کد مطلب:
22 مهر 1396،‏ 13:36:09
اختصاصی فردوس برین

امروز همه جهان به حماقت ترامپ پی بردند/سپاه پاسدارن ضامن بقای انقلاب و مرز های کشور است

امروزنه تنها ایران منزوی نشد بلکه همگان به نادرستی و حماقت ترامپ و تضعیف بودن این کشور پی بردند.

 امام جمعه فردوس در گفتگو با فردوس برین با اشاره به سخنان اخیر ترامپ گفت: چهارسال رفت آمد جمهوری اسلامی ایران با کشورهای 5+1 برجام شد که باید به آن متعهد باشند و عقب نشینی کردن ایران و اجازه دادن به او برای از سرگیری برجام به معنی شکست کشورهای 1+5 می باشد .

حجت الاسلام والمسلمین بابایی در ادامه گفت: همه ی شخصیت های کشور مذاکره را منفی میدانندو اجازه نمیدهند که یک نفر سرنوشت دیگر کشورها را عوض کند .

وی در ادامه با اشاره به وظیفه مردم گفت: ملت ایران با پشتیبانی از دولت و رهبری و پایبند به تعهدات هستند و با اضافه کردن بندهای اضافه به معاهده به شدت مخالفند.

امام جمعه فردوس مابقی کشورها را مخالف دانست و گفت: از آنجایی که اروپا وسایر کشورها نیز با نظر ترامپ مخالفند این او را مجبور به عقب نشینی کرده است و تصمیم را به کنگره واگذار کرده است درنتیجه نه تنها ایران منزوی نشد بلکه همگان به نادرستی و حماقت ترامپ و ضعیف بودن این کشور پی بردند.

بابایی ملت ایران را ملتی خدا جوی عنوان کرد و گفت: ترامپ ملت خداجوی ایران را نشناخته و فکر می کند با توهین و تحقیر می تواند در روحیه انقلابی مردم تاثیر گذار باشد اما مقاومت مردم ایران باعث شکست او شد ومردم این کشور اسلامی هیچ گاه زیر بار زیاده خواهی هیچ کشوری نخواهد رفت.

وی در ادامه ختطر نشان کرد: ایران اسلامی سپاه پاسداران را ضامن بقای انقلاب و حفظ مرزهای کشوراسلامی می داند و هیچ کس نمیتواند به ساحت مقدس سپاه که بیشترین رقم مبارزه با تروریسم را دارد مقابله کند و این نهاد را تروریسم بخواند.

امام جمعه فردوس خطاب به مسئولان نیز گفت: متاسفانه ما بعد ازمدتی پی به سفارشات رهبری وسخنان ایشان پی می بریم اگر از اول همه گوش کرده بودند به این گرفتاری دچار نمیشدیم از همان ابتدا هم رهبری خوش  بین به مذاکرات نبودند .

بابایی همچنین گفت: متاسفانه دولت مردان دقت رهبری نداشتند آب سنگین را از کشور خارج کردند سانترفیوژ ها را از چرخش بازداشتند و قلب راکتور هسته ای را از سیمان پرکردند و اروانیوم ذخیره شده را به خارج از کشور صادر کردند و امروز با این بدعهدی آمریکا موفقیت های هسته ای بازگرداندن آن نیاز به زمان زیادی دارد و باید مسئولان دقت بیشتری در فرمایشات رهبری داشته باشند تا این حوادث تلخ تکرار نشوند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
20 اردیبهشت 1393،‏ 9:59:43

وجود 20 هزار بیمار تالاسمی در کشور

فردوس برین:رئیس هیئت مدیره انجمن بیماران تالاسمی با بیان این مطلب که در گذشته بیمار برای گرفتن یک واحد خون، ناچار بود یک اهداکننده پیدا کند، گفت: گاهی بیماری که مثلا هر 15 تا 20 روز یکبار باید خون دریافت می‌کرد، مجبور بود 60 یا 70 روز یک بار خون بگیرد یا هزینه ای پرداخت کند و خون مورد نیازش را تامین کند.

به گزارش فردوس برین به نقل از مهر، دکتر مجید آراسته در مراسم روز جهانی تالاسمی از پیشرفتهای قابل توجه سازمان انتقال خون در تامین خون سالم و بهتر شدن وضعیت خونگیری بیماران تالاسمی، ابراز رضایتمندی کرد.

 

وی افزود: اما با پیشرفتهای سازمان انتقال خون در تامین خون سالم بیماران تالاسمی، به جایی رسیده ایم که میانگین زمانی که بیمار خون دریافت می کند، چهار تا پنج روز است و این نشان‌ دهنده رشد و تعالی انتقال خون است.

 

آراسته در ادامه به بحث تامین دارو در درمان بیماران تالاسمی اشاره کرد و گفت: تامین دارو، مهمترین تقاضای به حق بیماران تالاسمی است. از شرکتهای تولیدکننده داخلی خواهش می‌کنم روی کیفیت و اثربخشی داروهایشان دقت بیشتری داشته باشند. بیماران ما نباید از داروهایی استفاده کنند که آنها را دچار مشکل و عوارض بعدی کند.

 

وی همچنین با اشاره بر لزوم وجود برخی داروهای مهم همچون دسفرال در درمان بیماران تالاسمی افزود: از شرکتهای وارد کننده خواهش می‍ کنیم که در واردات دارو به خصوص دسفرال همکاری بیشتری داشته باشند. اینطور نباشد که الان بگوییم دارو، بگویند دارو وارد نشده است. یا شرکت وارد کننده، هنوز درحال طی پروسه های وارد دارویش است.

 

آراسته به نمایندگی از جمعیت 20 هزار بیمار تالاسمی کشور خطاب به نمایندگان شرکتهای دارویی حاضر در مراسم گفت: اگر سمت و سوی حرکت شما درست باشد و به درخواست بیماران پاسخ بدهید آنها بهتر درمان می‌شوند و کیفیت زندگیشان هم بهتر خواهد شد.

 

وی به بدقولی سازمانهای بیمه‌گر در تامین منابع دارویی مورد نیاز بیماران تالاسمی هم اشاره داشت و افزود: سال گذشته قرار بود بیمه ها هزینه خون پرفکت را پرداخت کنند، اما به تعهداتشان عمل نکردند. با اینحال امیدواریم امسال با تامین منابع این مشکل نیز مرتفع شود.

 

رئیس هیئت مدیره انجمن تالاسمی با تاکید بر اینکه بیماران تالاسمی باید پیگیر درمان خود باشند افزود: یکی از نکات مهم، پیگیری درمانی توسط بیماران است. پزشکان، مراکز آزمایشگاهی و مراکز درمانی همه آماده سازی شده اند تا تالاسمی‌ها با مراجعه به موقع به پزشک‌شان، درمانهای مناسب را دریافت کنند و عوارض بیماری کمتر به سراغ‌شان بیایند.

 

کاهش تولد بیماران تالاسمی در کشور

 

در ادامه مراسم دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران با ذکر این نکته که در 26 سالی که مشغول درمان بیماران تالاسمی هستیم، شاهد پیشرفتهای خوبی دراین زمینه بوده ایم، گفت: با این پیشرفتها بیماری تالاسمی کنترل شد و از هر 1000 تولد تالاسمی که در سال اتفاق می افتاد، حالا به حدود 200 بیمار تالاسمی در سال رسیده است.

 

وی افزود: کاهش بیماران تالاسمی از هزار به 200 کافی نبود و باید درمانهای وسیعتری را برای این افراد تدارک دیده می شد. تهیه خون کافی، سالم و تازه، استفاده از فیلترهای قبل از ذخیره سازی خون که  مورد استفاده بیماران تالاسمی قرار می‌گیرد، از جمله این اقدامات بود که خوشبختانه سازمان انتقال خون ایران انجام می دهد.

 

رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران، با این توضیح که انجام اقدامات مزبور باعث شده تا منحنی توزیع سنی تالاسمی ایران از کشورهای درحال توسعه گذشته و به کشورهای توسعه یافته نزدیک بشود، گفت: امروزه ما یکی از کشورهایی هستیم که سالم‌ترین خون را در منطقه داریم و ابزار و وسایلی که بیماران تالاسمی با استفاده از آن‌ها بتوانند زندگی با کیفیت تری داشته باشند.

 

وی نوید داد: با مژده‌ ای که مسئولان جدید وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون میدهند، قرار است خون‌هایی که زیرگروه آنها هم در آینده تعیین می‌شود، تهیه شود و در اختیار تالاسمی‌ها قرار گیرد.

 

ابوالقاسمی با تاکید  براینکه تلاش زیادی می‌شود تا باکیفیت‌ترین داروها در اختیار بیماران تالاسمی قرار بگیرد افزود: تصور می‌کنم داروهای خوراکی، داروهای موثرتری در درمان تالاسمی هستند و کسانی‌که به روش‌های درمانی قدیمی عادت کرده‌اند، باید تا حدود زیادی عملکرد مثبت این داروها را بپذیرند. با استفاده از داروهای خوراکی، علاوه بر کاهش میزان تزریقات، کمبود داروهای تزریقی نیز مرتفع می‌شود.

 

رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران درپایان به بیماران تالاسمی و خانواده های آنان اظهار داشت: اگر 20 سال پیش به شما می‌گفتند بیمار تالاسمی میتواند طول عمر در حد طبیعی داشته باشد، باور پذیر نبود. اما امروزبه این باور رسیده‌ایم که بیماران تالاسمی حق حیات و طول عمر طبیعی دارند به شرطی که با ما پزشکان همکاری کنند.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
16 اردیبهشت 1393،‏ 9:13:01

افزایش 10 درصدی آمار صادرات کشور از ابتدای سال

فردوس برین:آخرین آمارهای منتشر شده از سوی گمرک نشان می دهد در فروردین ماه سال جاری 2هزار و 824 میلیون دلار کالا از کشور صادر و 2 هزار و 514 میلیون دلار کالا به کشور وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش بیش از 10 درصدی صادرات و 21 درصدی واردات همراه است .

به گزارش فردوس برین به نقل از پانا ،مطابق آخرین آمارهای منتشر شده از سوی گمرک مهمترین اقلام صادراتی در فروردین امسال شامل پروپان مایع شده ،بوتان مایع شده و متانول بوده و مهمترین اقلام وارداتی نیز شامل گندم ،برنج ،کنجاله سویا ،شکر و ذرت است .

 


براساس این گزارش 5 کشور عمده طرف معامله با ایران در فروردین ماه امسال به ترتیب امارات متحده عربی ،چین ،هند ،ترکیه و جمهوری کره است که بیشترین واردات به کشور از این کشورها انجام شده است.

 

 

 آخرین آمارهای منتشر شده از سوی گمرک نشان می دهد در فروردین ماه سال جاری 2هزار و 824 میلیون دلار کالا از کشور صادر و 2 هزار و 514 میلیون دلار کالا به کشور وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش بیش از 10 درصدی صادرات و 21 درصدی واردات همراه است .

 


ارزش صادرات قطعی کالاهای غیر نفتی بدون احتساب میعانات گازی در فروردین امسال 2 هزار و 45 میلیون دلار و ارزش کل واردات نیز در این مدت حدود 2 هزار و 514 میلیون دلار است که با مقایسه این ارقام تراز تجاری کشور با کسری 469 میلیون دلاری مواجه بوده است .

 


همچنین در این مدت تراز بازرگانی خارجی کشور با 64 کشور دنیا منفی و با 57 کشور دیگر مثبت بوده است.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
10 اردیبهشت 1393،‏ 12:06:34

مراسم لیلةالرغائب در 2 هزار امامزاده سراسر کشور برگزار می شود

فردوس برین:معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف از برگزاری مراسم ویژه لیلةالرغائب در ۲ هزار امامزاده و بقعه متبرک در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش فردوس برین به نقل از آنا، حجةالاسلام احمد شرفخانی‌ گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه همزمان با فرارسیدن ماه رجب المرجب که ماه میهمانی خصوصی خداوند است، در راستای اجرای برنامه‌های مناسبتی با رویکرد ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و تبدیل آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرک به قطب فرهنگی، مراسم ویژه لیله الرغائب را در 2 هزار امامزاده و بقعه متبرک در سراسر کشور برگزار می‌کند.

 

وی افزود: ‌پنج‌شنبه 11 اردیبهشت‌ نخستین روز از ماه پر خیر و برکت رجب است و شب آن که نخستین شب جمعه ماه رجب محسوب می شود لیله الرغائب نام دارد که اعمال ویژه‌ای برای آن ذکر شده است.

 

در کتاب مفاتیح الجنان تالیف شیخ عباس قمی (ره) از برای اولین پنجشنبه ماه رجب و شب جمعه آن اعمال ویژه ای ذکر شده است؛ وکیفیت آن چنان است که روز پنجشنبه اوّل آن ماه را روزه میداری چون شب جمعه داخل شود ما بین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز می‌گذاری هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت از آن یک مرتبه حمد و سه مرتبه اِنّا اَنْزَلْناهُ و دوازده مرتبه قُلْ هُوَ اللّهُ اَحَدٌ می‌خوانی و چون فارغ شدی از نماز هفتاد مرتبه می‌گوئی« اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الاُْمِّیِّ وَعَلی آلِهِ» پس به سجده می روی و هفتاد مرتبه می‌گوئی:« سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ» پس سر ازسجده برمی‌داری وهفتاد مرتبه می‌گوئی«رَبِّ اغْفِرْ وَارْحَمْ وَتَجاوَزْ عَمّا تَعْلَمُ اِنَّکَ اَنْتَ الْعَلِیُّ الاَعْظَمُ» پس باز به سجده می‌روی و هفتاد مرتبه می‌گوئی:« سُبُّوحٌ قُدّوُسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ» پس حاجت خود را می‌طلبی که انشاءالله برآورده خواهد شد.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
9 اردیبهشت 1393،‏ 10:00:31

اجرای قانون اخذ عوارض خروج از کشور

فردوس برین:بر اساس ماده 45 قانون مالیات بر ارزش افزوده برای سال جاری، عوارض خروج از کشور برای هر مسافر به مقاصد بین المللی 75 هزار تومان و برای مقاصد زیارتی 37 هزار و 500 تومان است.

به گزارش فردوس برین به نقل از ایسنا، مرتضی دهقان - مدیر کل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) - اظهار کرد: در راستای اجرای قانون اخذ عوارض خروج از کشور تمام هموطنانی که قصد خروج از طریق مرز هوایی فرودگاه‌ها را دارند، موظف به پرداخت عوارض مصوب هستند.

 

 

وی افزود: برابر قوانین مصوب، مسافران ایرانی که قصد خروج از کشور را دارند بایستی عوارض خروج از کشور پرداخت کنند و به استناد تبصره ماده 45 قانون مالیات بر ارزش افزوده، ایرانیان مقیم خارج از کشور که دارای کارنامه شغلی از وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی هستند در خصوص پرداخت وجوه عوارض خروج از کشور مستثنی شده‌اند لذا کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور برای خروج از کشور در صورت عدم ارائه کارنامه شغلی می‌بایست برابر مقررات عوارض خروج از کشور پرداخت کنند.

 

 

دهقان اظهار کرد: از همه هموطنان که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند درخواست می‌شود قبل از مراجعه به فرودگاه عوارض خروج از کشور خود را در شعب با نک ملی سراسر کشور پرداخت کرده تا در هنگام انجام فرآیندهای پذیرش مسافر و حضور در گیت های گذرنامه با ارائه فیش واریزی به ماموران کنترل گذرنامه به سهولت تردد کنند.

 

 

 پیش از این عوارض خروج از کشور برای هر مسافر به مقاصد بین‌المللی 65 هزار تومان و برای مقاصد زیارتی 25 هزار تومان بود.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
3 آبان 1392،‏ 6:31:29

درمان موفقیت‌آمیز ضایعه نخاع گردنی با سلول‌های بنیادی برای نخستین بار درکشور

<p>
&nbsp;محققان دانشگاه علوم پزشکی یزد با انجام یک طرح تحقیقاتی،&zwnj; موفق به درمان ضایعه نخاع گردنی با تزریق سلول&zwnj;های بنیادی شدند.</p>

به گزارش فردوس برین به نقل از ایسنا، این طرح تحقیقاتی توسط محققان کشور در بیمارستان شهید دکتر رهنمون یزد انجام شده است.

دکتر حمید حبوباتی، جراح مغز و اعصاب ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد و از مجریان این طرح، در این باره گفت: در سال های اخیر طرح تحقیقاتی تحت عنوان "تزریق سلول های بنیادی مزانشیمال در بیماران ضایعه نخاعی" در 10 بیمار قطع نخاع کمری انجام شد که از این تعداد در 3 مورد حس و حرکت اندام ها به میزان یک تا سه پنجم برگشت پیدا کرد.

وی با اشاره به این که تزریق سلول‌های بنیادی مزانشیمال در بیمار ضایعه نخاع گردنی برای اولین بار در کشور صورت گرفته است گفت: در این طرح تحقیقاتی تزریق سلولهای بنیادی در محیط کشت جدید و با تکثیر سلولی بیشتر از طرح اول صورت گرفت.

این جراح مغز و اعصاب ادامه داد: در طرح اول سلول‌های بنیادی تا 150 هزار تکثیر شد؛ ولی در طرح تحقیقاتی اخیر میزان تکثیر سلول‌ها به 4 تا 5 میلیون سلول افزایش یافت که انتظار می‌رود این افزایش کمیت و کیفیت سلولی تاثیر بسزایی در پاسخ به درمان داشته باشد.

وی با اشاره به روند انجام عمل موفقیت آمیز تزریق سلول‌های بنیادی مزانشیمال در بیمار ضایعه نخاع گردن تصریح کرد: این عمل بر روی علیرضا شفیق 16 ساله که در سانحه رانندگی دچار آسیب شدید نخاع گردنی شده بود انجام شد که به نوع خود در کشور بی نظیر بود.

دکتر حبوباتی افزود: حس و حرکت 4 اندام واختیار ادرار و مدفوع در این بیمار بطور کامل مختل شده و بعلاوه بیمار دچار دیسترس تنفسی شدید نیز شده بود و به همین دلیل لوله تراکئوستومی برای وی تعبیه شد.

این محقق یزدی با اشاره به این که نخاع گردنی حساس ترین منطقه نخاع است که کلیه مناطق بدن از گردن به پایین را عصب‌دهی می‌کند خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز روش درمانی ثابت شده ای تا به حال برای اینگونه آسیب ها کشف نشده است. لذا بر آن شدیم تا طبق آخرین پروتکل مقالات آمریکایی محیط کشت را عوض کرده و سپس سلول ها را از مغز استخوان لگن بیمار گرفته و تا تعداد 4 تا 5 میلیون تکثیر کنیم.

این جراح مغز و اعصاب یزدی تصریح کرد: پس از گذشت 25 روز، این سلول ها داخل مایع مغزی نخاعی بیمار تزریق شد که خوشبختانه بعد از 2 هفته حس بیمار از ناحیه گردن به پایین 80 درصد بهبود پیدا کرد. همچنین بعد از گذشت یک ماه کنترل ادرار و مدفوع نیز به میزان 80 درصد برگشت و تنفس وی نیز کاملا بهبود یافت.

این محقق تاکید کرد: این پروسه تحقیقاتی تنها بر روی بیماران قطع نخاعی گردن ، پشتی و کمر قابلیت انجام دارد که بیش از 3 ماه از ترومای آنها نگذشته باشد و بیمار هیچ گونه حس و حرکتی نداشته باشد.

وی گفت: به منظور انجام این عمل بر روی بیماران مزمن باید تامین اعتبار کافی و تحقیقات بیشتری صورت گیرد که امیدواریم با عنایت خداوند متعال و سپس همکاری مسؤولان و خیرین این امکان نیز فراهم شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها