کد مطلب:
12 اردیبهشت 1396،‏ 19:30:15

«وزارت خارجه و تجارت بین‌الملل» را تشکیل می‌دهم/ در دوره کوتاه می‌توانیم از ظرفیت بازار 400 میلیون نفری منطقه بهره ببریم


نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما معتقدیم در دوره کوتاه می‌توانیم از ظرفیت بازار 400 میلیون نفری کشورهای منطقه برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی بهره ببریم.

به گزارش فردوس برین به نقل از فارس محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری، اظهار داشت:  در دولت مردم «وزارت خارجه و تجارت بین الملل» را تشکیل خواهم داد.

وی افزود: دیپلماسی باید در خدمت اقتصاد کشور باشد و این مهم نیاز به تغییر ساختار وزارت خارجه دارد. لذا طرح تشکیل وزارت خارجه و گسترش تجارت بین الملل از اولویت‌های دولت بنده در صورت پیروزی است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری همچنین تصریح کرد: متاسفانه تاکنون تجارت و اقتصاد در ساختار وزارت خارجه اهمیت چندانی نداشته و وظیفه خود در راستای کمک به تقویت حوزه اقتصاد و پیدا کردن بازار بین المللی برای کالاهای ایرانی را به طور جدی در دستور کار قرار نداده است.

قالیباف ادامه داد: برای تولیدات محصولات کشاورزی، صنعتی و خدماتی باید بازار بین المللی پیدا کرد تا امکان فعال شدن تمام ظرفیت‌های عظیم داخلی به کار گرفته شود چرا که از این طریق می‌توان حرکت موثر و زودبازدهی را در رفع معضل بیکاری در کشور صورت داد، بدون آنکه نیاز به سرمایه گذاری های هنگفت باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در دولت مردم تلاش خواهیم کرد تا در ابتدا طرح تغییر ساختار وزارت خارجه به وزارت خارجه وتجارت بین الملل را اجرایی کنیم چرا که بر این باور هستیم با این تغییر می‌توان اولویت امروز کشور که رونق اقتصادی، افزایش درآمد ملی و ایجاد شغل است را با سرعت پیش برد.

«ساختار وزارت خارجه در ایران بگونه‌ای طراحی شده است که فقط پاسخگوی نیازهای سیاسی و امنیت ملی بوده و این ساختار اجازه نمی‌دهد که دغدغه اصلی امروز ما که رونق اقتصاد است را پیگیری کند.»

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: در کشورهای پیشرفته‌ای مانند کره جنوبی و ژاپن توسعه اقتصادی تا حد زیادی مدیون عملکرد دستگاه دیپلماسی این کشورهاست. به طوری که این کشورها اولویت اصلی خود را پیدا کردن بازار برای تولید کنندگان خود قرار می‌دهند.

قالیباف افزود: در این کشورها که بعد از جنگ جهانی دوم پیشرفت کرده‌اند وزارت خارجه نقش فعالی در تجارت خارجی و پیدا کردن بازار برای تولیدات داخلی بر عهده گرفت و حتی وزارتخانه ای مستقل برای توسعه و گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین المللی به وجود آمد که در رابطه مستقیم با وزارت خارجه فعالیت می‌کند.

وی همچنین «ساعت» را نماد انتخاباتی خود عنوان کرد و یادآور شد: ما معتقدیم در یک دوره کوتاه می‌توانیم از ظرفیت بازار 400 میلیون نفری کشورهای منطقه برای گسترش فعالیتهای اقتصادی بهره ببریم؛ در یک افق بلند مدت هم می‌توان با تقویت دیپلماسی اقتصادی، برای گسترش روابط تجاری بین‌المللی وزارت خانه‌ای مستقل نیز ایجاد کرد که در ارتباط تنگاتنگ با وزارت خارجه و اقتصاد فعالیت کند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
12 اردیبهشت 1396،‏ 19:11:45

نقش تهاجمات داخلی را کمتر درک می‌کنیم چون مسطور است/آرامش و امنیت ما به خاطر خون شهیدان و فداکاری مردم است


نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آرامش و امنیت ما به خاطر خون شهیدان و فداکاری مردم است، گفت:تهاجمات داخلی به سرزمین پوشیده و مسطور است و در غفلت ما صورت می‌گیرد و نقش آن را کمتر درک می‌کنیم.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، سیدمصطفی هاشمی‌طبا نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز و در برنامه گفت‌وگو با مردم رادیو ایران از سوابق و دیدگاه‌های خود پیرامون مسائل مختلف کشور گفت که محورهای آن به شرح ذیل است:

*آرامش و امنیت ما به خاطر خون شهیدان و فداکاری مردم است که صدها هزار شهید آزاده و جانباز تقدیم نمودند حاصل شده است.

*ما همه باید به تاسی از این عزیزان این پایداری و بقا را مغتنم بداریم و به آن پایبند باشیم.

*«چو ایران نباشد تن من مباد» شعاری ناسیونالیستی نیست بلکه انسانی است.

*دفاع مقدس باید سرلوحه کارمان قرار بگیرد. بقا و ماندن در یک کشور به فداکاری واقعی و هنر خوب زیستن بستگی دارد.

*بقا و حفظ کشور شهیدان و رزمندگان انجام دادند.

*همیشه‌تهاجم ‌های سیاسی و نظامی از خارج به کشورمان بوده ولی تهاجمات داخلی مسئله دیگری است.

*تهاجمات داخلی به سرزمین پوشیده و مسطور است و در غفلت ما صورت می‌گیرد و نقش آن را کمتر درک می‌کنیم.

*هم آگاهانه و ناآگاهانه به کشورمان تهاجمات داخلی صورت می‌گیرد.

*باید سرزمینمان را حفظ کنیم و این درست مثل وظیفه‌ای است که رزمندگان ما انجام دادند و باید ایران را از بلیه دچار شدن به مسائل خلاف زیستگاهی نجات دهیم.

*برخی اوقات کشاورزی ضد خودش است و باید به کشاورزی به عنوان امری پایدار نگاه کرد.

*کشاورزی ما باید از حالت قرون وسطایی به حالت نوین در بیاید تا هم نیاز کشور را تامین کند و هم به کشور آسیب نزند.

*گسیل کردن مردم به جبهه برای دفاع از کشورشان نشان از دوستی امام با مردم بود.

*هم از سازمان بهزیستی و هم کمیته امام به خاطر خدماتشان تشکر می‌کنم.

*از یارانه‌ای که بی جهت به همه می‌دهیم باید به دو سازمان کمیته امداد و بهزیستی بدهیم تا حداقل‌ها را برای جمعیتی از کشور فراهم کنند که حداقل‌ها را هم ندارند.

*همه احتیاج به کمک ندارند و یارانه را باید صرف کسانی کرد که واقعا محرومند و نمی‌توانند کاری کنند.

*دولت نقش بسیار بزرگی در اقتصاد و ایجاد اشتغال و تولید و خدمات دارد و این نقش هم مستقیم می‌تواند باشد و هم به صورت اصولی زمینه‌هایی را فراهم کند که اشتغال و تولید ناخالص ملی را بالا ببرد

*اگر نتوانیم تولید ناخالص ملی را بالا ببریم درآمدهای مردم را نمی‌توانیم افزایش دهیم.

*تولید ناخالص ملی از طریق تولید صنعتی و کشاورزی و خدمات حاصل می‌شود.

*صنعت یکی از راه‌های اشتغال است اما امروز صنعت دنیا کار‌گربر نیست و اتوماسیون در آن وجود دارد.

*نمی‌توانیم تولید را بدون مشتری بالا ببریم. سرمایه‌گذاری صنعتی داخلی یا خارجی باید بتواند تولیدات خود را بفروشد و صادر کند.

*اگر ایجاد اشتغال کامل و دائم است نیازمند صنعت جهانگردی هستیم.

*اگر صنعت و کشاورزی مهاجر فرست هستند، صنعت توریسم دائم به نیرو نیاز دارد.

*اگر توریست را جدی بگیریم، همانطور که در کشورهای اروپایی سالانه 80ملیارد دلار درآمد دارند چرخ صنعت کشور فعال خواهد شد.

*کشاورزی و صنعت اشتغال انبوه ایجاد نخواهد کرد بلکه اشتغال قابل قول ایجاد می‌کند.

*باید سیاست خارجه ما زمینه‌های صادرات تولید داخلی را فراهم کند

* امروز با خیل عظیم فارغ التحصیلان دانشگاهی مواجهیم و نباید این فرصت را از دست دهیم.

*دولت آن‌قدر بزرگ شده که چاره‌ای جز تامین هزینه ندارد و بزرگترین چالش دولت تامین هزینه است.

*دولت هرچقدر بار خود را بیشتر کند فشارش را مردم تحمل خواهند کرد.

*دولت برای افزایش درآمد مجبور به فروش ارز و واردات است و وقتی جوابی در قبال دلیل افزایش واردات ندارد، تلویحا باید بگوید به پولش نیاز داریم.

*فشاری که از قبل مالیات به بخشی از مردم وارد می‌شود قابل تحمل نیست.

*برخی وعده‌ها منطقی و عملی نیست و کشور را به صلاح نمی‌رساند.

*دولت باید برای مردم امکانات کاری فراهم کند.

*امروز سه ملیون معتاد داریم که حداقل دوسوم آن از بیکاری است و پرداخت‌ها و توزیع مال اصولی نیست.

*نباید از سرمایه گذاری بترسیم و باید همه را به کارآفرینی و تولید تشویق کنیم.

*فروش فرش دستباف تولیدی روستاها نیازمند یک سیاست خارجی قوی است.

*پرداخت یارانه سه برابر در توان دولت نیست.

*خدا نکند دست به وعده‌هایی بزنیم که به زیان کشور است و حتی اگر لازم شده باید داروی تلخ حقیقت را بنوشیم.

*باید در کار و سیاست‌گذاری‌هایمان احسن عمل را مدنظر داشته باشیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
12 اردیبهشت 1396،‏ 19:09:30

افشاگری‌های سازنده فیلم تبیلغاتی روحانی در ۹۲: "بازی بود" / جمله‌ها را من به روحانی یاد دادم + فیلم


حسین دهباشی زوایای جالبی از سناریوی تبلیغاتی حجت‌الاسلام روحانی در رقابت‌های انتخاباتی سال ۹۲ افشا کرده است.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسین دهباشی سازنده فیلم‌های تبلیغاتی حجت‌الاسلام روحانی در سال 92 که منجر به ریاست‌جمهوری او شد، در گفت‌وگویی که اخیراً انجام داده زوایای جالبی از این فیلم‌های تبلیغاتی و به طور کلی سناریوی تبلیغاتی حجـت‌الاسلام روحانی در سال 92 افشا کرده است.

او در بخشی از این گفت‌وگو می‌گوید: "هیچ کس تصور نمی‌کرد آقای روحانی رئیس‌جمهور شود بنابراین کسی اطراف او نبود چون  کسی احتمال نمی‌داد رئیس جمهور شود لذا من رئیس تبلیغات شدم؛ چون کسی طمع در این نداشت که با آقای روحانی عکس یادگاری داشته باشد چون تصور نمی‌کرد اقبالی داشته باشد."

دهباشی همچنین با این بیان که متن‌های سخنرانی حجت‌الاسلام روحانی را در سال 92 می‌نوشته است، خاطرنشان می‌کند:  27-28 جمله طراحی شده بود که قرار بود آقای روحانی بگوید. مثلاً جمله‌ی "هم چرخ سانتریفیوژها باید بچرخد هم چرخ زندگی مردم" را من طراحی کرده بودم و می‌خواستیم به هر صورت که شده آقای روحانی بگوید.  همچنین من جمله‌ی "من سردار نیستم، وکیلم" را طراحی کرده بودم که آقای روحانی کمی آن را اصلاح کرد و گفت: "من سرهنگ نیستم، حقوقدانم" این جملات برای  من بود.

دهباشی همچنین به روز حضور حجت‌الاسلام روحانی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو اشاره می‌کند و می‌گوید: در این برنامه بنایمان این بود که وقتی مقابل آقای عابدینی(مجری) قرار گرفت، هرچه عابدینی می‌گوید رها کنیم و به تلویزیون حمله کنیم.

سازنده فیلم تبلیغاتی روحانی در سال 92 همچنین تاکید می‌کند که برخی موارد به نظر او ابتدا ضدتبلیغ می آمده ولی بعدا فهمیده اشتباه  کرده است.

دهباشی معتقد است که اصرار بر «کلید» خوب نبود و به جوک تبدیل شد؛ او همچنین روایت می‌کند که حجت‌الاسلام روحانی  "وقتی منزل بودیم و صحبت می‌‌کردیم، اشاره  کردند با رنجیدگی به برخی افراد و می‌گفتند کار «خیلی لوس»ی بود".

مسئول تبلیغات ستاد روحانی در سال 92 در ادامه نکته بسیار مهمی راجع به جملاتی که حجت‌الاسلام روحانی در فیلمی که در ماشین نشسته و جملاتی راجع به جامعه می‌گوید، بیان کرده است. او اولاً می گوید که روحانی پیشنهاد من در این زمینه را قبول کرد، ابتدا میخواستیم خودش پشت فرمان بنشیند ولی  گفت که خیلی وقت است پشت فرمان ننشسته لذا من پشت فرمان نشستم.

دهباشی درباره این جمله روحانی در آن فیلم که می‌گفت "من سالهاست که وقتی بین منزل و اداره تردد می کنم و مردم را می بینم و چهره‌ها را مطالعه می‌کنم می بینم چقدر گرفته و چقدر عبوس است و خنده در چهره‌ها نیست"؛ تاکید می‌کند که این جمله هم متعلق به روحانی و واقعی نبوده بلکه این جمله را خودش (دهباشی) به او یاد داده است تا بگوید.
وی در بخش دیگری از این گفت‌وگوی خود رسما تاکید می‌کند که روز به روز و با سیطره رسانه‌ها ادمهایی انتخاب می‌شوند که به شومن و بازیگرد نزدیک‌تراند تا یک سیاستمدار.

دهباشی نهایتاً تاکید می‌کند که اگر سال 92 دوباره بازمیگشت شاید اساساً فیلمی برای روحانی نمی‌ساخت!

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
12 اردیبهشت 1396،‏ 19:07:21

کسانی که می‌گویند "نمی‌شود" چطور خودشان را به رای مردم می‌گذارند/ مردم را به "مسکن مهر" ناامید کردند/ بحران بیکاری حل شدنی است


کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه مردم را به "مسکن مهر" ناامید کردند گفت: بحران بیکاری حل شدنی است.

به گزارش فردوس برین به نقل از تسنیم حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز (سه‌شنبه 12 اردیبهشت) که در جمع مردم سنندج در ورزشگاه آزادی این شهر سخن می‌گفت، ضمن تقدیر از استقبال مردم کردستان از وی، کردستان را مهد تمدن کشور دانست و گفت: همه مورخین، اندیشمندان و فرهنگیان از فرهیختگی کردستان  سخن گفته اند.

وی با بیان اینکه هیچگاه نمی‌شود مجاهدت مردم کردستان را فراموش کرد، گفت: کردستان مهد دشمن شناسی دشمن ستیزی است. مسئولیت مسئولان در مقابل مجاهدت های مردم کردستان بیش از پیش شده است. کردستان، آب، خاک، هوا و بسترهای مناسب برای کشاورزی و صنعت دارد. خداوند ثروت‌های انباشته به کردستان داده است اما متاسفانه از این ظرفیت‌ها  منابع ارزشمند استفاده درست نشده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه حقوق مردم کردستان را قانون اساسی  و خداوند به آنها داده است، گفت: دولت باید از حقوق مردم کردستان پاسداری کند. مراودات اجتماعی کردها باید بر اساس گویش  فرهنگ خود عمل کند و این حق، حق خدادادی است .

رئیسی گفت: هیچ کس حق ندارد حقوق مردم کردستان را فراموش کند. ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان کرد از مقدمات حقوق شهروندی است. جوان کردستانی هم کار می‌خواهد  هم کرامت.

وی گفت: اگر جوانی یا پیرمردی دست می‌زند به اقدامی که شکم خانواده را سیر کند، این موضوع قاچاق نیست بلکه قاچاق برای میلیاردرهایی است که حقوق مردم را یغما برده‌اند و  حاضر نیستند یک ریال مالیات بدهند.

 کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: حرف ما این است چرا کارگاه های تولیدی تعطیل شده است؟ جوان ما امروز به خانه باز می‌گردد و می‌گوید مدیرکارگاه گفته چون نقدینگی نداریم نیاز به نیروی کار هم نداریم. آیا نقدینگی در کشور نداریم؟ نقدینگی کجاست و کجا مصرف شده است؟

وی گفت: کسانی که مدام می‌گویند نمی‌شود، چطور خودشان را در معرض رای مردم قرار می‌دهند. این متن قانون است که سالانه باید یک میلیون شغل باید ایجاد کرد این قانون است و باید اجرا شود؛ اگر نیمی از نقدینگی کشور را در برای اشتغال استفاده کرد بحران بیکاری حل می شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: ابایی ندارم بگویم که طعم فقر را چشیده‌ام. آقایان اصلا به بازار نمی‌روند، من بازار می‌روم و می‌فهمم که مردم مشکل دارند. من فقر را چشیده‌ام، دست فروشی کرده و با فقر بزرگ شده‌ام.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه سالانه 700هزار ازدواج داریم اما فکری برای مسکن جوانان نکرده‌ایم، گفت: مسکن مهر را دنبال نکردند و امید مردم را ناامید کردند. آیا این حق مردم بود که نگاهشان را به مسکن مهر بدوزند و نتیجه نگیرند.

وی در پاسخ به اعتراض جوانی که می‌گفت وضعیت کار در کشور به بحران رسیده است گفت: من مطمئن هستم که می شود با مدیریت صحیح ریشه بیکاری را از بین برد. مشکل فساد برای این دولت و آن دولت نیست. حرف ما این است فساد فراجناحی شده است و نگوییم این جناح و آن جناح. من نمی‌خواهم شعار انتخاباتی بدهم اما مطمئن هستم اگر به فساد حساس باشیم می‌توانیم جلوی آن را بگیریم. رئیس جمهور، وزرا و استانداران باید مدعی مبارزه با فساد باشد.

رئیسی گفت: نباید با منتقدین برخورد شود، چرا که نقد یک اصل مهم برای اصلاح امور است. باید به منتقدان احترام بگذاریم.  

وی گفت: این محرمانه بودن و پنهان کاری فساد ایجاد می‌کند، چرا باید قراردادهای شما محرمانه و پنهان باشد؟

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما و اهل سنت، ما هستیم و اصلا 2 تا نیستیم؛ ایران متعلق به همه ماست و فرقی نمی‌کند شیعه باشد یا سنی، کرد، بلوچ، لر، ترک، عرب و...

رئیسی در پایان خاطرنشان کرد: کشور برای همه ماست و همه ما حق یکسانی داریم. حق شهروندی یعنی اقدام و اجرا؛ حق شهروندی این نیست که مسکن مهر را تحویل نمی‌دهید. حق شهروندی این است که جوان بیکار نباشند، کرامت داشته باشد.

رئیسی مبارزه جدی با فساد مفسدان را حق مردم و وظیفه دولت دانست و گفت: ما برای برخورد با فساد هیچ خط قرمزی نخواهیم داشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
10 اردیبهشت 1396،‏ 17:18:36

حضور مردم سایه جنگ را از کشور رفع کرده، نه مسؤولین/ برای خدمت به طبقات ضعیف وارد میدان شوید/ جز با کار جهادی و انقلابی کشور به سامان نمی‌رسد


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: گاهی می‌شنویم بعضی می‌گویند یا در گذشته گفته‌اند که وقتی ما آمدیم مسؤولیت پیدا کردیم، توانستیم سایه جنگ را از سر کشور رفع کنیم، اما این حرف‌ها درست نیست و واقعیت آن است که در تمامی سال‌های متمادی، حضور ملت در صحنه، موجب رفع سایه جنگ و تعرض از سر ایران شده است.

به گزارش فردوس برین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان، کارگری را مایه افتخار خواندند و با تأکید بر تأمین «امنیت شغلی و معیشتِ» جامعه کارگری افزودند: حضور کارگران و همه قشرهای ملت در صحنه همواره سایه جنگ و تعرض دشمنان را از سر ملت ایران کم کرده و در انتخابات پیش رو نیز هرکس، «کشور، نظام و امنیت» را دوست دارد در انتخابات شرکت کند زیرا این حضور تعیین کننده، شرّ دشمن را از سر کشور کم خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، محبت و معرفت و اظهار ارادت به آن حضرت را مایه افتخار ملت دانستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، کارگر را «ستون فقرات اقتصاد و تولید» خواندند و افزودند: برای داشتن اقتصاد «پیشرفته و مستقل» و رونق اقتصادی باید به قشر کارگر اهمیت فراوان داد و اگر بخواهیم جامعه کارگری از امتیازات و حقوق شایسته برخوردار باشد، باید بر روی «تولید ملی» تکیه و تأکید کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی، دلگرم شدن کارگران در جامعه را موجب سامان‌یافتن وضع اقتصادی دانستند و گفتند: مشکل اقتصاد کشور بدون راه‌حل نیست و گره‌ای نیست که بازنشدنی باشد و یکی از الزامات مهم در این گره‌گشایی، ملاحظه و رعایت حقوق کارگران است.

ایشان خاطرنشان کردند: جامعه کارگری باید احساس تکریم و احترام و سربلندی کند و قدر کار او دانسته شود و در این صورت، خستگی و بی‌حوصلگی و بی‌اعتنایی به کار وجود نخواهد داشت.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر «ترویج فرهنگ کار و اهمیت کار» افزودند: نفس علاقه و اشتیاق به کار باید در جامعه ترویج پیدا کند و کار چنان ارزشمند شناخته شود که کارگر با افتخار بگوید کارگر هستم و در گفتن این موضوع، احساس حقارت نکند.

ایشان، «تأمین امنیت شغلی» و «تأمین معیشت کارگران» را دو وظیفه مهم مسئولان خواندند و گفتند: دولت، کارفرما، کارگر و کارآفرین هر یک به سهم خود در سامان یافتن مشکلات جامعه کارگری در این زمینه مسئول هستند و باید وظایف خود را دنبال کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، هدف از بیان این مطالب و تأکید بر اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سالها را ایجاد یک گفتمان و خواست عمومی خواندند و افزودند: تبدیل شدن یک موضوع به خواست عمومی، موجب تحقق آن می‌شود و مسئولان نیز در آن جهت حرکت خواهند کرد.

ایشان با اشاره به نقش‌آفرینی سیاسی و اجتماعی کارگران در کشورهای مختلف و تلاش دشمنان برای رو در رو قرار دادن جامعه کارگری با جمهوری اسلامی از همان روزهای اول انقلاب، گفتند: با وجود این تلاشها، کارگران همیشه جانب نظام را گرفتند و از آن حمایت کردند و در واقع جامعه متدین و فعال کارگری در طول این سالها به دشمنان کشور سیلی زده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: جمهوری اسلامی و همه دست‌اندرکاران باید سپاسگزار و قدردان جامعه کارگری باشند زیرا جامعه کارگری همواره در کنار و همراه نظام بوده و پس از این نیز به فضل الهی همین‌گونه خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید فراوان بر مسئله اشتغال، این مسئله را در درجه اول اهمیت خواندند و افزودند: اگر مسئله اشتغال به شکل مناسبی حل شود، آسیبهای اجتماعی از جمله مواد مخدر، مشکلات جوانان و آفتهای ناشی از بیکاری و بیکارگی هم کاهش محسوس خواهد یافت.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: هر کس مسئول اجرایی کشور شود و همه کسانی که در دولت آینده مسئولیت بخشهای اقتصادی را بر عهده می گیرند، باید از همان روز اول، همت و تلاش خود را به حل مشکل اشتغال معطوف کنند، چرا که در این موضوع مهم، حتی یک روز تأخیر جایز نیست.

ایشان، توجه به تولید ملی در همه‌ی ابعاد صنعتی، کشاورزی، خدمات و دیگر عرصه ها را لازمه حل مشکل اشتغال برشمردند و خاطرنشان کردند: مسئولان دولتِ بعدی باید در اولین فرصت با برنامه‌ریزی به این موضوع بپردازند.

رهبر انقلاب در ادامه سخنانشان با ابراز خرسندی از اینکه فضای انتخاباتی در کشور در حال گرم شدن است، افزودند: ملت عزیز بدانند حضور در انتخابات در موضوع امنیت ملی تعیین کننده است و اگر مردم پای صندوقهای رأی بیایند، کشور در امنیت باقی خواهد ماند.

ایشان با استناد به اطلاعات موثق افزودند: ترس از حضور ملت در صحنه، علت اصلی خودداری دشمنان پررو، وقیح و گردن‌کلفت از هر عمل و اقدام سخت در مقابل ایران است چرا که دشمنان از حضور مردم در صحنه، به معنای واقعی کلمه می ترسند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: اگر میان ملت و نظام فاصله بیفتد و مردم به صحنه نیایند، دشمنان هر کاری بخواهند انجام می دهند چرا که این کارها برای آنها خیلی هم سخت نیست همانطور که در جاهای دیگر دنیا این کارها را کرده اند.

رهبر انقلاب با انتقاد از کسانی که حضور خود را موجب دور شدن سایه جنگ از کشور می‌دانند، افزودند: گاهی می‌شنویم بعضی می‌گویند یا در گذشته گفته‌اند که وقتی ما آمدیم مسئولیت پیدا کردیم، توانستیم سایه جنگ را از سر کشور رفع کنیم، اما این حرفها درست نیست و واقعیت آن است که در تمامی سالهای متمادی، حضور ملت در صحنه، موجب رفع سایه جنگ و تعرض از سر ایران شده است.

ایشان، مهمترین مظهر این حضور ملی را شرکت در انتخابات خواندند و افزودند: هرگز نمی‌گویم به چه کسی رأی بدهید یا ندهید، اما اصرار دارم که در پای صندوق رأی حاضر باشید و به هر کسی تشخیص می دهید رأی دهید.

رهبر انقلاب در جمع بندی این بخش از سخنانشان تأکید کردند: هرکس کشور، نظام و امنیت را دوست دارد در انتخابات شرکت کند، این حضور تعیین کننده شرّ دشمن را از سرِ کشور کم خواهد کرد.

ایشان با تجلیل از پیوندهای عمیق و همراهی مردم با نظام در همه دشواریهای چهل سال گذشته، افزودند: پیشرفت، اقتدار، آبرو، عزت و نفوذ امروز جمهوری اسلامی در منطقه مرهون همراهی و همدلی ملت با نظام است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ضرورت فکر و تأمل و مشورت برای رأی دادن به نامزدها افزودند: هرکس براساس منطق و فکر، به نامزدی رأی دهد، حتی اگر در تشخیص اشتباه کرده باشد، نزد خداوند معذور است اما اگر سرسری و بی دقت انتخاب کند، پیش پروردگار و حتی وجدان خود عذری ندارد.

رهبر انقلاب پس از بیان این نکات مهم برای مردم، به بیان چند توصیه به شش نامزد انتخابات پرداختند.

توصیه اول ایشان به نامزدها این بود که نیت خود را خدایی کنید و برای خدمت تلاش کنید نه برای قدرت، چرا که هرکس برای خدمت به مردم بویژه طبقات ضعیف وارد میدان شود، هر حرف و حرکت او اجر و حسنه دارد.

دومین توصیه رهبر انقلاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، اعلام صریح حمایت از قشرهای ضعیف بود.

ایشان افزودند: به‌گونه‌ای شعارها و برنامه‌ها را مطرح کنید که همه بدانند با هدف اصلی حمایت از طبقات ضعیف وارد عرصه شده اید و حل این مشکل مهم برای شما در اولویت جدی قرار دارد.

رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر خطاب به نامزدها گفتند: بین خود و خدا عهد کنید که اگر مردم به شما رأی دادند، اولویتها را رعایت کنید و به قشرهایی بیشتر توجه کنید که نیاز به مراقبت بیشتر دارند.

ایشان، «کار انقلابی و جهادی» را تنها راه سامان یافتن مشکلات کشور دانستند و افزودند: مردم و نامزدها بدانند که برای حل مشکلات موجود باید مثل یک جهادگر، کمر بسته‌ی خدمت بود و با کار «پرحجم و با کیفیت، مجاهدانه و انقلابی»، بن بست ها را شکافت و کشور را به پیش برد.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از کسانی که انقلابی بودن را مترادف بی نظمی توصیف می کنند خاطرنشان کردند: نظم از خطوط اصلی انقلابی‌گری است، انقلابی‌گری یعنی سرگرم تشریفات و حاشیه و کارهای زرق و برق‌دار نشدن و تلاش بی پایان و خستگی ناپذیر برای حل مشکلات مردم و گشودن گره های تولید و کار و اشتغال با راههای میان‌بر.

رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنانشان به مسئولان همه دستگاههای ذی‌ربط در انتخابات اعم از وزارت کشور، شورای نگهبان، صدا و سیما و دیگر دستگاهها تأکید کردند: آرای مردم امانت است؛ در نهایت احتیاط و مراقبت این امانت سنگین را حفظ کنید و اجازه دست درازی به احدی را ندهید.

ایشان رعایت دقیق، بدون استثنا، و بدون رودربایستی قانون را لازمه برگزاری انتخاباتی مطلوب و مورد رضایت پروردگار خواندند و این جمله اساسی سالهای اخیر خود را تکرار کردند: «رأی مردم حق الناس است و اگر کسی به حق الناس تعرض کند، از عهده آن بر نخواهد آمد».

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنانی ایجاد اشتغال از طریق توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط را تنها راه مؤثر اشتغال‌زایی در جامعه دانست و افزود: در چهار سال گذشته حدود 2 میلیون شغل در کشور ایجاد شد اما با توجه به ورودی‌های جمعیت، این مقدار شغل پاسخ‌گوی نیازها نیست.

آقای ربیعی کارگران و بیکاران را از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه خواند و با اشاره به کاهش قدرت خرید کارگران و بازنشستگان، گفت: تلاش کرده‌ایم سیاست تعیین دستمزد را به گونه‌ای نهادینه کنیم که تا حدودی زمینه برای جبران قدرت خرید کارگران و بازنشستگان فراهم شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 اردیبهشت 1396،‏ 19:03:46

روحانی بازنده بزرگ مناظره نخست/ عدم تسلط رئیس‌جمهور به اوضاع کشور


بازنده بزرگ روحانی است، به علت عدم تسلط به اوضاع کشور و اثبات این مساله که بی جهانگیری بسیار کم می‌آورد اتفاقا اینجا برای جلب صادقانه آرا آمده و این تظاهر به امساک نفس پسندیده نیست، مگر آن که بپذیریم خود او هم از شرایط قانع شده که رای ندارد.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، قاسم جعفری عضو هیات علمی دانشگاه و عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در یادداشتی به بررسی مناظره نخست نامزدهای ریاست جمهوری پرداخته و روحانی را بازنده بزرگ این مناظره دانسته است.

متن این یادداشت در زیر آمده است:

بخشی از مناظره را که من دیدم به نظرم بازنده بزرگ روحانی است، به علت عدم تسلط به اوضاع کشور، اثبات این مساله که بی جهانگیری بسیار کم می‌آورد، صبر و حوصله ندارد، اتفاقا این جا برای جلب صادقانه آرا آمده و این تظاهر به امساک نفس پسندیده نیست، مگر آن که بپذیریم خود او هم از شرایط قانع شده که رای ندارد. اخلاق را هم مراعات نکرد، در خوش بینانه‌ترین حال وی دچار فراموشی است.

انگار آقای روحانی فکر می‌کند این جا محل درس طلبگی است و او در مساله برنامه 100 روزه و قول 4 میلیون شغل و... از صنعت توریه بهره گرفته و مردم هم باید آنگونه که او با کلمات بازی می‌کند به استقبال معانی نهفته در ذهن و نیت مبارک بروند.

یک سوال اساسی هم وجود دارد حرف‌های طلب کارانه و توام با مظلوم نمایی آقای روحانی در پایان وقت اول که آیا مقررات شما اجازه می‌دهد من جواب اتهام را بدهم مرا بر آن داشت بپرسم چگونه رئیس جمهور حقوق دان بعد یک دور تجربه مناظرات و با آن همه تیم مناظره از مقررات خبر ندارد که راه طرح خواسته در مناظره چیست و آنتن زنده را مصادره به مطلوب می‌کند.

البته از عوامل برنامه هم باید پرسید این وقت اضافی برای مظلوم نمایی را به چه مجوزی به وی داده‌اند. مناظره امروز آن شائبه را که دولت را جهانگیری می‌چرخاند نه روحانی بسیار پررنگ کرد و نشان داد که خودداری اولیه روحانی از نامزدی معاون اولش بی دلیل نبود.

راستی دوستان آقای روحانی باید پاسخ دهند که امروز چه کسری از آراء خاکستری یا افراد تصمیم نگرفته را به دست آوردند. بعد از چهار سال ادعای راستگویی و عمل رئیس و معاونش چه بروز و ظهور کرد؟»

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 اردیبهشت 1396،‏ 17:06:43

اعلام موجودیت ستاد مردمی «رئیسی»/ وضع کنونی در شأن ملت ایران نیست


ستاد مردمی رئیسی در بیانیه‌ای اعلام کرد طبیعی است که وضع کنونی که در شأن و کرامت ملت ایران نمی‌باشد، حاصل فاصله گرفتن از شعارها و اهداف اولیه انقلاب و آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش فردوس برین به نقل از حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، ستاد مردمی حجت الاسلام رئیسی امروز طی بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد.

در این بیانیه آمده است: در پی حضور حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و استقبال فراگیر از سوی اقشار و اقوام مختلف در سراسر کشور، با پشتوانه جمعی قشرهای مختلف موجودیت و شروع فعالیت ستاد مردمی حمایت از دکتر ابراهیم رئیسی را رسماً اعلام می‌نمایند.

این بیانیه می‌افزاید: طبیعی است که وضع کنونی که در شأن و کرامت ملت ایران نمی‌باشد، حاصل فاصله گرفتن از شعارها و اهداف اولیه انقلاب و آرمان‌های بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و خلف صالح‌اش رهبر معظم انقلاب (مد ظله)در خدمت به محرومین و اجرای عدالت و فراهم نمودن فرصت‌ها و توزیع امکانات برای همه آحاد ملت می‌باشد.

این بیانیه تاکید کرده است: موریانه فساد و تبعیض و رانت خواری که به تدریج در ساختار اداری کشور رسوخ نموده می‌رود تا خوی اشرافیگری و نظام طبقاتی را به مملکت بازگردانده و آن را در مملت نهادینه نماید؛ برخورد با انحراف ایجاد شده و باز گرداندن چرخ انقلاب به مسیر اصلی خویش نیاز به اقدامی انقلابی در تغییر وضع موجود و استقرار دولتی انقلابی، کارآمد و متعهد به آرمان‌های امام و رهبری و ملت انقلابی ایران دارد.

متن مشروح این بیانیه به این شرح است:

«بسمه تعالی

بیانیه اعلام موجودیت ستاد مردمی حمایت از حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر رئیسی

منت خدای را که خلقت را به زیباترین شکل آفرید و آن را مهد نعمت های مادی و معنوی قرار داد و پیامبران را برای هدایت انسان فرستاد و به او اختیار داد تا سرنوشت خویش را با حکمت و دانشی که به او بخشید به بهترین و زیباترین صورت رقم بزند.

ملت عزیز ایران ضمن احترام و عرض ادب به پیشگاه شما،

در پی حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم رئیسی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و استقبال فراگیر از سوی اقشار و اقوام مختلف در سراسر میهن اسلامی، با استعانت از الطاف خداوندی و توجه به رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله)، مبنی بر اتکا به ظرفیت‌ها و توانائی های خودی با بهره گیری از سرمایه عظیم نیروهای متعهد و متخصص داخلی و ذخایر مادی خدادادی، در جهت پی ریزی و اجرای اقتصاد مقاومتی، تولید ثروت، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد ملی و رهایی مردم از وضع ملال آور کنونی، همزمان با اعیاد مبارک شعبان، جمعی از خدمتگزاران و فرزندان کوچک ملت بزرگ ایران، با پشتوانه جمعی قشرهای مختلف موجودیت و شروع فعالیت ستاد مردمی حمایت از دکتر ابراهیم رئیسی را رسماً اعلام می نمایند.

طبیعی است که وضع کنونی که در شأن و کرامت ملت ایران نمی باشد، حاصل فاصله گرفتن از شعارها و اهداف اولیه انقلاب و آرمانهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و خلف صالح اش  رهبر معظم انقلاب (مد ظله) در خدمت به محرومین و اجرای عدالت و فراهم نمودن فرصت ها و توزیع امکانات برای همه آحاد ملت می باشد.

موریانه فساد و تبعیض و رانت خواری که به تدریج در ساختار اداری کشور رسوخ نموده می رود تا خوی اشرافیگری و نظام طبقاتی را به مملکت بازگردانده و آن را در مملت نهادینه نماید. برخورد با انحراف ایجاد شده و باز گرداندن چرخ انقلاب به مسیر اصلی خویش نیاز به اقدامی انقلابی در تغییر وضع موجود و استقرار دولتی انقلابی، کارآمد و متعهد به آرمانهای امام و رهبری و ملت انقلابی ایران دارد.

از این رو از ملت شریف ایران دعوت می کنیم برای ایرانی آباد و فردایی پر از نشاط، معنویت، آسایش، استقلال، عزت و کرامت، در روز 29 اردیبهشت با حضور پرشور رأی خود را بنام به دکتر ابراهیم رئیسی،که توان مدیریتی موفق، مبارزه باتبعیض و بی عدالتی، پاک دستی و امانت داری وتوجه ویژه به تعهد و تخصص را در صحنه عمل به اثبات رسانده است در صندوق های رأی واریز نمایید.

ستاد مردمی حمایت از حجت الاسلام و المسلمین دکتر رئیسی(سحر)

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 اردیبهشت 1396،‏ 16:23:42

تخلف انتخاباتی آشکار استاندار/ رئیس دفتر نظارت بر انتخابات: طبق قانون با استاندار برخورد می‌کنیم


استاندار خراسان جنوبی روز گذشته در جمع اهل سنت به تبلیغات آشکار انتخاباتی پرداخته است.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخبرنگار خاوستان، روز گذشته شاهد سخنرانی استاندار خراسان جنوبی در جمع اهل سنت بودیم؛ پرویزی قبل از نماز جمعه اهل سنت به ایراد سخنرانی پرداخت.

اوکه دیگر از رای دادن اهل سنت به کاندیدای دولتی ناامید شده است به جمع این مردم رفته تا با تخریب دولت قبل و البته تعریف از اقدامات دولت فعلی بتواند به خواسته های انتخاباتی خود برسد.

سخنان استاندار در جمع اهل سنت:

بدهی های این دولت متعلق به دولت قبل است/ در زمان شروع این دولت پروژه ها متوقف بود/ روحانی با انتخاب وزرای با تجربه تورم را کاهش داد/ ما تضمین می‌کنیم از رای شما حفاظت خواهیم کرد

اما این اقدامات از سوی پرویزی که مجری انتخابات در استان است یک تخلف آشکار انتخاباتی است که رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان جنوبی بر آن صحه گذاشت.

حجت الاسلام علی محمدی رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان جنوبی به سخنان استاندار خراسان جنوبی در جمع اهل سنت انتقادکرد گفت: این سخنان استاندار خلاف قانون است و ما در حال پیگیری این تخلف استاندار هستیم و وی حق ایراد این گونه سخنرانی ها را ندارد.

وی تصریح کرد: طبق ماده 73  قانون انتخابات، مقامات‌ اجرائی و نظارت انتخابات حق تبليغ له يا عليه هيچ‌يك‌ از داوطلبان انتخاباتی را نخواهند داشت و تخلف از اين قانون جرم محسوب می‌شود.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان جنوبی تاکید کرد: مقام اجرایی انتخابات نباید در بحث انتخابات و تبلیغات ورود پیدا کند و بیان اقدامات این دولت و آن دولت بپردازد.

محمدی بیان کرد: طبق قانون، ممکن است اقدامات تبلیغاتی از سوی دولتی ها، انفصال از خدمت و محکومیت و زندان دارد و تشخیص این حکم برعهده هیات نظارت بر بازرسی انتخابات ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی است.

وی خاطرنشان کرد: تذکرات لازم را به استانداراعلام می کنیم و در حال گزارش به ستاد پیشگیری از تخلفات استان و هم به شورای نگهبان کل هستیم.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان جنوبی افزود: هم ازطریق ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی و هم هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، تذکراتی را به وزرات کشور خواهد داد.

وی اظهارکرد: گزارش های تخلفات انتخاباتی از سوی فرمانداران هم تهیه و ارسال شده است.

این اقدامات تنها از سوی استاندارنبود بلکه از ابتدای ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری و جنب و جوش تبلیغاتی در کشور، فرمانداران و مجریان انتخابات در استان دست به اقدامات غیر قانونی در تعریف و تمجیدی از اقدامات دولتی ها زده اند؛ در واقع طبق ابلاغیه 19 ماده ای وزیر کشور به استان ها، مسئولان دولتی را موظف کرده است که به تبلیغات بپردازند و از دولت کنونی تعریف کنند.

در صورتی استاندار خراسان جنوبی اکنون به صورت آشکار تخلف انتخاباتی انجام می دهد که چندی پیش در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تخلف انتخاباتی یکی از فرمانداران استان، گفت: در خصوص این تخلف پیگیری می کنیم.

 حال با این اقدام استاندار کسی که خود گل سر سبد تخلفات انتخاباتی و دور زدن قانون است چطور می تواند این تذکرات را به زیر دستان خود داشته باشد؟

حال این اقدامات و تخلفات آشکار دولتی ها در تبلیغات کار را به جایی رسانده که فرماندار یکی از شهرستان استان به راحتی نام کاندیدای مدنظر خود را صریحا در شورای آموزش و پرورش مطرح کرده و اعلام کرده که من میخواهم به فلان شخص رای بدهم؛ هم چنین دیگر فرماندار استان جلسات شبانه انتخاباتی برگزار می کند و این تخلفات به راحتی آب خوردن از سوی دولتی ها سر می زند.

طبق این گزارش، امیدواریم با برخورد قاطع و صریح شورای نگهبان و ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی دیگر شاهد این گونه تخلفات در استان نباشیم و مردم بتوانند در فضای سالم انتخاباتی کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 اردیبهشت 1396،‏ 16:21:39

کاندیداها به مردم قول دهند که برای بازکردن گره‌ها نگاهشان به بیرون از مرزها نباشد


جمعی از مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی در تهران و خانواده‌های شهدا، صبح امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش فردوس برین  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام مقام معظم رهبری، در عید پرشکوه مبعث پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی (ص)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام، قشرهای مختلف مردم و سفیران کشورهای اسلامی، بعثت را برنامه ای نورانی، جاودانه و تحول آفرین برای همه جوامع بشری خواندند و با اشاره به ضرورت ایستادگی برگرفته از تعالیم اسلام در مقابل دشمنان و زورگویان جهانی، افزودند: ملت با حضور در انتخابات پیشِ رو، دشمنان اسلام و ایران را مأیوس خواهد کرد ضمن اینکه لازم است نامزدهای محترم به مردم قول دهند برای پیشرفت کشور و باز کردن گره ها، نگاهشان به خارج از مرزها نخواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک عید سعید مبعث به ملت عزیز ایران و همه مسلمانان جهان خاطرنشان کردند: بعثت رسول خاتم در دنیای غرق در تاریکی و جهل و ظلم و غرور رخ داد و پیامبر گرامی اسلام با دعوت به نور یعنی تشکیل حکومتی متکی بر عدل و انصاف و وحدت و ایستادگی در مقابل ظلم، نشان داد برنامه بعثت در همه جوامع بشری و در همه دورانها، قابل تحقق و اجراست و می تواند زیرساخت تشکیل عظیم ترین تمدن بشری قرار گیرد.

ایشان با تأکید بر نیاز عمیق بشریت امروز به برنامه بعثت، شناخت افکار عمومی جهان را از معنی و مفهوم بعثت بسیار مهم برشمردند و افزودند: بعد از تشکیل جمهوری اسلامی که رشحه ای از رشحات حکومت نبوی در آن جلوه کرد، دشمنان جوامع بشری، خصومت و مبارزه با منشأ این حرکت عظیم یعنی اسلام را در دستور کار جدی قرار دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «توانایی بی بدیل اسلام در رشد و شکوفایی جوامع انسانی»، «ظرفیت شکل دهی به تمدن توأمان مادی و معنوی» و نیز «قدرت اسلام در مقابله با ظلم و تعدی» را از دلایل اصلی دشمنی مستکبران با دین مبین اسلام برشمردند.
ایشان افزودند: تشکیل گروههای تروریستی به نام اسلام و تفرقه انگیزی میان کشورهای اسلامی از جمله در عراق و سوریه و بحرین و یمن از توطئه های امریکای ظالم و رژیم خبیث صهیونیستی برای مقابله با اسلام است.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: البته ظالمان جهانی با جمهوری اسلامی بیشتر از دیگر کشورهای مسلمان دشمنند اما مشکل اصلی آنها اصلِ اسلام است و این واقعیت را باید همه مسلمانان درک کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درک علت دشمنی مستکبران با اسلام را وظیفه مسئولان کشورهای اسلامی خواندند و افزودند: دولتهای اسلامی باید بفهمند که هدف امریکا از همراهی با یک کشور اسلامی و دشمنی با یک کشور دیگر، جلوگیری از وحدت جهان اسلام و مانع تراشی بر سر راه درک مشترک مسلمانان از منافع جوامع اسلامی است.

رهبر انقلاب با ابراز تأسف از توفیق سیاستهای تفرقه افکنانه امریکاییها در منطقه افزودند: غارتگران دستشان در جیب برخی کشورهای منطقه است و برای ادامه این کار، سعی می کنند جمهوری اسلامی یا ایران یا تشیّع را دشمن آنها جلوه دهند اما همه باید این نکته را درک کنیم که اتحاد و ایستادگی در مقابل زورگویان، راه پیشرفت جهان اسلام است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، عزم و اراده ملت ایران را در مقابله با زورگویی ها، اختلال ناپذیر و قاطع خواندند و خاطر نشان کردند: همه ملت، جوانان و مردم انقلابی و مؤمن در مقابل مستکبران ایستاده اند و در هر کشوری، این ایستادگیِ بر گرفته از بعثت پیامبر محقق شود، دشمنان هیچ تعرض و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

رهبر انقلاب اسلامی، «ایمان و اتحاد و حضور در صحنه» ملت را عامل شجاعت و ایستادگی جمهوری اسلامی برشمردند و تأکید کردند: شرکت در انتخابات پیشِ رو از مظاهر مهم حضور پر طراوت مردم در صحنه است.

ایشان با اشاره به ابعاد مختلف انتخابات افزودند: شرکت در انتخابات در نظام اسلامی، وظیفه مردم و تبلور «شأن و حق و قدرت» آنان در شکل دهی به رأس اجرایی حکومت است، ضمن اینکه ایستادگیِ یکپارچه ملت، جسارت دشمن و توانایی تحرک و تعرض را از او سلب می کند.

رهبر انقلاب اسلامی، سیاست‌های مشترک و تهدید آمیز همه مسئولان گذشته و حال آمریکا را در مخالفت با ملت ایران، نشانه نیت خباثت آلود مسئولان همه جریان‌های سیاسی این کشور دانستند و افزودند: امریکایی ها در همه زمانها برای ضربه زدن به ایران هر کاری می توانستند انجام داده‌اند اما همه بدانند هر کسی علیه ملت ایران تعرض کند، بدون تردید، به ضرر خودش تمام می شود چرا که عکس العمل ملت ایران در مقابل این حرکت، مستحکم خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آینده مردم ایران را به فضل الهی، و در پرتو ایمان و ایستادگی ملت، بهتر از گذشته خواندند و تأکید کردند: باید این «ایمان، اتحاد، ایستادگی و حضور در صحنه» را حفظ کرد و با استفاده از توانایی‌ها و ظرفیتهای داخلی و برنامه ریزی عاقلانه، ساخت درونی نظام را چنان مستحکم کرد که دشمن از توطئه هایش مأیوس شود و دست از دشمنی بردارد.

رهبر انقلاب در پایان سخنانشان از نامزدهای انتخابات خواستند در تبلیغات و برنامه هایشان به مردم یک قول دهند: قول بدهند که برای پیشرفت کشور، توسعه اقتصادی و باز کردن گره ها، به بیرون از مرزها، نگاه نخواهند کرد بلکه به توانایی های ملت و ظرفیتهای کشور چشم می دوزند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، رئیس‌جمهور، مبعث را سرآغاز آخرین پیام الهی برای بشریت خواند و گفت: پیامبر اسلام (ص) با بعثت خود مردم را در مسیر برادری و عدالت قرار داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه جهان اسلام گرفتار خشونت، ترور، تکفیر، بی‌ثباتی و ناامنی است، افزود: امروز در جهان اسلام بیش از هر زمان دیگر به شنیدن پیام بعثت پیامبر اسلام(ص) نیازمندیم و باید همه تلاش‌ها را به کار گرفت تا کشورهای اسلامی از مشکلات و ناامنی رهایی یابند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
30 فروردین 1396،‏ 14:21:57

تعیین رئیس ستاد انتخابات؛ اقدام زودهنگام رئیس جمهور/ اختلافات؛ عامل تعیین دو رئیس و دو ستاد برای روحانی در خراسان جنوبی/ جای خالی مهدی آیتی

رئیس ستادهای انتخابات روحانی در سراسر کشور تعیین شده اند، اما امسال در خراسان جنوبی نه تنها مثل دور گذشته مهدی آیتی به عنوان رئیس ستاد انتخابات معرفی نشده بلکه تاکنون دو ستاد تبلیغاتی برای این کاندیدا ایجاد شده و محمد دیمه ور و محسن آیتی( پسر دایی مهدی آیتی) به عنوان رئیس ستاد انتخابات روحانی معرفی شده اند .

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرنگار خاورستان، هم اکنون انتخابات مهم ریاست جمهوری کشور در پیش رو است و معمولا قبل از برگزاری این انتخابات ، ستادهای انتخاباتی کاندیداها در تمام استان ها و شهرستان های کشور برای پیاده سازی های برنامه ها و تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مورد نظر راه اندازی می شود. همچنین در هر استانی، یکی از افراد همسو با کاندیدا و صاحب نظر در عرصه سیاست به عنوان رئیس ستاد انتخابات تعیین می شود.

با توجه به اینکه هنوز تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام نشده است، تاکنون به جز حسن روحانی رئیس جمهور کشور، کسی برای ایجاد ستادهای تبلیغاتی در استان ها اقدام رسمی نکرده است . اما علی رغم اینکه هنوز تایید صلاحیت آقای روحانی معلوم نشده است، وی در اقدامی زودهنگام، نسبت به تعیین رئیس ستاد تبلیغات انتخاباتی در بسیاری از استان ها از جمله خراسان جنوبی اقدام کرده است.

رئیس ستاد تبلیغات انتخاباتی روحانی در خراسان جنوبی در دور قبل مهدی آیتی بود اما امسال در خراسان جنوبی نه تنها مثل دور گذشته مهدی آیتی به عنوان رئیس ستاد انتخابات معرفی نشده بلکه تاکنون  دو ستاد تبلیغاتی برای این کاندیدا ایجاد شده که در همین راستا تاکنون دو نفر؛ محمد دیمه ور و محسن آیتی( پسر دایی مهدی آیتی) به عنوان رئیس ستاد انتخابات روحانی معرفی شده اند .

محمد دیمه ور با امضائ شریعتمداری به عنوان مسئول ستاد استانی تعیین شده و محسن آیتی به عنوان مسئول ستاد روحانی از سوی حزب اعتدال و توسعه استان و با امضای جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد معرفی شده است .

البته ابلاغ مسئول ستاد جداگانه در انتخابات قبلی هم برای روحانی رخ داد که البته در همان زمان هم باعث اختلافاتی در بین کارکرد آنها شد . همین ابلاغ دو ستاد برای روحانی نیز نشان از اختلافات درون گروهی برای تبلیغ بر روی روحانی است که نمونه ای از آن را در انتخابات قبلی نیز شاهد بودیم.

این در حالی است که معمولا رئیس ستاد تبلیغات انتخاباتی برای دور دوم یک کاندیدا، همان فردی است که در دور اول به عنوان رئیس ستاد انتخابات تعیین شده بود که در این خصوص می توان به آقای امینی رئیس ستاد روحانی در خراسان رضوی اشاره کرد، اما امسال جای مهدی آیتی در ستاد انتخاباتی روحانی خالی است.

نظر مهدی آیتی که رئیس ستاد روحانی در انتخابات یازدهم و همچنین یکی از چهره های معروف اصلاحات در خراسان جنوبی است؛ در خصوص عملکرد و سیاست های روحانی تغییر کرده که وی به عنوان رئیس ستاد تبلیغات در این دور از انتخابات، انتخاب نشده است.

مهدی آیتی در این اواخر با مصاحبه به خبرگزاری های مختلف از جمله خاورستان و فارس نسبت به عملکرد دولت یازدهم نقدهای مختلف و اساسی مطرح کرده است.
اینکه رئیس ستاد روحانی در دور یازدهم ریاست جمهوری این بار به یکی از منتقدان اصلی دولت تبدیل شده جای تامل بسیار دارد .

واگویه های مهدی آیتی در خصوص دولت یازدهم را می توانید از لینک های ذیل دریافت کنید :

مهدی آیتی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

شب بخیر آقای روحانی! دولت به پایان رسید اما وعده‌ها عملی نشد/عارف با توصیه‌، رئیس شورای سیاست‌گذاری شد/ اصلاح‌طلبان باید روحانی را طلاق سیاسی بدهند

بخش اول/ مهدی آیتی در گفت‌وگوی تفصیلی با خاورستان:

شاخص‌های دولت روحانی نسبت به احمدی‌نژاد رشد نداشته است/ روحانی مدیر اجرایی قوی و موفقی نیست

رئیس ستاد تبلیغاتی روحانی در گفتگو با خاورستان / بخش دوم

حمایت از روحانی از سرناچاری و انتخاب بین بد و بدتر است / اصلاحات هیچ چاره ای ندارد که از روحانی حمایت کند

مهدی آیتی در بازدید از غرفه خراسان جنوبی در نمایشگاه مطبوعات:

برآورده نشدن انتظارات مردم از دولت، باعث ریزش آرای روحانی در انتخابات 96 خواهد بود

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها