کد مطلب:
21 آبان 1396،‏ 12:45:20
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

آقای روحانی باید بگوید چرا بعد از انجام پروژه‌‌ها دریاچه ارومیه احیاء نشد/ امکان دارد نمایندگان از پاسخ‌‌های رئیس‌‌جمهور قانع نشوند


نماینده مردم سراب سوال از رئیس‌‌جمهور را یک حق قانونی دانست و گفت: بعد از انجام پروژه‌‌ها و برنامه‌‌ها حال نوبت حصول نتیجه است و آقای روحانی باید در این باره پاسخگو باشند.

به گزارش فردوس برین به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یوسف داودی  در پاسخ به سوالی مبنی بر این که نتیجه طرح سوال از رئیس جمهور در مورد دریاچه ارومیه به کجا ختم خواهد شد و آیا طرح سوال صورت می‌گیرد یا خیر، ابراز داشت: به هر حال طرح سوال از آقای روحانی باید روال قانونی‌‌اش را طی کند و قوانینی که در مجلس هست لحاظ شود؛ بستگی به پاسخ‌‌هایی دارد که از طرف قوه مجریه داده می‌شود.

وی در واکنش به انتقاد عده‌‌ای از طرح سوال و نظر آنان مبنی بر اینکه با حضور رئیس‌‌جمهور در صحن علنی مجلس دریاچه احیاء نمی‌‌شود، اظهار کرد: زمانی که از هر شخص حقیقی و حقوقی در هر مقامی که هست سوالی طرح می‌کنیم، این مسلما به این معنی نیست که چون حتما سوالی طرح شده باید آن کار انجام شود.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به موضوع دریاچه ارومیه منطقی نگریست، خاطرنشان ساخت: بعد از اجرای پروژه‌‌ها برنامه‌‌ها باید تغییری در وضعیت دریاچه  رخ می‌‌داد اما این اتفاق نیفتاده است، این سوالی است که باید ببینیم پاسخ رئیس‌‌جمهور به آن چه خواهد بود؛ امکان دارد پاسخ این سوال مورد قبول قوه مقننه باشد و یا اینکه مورد قبول واقع نشود.

وی در همین راستا افزود: اینکه با طرح سوال ما از رئیس‌‌جمهور دریاچه سریعاً احیاء و پر از آب شود، این امر شاید به این زودی امکان پذیر نباشد و مسلما برای احیای دریاچه ارومیه کاملا به برنامه‌‌های قوی علمی و عملیاتی حساب شده نیازمندیم که از طریق آن پیش برویم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس دهم به حضور رئیس حفاظت محیط زیست کشور در کمیسیون مربوطه، توضیح داد: تعدادی طرح‌ و برنامه‌ در دست اقدام هست و برحسب توضیحاتی که آقای کلانتری دادند برنامه‌‌هایی دارند که در حال اجراست و در مجلس بر روی این‌‌ها بحث و گفتگو صورت گرفته تا مشخص شود نتیجه چه خواهد بود.

وی اذعان کرد: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور دلایلشان را توضیح دادند و نماینده‌‌ها هم نظرهای خود را منتقل کردند ولی همه اعم از دولت و مجلس در تلاش‌‌اند که دریاچه ارومیه احیا شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
12 مهر 1396،‏ 20:44:57
شهردار فردوس خبرداد

انجام 239مورد عملیات توسط مرکز آتش نشانی فردوس/استارت پروژه های جدیدجهت افزایش کیفیت کار مرکز آتش نشانی

از مهر ماه گذشته در مجموع 239 مورد عملیات توسط واحد آتش نشانی شهرداری فردوس صورت پذیرفته است که از این تعداد ، 70 مورد مربوط به اطفاي حریق و 169 مورد مربوط به حوادث امدادو نجات می باشد.

  شهردار فردوس در گفتگو با فردوس برین  ضمن روز آتش نشانی و ایمنی و تقدیر از زحمات اتش نشانان، گفت : تقارن این مناسبتها یادآور تشابهات رشادتها و ایثار شهدا و رزمندگان در دفاع از اسلام و مردم و آتش نشانان در شرایط صلح و جان فشانی و ایثار برای نجات انسانهاست. مجموعه کارکنان این واحد به ضرورت برقراري ایمنی در سطح شهر، آگاهی کامل داشته و برنامه هایشان را به گونه اي تنظیم کرده اند که بتوانند علاوه بر انجام وظایف و مسئولیت هایی که بر عهده دارند ، جلب مشارکت عمومی و افزایش آگاهی مردم را به سوي ایمنی بیشتر سوق دهند.

وی تعداد نیروهای این واحد را 6 نفر در سه شیفت برشمرد و افزود: براساس استانداردهاي جهانی براي هر 50 هزار نفر جمعیت یک ایستگاه آتش نشانی و برای هر 2500 نفر یک آتش نشان در شهرها باید وجود داشته باشدکه برابر این استانداردها کمبود نیرو در این واحد احساس میشود.

مهندس حلاج مقدم با اشاره به این که وظایف و خدمات آتش نشانی فردوس به دو بخش اطفاي حریق و امداد و نجات تقسیم می شود ، اظهار داشت : هر نوع آتش سوزي ، محبوس شدن افراد زیر آوار ساختمان ، حبس داخل آسانسور ، خودروهاي تصادفی ، سقوط درختان ، سقوط در چاه ، رویارویی با گازگرفتگی ، حوادث ناشی از سیل و آبگرفتگی ، خطر ناشی از حضور یا حمله حیوانات وحشی و موذي ، حوادث ناشی از لوازم خانگی ، حلقه هاي فلزي ، ریزش چاه ساختمان ، سوختگی هاي ناشی از اسیدها و.... از جمله حوادثی است که آتش نشانی فردوس توانایی پوشش آنها را دارد.

وي گفت: از مهر ماه گذشته در مجموع 239 مورد عملیات توسط واحد آتش نشانی شهرداری فردوس صورت پذیرفته است که از این تعداد ، 70 مورد مربوط به اطفاي حریق و 169 مورد مربوط به حوادث امدادو نجات می باشد.

شهردار فردوس گسترش فرهنگ ایمنی در سطح شهر را امري حیاتی خواند و افزود: برنامه هاي آموزشی واحد آتش نشانی فردوس به دو بخش آموزش هاي درون و برون واحدی تقسیم می شود که سالانه در بخش درون واحدی نسبت به آموزش و بروز کردن اطلاعات نیروهای خود براي مقابله صحیح و سریع با حوادث اقدام می کند و در بخش برون واحدی که شامل آموزش به مهدکودكها ، مدارس ، اصناف و ... می شود ، سال گذشته فراگیران با وظایف و ماموریت هاي آتش نشانی و آموزش های مقدماتی اطفاء حریق و رعایت نکات ایمنی که در مجموع 38 دوره آموزشی به تعداد 2800 نفر در قالب 80 ساعت، آشنا و تحت آموزش قرار گرفتند .

وي از دیگر اقداماتی که در حوزه آموزش شهروندي انجام شده را تهیه و توزیع کتابچه ی آموزشی و برنامه درسی بین مدارس ، مهد کودکها و پیش دبستانی ها و همچنین تهیه و توزیع بروشور با موضوع نکات ایمنی در مراسم نماز جمعه عنوان کرد.

شهردار فردوس در تشریح اقدامات این واحد درپشتیبانی از مراسم و برنامه های شهری اینگونه عنوان کرد که در حاشیه برنامه هاي مختلف دینی ، مذهبی و جشنها از جمله چهارشنبه آخر سال ، نماز جمعه و ایام محرم و .... بصورت آماده باش کامل، نقش خود را جهت جلوگیری از خطرات احتمالی به خوبی انجام داده و همچنین در برگزاري مانورهای عملیاتی مشترك با هلال احمر ، مدیریت بحران ، شرکت گاز ، مانور زنگ ایمنی مدارس ، مانور طرح زمستانی پلیس راه و ستاد نوروزي و اجراي مانورهاي معتدد ایستگاهی ایفای نقش کرده است.

این واحد همچنین در ساخت و سازهای سطح شهر و بهره برداري از اماکن احداث شده ( مسکونی ،تجاری، ادارات و... )، حداکثر تلاش خود را جهت ارتقا ایمنی آنها انجام داده و برابر نکات ایمنی که طبق قوانین مصوب به مالکین ابلاغ میشود از جمله نصب کپسولهای آتش نشانی و... نسبت به تایید صدور پایان کار اقدام نموده است.

وي تصریح کرد : در همین راستا ، طی سال گذشته تعداد 110 مورد بازدید از اماکن صورت پذیرفته و تاییدیه پایان کار توسط این واحد انجام شده است.

مهندس حلاج مقدم در پایان از خرید یک دستگاه خودرو سنگین ایسوزو آتش نشانی در سال گذشته نام برد و عنوان داشت: برنامه هایی نیز در آینده برای این واحد در نظر گرفته شده که به امید خدا برای بالا بردن سطح کیفی و کمی اقدام خواهد شد. از جمله این برنامه میتوان به گسترش و ساخت آشیانه جدید جهت خودروهای عملیاتی ، احداث سالن آموزش ، سالن ورزشی و بدنسازی و همچنین خرید تجهیزات و لباسهای عملیاتی جدید بر طبق استانداردهای جهانی نام برد.

آتش نشانی

 

آتش نشانی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
2 مهر 1396،‏ 10:31:09
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

اعتبار ۴۰ پروژه‌ آبادانی خراسان جنوبی از سوی آستان قدس رضوی تأمین می‌شود


رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: ۴۰ پروژه کوچک روستایی در خراسان جنوبی برای استان قدس رضوی تعریف شده است.

به گزارش فردوس برین به نقل ازتسنیم محمد زهرایی اظهار داشت: در فاز اول قرارگاه پیشرفت و آبادانی 21 طرح تعریف شده است که 80 درصد پروژه‌ها به صورت 100 درصد تکمیل و مابقی در حال انجام است.

وی افزود: بیشتر پروژه‌های فاز نخست به دلیل اهمیت موضوع خشکسالی و کمبود آب به احیاء و مرمت قنوات و احداث استخر ذخیره آب اختصاص داده شده است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در 6 دهستان تعداد 128 روستا نقطه هدف قرار گرفت که در هر روستا 5 نفر به کارگیری شده و در ابتدا شبکه نیروی انسانی بالای 600 نفر شکل گرفته و در دهستان‌ها هیئت اندیشه ورز تشکیل و با کار تحلیلی نقاط ضعف، فرصت‌ها و راهکارها استخراج می‌شود.

زهرایی افزود: در گام نخست قرارگاه پیشرفت و آبادانی 29 قنات در دستور کار بوده که برای این تعداد 3 میلیارد تومان اعتبار کار انجام می‌شود که از این میزان 50 درصد منابع مالی را جهاد کشاورزی و 50 درصد دیگر توسط آستان قدس رضوی بر عهده گرفته شده و تاکنون کار 10 قنات انجام شده است.

وی اظهار داشت: برای آستان قدس رضوی 40 پروژه دیگر تعریف کردیم که هنوز اجرایی نشده و به اعتبار نزدیک به یک میلیارد و500 میلیون تومان نیاز دارد.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در قرارگاه پیشرفت و آبادانی تفاهم سه جانبه بین جهاد کشاورزی، بسیج سازندگی و آستان قدس رضوی منعقد شده که در پروژه‌های زیرساختی تعریف شده و مجری بسیج سازندگی است.

زهرایی افزود: سوم مهرماه با حضور سردار حزنی نخستین  همایش شبانان و چوپانان در خراسان جنوبی به میزبانی بیرجند برگزار می‌شود که در این راستا بیش از 400 چوپان خراسان جنوبی شناسایی شده و قرار است بسته‌های ویژه‌ای به آنها تقدیم شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد مطلب:
1 مهر 1396،‏ 17:32:45
استاندار خراسان جنوبی در شورای اداری فردوس

فرمانداران به توانمندی های شهرشان به جد فکر کنند/برنامه محوری استانداری تشکیل کارگروه تولید واشتغال در شهرستان هاست

فرمانداران روی توانمندی های شهرستان هایشان به جد فکر کنند و پروژه هایی را در برنامه ریزی خود بیاورند که با وجود نقدینگی کم در استان و کشور بتواند موجب توسعه و پیشرفت باشد

به گزارش فردوس برین استاندار خراسان جنوبی ظهر امروزدر شورای اداری که با حضور مسئولین شهرستانی واستانی برگزارشده گفت: امروز به نیت یک سفرشهرستانی براساس یک برنامه مشخص وهمراهی مدیرانی که بتوانند پاسخگوی این سوالات و مشکلات باشند نیامده ام.

مروج الشریعه یکی از برنامه های اساسی و محوری خودکه برگزاری ستاد اقتصاد مقاومتی وکارگروه تولید اشتغال است اشاره کرد و گفت: تعیین سهم  شهرستان وجود مشکلات پیش آمده در حوزه اشتغال ازجمله بحث هایی خواهد بود که در این کارگروه مطرح خواهد شد.

وی در ادامه همچنین گفت: مدیران استانی باید تابلو و برنامه خود را برای اشتغال در شهرستان ها مشخص کنند چرا که وسعت نیاز و میزان توانمندی های کشور بیش از این است و باید با اراده محکم وبرنامه روشن و اهداف مشخص در حوزه مسائل اقتصادی پیش رفت.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به این که سرمایه های دولتی دیگر برای توسعه کشور نمیتواند تاثیر گذار خوبی باشد گفت: سرمایه های دولتی تنها امور زیر ساختی را مهیا می کند و اثر بخش و توسعه آفرین نیست بنا براین باید از بخش خصوصی کمک بگیریم و نوع نگاه به سرمایه گذاری باید عوض شود باید اولویت ها مشخص شود تا بتوان با وجود اعتبار های محدود پیش رفت کرد.

مروج الشریعه درادامه خطاب به فرماندارن گفت: فرمانداران روی توانمندی های شهرستان هایشان به جد فکر کنند و پروژه هایی را در برنامه ریزی خود بیاورند که با وجود نقدینگی کم در استان و کشور بتواند موجب توسعه و پیشرفت باشدواین راهم مورد توجه قراردهند که اکنون برد با کسانی است که که متکی به منابع و امکانات داخلی خود هستند.

وی فردوس را دارای مثلث طلایی برای رشد و توسعه دانست و گفت: قنات بلده, شهر تون و آبگرم معدنی فردوس سه ضلعع مثلث طلایی فردوس هستند که با کار کردن برروی این ها میتوان شاهد توسعه و پیشرفت فردوس باشیم .

استاندار خراسان جنوبی از مسئولین خواست تا خودشان برای رشد شهرشان دست به کارشوند و تاکید کرد: اشتغال به این نیست که سایه دستی از دولت بیاید و به هیچ وجه اشتغال در ایران ربطی به برجام و آمریکا و ...نخواهد داشت.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها