کد مطلب:
20 فروردین 1396،‏ 14:35:35

اقدام نامشروع آمریکا در راستای حمایت از تروریست‌ها و ایجاد روزنه امید برای فرار از شکست تلقی می‌شود

نماینده مجلس در بیانیه‌ای با محکومیت حمله آمریکا به سوریه تأکید کردند اقدام نامشروع آمریکا در راستای حمایت از تروریست‌ها و ایجاد روزنه امید برای فرار از شکست و روحیه دادن به آنها تلقی می‌شود.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، 228 نماینده مجلس در محکومیت حمله آمریکا به سوریه بیانیه ای صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

در شرایطی که نیروهای خارجی هر روز بیش از پیش توسط ملت سوریه محکوم به شکست های پیاپی می شوند، این اقدام نامشروع آمریکا به نوعی در راستای حمایت از تروریست ها  و ایجاد روزنه امید برای فرار از شکست و روحیه دادن به آنها تلقی می شود.

بی تردید بر اساس اعتراف سازمان ملل متحد کلیه سلاح های شیمیایی دولت سوریه در سالهای گذشته نابود شده است و اقدام خلاف حقوق بین الملل آمریکا بدون تشکیل کمیته حقیقت یاب ، بهانه ای جز حمایت از تروریست ها و جلوگیری از پیروزی های مردم سوریه نیست اما آنچه مسلم است قول خداوند متعال است که می فرماید"ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم"

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن حملات موشکی آمریکا به کشور سوریه و نقض حاکمیت ملی یک کشور مستقل خواهان پاسخگویی مجامع بین المللی می باشیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
26 بهمن 1395،‏ 21:10:26

«آخوندی» یکشنبه هفته آینده استیضاح می‌شود


رئیس مجلس از بررسی طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی در نشست علنی یکشنبه هفته آینده اول اسفند پارلمان خبر داد.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرگزاری فارس،«علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه) پارلمان طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه استیضاح وزیر راه و شهرسازی اعلام وصول شده و مجلس باید این استیضاح و بررسی بودجه 96 را با هم تنظیم کند، لذا با آقای آخوندی این موضوع را اطلاع دادیم و ایشان به مجلس نامه نوشته و گفته است که اختیار آن را به رئیس مجلس می‌دهم.

وی افزود: ما هم در هیأت رئیسه تصمیم گرفتیم که یکشنبه هفته آینده ابتدا استیضاح آقای آخوندی بررسی شود و سپس وارد بررسی لایحه بودجه سال 96 شویم تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید و هر دو موضوع را بررسی کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
26 بهمن 1395،‏ 21:07:53

کشتی پرتقال مصری در راه است/ دم خروس را باور کنیم یا سخن آقای وزیر را


با وجود آن که شرکت تعاون روستایی از یک ماه پیش اعلام کرده بود که تامین پرتقال شب عید از طریق خرید داخل انجام می‌شود، اما خبرهای موثق از مصر به گوش می‌رسد که یک کشتی حامل 20هزار تن پرتقال اکنون در راه ایران است.

به گزارش فردوس برین به نقل ازفارس، فاطمه بیات، هر ساله 2 ماه مانده به شب عید موضوع تامین میوه از جمله سیب و پرتقال از جمله مباحث بحث برانگیز در رسانه‌ها است، به ویژه آنکه پس از اجرای قانون انتزاع و واگذاری مسئولیت خرید و تامین سیب و پرتقال شب عید به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده است.

سال گذشته به دلیل عدم صدور مجوز واردات و خرید پرتقال داخلی در ایام نوروز شاهد ورود پرتقال‌های قاچاق از مبادی غربی کشور بودیم که سبب افزایش قیمت پرتقال در ایام تعطیل و فاسد شدن حجم زیادی از پرتقال انبار شده از محل خرید داخلی بودیم.

امسال نیز وزارت جهاد پیش‌بینی افزایش 30 درصدی تولید مرکبات در باغات شمال کشور را کرده بود که با وجود سرمای بی‌سابقه در آذر ماه شاهد از بین رفتن حداقل 30 درصد از محصول مرکبات و کاهش کیفیت بخش دیگری از محصول بودیم.

یک ماه پیش حسین صفایی رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی به خبرنگار فارس گفته بود که بابت تامین و تنظیم بازار شب عید مشکلی نداریم و با خرید و ذخیره‌سازی محصول از محل تولید داخل که از ابتدای بهمن ماه آغاز شده، تنظیم بازار را انجام می‌دهیم.

نکته جالب توجه اینجاست که با وجود سکوت آقای مهرفرد معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و صفایی رئیس سازمان تعاون روستایی، امروز سید رضا نورانی رئیس اتحادیه صادرکنندگان و وارد کنندگان میوه و سبزی گفت: از منابع مصری مطلع شدیم که 12 روز پیش شرکت نهاده‌های دامی جاهد به عنوان نماینده وزارت جهاد کشاورزی مسئول خرید پرتقال از مصر شده است.

شرایط قرنطینه ایران برای واردات پرتقال مصری

...

شرایط قرنطینه ایران برای واردات پرتقال مصری

شاهد آنکه شرایط قرنطینه‌ای برای ارسال محموله پرتقال دوم فوریه 2017 یعنی 12 روز پیش برای طرف مصری ارسال شده و اکنون این محموله توسط شرکت «یونایتد عرب شیپینگ کمپانی» در مسیر ایران در حال حمل است.

سید رضا نورانی رئیس اتحادیه صادرکنندگان و وارد محصولات کشاورزی با انتقاد از رویه وزارت جهاد کشاورزی در مورد تنظیم بازار و عدم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی گفت: یک ماه است که سازمان تعاون روستایی از ما قیمت و شرایط برای واردات پرتقال می‌گیرد، اما به یکباره متوجه می‌شویم که 20 هزار تن پرتقال معادل 100 تا 160 کانتینر بار کشتی شده که تا هفته آینده به ایران می‌رسد.

وی تصریح کرد: اگر قرار است امر راحت و پرسود واردات نصیب بخش دولتی شود، پس آقایان بهتر است امر پر زحمت صادرات را هم برعهده بگیرند، تا شاهد تخریب و فساد محصولات داخلی که گاهی در جاده رها می‌شود، نباشیم.

مختار مهدی‌زاده عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی هم با انتقاد از عملکرد دولت در حوزه برون‌سپاری وظیفه خود به بخش خصوصی گفت: جایگاه‌ تشکل‌های خصوصی و نهادهای نظارتی کجاست که وزارت جهاد واردات پرتقال را به یک شرکت نهاده دامی خود می‌سپارد.

 در حال حاضر پرتقال جنوب ایران در بازار کیلویی 7 تا 10 هزار تومان به فروش می‌رسد که به گفته نورانی رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی پرتقال مصری اکنون با رقمی حدود 2 هزار تومان خریداری شده و قرار است با رقمی بین 5 تا 6 هزار تومان برای شب عید به طور رسمی در بازار عرضه شود.

تمام این موضوعات در حالی است که امسال قرار بود، تا در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی برای صادرات مرکبات به خارج از کشور مشوق صادراتی در نظر گرفته شود، اتفاقی که عملا محقق نشد و اکنون نیز شاهد واردات رسمی پرتقال هستیم.

در عین حال اقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی همواره تاکیدشان بر حمایت از تولید داخل در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است و حال نمی دانیم سند واردات بی سر و صدای پرتقال مصری را و یا سخنان آقای وزیر را باور کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
24 بهمن 1395،‏ 15:01:08

بادمجان هم گران شود تقصیر صادرات می‌اندازند/ به خاطر پتروشیمی ۵۰ بار دادگاه رفتم


وزیر صنعت با بیان این که وقتی بادمجان گران شود می گویند تقصیر صادرات است گفت: یک بار در کره جنوبی یک راننده به من می گفت ما مثل شما پول دار نیستیم باید کار کنیم و صادر کنیم تا بتوانیم زندگی کنیم.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا نعمت زاده در بیست و یکمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: قبول داریم که به طور کلی تولید عاری از مشکل نیستیم. ما از جوانی یاد گرفتیم که تولید از سخت ترین کارهاست اما اینکه بخواهیم همه مسائل تولید را به دولت، ملت یا صنعت پاس دهیم چیزی حل نمی شود.

وی در مورد وضعیت مشکلات صادرات ادامه داد: مطمئنا نگاه ما، صادرات محور است. به عنوان مثال اکنون صادرات فرش به خاطر بازارهای خارجی رو به رشد نیست. فرش جزو کالای با دوام هنری و صنعتی است اما نمی توان انتظار داشت که سالی 20 درصد رشد داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: درخواست و تاکید ما این است که به اتحادیه ها در  بخش صادرات بها دهیم؛ به طوری که در تصمیم گیری ها باشند اما باید خود اتحادیه ها وارد شوند و ما هم کمک می کنیم. اگر هم  ساختارش باید اصلاح شود با هم همفکری هم این کار را انجام دهیم.

نعمت زاده ادامه داد: در مدت بیش از یک سالی که از برجام می گذرد تلاش کردیم کارهای مشترک با دنیا را شروع کنیم. کشور های پیشرفته همگی نگاه صادرات محور دارند. یک بار در کره جنوبی یک راننده به من می گفت ما مثل شما پول دار نیستیم باید کار کنیم و صادر کنیم تا بتوانیم زندگی کنیم اما در اینجا وقتی بادمجان گران شود می گویند تقصیر صادرات است.

وی همچنین درباره استفاده و امکان بهره‌برداری بالا از ظرفیت معادن ادامه داد: معتقدیم در زمینه معادن بسیار بیشتر از ظرفیت فعلی می‌توان کار کرد اما برای این کار باید از ابتدا شروع کنیم و اطلاعات دقیق از مرحله اکتشاف تا مراحل بعدی بدست آوریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: حفاری‌هایی را که در سه سال گذشته انجام شده است باید با سال‌های قبل‌تر مقایسه کنیم نه با کشوری مثل استرالیا که اقتصادش بر پایه معادن است. ما توانسته‌ایم با سازمان انرژی اتمی به تفاهماتی برسیم و با هم اکتشاف انجام دهیم به شکلی که مواد رادیواکتیو را سازمان انرژی اتمی و به غیر از آن را ما برداشت کنیم. اکنون نیز 80 درصد پهنا را برای بهره‌برداری از معادن آزاد کردیم تا بخش خصوصی بتواند اکتشاف کند.

نعمت زاده افزود: : تاکنون توانستیم در 20 کیلومتر مرز شرقی کشور در بخش معادن، اکتشافاتی انجام بدهیم. مناطقی که تا کنون دست نخورده بودند. چند وقت پیش یکی از مناطقی که ظرفیت بسیار بالای معدنی دارد به نام بهرام گور را بازدید کردیم؛ منطقه بسیار ارزشمندی است که می‌توان هم از معادنش استفاده کرد و هم گورخرهای آنجا رشد کنند و بیشتر شوند. در هیچ کجا نمی‌آیند یک مزیت را به خاطر مزیت‌های دیگر کنار بگذارند.  

وی ادامه داد: در این مورد دو جلسه با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار کردیم و اجازه اکتشاف معدنی در چهار بخش را گرفتیم تا بتوانیم اکتشاف کنیم. بعد از آن ما گفتیم که باید به بخش خصوصی هم اجازه اکتشاف از معادن داده شود، چون واقعا مناطقی وجود دارد که معادن طلا و مس دست نخورده‌ای دارند. ما ضد محیط زیست نیستیم اما باید از این معادن‌ استفاده کنیم.

نعمت زاده ادامه داد: چرا بخش خصوصی حاضر نیست در پروژه‌های 50 میلیون دلاری سرمایه گذاری کند. در حالی که حاضر است در پروژه‌های بزرگ‌تر سرمایه‌گذاری کند. امروز معادن اصلی ما بی استفاده مانده است در حالی که جای بخش خصوصی در معادن خالی است. اگر بخش خصوصی نیاز به شریک خارجی دارد حتما این کار را انجام دهد و حتی اگر لازم است درصد بیشتری را شریک خارجی داشته باشد. در قرارداد رنو من اصرار کردم که شرکت رنو 50 درصد شریک شود اما دوستان خودروساز راضی نبودند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: شما فعالان اقتصادی نباید از این مسائل نگران باشید. من اگر متعهدم باشم از جان، مال و  آبرویم حاضرم بگذرم. نباید نگران بود که دیگران چه می‌گویند من به خاطر پتروشیمی 50 بار دادگاه رفتم اما امروز این پتروشیمی است برای کشور مانده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به حمایت دولت از واحدهای کوچک و متوسط گفت: در فرودین امسال با جلسه‌ای که با معاون اول داشتیم قرار شد که به واحدهای کوچک تسهیلات داده شود و سعی شد این واحدها شناسایی شوند.

به گفته نعمت‌زاده، تا کنون 21 هزار و 500 فقره به میزان 15 هزار میلیارد دلار  به این واحدها پرداخت شده است و توانستیم سقف 16 هزار میلیارد تومان را هم برای آن برداریم که البته صحبت‌های زیادی با بانک مرکزی در این زمینه داشتیم و آقای سیف - رئیس کل بانک مرکزی-  مخالف بود و می‌گفت " تو می‌خواهی به این واحدها رانت بدهی" اما ما این کار را انجام دادیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
8 بهمن 1395،‏ 19:06:12

مرکز آمار رشد اقتصادی ۱درصدی سال ۹۴ را پس گرفت

مرکز آمار ایران که پیش از این نرخ رشد اقتصادی سال ۹۴ را با نفت یک درصد و بدون نفت ۰.۹ درصد اعلام کرده بود در تازه ترین ارزیابی خود این شاخص را به ترتیب ۰.۷ و ۰.۶ درصد اعلام کرده است.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»؛ مرکز آمار ایران اوایل سال جاری نرخ رشد اقتصادی سال 94 را با احتساب نفت 1 و بدون احتساب نفت0.9 اعلام کرده بود.

این در حالی است که در جداول تازه ارزیابی شده این مرکز نرخ جدید رشد اقتصادی برای سال 94 با حتساب نفت 0.7 و بدون احتساب نفت 0.6 اعلام شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
15 دی 1395،‏ 16:31:55

بخش خصوصی برای کمک به پیشرفت راه‌آهن خراسان جنوبی به میدان بیاید


معاون اول رئیس جمهور گفت: با تکیه صرف بر بودجه‌ها و اعتبارات دولتی ایجاد خطوط ریلی سال‌های متمادی به طول خواهد انجامید پس باید با استفاده از توان بخش خصوصی این طرح‌ها را با سرعت هر چه بیشتر به مرحله اجرا رساند.

به گزارش فردوس برین به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی و مجمع نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته با معاون اول رئیس جمهوری دیدار و گفتگو کردند.

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران در این دیدار به مرز مشترک استان خراسان جنوبی با کشور افغانستان به عنوان یک ظرفیت مناسب و مهم به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی در بخش تجارت مرزی اشاره کرد و افزود: استان خراسان جنوبی از ظرفیت‌های متعددی برای توسعه و رفع محرومیت برخوردار است.

اسحاق جهانگیری با بیان اینکه باید پذیرفت که کشور با خشکسالی جدی روبه‌رو است گفت: در این شرایط استانی همچون خراسان جنوبی که با کمبود جدی آب روبه‌رو است نباید به توسعه کشاورزی به عنوان محور توسعه نگاه کند.

وی با بیان اینکه راه آهن یکی از مهم‌ترین نیازها و زیرساخت‌ها برای توسعه حمل و نقل است ادامه داد: با تکیه صرف بر بودجه‌ها و اعتبارات دولتی، ایجاد خطوط ریلی سال‌های متمادی به طول خواهد انجامید از این رو باید با استفاده از توان بخش خصوصی و پیمانکاران مجرب و دارای توانمندی مالی و قدرت اجرایی مناسب، این طرح‌ها را با سرعت هرچه بیشتر به مرحله اجرا رساند.

معاون اول رئیس جمهور به ظرفیت‌های معدنی استان خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: این ظرفیت‌ها نیز می‌تواند نقش موثری در توسعه این استان ایفا کند.

جهانگیری تصریح کرد: توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های معدنی خراسان جنوبی می‌تواند منجر به تحول و اشتغال‌زایی فراوانی در سطح استان شود.

وی با تاکید بر اهتمام ویژه دولت نسبت به تامین آب شرب مردم سراسر کشور گفت: این موضوع از اولویت‌های اصلی دولت یازدهم است.

معاون اول رئیس جمهور از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم خواست جلسه ویژه‌ای برای روستاهای استان خراسان جنوبی برگزار و برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زا در این روستاها برنامه‌ریزی جامعی صورت دهد تا منجر به بهبود وضعیت معیشتی مردم این روستاها شود.

استاندار خراسان جنوبی نیز در این نشست گزارشی از وضعیت استان و اقدامات صورت گرفته برای حل مشکلات مردم در بخش‌های مختلف ارائه کرد و گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به استان خراسان جنوبی در دست مطالعه است و در زمینه مقابله با کمبود منابع آب نیز اقداماتی همچون اجرای طرح های آبیای تحت فشار در دست اجرا است.

نمایندگان مردم استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی نیز هر یک گزارشی از وضعیت استان ارائه و با بیان اینکه کم آبی و خشکسالی، عدم برخورداری از راه‌آهن، پایین بودن درآمد سرانه و محرومیت‌هایی از این دست تثبیت جمعیت در روستاهای استان را در معرض تهدید قرار داده است خواستار توجه ویژه دولت برای رفع محرومیت‌ها در این استان شدند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
12 دی 1395،‏ 19:50:03

قصد داریم یارانه سالمندان نیازمند را تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش دهیم


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما قصد داریم تا یارانه ۳۶ هزار سالمند نیازمند تحت پوشش مراکز نگهداری سالمندان را به ۳۶۰ تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش دهیم.

به گزارش فردوس برین به نقل ازتسنیم ؛ علی ربیعی عصر امروز در دیدار از مرکز نگهداری و توانبخشی سالمندان ارامنه در کلیسای گئورک مقدس در تهران اظهار کرد: امروز در یک کلیسای دارای قدمت 400 ساله حضور پیدا کرده‌ایم تا سلام رئیس‌جمهور را به تمام هموطنان مسیحی و ارامنه خود برسانیم.

وی افزود: استراتژی ما این است که سالمندان باید در خانه بمانند و در محیط خانواده از آنها نگهداری شود و به همین منظور به دنبال ارتقای کیفیت خدمات به اقلیتهای دینی مختلف ایران هستیم و وسایل کمک توانبخشی نیز برای نگهداری سالمندان در نظر گرفته‌ایم.

ربیعی تصریح کرد: ما قصد داریم تا یارانه 36 هزار سالمند تحت پوشش مراکز نگهداری سالمندان را به 360 تا 400 هزار تومان افزایش دهیم همچنین طرح غربالگری آلزایمر نیز در حال اجراست؛ در برنامه ششم توسعه دستمزد افراد تحت پوشش 20 درصد افزایش پیدا می‌کند؛ در بخش نگهداری در منزل، مهد کودک و ... نیز در حال تقویت خدمات هستیم و همیشه در کنار ارامنه می‌مانیم.

در ادامه این مراسم، فرید؛ معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور نیز اظهار کرد: مفتخریم که دین اسلام پیوند نزدیکی با دین مسیحیت دارد و یک سوره از قرآن که کتاب آسمانی ماست به نام حضرت مریم مادر حضرت عیسی مسیح  است.

وی افزود: سازمان بهزیستی افتخار دارد تا بدون توجه به مذهب، دین و نژاد به سالمندان و نیازمندان ارامنه خدمت‌رسانی کند؛ امیدواریم بتوانیم به مراکز اقلیت‌ها سروسامان داده و خدمات ارائه شده خود را افزایش دهیم و این خدمات را تقویت کنیم.

در ادامه این مراسم، خانم زرگریان؛ مسئول انجمن بانوان ارامنه ایران گفت: انجمن خیریه زنان ارامنه ایران در سال 1364 فعالیت خود را آغاز کرد و از آن سال مشغول به ارائه خدمات به سالمندان و زنان ارامنه ایران شد که از جمله این خدمات می‌توان به مساعدت با بینوایان و بیماران نیازمند، زنان بی‌سرپرست یا بدسرپرست اشاره کرد.

وی یادآور شد: دو خانه سالمندان تحت پوشش این انجمن است که با کمکهای بهزیستی و مردمی اداره می‌شود؛ مرکزی که امروز در آن حضور پیدا کردیم در کلیسای گئورک مقدس است و طی سالهای متوالی توسط سازمان بهزیستی، درجه کیفی اول را به خود اختصاص داده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
28 آذر 1395،‏ 10:47:05

آمانو با صالحی دیدار کرد/رایزنی درباره برجام و همکاری‌های ایران و آژانس


مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دقایقی پیش با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرگزاری فارس، یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بامداد امروز (یکشنبه) در راس هیأتی به دعوت علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در سفری یک روزه به منظور دیدار و رایزنی با مقامات ایران وارد تهران شد.

آمانو لحظاتی پیش با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در محل این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار در خصوص همکاری‌های ایران و آژانس در زمینه‌های مختلف فنی، پادمانی و موضوعات مرتبط با برجام مذاکره و تبادل نظر می کنند.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این سفر علاوه بر دیدار با صالحی با برخی از دیگر مقامات کشورمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

آخرین سفر آمانو به تهران در تاریخ 28 دی ماه سال 1394 پس از اجرایی شدن برجام صورت گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
20 آذر 1395،‏ 23:04:54

اسکناس‌های موجود با تبدیل واحد پول به تومان حذف نمی‌شود

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تبدیل واحد پول ایران به تومان جای نگرانی ندارد، گفت: این موضوع هزینه چندانی در بر ندارد.

به گزارش فردوس برین به نقل از تسنیم ، ولی‌الله سیف در پاسخ به برخی اظهار نظرها پیرامون هزینه‌های بالای تبدیل واحد پول ایران به تومان اظهار داشت: در گذشته بحثی داشتیم با عنوان رفرم پولی که حذف سه صفر و یا چهار صفر در آن زمان مورد نظر بود که این مطلب سر جای خودش است و به هیچ وجه نباید با این موضوع تداخل داشته باشد.

وی افزود: تبدیل واحد پول ایران به تومان، تنها تطبیق قانون، براساس عرف جامعه است و برای ایجاد سهولت و احترام قائل‌شدن به فرهنگ و در حقیقت ایجاد سهولت روانی برای مردم بود.

رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد: به همین دلیل وقتی که لایحه قانونی بانک مرکزی در دولت بررسی ‌می‌شد در آن ماده‌ای بود که اشاره داشت که واحد پول ریال و از 100 دینار تشکیل می‌شود، این بحث مطرح شد که ریال برمی‌گردد به 70 تا 80 سال قبل و در آن زمان هم مردم هیچ‌گاه با آن کنار نیامدند و همیشه تومان واحدی است که مردم در محاوره‌ها و به‌صورت لفظی استفاده می‌کنند.

سیف خاطرنشان کرد: این موضوع جنبه احترام گزاردن به ذهنیت در جامعه بود و براین اساس آن ماده به این نحو اصلاح شد که واحد پول در ایران تومان و مرکب از 10 ریال باشد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: این اقدام در حال حاضر هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کند و به نظر نمی‌آید که هزینه چندانی هم داشته باشد، در صورتی که این پیشنهاد و لایحه در مجلس تصویب شود از اسکناس‌های چاپ‌شده می‌توان تا آخرین لحظه استفاده کرد. به‌تدریج ‌اسکناس‌های جدید به‌جای ریال به تومان چاپ و تا زمانی که اسکناس‌های قدیمی وجود دارد، می‌تواند همزمان استفاده شود. بقیه آن موارد پیچیده‌ای نیست و با دستورالعمل‌هایی می‌تواند حل و فصل شود که جای نگرانی نیست.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
7 آذر 1395،‏ 19:23:21

درآمد ۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت از هدفمندی یارانه‌ها/ تنها ۳۵ هزار میلیارد تومان به مردم پرداخت می‌شود


رئیس کمیسیون تلفیق با اشاره به درآمد ۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت از هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۵ گفت: حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان از این رقم به مردم بازپرداخت شده است و مابقی این مبلغ نیز به حساب خزانه واریز نشده است.

به گزارش  فردوس برین به نقل ازخبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر در خصوص پاداش پایان خدمت کارمندان دولت گفت: کمیسیون تلفیق مصوب کرده بود حداقل این پاداش، پنج برابر حداقل حقوق باشد اما این فکر زیاد منصفانه نبود زیرا حقوق برخی تضییع می شد، در نهایت کمیسیون تلفیق 7 برابر را تصویب کرد.

*درآمد 80 هزار میلیارد تومانی دولت از هدفمندی یارانه‌ها

حاجی بابایی با نقد عملکرد دولت در هدفمندی یارانه ها گفت:کل هزینه هایی که از هدفمندی یارانه ها می کنیم 35 هزار میلیارد تومان را به مردم می دهیم و حدود 7 هزار میلیارد تومان بابت مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری هزینه می کنیم در صورتی که براساس کارشناسی هایی که انجام شده درآمدما از محل هدفمندی یارانه ها در سال 95 رقمی بین 76 هزار میلیارد تا 80 هزار میلیارد تومان است.

او گفت: از این مبلغ 80 هزار میلیارد تومان، فقط 42 هزار میلیارد تومان را به مردم تحت عنوان یارانه به پرداخت می‌شود و مابقی این مبلغ به حساب خزانه  واریز نشده است در صورتی که طبق مصوبه قانون باید به حساب خزانه واریز می‌شد، اما این مبلغ را عوامل تولید هزینه کرده اند.

حاجی بابایی گفت: برنامه‌های 5 ساله جزء لاینفک برنامه ریزی در کشور بوده است و مجلس بر اساس وظیفه ای که داشت کمیسیون تلفیق را تشکیل داد و نظرات کارشناسان دانشگاه ها و پژوهشگران که در امر برنامه ریزی سال های گذشته فعالیت داشتند درخواست شد تا در این کمیسیون حضور داشته باشند.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس افزود: در نهایت تصمیم بر این شد که مجلس، مرکز پژوهش ها و دولت، برنامه ششم توسعه را تهیه کنند که بعد از گذشت 4 ماه از شروع برنامه ریزی کلیات آن تصویب شدهاست.

حاجی بابایی در خصوص جایگاه اشتغال در برنامه ششم گفت: حرف اول و آخر در برنامه ششم اشتغال است و برای ایجاد اشتغال در برنامه ششم جذب سرمایه گذارهای خارجی، خصوصی سازی، رفع موانع تولید، مشارکت مردم در امور را در تصمیم گیری ها لحاظ کرده ایم.

حاجی بابایی گفت: برای رونق اقتصادی و خروج از رکود و رشد اقتصادی، اولویت هایی را در برنامه ششم توسعه در نظر گرفته ایم.

او در توضیح پاره‌ای از اولویت‌ها به موضوعات خاص راهبردی از قبیل امور آب و محیط زیست، توسعه سواحل مکران، بازآفرینی بافت های فرسوده شهری و حاشیه شهری ازجمله روستاها و آثار باستانی، بهبود محیط کسب و کار و اشتغال، توانمندسازی محرومین، کاهش جرایم و مشکلات اجتماعی، رفع تبعیض میان بیمه شدگان جامعه و توسعه امنیت و سطح دفاعی کشور اشاره کرد.

*به 724 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در برنامه ششم نیاز داریم

 حاجی بابایی ادامه داد: رشد 8 درصدی اقتصادی؛ سنگ بنای برنامه ششم است و برای رسیدن به آن برنامه های مدونی را پیش بینی کرده ایم.
او گفت: برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال به حدود 724 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش های داخلی  و خارجی نیازمندیم.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس تصریح کرد: نبود اشتغال کافی و رونق اقتصادی زخم خورده نبود الزامات و هدف گذاری های دقیق مطابق با چشم اندازهای اقتصادی کشور هستیم.
حاجی بابایی اتفاقاتی همچون تحریم یا افزایش فروش و قیمت نفت را از دیگر عوامل متغیر دستیابی به رونق اقتصادی عنوان کرد.

او 160 هزار میلیارد تومان از 724 هزار میلیارد تومان سرمایه لازم را مربوط به سرمایه گذاری خارجی و حدود 180 هزار میلیارد تومان را به مشارکت بانکها مربوط دانست.

حاجی بابایی گفت: در راه رسیدن به رونق و توسعه اقتصادی، تکالیفی برای مجلس مشخص کرده ایم که واقعاً شاق و دور از تصور است اما با همکاری و نظارت دقیق دستگاه های مربوطه امید به دست یافتن آن داریم.
او به بکارگیری همه ظرفیت های داخلی و خارجی به منظور ایجاد سرمایه گذاری 724 هزار میلیارد تومانی اشاره کرد و افزود: در برنامه ششم توسعه اقداماتی برای راه اندازی پروژه های نیمه کاره و خصوصی سازی کامل دستگاه های مربوطه در نظر گرفته شده است که در مرحله عملی سازی می باشد.

*بدهی 120 هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی

 رئیس کمیسیون تلفیق مجلس به بدهی 120 هزار میلیارد تومانی دولت به تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: دولت باید بودجه زیادی برای سر پا نگه داشتن تأمین اجتماعی بپردازد تا بدهی اش را به این سازمان صاف کند و طبیعتاً می تواند این مبلغ را از طریق فروش میعانات گازی و یا مزایده اموالش تهیه کند.
حاجی بابایی ادامه داد: پرداخت این بدهی سبب می شود تا تأمین اجتماعی به سمت ایجاد اشتغال گام بردارد.
 او با بیان اینکه وظیفه مجلس وضع قانون محکم است و قانون نیازمند نظارت دقیق است گفت: مجلس باید 20 درصد وقتش را برای ایجاد قانون و 80 درصد دیگر را صرف نظارت بر قانون کند.
حاجی بابایی تصریح کرد: دولت باید برای حضور سرمایه گذاران خارجی، فضا را مهیا کند تا آنها با اعتماد به امنیت اقتصادی کاملی وارد کشور شوند.

*برخورد دولت با درآمدهای نفتی نوعی استقراض است

او درباره برداشت دولت از درآمدهای نفتی هم گفت: برداشت دولت از درآمدهای نفتی باید به عنوان استقراض محسوب شود، گویی دولت در درآمدهای نفتی کاملاً غریبه است زیرا بودجه دولت ارتباطی به حجم و قیمت بشکه نفت ندارد.
رئیس کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه اگر دولت کسری بودجه داشته باشد باید از طریق صرفه جویی کسری اش را جبران کند افزود: اگر بودجه دولت به سمت استانها و پروژه های نیمه کاره سرازیر شود، چرخ ایجاد اشتغال نیز به کار می افتد.

*تنها 35 هزار میلیارد تومان از درآمدهای هدفمندی به مردم پرداخت می شود

حاجی بابایی با بیان اینکه برنامه هدفمندی یارانه ها یک برنامه پنج ساله است، گفت: چرخه پرداخت یارانه هاباید تا زمانی که دولت برنامه جدیدش را به مجلس ارائه کند ادامه یابد.
 او با اشاره به اینکه تا امروز کسی نگفته درآمد دولت از هدفمندی یارانه ها چقدر است افزود: این رقم در سال 95 حدود 80 هزار میلیارد تومان و در سال قبل 69 هزار میلیارد تومان بوده است که فقط حدود 35 هزار میلیارد تومانش به مردم پرداخت می شده و رقمی حدود پنج هزار میلیارد تومان به توسعه شهری اختصاص می یافته است.
حاجی بابایی ادامه داد: تا کنون عوامل تولید نمی گذاشتند مازاد این درآمد به حساب خزانه واریز شود.
او با ابراز تأسف به سهم مردم از یارانه ها افزود: از اجرای این طرح تا کنون سهم هر فرد 45 هزار و 500 تومان بوده که با توجه به افزایش تورم سالانه قدرت این مبلغ فقط هشت هزار تومان است، این در شرایطی است که هزینه برق مصرفی مردم از زمان شروع پرداخت یارانه ها حدود پنج برابر شده است، این یعنی عدم تطابق برنامه های مدیریتی دولت.
 رئیس کمیسیون تلفیق مجلس ادامه داد: برای رفع مشکلات این چنینی باید درآمدها شفاف و نظارت ها دقیق تر گردد.
حاجی بابایی در خصوص پاداش پایان خدمت کارمندان دولت هم گفت: کمیسیون تلفیق مصوب کرده بود تا حداقل این پاداش، پنج برابر حداقل حقوق باشد اما این فکر زیاد منصفانه نبود زیرا حقوق برخی تضییع می شد، به این منظور، فکر کردیم که اگر 10 برابر شود بهتر است اما در نهایت کمیسیون تلفیق به 7 برابر رضایت داد و این رقم از سال 96 اجرایی خواهد شد.
او ادامه داد: با فرمول مصوب کمیسیون تلفیق پایین ترین پاداش پایان خدمت کارمندان 36 میلیون تومان و بالاترین 240 میلیون تومان است.
حاجی بابایی گفت: برای مبارزه با مفاسد اقتصادی در برنامه ششم توسعه ماده ای در نظر گرفته شده که طبق آن هر کس با هر مسئولیتی در نظام با هر حقوق و پاداش، مأموریت و اضافه کاری باید دریافتی اش در یک حساب واریز شود و دستگاه های نظارتی همچون سازمان بازرسی کل کشور روی آن نظارت داشته باشند.
 او افزود: در این بین نظام هماهنگ پرداخت می گوید بازنشستگانی در کشور هستند که دریافتیشان برابر نیست، ماده ای تدوین شده تا در شرایط مساوی فاصله میان دریافتی های بازنشستگان بیشتر از 20 درصد نباشد.
رئیس کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص فرار مالیاتی گفت: در برنامه ششم توسعه معافیت مالیاتی ممنوع است و به جای تحت فشار قرار دادن کسبه خرد باید به سراغ کسانی برویم که فرار مالیاتی دارند، به این منظور همه دستگاه های کشور مکلف به شفاف سازی و الکترونیکی کردن دریافت و پرداخت مالیات‌هایشان هستند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها