کد مطلب:
22 آبان 1396،‏ 17:21:58
استاندار خراسان جنوبی:

استان خراسان جنوبی برای اعزام نیروی انسانی و تجهیزات در راستای امدادرسانی به زلزله‌زدگان آمادگی دارد


استاندار خراسان جنوبی درپی وقوع زمین لرزه در غرب کشور، جان باختن جمعی از هموطنان را در این حادثه تسلیت گفت و از آمادگی استان برای اعزام نیروی انسانی و تجهیزات برای امدادرسانی به مصیبت دیدگان و آسیب دیدگان در زلزله خبر داد.

به گزارش  فردوس برین به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی مروج‌الشریعه درپی وقوع زمین لرزه در غرب کشور جان باختن جمعی از هموطنان را در این حادثه تسلیت گفت و با ابراز همدردی با بازماندگان این سانحه برای درگذشتگان طلب آمرزش، برای مجروحان آرزوی سلامتی و برای امدادرسانی و اعزام تجهیزات و نیروی لازم اعلام آمادگی کرد.

در بخشی از پیام تسلیت استاندار خراسان جنوبی آمده است: خبر اسفناک وقوع زلزله در غرب کشور و به ویژه استان کرمانشاه که منجر به جان باختن و نیز زخمی شدن جمعی از هموطنان عزیزمان شد موجب تأثر و تألم اینجانب و مردم شریف خراسان جنوبی شد.

وی افزود: وقوع این حادثه اندوهبار را به مردم عزیز استان کرمانشاه، به ویژه خانواده‌های داغدار این عزیزان تسلیت و تعزیت عرض کرده با ابراز همدردی صمیمانه با بازماندگان از درگاه ایزد متعال برای درگذشتگان این حادثه غفران واسعه الهی و علو درجات برای بازماندگان صبر و شکیبایی و همچنین برای مجروحان و مصدومان این حادثه شفای عاجل مسئلت داریم.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: مردم و مسئولان استان خراسان جنوبی نیز با ابراز همدردی با هموطنان عزیزمان در استان کرمانشاه و نیز سایر زلزله زدگان در صورت لزوم، به هر نحوی با تمام توان برای اعزام نیروی انسانی و تجهیزات برای امدادرسانی برای خدمت رسانی به مصیبت دیدگان و آسیب دیدگان در راستای کاهش آلام مردم آن استان آماده همکاری هستند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
7 مهر 1396،‏ 16:03:21
درنماز جمعه ظهرامروزصورت گرفت

انتقاد صریح امام جمعه فردوس از آموزش و پرورش/بالارفتن آمار خانه سالمندان یک نقیصه است

سال ها در مراسم آغازین مدارس شرکت کرده ام اما امسال با توجه به صحبت هایی که بر اساس دلیل و مدرک برعلیه استاندارقبل زده ام مدیرکل آموزش وپرورش اجازه صحبت در این مراسم را به بنده نداده اند

به گزارش فردوس برین ظهر امروزامام جمعه شهرستان فردوس در خطبه های نمازجمعه عنوان کرد:اگراسلام بخواهد تجدید شود باید جان دادواز مال خود گذشت تا دین بماند.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی همچنین خاطر نشان کرد: اگر امروز نامی ازدین است و شهادت به خداوشهادت به پیامبر وجود دارد همه این را ما مدیون خون شهدا و نهضت عاشوراییم.

وی در اداه با اشاره به جمله ای از امام (ره) عنوان کرد: بصیرت مردم امروزبسیار بالاست به گونه ای که امام فرمودندمن از شما مردم راضی ام چراکه شما از مسلمانان صدر اسلام و عصر حجاز بهترید.

وی گفت: اکنون جمعیت مردم مسلمان در جهان یک پنجم است اما آمریکا دست به دست هم داده تا مسلمانان را از بین ببرد وما شاهد قتل عام مسلمانان در میانمارو عربستان و غیره هستیم.

وی با اشاره به تشییع بی نظیرپیکر شهید حججی عنوان کرد: تشییع با شکوه شهید حججی امروز به عنوان عنصر مقاومت انقلاب مداری ونشان عظمت شهادت وقدر شناسی مردم از این نهضت بزرگ عاشوراست.

امام جمعه فردوس وجوداین جنگ هارا نیابتی دانست: دشمن با ساختن داعش سعی دارد تا به مرزها ی ما نزدیک شود این گونه جنگ ها نیابتی است واگراقدام به موقع شهیدحججی وامثال این شهید نبوداکنون باید درمرزهاو شهرهای خودمان با دشمن می جنگیدیم.

بابایی با اشاره به روز جهانی سالمندگفت: آمارها نشان می دهد روز به روزآمارسالمندان رو به افزایش است واین یک نقیصه ویک گناه است که پدرها ومادر هایمان که سالها به مراقبت از ما پرداختند را به خانه سالمندان بسپاریم.

وی ادامه داد: مرکز سالمندان تنها باید سالمندان بی سرپرست وآنانی که فرزند ندارند را نگهداری کنندو مابقی باید در خانه نگهداری شوندومورد تکریم و احترام قرارگیرند.

امام جمعه فردوس به رفراندومی که در عراق برای تجزیه آن صورت گرفته اشاره کرد و گفت: اتفاقی که در عراق افتادهمه آن زیرسر انگلیس و آمریکاست این رفراندوم برخلاف میل دولت ومردم عراق صورت گرفته وآمریکا قصد دارد تا اسرائیل دیگری را در کشور عراق ایجادکنند.

وی حضورزنان با صورت هایی بزک کرده در میدان ها برای دیدن دسته های عزاداری کاری به دور از شان عنوان کرد وگفت: فردوس دار المومنین نام دارد و حتما امام حسین نیز به همچین امری راضی نیست وباید از این کارصرف نظر کرد.

وی از مداحان و روحانیون خواست تا برای حفظ این معنویت در ماه محرم مردم را دعوت به شرکت در نمازجماعات و جمعه کنند تا این روحیه خفظ شود.

وی در پایان ضمن گلایه از آموزش پروش گفت: سال ها در مراسم آغازین مدارس شرکت کرده ام اما امسال با توجه به صحبت هایی که بر اساس دلیل و مدرک برعلیه استاندارقبل زده ام مدیرکل آموزش وپرورش اجازه صحبت در این مراسم را به بنده نداده اند آن هم به خاطر کینه ای از صحبت هایم برعلیه استاندار داشته اند امیدواریم استاندار به وضع استان رسیدگی کند تا در استان علم وایمان دیگر شاهدانجام این گونه کارها نباشیم.

نمازجمعه

نمازجمعه

نمازجمعه

نمازجمعه

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
1 مهر 1396،‏ 18:48:03
اختصاصی فردوس برین

آنچه مدیران فردوسی در جلسه شورای اداری از استاندارمطالبه کردند

ظهر امروز مسئولین شهرستان فردوس درجلسه شورای اداری حضور یافته و مطالبات خود را از استاندار خراسان جنوبی درخواست کردند.

به گزارش فردوس برین ظهر امروز مسئولین شهرستان فردوس درجلسه شورای اداری حضور یافته و مطالبات خود را از استاندار خراسان جنوبی درخواست کردند.

امام جمعه فردوس دراین جلسه گفت:شهرستان فردوس از قابلیت های زیادی برای سرمایه گذاری برخوردار است ولی بدلیل عدم بهره مندی این شهرستان از راه آهن و فرودگاه هر سرمایه گذاری که جذب می شود و به شهرستان می آید از سرمایه گذاری در فردوس منصرف می شود.

حجت الاسلام محمدرضا بابایی به جاده های نامناسب و کم عرض محورهای مواصلاتی فردوس و بروز حوادث زیاد جاده ای اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به شهرستان فردوس و اتصال این شهرستان به راه آهن و راه اندازی باند امداد و نجات شد.

فرماندار فردوس نیز گفت: تلاش هایی که در گذشته برای صنعت فردوس شده موفق نیست بطوری که تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعتی شهرستان فردوس را شاهد هستیم.

مهدی ابراهیمی افزود: با توجه به اینکه شهرستان فردوس قابلیت جذب توریست و گردشگر را دارد باید بهره مندی شهرستان از هواپیماهای سبک مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: اتصال شهرستان فردوس به راه آهن بندرعباس طبس،  استقرار فرمانداری ویژه در فردوس،تفکیک حوزه انتخابیه، ایجاد بخش مرکزی و بخش باغستان از جمله مطالبات مردمی شهرستان فردوس است که از استاندار خراسان جنوبی خواستار توجه به این مطالبات هستیم.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: مبلغ 100 میلیاردتومان تسهیلات کم بهره برای جبران خسارت سرمازدگی دو محصول انار و زعفران کشاورزان شهرستان های فردوس، بشرویه و سرایان اختصاص یافت که تاکنون این تسهیلات پرداخت نشده و کشاورزان انتظار دارند زودتر پرداخت شود.

محمدرضا امیرحسنخانی افزود: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی از ابتدا برای فردوس مطرح بود و با توجه به اینکه سرمایه گذار در تهران آماده است، انتظار می رود اقدام لازم انجام شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه همه زیرساخت ها در روستاها موجود است،تصریح کرد: در حال حاضر سن متوسطی که در روستا زندگی می کنند بالای 50 سال است و جوانان روستاها را ترک و مهاجرت کرده اند که این روند مهاجرت و خالی شدن روستاها از سکنه نکته مثبتی نیست.

وی به تشکیل ستاد توان افزایی در شهرستان فردوس اشاره کرد و یادآور شد: طرح توانمندسازی روستاهای شهرستان فردوس آغاز شده و شهرستان فردوس به عنوان پایلوت انتخاب شده است.

امیرحسنخانی همچنین خواستار انعقاد تفاهم نامه با سازمان ملل در خصوص پروژه بین المللی ترسیب کربن برای سه شهرستان فردوس، طبس، بشرویه و سرایان شد.

نقره دانی رئیس شورای شهر فردوس نیز حمایت از دانشگاه ها وتوسعه فضاهای آموزشی و افزایش رشته ها در دانشگاه های شهرستان را از استاندارمطالبه کرد.

معاون فنی جهاد کشاورزی فردوس نیزافزایش تسهیلات دولت در سرمازدگی٬ وعدم تکمیل مجتمع های دامداری را به علت کمبود اعتباراز دیگر مشکلات شهرستان در حوزه کشاورزی و دامداری عنوان کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
1 مهر 1396،‏ 17:32:45
استاندار خراسان جنوبی در شورای اداری فردوس

فرمانداران به توانمندی های شهرشان به جد فکر کنند/برنامه محوری استانداری تشکیل کارگروه تولید واشتغال در شهرستان هاست

فرمانداران روی توانمندی های شهرستان هایشان به جد فکر کنند و پروژه هایی را در برنامه ریزی خود بیاورند که با وجود نقدینگی کم در استان و کشور بتواند موجب توسعه و پیشرفت باشد

به گزارش فردوس برین استاندار خراسان جنوبی ظهر امروزدر شورای اداری که با حضور مسئولین شهرستانی واستانی برگزارشده گفت: امروز به نیت یک سفرشهرستانی براساس یک برنامه مشخص وهمراهی مدیرانی که بتوانند پاسخگوی این سوالات و مشکلات باشند نیامده ام.

مروج الشریعه یکی از برنامه های اساسی و محوری خودکه برگزاری ستاد اقتصاد مقاومتی وکارگروه تولید اشتغال است اشاره کرد و گفت: تعیین سهم  شهرستان وجود مشکلات پیش آمده در حوزه اشتغال ازجمله بحث هایی خواهد بود که در این کارگروه مطرح خواهد شد.

وی در ادامه همچنین گفت: مدیران استانی باید تابلو و برنامه خود را برای اشتغال در شهرستان ها مشخص کنند چرا که وسعت نیاز و میزان توانمندی های کشور بیش از این است و باید با اراده محکم وبرنامه روشن و اهداف مشخص در حوزه مسائل اقتصادی پیش رفت.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به این که سرمایه های دولتی دیگر برای توسعه کشور نمیتواند تاثیر گذار خوبی باشد گفت: سرمایه های دولتی تنها امور زیر ساختی را مهیا می کند و اثر بخش و توسعه آفرین نیست بنا براین باید از بخش خصوصی کمک بگیریم و نوع نگاه به سرمایه گذاری باید عوض شود باید اولویت ها مشخص شود تا بتوان با وجود اعتبار های محدود پیش رفت کرد.

مروج الشریعه درادامه خطاب به فرماندارن گفت: فرمانداران روی توانمندی های شهرستان هایشان به جد فکر کنند و پروژه هایی را در برنامه ریزی خود بیاورند که با وجود نقدینگی کم در استان و کشور بتواند موجب توسعه و پیشرفت باشدواین راهم مورد توجه قراردهند که اکنون برد با کسانی است که که متکی به منابع و امکانات داخلی خود هستند.

وی فردوس را دارای مثلث طلایی برای رشد و توسعه دانست و گفت: قنات بلده, شهر تون و آبگرم معدنی فردوس سه ضلعع مثلث طلایی فردوس هستند که با کار کردن برروی این ها میتوان شاهد توسعه و پیشرفت فردوس باشیم .

استاندار خراسان جنوبی از مسئولین خواست تا خودشان برای رشد شهرشان دست به کارشوند و تاکید کرد: اشتغال به این نیست که سایه دستی از دولت بیاید و به هیچ وجه اشتغال در ایران ربطی به برجام و آمریکا و ...نخواهد داشت.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
31 شهریور 1396،‏ 17:24:31
امام جمعه فردوس

اعتبار آمریکا با سخنان سخیف ترامپ کم شد/استاندار قبلی در جلسه خداحافظی نقاب از چهره خود برداشت

با این حرفهایی که رئیس جمهور آمریکا از روی بی خردی زد ارزش و اعتبار آمریکا در نزد بسیاری از کشورها پایین آمد.

به گزارش فردوس برین امام جمعه فردوس در خطبه های نماز جمعه ظهر امروزعنوان کرد: مهم ترین فریضه اسلام امر به معروف و نهی ا زمنکر است و بهترین امت آنانی هستند که امر به معغروف و نهی از منکر می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی از آمرین به معروف و ناهین از منکر به عنوان خلیفه خدا در روی زمین یاد کرد و گفت: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر ازحج و جهاد وحتی نماز بیشتر است چرا که تعطیلی امر به معروف ونهی ازمنکرسقوط جامعه را به دنبال دارد.

وی با هشدار نسبت به تجزیه عراق گفت: آمریکا و استکبار جهانی می خواهند با تجزیه عراق و جدا کردن کردستان عراق، اسرائیلی دیگر را در خاورمیانه رقم بزنند و کشورهای اسلامی منطقه بایستی مراقب باشند که چنین اتقاقی صورت نگیرد ضمن اینکه کشورهای روسیه، سوریه، ایران، عراق و ترکیه با همه پرسی در خصوص جداسازی و استقلال کردستان عراق به شدت مخالف هستند.

امام جمعه فردوس گفت: خیانت آمریکا و اسرائیل در مورد تجزیه عراق کاملا آشکار است و ملت های دنیا می دانند که حامی واقعی تروریست درجهان آمریکا است چرا که همواره از گروههای تروریستی النصره، داعش، طالبان و منافقین حمایت می کند.

خطیب جمعه فردوس در ادامه خطبه های نماز جمعه از گفتار سخیف و احمقانه رئیس جمهور آمریکا ایران در سازمان ملل به شدت انتقاد کرد و گفت: با این حرفهایی که رئیس جمهور آمریکا از روی بی خردی زد ارزش و اعتبار آمریکا در نزد بسیاری از کشورها پایین آمد.

وی انتصاب آقای دکتر مروج الشریعه را به عنوان استاندار جدید خراسان جنوبی تبریک گفت و اظهار کرد: با تعامل خوبی که ایشان با نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه دارند امیدواریم بسترهاوزیرساخت های توسعه درسراسر استان خراسان جنوبی با همیت ایشان وسایر دولتمردان فراهم شود.

وی گفت: در زمان تحصن برخی ها به ما تهمت می زدند، اما خورشید پشت ابر پنهان نماند و همگان دیدند که استاندار قبلی در جلسه خداحافظی صریحا از سران فتنه حمایت کرد و این همان چیزی بود که ما از رفتار ایشان گلایه داشتیم و تحصن کردیم.

 همچنین مردم ولایتمدارفردوس در پایان نماز جمعه سخنان سخیف رئیس جمهور آمریکا را محکوم و راهپیمایی کردند.
راهپیمیایی

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها