کد مطلب:
10 اردیبهشت 1396،‏ 17:18:36

حضور مردم سایه جنگ را از کشور رفع کرده، نه مسؤولین/ برای خدمت به طبقات ضعیف وارد میدان شوید/ جز با کار جهادی و انقلابی کشور به سامان نمی‌رسد


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: گاهی می‌شنویم بعضی می‌گویند یا در گذشته گفته‌اند که وقتی ما آمدیم مسؤولیت پیدا کردیم، توانستیم سایه جنگ را از سر کشور رفع کنیم، اما این حرف‌ها درست نیست و واقعیت آن است که در تمامی سال‌های متمادی، حضور ملت در صحنه، موجب رفع سایه جنگ و تعرض از سر ایران شده است.

به گزارش فردوس برین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان، کارگری را مایه افتخار خواندند و با تأکید بر تأمین «امنیت شغلی و معیشتِ» جامعه کارگری افزودند: حضور کارگران و همه قشرهای ملت در صحنه همواره سایه جنگ و تعرض دشمنان را از سر ملت ایران کم کرده و در انتخابات پیش رو نیز هرکس، «کشور، نظام و امنیت» را دوست دارد در انتخابات شرکت کند زیرا این حضور تعیین کننده، شرّ دشمن را از سر کشور کم خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، محبت و معرفت و اظهار ارادت به آن حضرت را مایه افتخار ملت دانستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، کارگر را «ستون فقرات اقتصاد و تولید» خواندند و افزودند: برای داشتن اقتصاد «پیشرفته و مستقل» و رونق اقتصادی باید به قشر کارگر اهمیت فراوان داد و اگر بخواهیم جامعه کارگری از امتیازات و حقوق شایسته برخوردار باشد، باید بر روی «تولید ملی» تکیه و تأکید کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی، دلگرم شدن کارگران در جامعه را موجب سامان‌یافتن وضع اقتصادی دانستند و گفتند: مشکل اقتصاد کشور بدون راه‌حل نیست و گره‌ای نیست که بازنشدنی باشد و یکی از الزامات مهم در این گره‌گشایی، ملاحظه و رعایت حقوق کارگران است.

ایشان خاطرنشان کردند: جامعه کارگری باید احساس تکریم و احترام و سربلندی کند و قدر کار او دانسته شود و در این صورت، خستگی و بی‌حوصلگی و بی‌اعتنایی به کار وجود نخواهد داشت.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر «ترویج فرهنگ کار و اهمیت کار» افزودند: نفس علاقه و اشتیاق به کار باید در جامعه ترویج پیدا کند و کار چنان ارزشمند شناخته شود که کارگر با افتخار بگوید کارگر هستم و در گفتن این موضوع، احساس حقارت نکند.

ایشان، «تأمین امنیت شغلی» و «تأمین معیشت کارگران» را دو وظیفه مهم مسئولان خواندند و گفتند: دولت، کارفرما، کارگر و کارآفرین هر یک به سهم خود در سامان یافتن مشکلات جامعه کارگری در این زمینه مسئول هستند و باید وظایف خود را دنبال کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، هدف از بیان این مطالب و تأکید بر اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سالها را ایجاد یک گفتمان و خواست عمومی خواندند و افزودند: تبدیل شدن یک موضوع به خواست عمومی، موجب تحقق آن می‌شود و مسئولان نیز در آن جهت حرکت خواهند کرد.

ایشان با اشاره به نقش‌آفرینی سیاسی و اجتماعی کارگران در کشورهای مختلف و تلاش دشمنان برای رو در رو قرار دادن جامعه کارگری با جمهوری اسلامی از همان روزهای اول انقلاب، گفتند: با وجود این تلاشها، کارگران همیشه جانب نظام را گرفتند و از آن حمایت کردند و در واقع جامعه متدین و فعال کارگری در طول این سالها به دشمنان کشور سیلی زده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: جمهوری اسلامی و همه دست‌اندرکاران باید سپاسگزار و قدردان جامعه کارگری باشند زیرا جامعه کارگری همواره در کنار و همراه نظام بوده و پس از این نیز به فضل الهی همین‌گونه خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید فراوان بر مسئله اشتغال، این مسئله را در درجه اول اهمیت خواندند و افزودند: اگر مسئله اشتغال به شکل مناسبی حل شود، آسیبهای اجتماعی از جمله مواد مخدر، مشکلات جوانان و آفتهای ناشی از بیکاری و بیکارگی هم کاهش محسوس خواهد یافت.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: هر کس مسئول اجرایی کشور شود و همه کسانی که در دولت آینده مسئولیت بخشهای اقتصادی را بر عهده می گیرند، باید از همان روز اول، همت و تلاش خود را به حل مشکل اشتغال معطوف کنند، چرا که در این موضوع مهم، حتی یک روز تأخیر جایز نیست.

ایشان، توجه به تولید ملی در همه‌ی ابعاد صنعتی، کشاورزی، خدمات و دیگر عرصه ها را لازمه حل مشکل اشتغال برشمردند و خاطرنشان کردند: مسئولان دولتِ بعدی باید در اولین فرصت با برنامه‌ریزی به این موضوع بپردازند.

رهبر انقلاب در ادامه سخنانشان با ابراز خرسندی از اینکه فضای انتخاباتی در کشور در حال گرم شدن است، افزودند: ملت عزیز بدانند حضور در انتخابات در موضوع امنیت ملی تعیین کننده است و اگر مردم پای صندوقهای رأی بیایند، کشور در امنیت باقی خواهد ماند.

ایشان با استناد به اطلاعات موثق افزودند: ترس از حضور ملت در صحنه، علت اصلی خودداری دشمنان پررو، وقیح و گردن‌کلفت از هر عمل و اقدام سخت در مقابل ایران است چرا که دشمنان از حضور مردم در صحنه، به معنای واقعی کلمه می ترسند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: اگر میان ملت و نظام فاصله بیفتد و مردم به صحنه نیایند، دشمنان هر کاری بخواهند انجام می دهند چرا که این کارها برای آنها خیلی هم سخت نیست همانطور که در جاهای دیگر دنیا این کارها را کرده اند.

رهبر انقلاب با انتقاد از کسانی که حضور خود را موجب دور شدن سایه جنگ از کشور می‌دانند، افزودند: گاهی می‌شنویم بعضی می‌گویند یا در گذشته گفته‌اند که وقتی ما آمدیم مسئولیت پیدا کردیم، توانستیم سایه جنگ را از سر کشور رفع کنیم، اما این حرفها درست نیست و واقعیت آن است که در تمامی سالهای متمادی، حضور ملت در صحنه، موجب رفع سایه جنگ و تعرض از سر ایران شده است.

ایشان، مهمترین مظهر این حضور ملی را شرکت در انتخابات خواندند و افزودند: هرگز نمی‌گویم به چه کسی رأی بدهید یا ندهید، اما اصرار دارم که در پای صندوق رأی حاضر باشید و به هر کسی تشخیص می دهید رأی دهید.

رهبر انقلاب در جمع بندی این بخش از سخنانشان تأکید کردند: هرکس کشور، نظام و امنیت را دوست دارد در انتخابات شرکت کند، این حضور تعیین کننده شرّ دشمن را از سرِ کشور کم خواهد کرد.

ایشان با تجلیل از پیوندهای عمیق و همراهی مردم با نظام در همه دشواریهای چهل سال گذشته، افزودند: پیشرفت، اقتدار، آبرو، عزت و نفوذ امروز جمهوری اسلامی در منطقه مرهون همراهی و همدلی ملت با نظام است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ضرورت فکر و تأمل و مشورت برای رأی دادن به نامزدها افزودند: هرکس براساس منطق و فکر، به نامزدی رأی دهد، حتی اگر در تشخیص اشتباه کرده باشد، نزد خداوند معذور است اما اگر سرسری و بی دقت انتخاب کند، پیش پروردگار و حتی وجدان خود عذری ندارد.

رهبر انقلاب پس از بیان این نکات مهم برای مردم، به بیان چند توصیه به شش نامزد انتخابات پرداختند.

توصیه اول ایشان به نامزدها این بود که نیت خود را خدایی کنید و برای خدمت تلاش کنید نه برای قدرت، چرا که هرکس برای خدمت به مردم بویژه طبقات ضعیف وارد میدان شود، هر حرف و حرکت او اجر و حسنه دارد.

دومین توصیه رهبر انقلاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، اعلام صریح حمایت از قشرهای ضعیف بود.

ایشان افزودند: به‌گونه‌ای شعارها و برنامه‌ها را مطرح کنید که همه بدانند با هدف اصلی حمایت از طبقات ضعیف وارد عرصه شده اید و حل این مشکل مهم برای شما در اولویت جدی قرار دارد.

رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر خطاب به نامزدها گفتند: بین خود و خدا عهد کنید که اگر مردم به شما رأی دادند، اولویتها را رعایت کنید و به قشرهایی بیشتر توجه کنید که نیاز به مراقبت بیشتر دارند.

ایشان، «کار انقلابی و جهادی» را تنها راه سامان یافتن مشکلات کشور دانستند و افزودند: مردم و نامزدها بدانند که برای حل مشکلات موجود باید مثل یک جهادگر، کمر بسته‌ی خدمت بود و با کار «پرحجم و با کیفیت، مجاهدانه و انقلابی»، بن بست ها را شکافت و کشور را به پیش برد.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از کسانی که انقلابی بودن را مترادف بی نظمی توصیف می کنند خاطرنشان کردند: نظم از خطوط اصلی انقلابی‌گری است، انقلابی‌گری یعنی سرگرم تشریفات و حاشیه و کارهای زرق و برق‌دار نشدن و تلاش بی پایان و خستگی ناپذیر برای حل مشکلات مردم و گشودن گره های تولید و کار و اشتغال با راههای میان‌بر.

رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنانشان به مسئولان همه دستگاههای ذی‌ربط در انتخابات اعم از وزارت کشور، شورای نگهبان، صدا و سیما و دیگر دستگاهها تأکید کردند: آرای مردم امانت است؛ در نهایت احتیاط و مراقبت این امانت سنگین را حفظ کنید و اجازه دست درازی به احدی را ندهید.

ایشان رعایت دقیق، بدون استثنا، و بدون رودربایستی قانون را لازمه برگزاری انتخاباتی مطلوب و مورد رضایت پروردگار خواندند و این جمله اساسی سالهای اخیر خود را تکرار کردند: «رأی مردم حق الناس است و اگر کسی به حق الناس تعرض کند، از عهده آن بر نخواهد آمد».

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنانی ایجاد اشتغال از طریق توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط را تنها راه مؤثر اشتغال‌زایی در جامعه دانست و افزود: در چهار سال گذشته حدود 2 میلیون شغل در کشور ایجاد شد اما با توجه به ورودی‌های جمعیت، این مقدار شغل پاسخ‌گوی نیازها نیست.

آقای ربیعی کارگران و بیکاران را از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه خواند و با اشاره به کاهش قدرت خرید کارگران و بازنشستگان، گفت: تلاش کرده‌ایم سیاست تعیین دستمزد را به گونه‌ای نهادینه کنیم که تا حدودی زمینه برای جبران قدرت خرید کارگران و بازنشستگان فراهم شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 اردیبهشت 1396،‏ 16:23:42

تخلف انتخاباتی آشکار استاندار/ رئیس دفتر نظارت بر انتخابات: طبق قانون با استاندار برخورد می‌کنیم


استاندار خراسان جنوبی روز گذشته در جمع اهل سنت به تبلیغات آشکار انتخاباتی پرداخته است.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخبرنگار خاوستان، روز گذشته شاهد سخنرانی استاندار خراسان جنوبی در جمع اهل سنت بودیم؛ پرویزی قبل از نماز جمعه اهل سنت به ایراد سخنرانی پرداخت.

اوکه دیگر از رای دادن اهل سنت به کاندیدای دولتی ناامید شده است به جمع این مردم رفته تا با تخریب دولت قبل و البته تعریف از اقدامات دولت فعلی بتواند به خواسته های انتخاباتی خود برسد.

سخنان استاندار در جمع اهل سنت:

بدهی های این دولت متعلق به دولت قبل است/ در زمان شروع این دولت پروژه ها متوقف بود/ روحانی با انتخاب وزرای با تجربه تورم را کاهش داد/ ما تضمین می‌کنیم از رای شما حفاظت خواهیم کرد

اما این اقدامات از سوی پرویزی که مجری انتخابات در استان است یک تخلف آشکار انتخاباتی است که رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان جنوبی بر آن صحه گذاشت.

حجت الاسلام علی محمدی رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان جنوبی به سخنان استاندار خراسان جنوبی در جمع اهل سنت انتقادکرد گفت: این سخنان استاندار خلاف قانون است و ما در حال پیگیری این تخلف استاندار هستیم و وی حق ایراد این گونه سخنرانی ها را ندارد.

وی تصریح کرد: طبق ماده 73  قانون انتخابات، مقامات‌ اجرائی و نظارت انتخابات حق تبليغ له يا عليه هيچ‌يك‌ از داوطلبان انتخاباتی را نخواهند داشت و تخلف از اين قانون جرم محسوب می‌شود.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان جنوبی تاکید کرد: مقام اجرایی انتخابات نباید در بحث انتخابات و تبلیغات ورود پیدا کند و بیان اقدامات این دولت و آن دولت بپردازد.

محمدی بیان کرد: طبق قانون، ممکن است اقدامات تبلیغاتی از سوی دولتی ها، انفصال از خدمت و محکومیت و زندان دارد و تشخیص این حکم برعهده هیات نظارت بر بازرسی انتخابات ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی است.

وی خاطرنشان کرد: تذکرات لازم را به استانداراعلام می کنیم و در حال گزارش به ستاد پیشگیری از تخلفات استان و هم به شورای نگهبان کل هستیم.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان جنوبی افزود: هم ازطریق ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی و هم هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، تذکراتی را به وزرات کشور خواهد داد.

وی اظهارکرد: گزارش های تخلفات انتخاباتی از سوی فرمانداران هم تهیه و ارسال شده است.

این اقدامات تنها از سوی استاندارنبود بلکه از ابتدای ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری و جنب و جوش تبلیغاتی در کشور، فرمانداران و مجریان انتخابات در استان دست به اقدامات غیر قانونی در تعریف و تمجیدی از اقدامات دولتی ها زده اند؛ در واقع طبق ابلاغیه 19 ماده ای وزیر کشور به استان ها، مسئولان دولتی را موظف کرده است که به تبلیغات بپردازند و از دولت کنونی تعریف کنند.

در صورتی استاندار خراسان جنوبی اکنون به صورت آشکار تخلف انتخاباتی انجام می دهد که چندی پیش در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تخلف انتخاباتی یکی از فرمانداران استان، گفت: در خصوص این تخلف پیگیری می کنیم.

 حال با این اقدام استاندار کسی که خود گل سر سبد تخلفات انتخاباتی و دور زدن قانون است چطور می تواند این تذکرات را به زیر دستان خود داشته باشد؟

حال این اقدامات و تخلفات آشکار دولتی ها در تبلیغات کار را به جایی رسانده که فرماندار یکی از شهرستان استان به راحتی نام کاندیدای مدنظر خود را صریحا در شورای آموزش و پرورش مطرح کرده و اعلام کرده که من میخواهم به فلان شخص رای بدهم؛ هم چنین دیگر فرماندار استان جلسات شبانه انتخاباتی برگزار می کند و این تخلفات به راحتی آب خوردن از سوی دولتی ها سر می زند.

طبق این گزارش، امیدواریم با برخورد قاطع و صریح شورای نگهبان و ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی دیگر شاهد این گونه تخلفات در استان نباشیم و مردم بتوانند در فضای سالم انتخاباتی کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 اردیبهشت 1396،‏ 16:21:39

کاندیداها به مردم قول دهند که برای بازکردن گره‌ها نگاهشان به بیرون از مرزها نباشد


جمعی از مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی در تهران و خانواده‌های شهدا، صبح امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش فردوس برین  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام مقام معظم رهبری، در عید پرشکوه مبعث پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی (ص)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام، قشرهای مختلف مردم و سفیران کشورهای اسلامی، بعثت را برنامه ای نورانی، جاودانه و تحول آفرین برای همه جوامع بشری خواندند و با اشاره به ضرورت ایستادگی برگرفته از تعالیم اسلام در مقابل دشمنان و زورگویان جهانی، افزودند: ملت با حضور در انتخابات پیشِ رو، دشمنان اسلام و ایران را مأیوس خواهد کرد ضمن اینکه لازم است نامزدهای محترم به مردم قول دهند برای پیشرفت کشور و باز کردن گره ها، نگاهشان به خارج از مرزها نخواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک عید سعید مبعث به ملت عزیز ایران و همه مسلمانان جهان خاطرنشان کردند: بعثت رسول خاتم در دنیای غرق در تاریکی و جهل و ظلم و غرور رخ داد و پیامبر گرامی اسلام با دعوت به نور یعنی تشکیل حکومتی متکی بر عدل و انصاف و وحدت و ایستادگی در مقابل ظلم، نشان داد برنامه بعثت در همه جوامع بشری و در همه دورانها، قابل تحقق و اجراست و می تواند زیرساخت تشکیل عظیم ترین تمدن بشری قرار گیرد.

ایشان با تأکید بر نیاز عمیق بشریت امروز به برنامه بعثت، شناخت افکار عمومی جهان را از معنی و مفهوم بعثت بسیار مهم برشمردند و افزودند: بعد از تشکیل جمهوری اسلامی که رشحه ای از رشحات حکومت نبوی در آن جلوه کرد، دشمنان جوامع بشری، خصومت و مبارزه با منشأ این حرکت عظیم یعنی اسلام را در دستور کار جدی قرار دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «توانایی بی بدیل اسلام در رشد و شکوفایی جوامع انسانی»، «ظرفیت شکل دهی به تمدن توأمان مادی و معنوی» و نیز «قدرت اسلام در مقابله با ظلم و تعدی» را از دلایل اصلی دشمنی مستکبران با دین مبین اسلام برشمردند.
ایشان افزودند: تشکیل گروههای تروریستی به نام اسلام و تفرقه انگیزی میان کشورهای اسلامی از جمله در عراق و سوریه و بحرین و یمن از توطئه های امریکای ظالم و رژیم خبیث صهیونیستی برای مقابله با اسلام است.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: البته ظالمان جهانی با جمهوری اسلامی بیشتر از دیگر کشورهای مسلمان دشمنند اما مشکل اصلی آنها اصلِ اسلام است و این واقعیت را باید همه مسلمانان درک کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درک علت دشمنی مستکبران با اسلام را وظیفه مسئولان کشورهای اسلامی خواندند و افزودند: دولتهای اسلامی باید بفهمند که هدف امریکا از همراهی با یک کشور اسلامی و دشمنی با یک کشور دیگر، جلوگیری از وحدت جهان اسلام و مانع تراشی بر سر راه درک مشترک مسلمانان از منافع جوامع اسلامی است.

رهبر انقلاب با ابراز تأسف از توفیق سیاستهای تفرقه افکنانه امریکاییها در منطقه افزودند: غارتگران دستشان در جیب برخی کشورهای منطقه است و برای ادامه این کار، سعی می کنند جمهوری اسلامی یا ایران یا تشیّع را دشمن آنها جلوه دهند اما همه باید این نکته را درک کنیم که اتحاد و ایستادگی در مقابل زورگویان، راه پیشرفت جهان اسلام است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، عزم و اراده ملت ایران را در مقابله با زورگویی ها، اختلال ناپذیر و قاطع خواندند و خاطر نشان کردند: همه ملت، جوانان و مردم انقلابی و مؤمن در مقابل مستکبران ایستاده اند و در هر کشوری، این ایستادگیِ بر گرفته از بعثت پیامبر محقق شود، دشمنان هیچ تعرض و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

رهبر انقلاب اسلامی، «ایمان و اتحاد و حضور در صحنه» ملت را عامل شجاعت و ایستادگی جمهوری اسلامی برشمردند و تأکید کردند: شرکت در انتخابات پیشِ رو از مظاهر مهم حضور پر طراوت مردم در صحنه است.

ایشان با اشاره به ابعاد مختلف انتخابات افزودند: شرکت در انتخابات در نظام اسلامی، وظیفه مردم و تبلور «شأن و حق و قدرت» آنان در شکل دهی به رأس اجرایی حکومت است، ضمن اینکه ایستادگیِ یکپارچه ملت، جسارت دشمن و توانایی تحرک و تعرض را از او سلب می کند.

رهبر انقلاب اسلامی، سیاست‌های مشترک و تهدید آمیز همه مسئولان گذشته و حال آمریکا را در مخالفت با ملت ایران، نشانه نیت خباثت آلود مسئولان همه جریان‌های سیاسی این کشور دانستند و افزودند: امریکایی ها در همه زمانها برای ضربه زدن به ایران هر کاری می توانستند انجام داده‌اند اما همه بدانند هر کسی علیه ملت ایران تعرض کند، بدون تردید، به ضرر خودش تمام می شود چرا که عکس العمل ملت ایران در مقابل این حرکت، مستحکم خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آینده مردم ایران را به فضل الهی، و در پرتو ایمان و ایستادگی ملت، بهتر از گذشته خواندند و تأکید کردند: باید این «ایمان، اتحاد، ایستادگی و حضور در صحنه» را حفظ کرد و با استفاده از توانایی‌ها و ظرفیتهای داخلی و برنامه ریزی عاقلانه، ساخت درونی نظام را چنان مستحکم کرد که دشمن از توطئه هایش مأیوس شود و دست از دشمنی بردارد.

رهبر انقلاب در پایان سخنانشان از نامزدهای انتخابات خواستند در تبلیغات و برنامه هایشان به مردم یک قول دهند: قول بدهند که برای پیشرفت کشور، توسعه اقتصادی و باز کردن گره ها، به بیرون از مرزها، نگاه نخواهند کرد بلکه به توانایی های ملت و ظرفیتهای کشور چشم می دوزند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، رئیس‌جمهور، مبعث را سرآغاز آخرین پیام الهی برای بشریت خواند و گفت: پیامبر اسلام (ص) با بعثت خود مردم را در مسیر برادری و عدالت قرار داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه جهان اسلام گرفتار خشونت، ترور، تکفیر، بی‌ثباتی و ناامنی است، افزود: امروز در جهان اسلام بیش از هر زمان دیگر به شنیدن پیام بعثت پیامبر اسلام(ص) نیازمندیم و باید همه تلاش‌ها را به کار گرفت تا کشورهای اسلامی از مشکلات و ناامنی رهایی یابند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
30 فروردین 1396،‏ 14:21:57

تعیین رئیس ستاد انتخابات؛ اقدام زودهنگام رئیس جمهور/ اختلافات؛ عامل تعیین دو رئیس و دو ستاد برای روحانی در خراسان جنوبی/ جای خالی مهدی آیتی

رئیس ستادهای انتخابات روحانی در سراسر کشور تعیین شده اند، اما امسال در خراسان جنوبی نه تنها مثل دور گذشته مهدی آیتی به عنوان رئیس ستاد انتخابات معرفی نشده بلکه تاکنون دو ستاد تبلیغاتی برای این کاندیدا ایجاد شده و محمد دیمه ور و محسن آیتی( پسر دایی مهدی آیتی) به عنوان رئیس ستاد انتخابات روحانی معرفی شده اند .

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرنگار خاورستان، هم اکنون انتخابات مهم ریاست جمهوری کشور در پیش رو است و معمولا قبل از برگزاری این انتخابات ، ستادهای انتخاباتی کاندیداها در تمام استان ها و شهرستان های کشور برای پیاده سازی های برنامه ها و تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مورد نظر راه اندازی می شود. همچنین در هر استانی، یکی از افراد همسو با کاندیدا و صاحب نظر در عرصه سیاست به عنوان رئیس ستاد انتخابات تعیین می شود.

با توجه به اینکه هنوز تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام نشده است، تاکنون به جز حسن روحانی رئیس جمهور کشور، کسی برای ایجاد ستادهای تبلیغاتی در استان ها اقدام رسمی نکرده است . اما علی رغم اینکه هنوز تایید صلاحیت آقای روحانی معلوم نشده است، وی در اقدامی زودهنگام، نسبت به تعیین رئیس ستاد تبلیغات انتخاباتی در بسیاری از استان ها از جمله خراسان جنوبی اقدام کرده است.

رئیس ستاد تبلیغات انتخاباتی روحانی در خراسان جنوبی در دور قبل مهدی آیتی بود اما امسال در خراسان جنوبی نه تنها مثل دور گذشته مهدی آیتی به عنوان رئیس ستاد انتخابات معرفی نشده بلکه تاکنون  دو ستاد تبلیغاتی برای این کاندیدا ایجاد شده که در همین راستا تاکنون دو نفر؛ محمد دیمه ور و محسن آیتی( پسر دایی مهدی آیتی) به عنوان رئیس ستاد انتخابات روحانی معرفی شده اند .

محمد دیمه ور با امضائ شریعتمداری به عنوان مسئول ستاد استانی تعیین شده و محسن آیتی به عنوان مسئول ستاد روحانی از سوی حزب اعتدال و توسعه استان و با امضای جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد معرفی شده است .

البته ابلاغ مسئول ستاد جداگانه در انتخابات قبلی هم برای روحانی رخ داد که البته در همان زمان هم باعث اختلافاتی در بین کارکرد آنها شد . همین ابلاغ دو ستاد برای روحانی نیز نشان از اختلافات درون گروهی برای تبلیغ بر روی روحانی است که نمونه ای از آن را در انتخابات قبلی نیز شاهد بودیم.

این در حالی است که معمولا رئیس ستاد تبلیغات انتخاباتی برای دور دوم یک کاندیدا، همان فردی است که در دور اول به عنوان رئیس ستاد انتخابات تعیین شده بود که در این خصوص می توان به آقای امینی رئیس ستاد روحانی در خراسان رضوی اشاره کرد، اما امسال جای مهدی آیتی در ستاد انتخاباتی روحانی خالی است.

نظر مهدی آیتی که رئیس ستاد روحانی در انتخابات یازدهم و همچنین یکی از چهره های معروف اصلاحات در خراسان جنوبی است؛ در خصوص عملکرد و سیاست های روحانی تغییر کرده که وی به عنوان رئیس ستاد تبلیغات در این دور از انتخابات، انتخاب نشده است.

مهدی آیتی در این اواخر با مصاحبه به خبرگزاری های مختلف از جمله خاورستان و فارس نسبت به عملکرد دولت یازدهم نقدهای مختلف و اساسی مطرح کرده است.
اینکه رئیس ستاد روحانی در دور یازدهم ریاست جمهوری این بار به یکی از منتقدان اصلی دولت تبدیل شده جای تامل بسیار دارد .

واگویه های مهدی آیتی در خصوص دولت یازدهم را می توانید از لینک های ذیل دریافت کنید :

مهدی آیتی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

شب بخیر آقای روحانی! دولت به پایان رسید اما وعده‌ها عملی نشد/عارف با توصیه‌، رئیس شورای سیاست‌گذاری شد/ اصلاح‌طلبان باید روحانی را طلاق سیاسی بدهند

بخش اول/ مهدی آیتی در گفت‌وگوی تفصیلی با خاورستان:

شاخص‌های دولت روحانی نسبت به احمدی‌نژاد رشد نداشته است/ روحانی مدیر اجرایی قوی و موفقی نیست

رئیس ستاد تبلیغاتی روحانی در گفتگو با خاورستان / بخش دوم

حمایت از روحانی از سرناچاری و انتخاب بین بد و بدتر است / اصلاحات هیچ چاره ای ندارد که از روحانی حمایت کند

مهدی آیتی در بازدید از غرفه خراسان جنوبی در نمایشگاه مطبوعات:

برآورده نشدن انتظارات مردم از دولت، باعث ریزش آرای روحانی در انتخابات 96 خواهد بود

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
27 فروردین 1396،‏ 15:43:02

وظیفه فوری مسئولان کمک به آسیب دیدگان سیل‌زده است


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با صدور پیامی ضمن تسلیت حادثه مصیبت‌بار سیل در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی تأکید کردند: وظیفه فوری مسئولان ذیربط، کمک به آسیب دیدگان و کاستن از رنج و اندوه آنان است.

به گزارش فردوس برین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در پی جاری شدن سیل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی و کردستان و اردبیل که به جان باختن تعدادی از هم‌میهنان منجر شد، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت این حادثه مصیبت‌بار تأکید کردند: وظیفه فوری مسئولان ذیربط، کمک به آسیب دیدگان و کاستن از رنج و اندوه آنان است.

متن پیام رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

بسمه­ تعالی

حادثه سیل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی و کردستان و اردبیل که به جان باختن تعدادی از هم‌میهنان عزیز و خسارتهای سنگین مالی انجامید، حادثه‌ئی دردناک و مصیبت‌بار است. اینجانب با تأثر و اندوه، به داغداران و مصیبت‌زدگان عرض تسلیت و همدردی میکنم و صبر و آرامش قلبی آنان را از خداوند مسألت مینمایم و رحمت و مغفرت برای جان‌باختگان می‌طلبم. وظیفه فوری مسئولان ذیربط، کمک به آسیب دیدگان و کاستن از رنج و اندوه آنان است. لازم است هیچ تأخیر و سستی در ادای این وظیفه نشود. و امیدوارم خداوند لطف و تفضل و کمک خود را شامل حال مصیبت‌دیدگان و کمک‌کاران فرماید.

سیّد علی خامنه‌ای

26 فروردین

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
1 فروردین 1396،‏ 10:48:50

پیام نوروزی آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مناسبت آغاز سال 96


نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، به مناسبت سال 96، پيام نوروزی صادر کرد.

به گزارش فردوس برین، آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مناسبت سال 96، پيام نوروزی صادر کرد.

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل الحول و الأحوال. حوّل حالنا الی احسن الحال.

حلول سال 96 را به مردم ولایتمدار خراسان جنوبی تبریک عرض می‌کنم و پیش از آن میلاد با سعادت صدیقه کبری فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها)، روز مادر و کرامت زن را به زن‌های بسیار با شخصیت و عفیف خراسان جنوبی تهینت دارم.

امیدواریم که سالیکه درپیش رو داریم با توفیقات الهی به اهداف و آرمان‌های مقدس اسلام و انقلاب نزدیک بشویم. اما این بر ما وقتی گواراست که دست ستم ستمگران از سر همه مظلومین عالم کوتاه شود.

سال 95 گذشت، مروری داشته باشیم که نه تنها بر سال 95؛ بلکه 38 سال پیش سر می گذاریم با سرمایه‌های بزرگ انقلاب و  شهدای عزیز و رهنموردهای دین و پیشوای دینی. تجربه خوبی است، هر کجا که به اسلام به انقلاب و به وظیفه نزدیک شدیم همانجا سرفراز و پیروز بودیم و هر جا که کم آوردیم نتیجه معکوس گرفتیم.

اما در مورد دعا یک تشریح کوتاه؛ یا محوّل الحول و الأحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال .این دعاست؛ آنچه که شرع مقدس داریم، دعا فقط یک زاویه قضیه است، اینطور نیست که همه توقعاتمان را در دعا خلاصه کنیم. "اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم".(سوره رعد، آیه11) آن کاریکه ریشه ای است که در این جهان علت و معلول، سبب و مسبب می تواند نقش داشته باشد عمل است؛ دعا آرمان است. آرمان ها را در عمل چگونه پیدا می کنیم.

 ما امسال را با محبت ، با وحدت شروع می کنیم، اما نباید غافل باشیم که عناصر وحدت ما را از هم می پاشند و دشمنان در کمینند. مسلما راهکار دارد خیلی آسان؛ حتی فازمتری است که اگر ما آنرا درست در نظر بگیریم ایادی تفرقه افکن را خواهیم شناخت؛ بدون اینکه برای ما شبهه ایجاد شود. دو جمله بیشتر نیست و آن اینکه، محور وحدت جامعه انقلابی بیش از 98 درصد مسلمان در پیروی از مقام ولایت، این نقطه وحدت آرمانی است. بخشی دیگر جنبه عملی دارد و او قانون است.

 اگر چناچه ما بر محور قانون قرار بگیریم و بر آرمان های مکتب و انقلاب که مقام ولایت است قرار بگیریم، اختلاف به هیچ نوحی معنی ندارد. از همینجا این فازمتر شروع می شود که اگر کسانی قانون را نادیده می گیرند(چون منشأ اختلاف است) و اگر از حول و محور مقام ولایت سرپیچی می کنند استارت اختلاف است و مستحضریم که سرنوشت ما در این سال انشاالله با هماهنگی همه مردم این کشور عزیز و سرفراز و از جمله مردم ولایتمدار و با ایمان خراسان جنوبی رقم خواهد خورد و آن مسئله انتخابات از شهر و روستا تا ریاست جمهوری و مقام اجرایی کشور است.

 این سرنوشت را خدا به دست ما داده است بوسیله دین اش به وسیله اولیااش و خود ما باید رقم بزنیم اینکه ما فقط ناله کنیم و دعا کنیم که قابل قبول نیست ضمن اینکه می گوییم حول حالنا الی احسن الحال در همه آنچه که عرض شد باید در مقام عمل علت ها و سبب ها را ایجاد کنیم و از خدا بخواهیم که به آن نقشی دهد که مثمر باشد هماهنگ کشاورزی که خالصانه بذری را در زمین می کارد و این خداست که اون را می سرزاند. أَأَنْتُمْ تَزْرَعُونَهُ أَمْ نَحْنُ الزَّارِعُونَ.(سوره الواقعة، آیه 64) بذر پیروزی، بذر وحدت، بذر خوبی، بذر هدایت بریزیم با توکل به خدا دعا کنیم که حول حالنا الی احسن الحال./خاورستان

والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته

سید علیرضا عبادی

30 اسفند

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
26 اسفند 1395،‏ 16:14:41

دولت برای استانداران خود کلاس اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی بگذارد


حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اتفاقات اخیر چند استان کشور گفت: استاندار چند استان با مردم درگیر شدند، در خراسان جنوبی استاندار درگیر با مردم شده چون اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی او درست نبوده است، در شیراز درگیر شدند و از همه در بدتر سیستان و بلوچستان استانداری فرستادند که تعادل بین شیعه و سنی را برهم زده است، این کارها برای چیست برای آرای انتخاباتی این بت بزرگ است.

به گزارش فردوس برین به نقل ازفارس حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی امروز در درس خارج از  فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) اظهار داشت: حضرت می‌فرماید که زمانی بر مردم می‌آید که انسان مخیر بین ناتوانی و گناه می‌شوند، در آن زمان ناتوانی را بپذیرید.

وی افزود: ممکن است دو برادر باشند یکی به پست برسد و تجارت مخصوص داشته باشد اما برادر دیگر زندگی ساده‌ای دارد، آن فرد که به پستی رسیده به برادر خود می‌گویند که انسان ناتوانی هستی و ببین که من در مدت کوتاه به چه مقامی رسیدم، اما این رسیدن به مقام به قیمت اجناس تقلبی، قاچاق، رشوه خواری، دزدی و بردن حقوق مردم بوده است؛ در این آنجا به فردی که از مرز حق عدول نکند بی دست و پا می‌گویند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: فلان کس یک بار نماینده مجلس یا شورای فلان شهر شد و از راه‌های نامشروع و غلط زندگی خود را تأمین کرد و بار خود را بست،  به افرادی که زندگی ساده‌ای دارند و مقید به آداب هستند می‌گویند عاجز و ناتوان هستند، برخی به بهای فروختن دین، انصاف و وجدان صاحب اموال بسیار می‌شوند، پیامبر فرمود اگر به چنین زمانی رسیدید انگ عجز را بپذیرید اما به سمت گناه نروید.

وی ادامه داد: پیامبر1400 سال قبل زمان ما را می‌دیده است، برخی بدون تقید به موازین شرع به کجاها می‌رسند، برخی هم که مقید هستند زندگانی معمولی و ساده‌ای دارند که آنها را متهم به عدم مدیریت و عجز می‌کنند؛ جنگل ها را نابود می‌کنند و از طریق آن پول ذخیره می‌کنند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ابراز داشت: داد دادستان بلند شده که این همه می‌گوییم که کنار دریا را اشغال نکنند و زمین‌هایی که برای آنها نیست را نگیرند اما می‌بینیم که آنجا کاخ‌ها ساختند و متأسفانه مجوز هم گرفتند، چه کسی مجوز داده است، با یکدیگر زد و بند می‌کنند و سهمی قرار می‌دهند و با گناه به زندگی مرفهی می‌رسند، گاهی شخصی 30 سال کارمند است اما باز هم زندگی ساده‌ای دارد اما برخی در زمان کم به ثروت بسیار می‌رسند.

وی عنوان کرد: این جا اتهام ناتوانی می‌زنند و گرنه کسی که به وظیفه عمل کند ناتوان نیست، حلال و حرام را نباید قاطی کرد و به رباخواری و رانت خواری دست زد، این ثروت‌ها را برای چه کسی جمع می‌کنند، اگر بخواهند آلاف و الوف جمع کند برای خود و بچه‌هایش هم زیاد می‌آید، گاهی جنون جمع آوری ثروت سراغ انسان می‌رود، باید به زندگانی ساده آبرومند خدا پسندانه و پربرکت قانع باشیم، زندگی اینگونه افراد حجم دارد اما برکت ندارد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات ایجاد شده از سوی برخی استانداران برای مردم، از دولت خواست که برای این افراد کلاس آموزش اسلام شناسی و ایران شناسی برگزار کند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که دولت برای استانداری می‌فرستد قبلا باید برای آن‌ها کلاس آموزش ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی برگزار شود تا بدانند جایی که می‌روند مردم چه مذهبی دارند، بر چه مسائلی حساسیت دارند و خط قرمزهای آنان چیست، این مسائل را به کسانی که استاندار می‌شوند باید حالی کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفت: در زمینه اسلام‌شناسی هم باید به آنها بگویند که جمهوری اسلامی دو کلمه است و اسلامی بودن بسیار مهم و معنادار به شمار می‌رود، باید اینها را بدانند تا وقتی به مناطق می‌روند با مردم درگیر نشوند.

وی افزود: چندین جا با مردم درگیر شدند، در خراسان جنوبی استاندار درگیر با مردم شده چون اسلام شناسی و ایران شناسی او درست نبوده و آن کلاس را ندیده است، در شیراز درگیر شدند و از همه در  بدتر سیستان و بلوچستان استانداری فرستادند که تعادل بین شیعه و سنی را برهم زده است، این کارها برای چیست برای آرای انتخاباتی این بت بزرگ است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: باید ابتدا بررسی شود که مردم خراسان جنوبی و جاهای دیگر چگونه هستند و چه حساسیت ها و خط قرمزهایی دارند، این درگیری  متأسفانه در خیلی جاها واقع شده چون آنها آشنایی ندارند و خیال می‌کند که این جا هم پاریس است و باید فرهنگ پاریس در آنجا پیاده شود، مثلا مدتی پاریس بوده و با آنجا آشنایی دارد حال خیال می‌کند که اینجایی که رفته پاریس است.

این مرجع تقلید ابراز داشت:  این جا مردم مذهبی هستند و نسبت به آن احترام می‌گذارند و حساسیت دارند، مردم می‌گویند که این همه شهید دادیم که جمهوری اسلامی روی کار بیاید و شما می‌خواهید محصول شهدا را بر باد بدهید و ناراحت می شوند، ای کاش چنین کلاسی برای آنها می‌گذاشتند تا متوجه باشند با چه افراد و چه منطقه‌ای روبه رو هستند.

وی عنوان کرد: اینها برای مسؤولان هزینه دارد و محبوبیت و طرفداران آنها را کم می‌کند، مسؤولان باید محبوبیت بیشتری داشته باشند اما افرادی را می‌فرستند که برخی از آنها از منطقه شناخت ندارند و جمهوری اسلامی را نمی‌شناسند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به ایام عید و توأم بودن آن با میلاد حضرت زهرا(س) خاطرنشان کرد: باید کاری کرد که خدا راضی باشد، باید صله ارحام وجود داشته باشد و از  از افراد ضعیف و ناتوان مراقبت کنند، همچنین باید مسائل اسلامی و موضوعات مربوط به محیط زیست را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: از کارهایی که سبب تصادف و مرگ می‌شوند باید پرهیز کنند، چه بسا انسان تصادف می‌کند و جان خود را از دست می‌دهد اما روز قیامت هم گرفتار است چون کار خلاف کرده و گرفتار شده است یعنی در مرگ خود مقصر بوده است، انسان باید احسن الحال که اتحاد، تقوا، صمیمت، محبت، دوستی، بیداری و هوشیاری است را از خداوند متعال بخواهد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
10 بهمن 1395،‏ 21:09:47

آتش‌نشانان شهیدان راه خدمت دشوارند و هرگز فراموش نخواهند شد/ آنان خاطرات فداکاری‌های دفاع مقدس را زنده کردند/ در غم خانواده‌های آن عزیزان شریکم


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند که خانواده‌های داغدار و همه‌ ملت ایران به این عزم و شهامت برخاسته از ایمان آتش‌نشانان ببالند و صاحبنظران، این پدیده را در تحلیل‌ها و محاسبات خود درباره‌ ایران و ایرانی مؤمن به حساب آورند.

به گزارش فردوس برین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی با بزرگداشت فداکاری با شکوه و مظلومانه آتش‌نشانان مؤمن و با اخلاص در حادثه پلاسکو و با تشکر از همه دستگاهها و افرادی که در این ده شبانه‌روز تلخ با همه‌ی توان، کار بزرگی را به پایان رساندند، خاطرنشان کردند: این شهیدان، یک بار دیگر خاطرات فداکاریهای دوران دفاع مقدس را زنده کردند و نشان دادند که ایرانی مؤمن آنجا که پای خطرپذیری برای ادای وظیفه در میان باشد، عزمی راسخ و شجاعتی مثال‌زدنی را تجسّم می‌بخشد و در راه خدا متاع جان را بی‌چند و چون عرضه می‌کند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اکنون پس از شبها و روزهای تلخ نگرانی و کاوش، نوبت آن است که یاد فداکاری با شکوه و مظلومانه‌ آتش‌نشانان مؤمن و شجاع ملت ایران ثبت و بزرگ داشته شود و مردانی را که حقاً باید قهرمانان کم‌ادّعا و با اخلاص نامیده شوند همگان بشناسند و درس آنان را در خاطر نگه دارند.

این جوانمردان برای نجات جان و مال هم‌میهنان خود، با شهامتی شگفت‌انگیز به درون آتش و آوار رفتند و جان خود را در خطر نهادند و خود را فدا کردند.

آنان یک بار دیگر خاطرات فداکاریهای دوران دفاع مقدس را زنده کردند و نشان دادند که ایرانی مؤمن آنجا که پای خطرپذیری برای ادای وظیفه در میان است عزمی راسخ و شجاعتی مثال‌زدنی را تجسّم می‌بخشد و در راه خدا متاع جان را بی‌چند و چون عرضه می‌کند.

خانواده‌های داغدار و همه‌ ملت ایران به این عزم و شهامت برخاسته از ایمان ببالند و صاحبنظران، این پدیده را در تحلیلها و محاسبات خود درباره‌ی ایران و ایرانی مؤمن به حساب آورند.

این حادثه از سوئی غم‌انگیز و از سوئی افتخارآمیز است. اینها شهیدان راه خدمت دشوار و انجام وظیفه‌ی پر خطرند و هرگز فراموش نخواهند شد ان‌شاء الله.

اینجانب در غم آن عزیزان و دیگر جان‌باختگان حادثه‌ پلاسکو با خانواده‌ها و بازماندگان آنان شریکم و از خداوند متعال برای آنان رحمت الهی و برای اینان صبر و اجر مسألت می‌کنم.

همچنین از دستگاهها و افرادی که در این ده شبانه‌روز تلخ با همه‌ توان برای نجات جان آتش‌نشانان و گرفتارشدگان، کوه سنگینی از کار و تلاش و همت و نگرانی را بر دوش کشیدند و با همکاری و صمیمیّت، کاری بزرگ را به پایان رساندند تشکر میکنم و پاداش الهی را برای آنان می‌طلبم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
15 دی 1395،‏ 16:34:03

تأکید رهبر انقلاب در مسأله دفاع از کشور به پدافند و دفاع از آسمان/ اقرار دشمنان به امنیت آسمان ایران

رئیس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی کشور گفت: مقام معظم رهبری در مسأله دفاع از کشور، پدافند و دفاع از آسمان را به عنوان اولویت اصلی مطرح می‌کنند.

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: همه ما خوشحالیم که در همه مناطق و گوشه گوشه ایران نمایندگان مقام معظم رهبری حول محور مسائل دینی و معرفتی تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در منطقه شرق کشور و خراسان جنوبی یکی از یگان‌های بزرگ پدافند هوایی مستقر است، بیان داشت: پدافند هوایی از اصلی‌ترین اولویت‌های دفاع در کشور بوده که مورد تأکید رهبری نیز قرار گرفته است.

رئیس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی کشور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری توضیح داد: رهبر انقلاب فرمودند در دفاع اولویت اول آسمان و بعد دریا است و اگر بنا باشد خطری کشور را تهدید کند دشمن اصلی از طریق دریا به ما نزدیک می‌شود و از آسمان به ما لطمه می‌زند.

انصاری با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسأله دفاع از کشور پدافند و دفاع از آسمان را به عنوان اولویت اصلی مطرح می‌کنند، ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین نیازهای دفاعی، دفاع در آسمان بوده که بر عهده سربازان و کارکنان پدافند هوایی قرار گرفته است.

وی کارکنان پدافند را دلسوز، دلاور، کم‌توقع و حاضر در صحنه دانست و گفت: توجه مقام عظمای ولایت سبب رشد روز‌به‌روز پدافند شده است.

رئیس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی کشور، خراسان جنوبی را از مناطق حساس پدافند هوایی دانست و ادامه داد: طی سفرهایی که به استان داشتیم شاهد رشد پدافند در این منطقه هستیم که این امر در سایه هدایت‌های رهبری و فرماندهی خوب فرماندهان پدافند هوایی صورت گرفته است.

انصاری با بیان اینکه فرماندهی در پدافند هوایی مقتدر، حاضر در صحنه و فعال است، تبیین کرد: دشمنان اقرار کردن که از امن‌‌ترین آسمان‌ها در منطقه آسمان جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد پروازهایی که از آسمان کشور عبور می‌کنند روز‌به‌روز در حال رشد بوده که این مهم در سایه امنیت آسمان کشور و هوشیاری، بیداری و در صحنه بودن سربازان کشور محقق شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
15 دی 1395،‏ 16:31:55

بخش خصوصی برای کمک به پیشرفت راه‌آهن خراسان جنوبی به میدان بیاید


معاون اول رئیس جمهور گفت: با تکیه صرف بر بودجه‌ها و اعتبارات دولتی ایجاد خطوط ریلی سال‌های متمادی به طول خواهد انجامید پس باید با استفاده از توان بخش خصوصی این طرح‌ها را با سرعت هر چه بیشتر به مرحله اجرا رساند.

به گزارش فردوس برین به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی و مجمع نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته با معاون اول رئیس جمهوری دیدار و گفتگو کردند.

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران در این دیدار به مرز مشترک استان خراسان جنوبی با کشور افغانستان به عنوان یک ظرفیت مناسب و مهم به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی در بخش تجارت مرزی اشاره کرد و افزود: استان خراسان جنوبی از ظرفیت‌های متعددی برای توسعه و رفع محرومیت برخوردار است.

اسحاق جهانگیری با بیان اینکه باید پذیرفت که کشور با خشکسالی جدی روبه‌رو است گفت: در این شرایط استانی همچون خراسان جنوبی که با کمبود جدی آب روبه‌رو است نباید به توسعه کشاورزی به عنوان محور توسعه نگاه کند.

وی با بیان اینکه راه آهن یکی از مهم‌ترین نیازها و زیرساخت‌ها برای توسعه حمل و نقل است ادامه داد: با تکیه صرف بر بودجه‌ها و اعتبارات دولتی، ایجاد خطوط ریلی سال‌های متمادی به طول خواهد انجامید از این رو باید با استفاده از توان بخش خصوصی و پیمانکاران مجرب و دارای توانمندی مالی و قدرت اجرایی مناسب، این طرح‌ها را با سرعت هرچه بیشتر به مرحله اجرا رساند.

معاون اول رئیس جمهور به ظرفیت‌های معدنی استان خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: این ظرفیت‌ها نیز می‌تواند نقش موثری در توسعه این استان ایفا کند.

جهانگیری تصریح کرد: توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های معدنی خراسان جنوبی می‌تواند منجر به تحول و اشتغال‌زایی فراوانی در سطح استان شود.

وی با تاکید بر اهتمام ویژه دولت نسبت به تامین آب شرب مردم سراسر کشور گفت: این موضوع از اولویت‌های اصلی دولت یازدهم است.

معاون اول رئیس جمهور از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم خواست جلسه ویژه‌ای برای روستاهای استان خراسان جنوبی برگزار و برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زا در این روستاها برنامه‌ریزی جامعی صورت دهد تا منجر به بهبود وضعیت معیشتی مردم این روستاها شود.

استاندار خراسان جنوبی نیز در این نشست گزارشی از وضعیت استان و اقدامات صورت گرفته برای حل مشکلات مردم در بخش‌های مختلف ارائه کرد و گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به استان خراسان جنوبی در دست مطالعه است و در زمینه مقابله با کمبود منابع آب نیز اقداماتی همچون اجرای طرح های آبیای تحت فشار در دست اجرا است.

نمایندگان مردم استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی نیز هر یک گزارشی از وضعیت استان ارائه و با بیان اینکه کم آبی و خشکسالی، عدم برخورداری از راه‌آهن، پایین بودن درآمد سرانه و محرومیت‌هایی از این دست تثبیت جمعیت در روستاهای استان را در معرض تهدید قرار داده است خواستار توجه ویژه دولت برای رفع محرومیت‌ها در این استان شدند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار