کد مطلب:
30 مهر 1396،‏ 11:26:41
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد

آب سیاه دومین علت نابینایی/ مهم‌ترین علت ابتلا به گلوکوم


دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران،گفت: بیماری گلوکوم یا همان آب سیاه، دومین علت نابینایی در جهان است.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرگزاری فارس، نوید نیلفروشان با عنوان این مطلب که بیماری گلوکوم با تخریب عصب بینایی ارتباطی با مغز منجر به اختلال در بینایی فرد می شود، تاکید کرد: آب سیاه باعث می شود، فرد نتواند اطراف خود را خوب ببیند و با پیشرفته عارضه و درمان نشدن، منجر به نابینایی می شود.

مسئول گروه های گلوکوم در بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران، از فشار بالای داخل چشم به عنوان مهم ترین علت بروز آب سیاه نام برد و افزود: گلوکوم یک بیماری مزمن است که به تدریج خودش را نشان می دهد.

نیلفروشان با عنوان این مطلب که آب سیاه در افراد بالای 40 سال بیشتر شایع است، گفت: در حدود 1.5 تا 2 درصد افراد بالای 40 سال، مبتلا به آب سیاه می شوند.

وی با بیان این مطلب که آب سیاه علامتی ندارد، ادامه داد: متاسفانه این بیماری زمانی خودش را نشان می‌دهد که پیشرفته کرده و می بایست مراحل درمان را شروع کرد.

به گفته نیلفروشان، درمان های دارویی، جراحی و لیزر، بر اساس شدت بیماری برای مبتلایان به آب سیاه در نظر گرفته می شود.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، در ارتباط با وضعیت این بیماری در سنین زیر 40 سال، اظهارداشت: ممکن است این بیماری در نوزادان نیز مشاهده شود، بطوریکه از هر 5000 نوزاد یک نفر به این عارضه دچار می شود که می بایست درمان در همان زمان آغاز شود.

نیلفروشان، هدف از درمان آب سیاه را کنترل این بیماری و جلوگیری از تشدید بیماری عنوان کرد و افزود: گلوکوم به عنوان یک بیماری مزمن، همیشه همراه فرد مبتلا است و نباید اجازه بدهیم بیماری وخیم تر شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 اردیبهشت 1393،‏ 9:15:18

کشفی نو در راستای پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا

فردوس برین:اسپری‌های بینی‌ها اغلب برای رفع گرفتگی وا حتقاق بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به تازگی یک مورد استفاده منحصر به فرد پیدا کرده‌اند.

به گزارش فردوس برین،به نقل از باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران به تازگی یک اسپری مخصوص استنشاق برای بینی تولید نموده‌اند که می‌تواند سبب پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا شود. 

 


گفتنی است، این اسپری با فناوری ویژه‌ای ساخته شده که می‌تواند سبب افزایش ایمنی فرد در مقابله با انواع ویروس‌های آنفلوآنزا شود. 

 


بررسی‌ها نشان می‌دهند، در این اسپری نوعی پروتئین وجود دارد که مانع از اتصال ویروس آنفلوآنزا به مولکول‌های قند در بدن و ایجاد بیماری در افراد می‌شود.

 


 کار‌شناسان اعتقاد دارند درمان بیماری آنفلوآنزا بسیار دشوار است زیرا ویروسهای تشکیل دهنده این بیماری هوشمند هستند و خود را با شرایط بدن بیمار هماهنگ کرده مانع از درمان او حتی با درمان‌های آنتی بیوتیکی می‌شوند. 

 


کار‌شناسان اعتقاد دارند استفاده از این اسپری حداقل مانع از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا از طریق مجاری تنفسی در افراد می‌شود. 

 


کار‌شناسان کارایی این اسپری در جلوگیری از ابتلا به آنفلوآنزا را بر روی موش‌های آزمایشگاهی در مرحلهٔ نخست اثبات نموده‌اند.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها