثل برجام خود را برگرفته از آیات قرآن مجید معرفی کند؟!

ایشان هرگز مفتّح و آغازگر راه مذاکره نبوده‌اند کما اینکه قبل از ایشان نیز روند مذاکرات در تیم دیگری و توسط افراد دیگری در حال انجام بوده است.

بنابراین حاکمیت نظام اسلامی در حال عمل به تفسیر عقلانی آیات قرآن کریم و پیاده‌سازی آنها در روش و منش خود بوده است و در قضیه مذاکره با غرب و دشمنان کشور هرگز اتفاق جدیدی رخ نداده است که آقای روحانی مدّعی آن باشد.

گزینه بعدی در رابطه با اظهارات عجیب رئیس‌جمهور روحانی آنست که صدالبته عقل سلیم نیز ایجاب می‌کند که انسان گاهی با دشمن خود و از سر «نرمش قهرمانانه» مذاکره و یا حتی توافق کند، حتی با اینکه می‌داند دشمن این توافق را خواهد شکست...

اما این معنی کجا و «کرنش ذلیلانه» و «توافق به هر قیمتی» کجا؟!

عمل عقلانی مذاکره از سر عزتمندی کجا و تقّلا برای وارد کردن لااقل چند هواپیما به کشور در پیشاانتخابات، عجله برای حصول توافق و خود را به تجاهل زدن در قبال تحریم‌های پساتوافق کجا؟!

و نکته دیگری که درباره اظهارات آقای روحانی بایستی حتما به آن اشاره کرد این است که این اظهارات و اشاره ایشان به آیه‌ای از قرآن کریم اتفاقاً دولت اعتدال را به محکمه‌ای پر سؤال‌تر و پر چالش‌تر در پیشگاه مردم و تاریخ رهنمون می‌شود...

زیرا بدیهیست که نمی‌شود با فرمول «وَ یَقولونَ نُؤمِنُ بِبَعضٍ وَ نَکفُرُ بِبَعض» به آیات قرآن اشاره و خود را مدعی پیروی از آیات قرآن معرفی کرد.

جدای از دریافت اشتباهی که آقای روحانی از آیه 56 سوره انفال داشته و 6 سال تمام، فرصت‌های کشور را به بهانه یک برجام بی‌دستاورد تباه کرده است، بایستی این سؤال را نیز پرسید که آیا «ابراز خوشبینی به دشمن»، «اعتماد به قول کتبی و البته غیر رسمی دشمن»، «تحقیر توان داخلی کشور و نظام اسلامی»، «رفتارهای ذلیلانه»، «قول‌های دروغین به مردم در قبال برجام»، «ولنگاری نسبت به وجود جواسیس اصطلاحی قابل رصد در تیم مذاکره‌کننده» و «انتقاد از فعالیت‌های موشکی کشور به بهانه توافق با دشمن» هم منبعث از آیات قرآن کریم بوده‌اند؟!

آقای روحانی آیا برای این رفتارها که برای هریک چندین مثال و شاهد وجود دارد هم می‌توانند به قرآن کریم اشاره کنند و دریافتی ولو غلط حتی از آیات وحی ارائه کنند؟!

روحانی

در خاتمه ذکر یک مسئله ضروریست و آن تأکید چندین ساله آقایان روحانی و ظریف بر این معناست که اگر کاخ سفید نقض عهد کند، دنیا آمریکا را محکوم خواهد کرد!

اولاً من‌باب کنایه باید گفت که آقایان اگر می‌توانند در همین اوضاع فعلی، بانک‌های کشورهای غربی و شرقی! که از ترس آمریکا با ایران همکاری نمی‌کنند را به همکاری با ایران مجاب کنند، محکوم کردن آمریکا پیشکش...

ثانیاً آقایان گویا نمی‌دانند که ترساندن آمریکا از محکوم شدن مثل ترساندن مرده از بیماری طاعون است. به سخن دیگر اینکه مگر از محکوم شدن آمریکا در قبال جنگ ویتنام و حوادث پاناما و بمباران هسته‌ای ژاپن، چه چیزی عاید منتقدان شد که قرار است از محکوم شدن آمریکا در قبال برجام شود؟!

و ثالثاً شوربختانه بایستی اشاره کرد که این فرض مقامات دولت اعتدال از روز اول هم غلط بود زیرا هیچ بخشی از سازمان‌های بین‌المللی در اختیار حقیقت نیستند که قرار باشد در روز مبادا به کمک آقایان ظریف و روحانی بشتابند و خباثت آمریکا را ثابت کنند.

این اشتباه آقایان ظریف و روحانی بود که یک روز به آمریکا اعتماد کردند اما مدتی بعد مجبور به عقب‌نشینی و اعلام اعتماد به آژانس اتمی شدند، اکنون نیز که آقای آمانو صراحتاً بر بازدید از اماکن نظامی ایران تأکید کرده است، مقامات دولت اعتدال مجددا مجبور به عقب‌نشینی شده و به چیزهای دیگری التجا می‌برند...

آیا ساده‌لوحی نیست که در این فرایند، کسی منتظر ظهور حقیقت و محکوم شدن آمریکا باشد؟!

البته اگر پای «خوشبینی‌های عامدانه» و «امثال شبه موسویان‌ها» در میان نباشد...

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
19 خرداد 1396،‏ 15:49:42
امام جمعه فردوس

آزادی غربی از نظر اسلام محکوم است/ضعیف خواندن سپاه و نیروی انتظامی خیانت به این دو ارگان است

باید با آزادی به شکل غربی برخورد شود و دستگاه های قضایی و مسئولین باید از نفوذ فرهنگ دشمن جلوگیری کنند یقینا این مورد تشکر رهبری خواهد بود.

به گزارش فردوس برین امام جمعه فردوس درخطبه های نماز جمعه شهرستان فردوس درجمع مردم نماز گزار  شهرستان در خصوص بحث تحکیم خانواده عنوان کرد: زن و مرد باید در خانه با هم مدارا و رفاقت کنند ورفق و مدارا یعنی سازش کار باشندو از یک دیگر توقع بی جا نداشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی در ادامه گفت: افراط در ملامت و سرزنش کردن و ایرادگرفتن آسیب بسیاری به خانواده می رساند که از جمله این آسیب ها شدت گرفتن لجبازی است.

وی اخلاق عالی ، بخشش سریع و سریع آشتی کردن را از جمله مکارم  دنیا و آخرت عنوان کرد.

نماز جمعه فردوس

امام جمعه فردوس با اشاره به فرارسیدن ایام قدر عنوان کرد: شب های قدر را باید قدربدانیم و بهترین کار در این شب ها مذاکره و مناظره علمی  برای بالا بردن بصیرت است.

بابایی با اشاره به این که از هنرمندان تجلیل می کنیم گفت: هنرمندان متعهد روی چشم ما جا دارند وهنرمندان متعهد هستند که حافظ ارزش های انقلاب واسلام هستند اما گاهی ممکن است در برخی ازبرنامه  ها نقیصه هایی باشد که باید تذکر داده شود انتظار داریم که هنرمندان از ما دلخور نشوند و از کنار تذکر ها به سادگی نگذرند.

وی جشن گلریزان برای آزادی زندانیان را مورد اهمیت دانست و گفت: مردم و خیران نیکوکار در این جشن با اهدای کمک های خود خانواده های بسیاری را که ممکن سرپرست خانواده به خاطر چند میلیون در زندان به سر می برد را از آسیب های جدی حفظ کنند و شادی را به خانواده برگردانند.

نماز جمعه فردوس

وی نقش سپاه و نیروی انتظامی را در حادثه تروریستی اخیرتهران بسیار زیاد دانست و گفت: اتفاق تروریستی که در حرم امام راحل و مجلس شورای اسلامی رخ داد نشان از اهمیت نقش ما در ایجاد جامعه سالم دارد و بسیاری به چشم خود نقش سپاه و نیوری انتظامی را دیدندو خیانت می کنند به سپاه و نیروی انتظامی آنهایی که این دو ارگان را تضعیف می خوانند و حق دخالت آنها در سیاست توهین می کنند.

امام جمعه فردوس در خصوص سند 2030 در کشوربا اشاره به بیانات رهبری نیز گفت: این سند بدون نظر خواهی از مراجع تقلید و رهبری  نوشته شده است که درآن فرهنگ غرب، اختلاف جنسی، حذف آیات جهاد، ممنوعیت ایثار و شهادت، و غربی کردن کشور، آموزش مسائل جنسی ، آزادی صدق جنین، حذف آموزش قرآن از مهد کودک ها و همجنس گرایی ازجمله سوغات غرب است که در این سند نوشته شده است.

نماز جمعه فردوس

وی ادامه داد: همه ای این نظام آموزشی در بیرون از کشور نوشته شده است در حالی که در قانون اساسی بایداسناد و قرداد ها به تایید رهبری و تصویب نمایندگان مجلس برسد در حالی این طور نیست کاش به جای سند 2030 سند تحول آموزش و پرورش که یک سند جامع و کامل است را هدف قرارمی دادیم و به آن عمل می کردیم.

وی در پایان آزادی غربی را از نظر اسلام محکوم دانست و گفت: باید با آن برخورد شود و دستگاه های قضایی و مسئولین باید از نفوذ فرهنگ دشمن جلوگیری کنند یقینا این مورد تشکر رهبری خواهد بود.

​نماز جمعه فردوس [کلیک و کشیدن برای جابجایی] ​

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
17 خرداد 1396،‏ 11:19:16
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران خبر داد

۳ بندر ایران آماده صادرات میوه و غذا به قطر از هفته آینده/درحال مذاکره‌ایم

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران از آمادگی بنادر عباس، بوشهر و لنگه برای صادرات محصولات غذایی و میوه و تره‌بار از هفته آینده خبر داد و گفت: مذاکراتی در حال انجام است و تا هفته آینده تکلیف صادرات به قطر مشخص خواهد شد.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخبرگزاری تسنیم، سید رضا نورانی ابراز کرد: بازار هدف صادراتی محصولات کشاورزی ایران کشورهای حاشیه خلیج فارس است و با همکاری بخش خصوصی زیرساخت‌های خوبی در این حوزه فراهم شده است.
وی با بیان اینکه ایران با تولید 128 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و برخورداری از تنوع اقلیمی از توانمندی خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی برخوردار است، افزود: با توجه به تنش ایجادشده در روابط میان قطر با کشورهای عربی، امکان تأمین تمامی نیازهای قطر به محصولات کشاورزی وجود دارد.
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: هماهنگی لازم برای حمل‌ونقل محصولات درخواستی قطر از طریق کشتیرانی والفجر انجام شده است و این آمادگی وجود دارد که از بنادر عباس، بوشهر و لنگه خدمات صادراتی به قطر انجام شود.
نورانی اظهار کرد: مذاکراتی در حال انجام است و تا هفته آینده تکلیف صادرات به قطر مشخص خواهد شد که آنها چه‌مقدار درخواست محصولات غذایی و میوه و تره‌بار دارند تا تأمین کنیم البته این ظرفیت وجود دارد که در صورت درخواست قطر، صادرات محصولات کشاورزی و غذایی به این کشور از هفته آینده آغاز شود.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی روزانه 40 تا 50 کانتینر میوه و تره‌بار به کشورهای حاشیه خلیج فارس به‌ویژه امارات صادر می‌شود، ادامه داد: با این توانمندی و اعمال تغییرات می‌توانیم حجم وسیعی از مواد غذایی و پروتئینی و شیلات را به قطر صادر کنیم.
نورانی گفت: در حوزه خلیج فارس با وجود رقبای قدرتمند، محصولات ما از کیفیت بالایی برخوردارند و بسته‌بندی و نحوه حمل ما در حد استانداردهای جهانی است ضمن اینکه زمان حمل بار از بوشهر تا قطر از مسیر دریایی فقط 8 ساعت و از مسیرهای دیگر تا 12 ساعت است البته مسیرهای هوایی هم برای صادرات به قطر وجود دارد.
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با اعلام اینکه "در بحث محصولات باغی جزو 7 کشور اول تولیدکننده دنیا هستیم" گفت: با این ظرفیت می‌توانیم حضور جدی و چشمگیر در قطر داشته باشیم و نیازهای غذایی آنها را برطرف کنیم ضمن اینکه برآورد ما نشان می‌دهد 3 تا 4 میلیارد دلار مصرف محصولات غذایی وارداتی قطر است که می‌توانیم از طریق بنادر دو کشور این نیازها را پوشش دهیم.
نورانی گفت: بیشترین صادرات محصولات غذایی ما در شرایط کنونی به امارات و کویت است اما این توانمندی را داریم که علاوه بر کشورهای یادشده و قطر به عربستان و دیگر کشورهای اسلامی و همسایه نیز محصولات کشاورزی و غذایی خود را صادر کنیم.
وی با ابراز اینکه "وضع کیفی محصولات غذایی و کشاورزی ما در حوزه لبنیات و میوه و تره‌بار بسیار مطلوب است" اضافه کرد: البته موردی که موجب شد در بازار روسیه موفق نباشیم به‌علت تعرفه‌های بالا و وجود بوروکراسی اداری در این کشور و تأخیر در تصمیم‌گیری ما بود.
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با یادآوری اینکه تنوع محصولات غذایی و کشاورزی ایران بسیار بالاست، افزود: از 13 اقلیم دنیا 11 اقلیم را دارا هستیم ضمن اینکه کشت گلخانه‌ای ما نیز در حال رشد روزافزون است و در بخش محصولات زراعی و به‌ویژه محصولات جالیزی از انواع سبزیجات، صیفی‌جات و میوه‌های جالیزی تنوع و امکانات بسیار خوبی داریم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
8 اردیبهشت 1393،‏ 10:38:20

امیدواریم 5+1 با اراده سیاسی وارد مذاکراه با ایران شود

فردوس برین:وزیر امور خارجه تاکید کرد :جمهوری اسلامی ایران با اراده سیاسی وارد مذاکرات با 1+5 شده و امیدوار است طرف مقابل هم با این اراده وارد مذاکرات شده باشد .

به گزارش فردوس برین به نقل از مهر، «فیلیپ مارینی» رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه که در راس هیاتی پارلمانی از این کشور به جمهوری اسلامی ایران سفرنموده است، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

 


محمد جواد ظریف در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران و فرانسه ،ابراز امیدواری نمود مناسبات دو کشور به جایگاه واقعی خود برگردد.

 وزیر امور خارجه کشورمان  تاکید کرد ، کشور فرانسه با توجه به جایگاه خود در اتحادیه اروپا می تواند نقش مهم و مثبتی را در مذاکرات هسته ای ایفا  نماید .

 


محمد جواد ظریف اضافه کرد :جمهوری اسلامی ایران با اراده سیاسی وارد این مذاکرات شده و امیدوار است طرف مقابل هم با این اراده وارد مذاکرات شده باشد .

 

 

وی تصریح کرد: برنامه صلح امیز هسته ای ایران بومی شده و نمی شود این دانش بومی را از دانشمندان ایرانی گرفت .

 ظریف با تاکید بر صلح امیز بودن برنامه هسته ای ایران افزود:جمهوری اسلامی ایران آماده است نگرانیهای مشروع طرف مقابل در این رابطه را برطرف سازد.

 


«فیلیپ مارینی» رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه نیز در این دیدار با  استقبال از امضای برنامه اقدام مشترک بین ایران وگروه 5+1  ابراز امیدواری نمود،روابط دوکشور در زمینه های مختلف گسترش یابد.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها